ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021

  • 23 938
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Влизам, на бързо, да се оплача, днес прекрасната има 7 часа и 7 теста-изходно ниво.......ама като всички си мълчим, щото нали.....така ще е пък нека децата страдат.....

# 61
  • Мнения: 663
Мамзел Нутиш това позволено ли е? Как седем часа, седем теста? Тия хора се побъркаха.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 060
Привет и от нас. За кашмер се разболя набора баш в последната седмица 😕. Някаква глупава хрема, която малкото довлече от един градски лагер миналата седмица, но ей-на, от събота е сополив. Ща-неща го оставих вкъщи. Вече се оправя, де...да се надяваме, че утре-вдругиден ще добре, че малко тъпо се получава, да го оформят в негово отсъствие. За сега госпожите са разумни, като изключим 1-2 изцепки, но признавам си, може да имат известни основания предвид колебливото ни представяне през годината.
Записах го на школа по математика и БЕЛ догодина, макар че имам усещане, че индивидуален урок по-добре би му действал. Обаче е толкова интровертен, че ми се иска да го принудя да общува с повече деца!

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 14:54 от Ариана

# 63
  • Мнения: 1 622
Днес в класа на дъщеря ми от 23 деца са били само 12. Другите били болни. Имаха изходно по история, госпожата ги е проверила втория час - 6 деца имат 2, 5 деца имат 3, отличникът на класа има 4. Това е положението, било много трудно с много години🤐.
Утре щели да имат изходно по мат и БЕЛ (съобщили са им днес). В сряда по география и музика, в четвъртък по ЧП и по информационни технологии. В петък са на екскурзия. Сигурна съм, че отсъстващите днес деца ще са "болни" до петък, защото са платили за екскурзията. И се питам, отсъстващите деца двойки ли получават на изходните нива или не им пишат оценка?

# 64
  • София
  • Мнения: 12 409
Моят син също е хремав, явно върлува нещо. Оформен е по всичко, без английски. Там не знам как ще се разберат с учителката, скъса ги от контролни и диктовки.

# 65
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Мамзел Нутиш това позволено ли е? Как седем часа, седем теста? Тия хора се побъркаха.
Според мен НЕ, но когато исках да повдигна въпрос, девойката се развика, че ще и отмъстят и аз клекнах....

# 66
  • Мнения: 8 229
Да похваля на отчети. Първи са в отборната надпревара, сребърен медал на кон (първи е негов съотборник), пети на успоредка. На финала на успоредка влезе с втори резултат, но едно пристъпване при отскока, някоя и друга неточност още, остана на три десети от бронза. Само престъпването е толкова.
Има хубави клипове и негови, и на някои от съотборниците му. Ще качвам довечера. Особено  едното момче, той е 2009, е уникално и си заслужава гледането.
Оформен е по английски. Там има 6, ще видим другите предмети. Две седмици не е отварял ученик. За днес няма "страшни" предмети. Зорът ще е вторник и четвъртък. Казах му, че още три вечери трябва да издържи и да прекара малко повече време над учебниците.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 560
ston, супер. Искрено се радвам за теб и младежа Simple Smile

Само да измрънкам...
Вчера изчезнаха списъците с класираните в Сф първолаци за малко. Не е редно, ама карай.
Сега влизам да проверя оценките на четвъртокласника (в другата тема писаха, че има резултати) - виждам нещо, след 5 мин - оценките ги няма.
Не знам как може да има такива неуредици...
Мислех, че уж съм  с по-калени нерви покрай тримата, но определено това е не достатъчно. Ще се лекувам с шоколад Simple Smile

# 68
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Pure Love, срочна оценка за втори срок, както и годишна, се нанасят максимум една седмица преди края на срока (минимум 2 дни), така че явна затова е изтрита.

# 69
  • Мнения: 2 111
Момичета, четох ви, четох, при някои от вас - учителите направо се гаврят, други поощряват, тади година ще свърши, но се питам догодина как ще я карат.
При моята в школо, в събота реших да проверя какво се случва, и какво да видя, изненадаааа, тъкмо си казвах таз година без червено и пред погледа ми от теста по ЧП светна и този цвят, първата и дано да е единствената 2 - ка, чакам да видим от играта на тото какво ще е сътворила и по история, по география мин. седмица уж не била изпитвана и писал 5, казал им че няма да правят изходно, тъй като вече не било нужно, затова щял само устно да ги препитва. По ЧП теста бил на две групи, мойта днес ми казва - ми но втора група ив беше по - лесен и имаше въпросш от тези които е казала че ще са, а ние от първа група бяхме с по - труден и нямаше токива въпроси, после о отворя да го видя, тъкмо ще видим дали са едно към едно, от двете паралелки само в другата имало единствена 6 - ца, масово са със 2 и 3, тук - таме 4, и още по - малко с 5. Отдавна му теглих една м... а но туй обучение и на тази уч. година. Разбра се че пубертета и хормоните, мързела и непукизма са в пъти повече, сега седи и пиши по АЕ и НЕ думите от речника, др. д. р. си ги написала в уч - ще, по Мат. когато реши си я пише, вече ептен се разспусна, години я ваканционно настроение.

ston, Браво на младежа, пожелавам му много успехи във всяко начинание, да постига добри резултати и да покори много върхове на състезънията и в училище.

Хана, ако помня добре, май ти питаше за отговорите от задачите за лятото, търсих, рових, нищо не намерих, на отделни задачи може и да има, но тогова още като търсих не успях да открия. Май ще трябва да се потрудим дружно, и да ги решат децата.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Pure Love, срочна оценка за втори срок, както и годишна, се нанасят максимум една седмица преди края на срока (минимум 2 дни), така че явна затова е изтрита.
При нас се появи срочна и годишна оценка по един предмет. Явно учителят не го знае това Simple Smile
Чета как са ви натиснали в края на годината по всички предмети, че и по ИИ, ТП.... Не мога да се оплача от нашите. По основните предмети си ги държаха през цялата година изкъсо, сега се доизпитват. По предметите, които не вървеше добре дистанционното обучение сега поне не ги пресират с тестове и изпивания. Според преподаването е и оформянето на оценки. Няма как само да си маркирал преподаване през ДО, пък да изискваш много при изпитване присъствено.
Но определено много добре се отразява присъственото обучение на щерката. Дори и за малкото време, което остава до края ходи с желание. Толкова съжалявам, че изгубиха ценни месеци онлайн. Дано, дано преборим този вирус и другата година да е по-спокойна и нормална!

# 71
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Моята е хванала някакъв сополиво-драйфащ вирус, със задна хрема, явно яките "подпочвени" води се изливат не където трябва. Баща й днес не я е пуснал на училище, изненада ме, като се прибрах.
Кофти за нея, защото се надяваше да дръпне малко по география, само с една оценка е. Толкова й доскучало, че решила двойно повече задачи от обикновено.😁
Те твърдо ще учат до края на месеца, за нейна радост (сефте ще празнува РД в учебно време).

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
gargamela, а като ще учите до края на месеца тогава ли ще ви оформят оценките за годината? Аз мисля, че при нашите ще ги оформят до 15.06. , а после просто ще ходят без да ги изпитват.

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Идея си нямам, но те имаха 2 седмици в началото на 2 срок, в които нямаха нов материал и изпитване, та сега е логично да изкарат до края.

# 74
  • Мнения: 8 530
Аз днес попълвах една декларация, че детето няма да ходи след 15-ти. На 16-ти празнуват края на учебната година на басейн. 🙂

Последна редакция: пн, 07 юни 2021, 18:09 от vita

Общи условия

Активация на акаунт