Седмокласници 2020/2021 - Тема 14

  • 31 776
  • 729
  •   1
Отговори
# 480
  • Бургас
  • Мнения: 290
За медицинските бележки , купуват ли се някакви бланки или личният ги разпечатва ?

# 481
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Момичета, знаете ли дали има шанс да ми откажат извиняване на отсъствията за 3 дни? Сега видях, че трябвало подробно да се пише защо ще отсъства детето, а аз само по семейни причини писах. Sad

# 482
  • Бургас
  • Мнения: 290
За трите дни от класният ръководител-трябва да е достатъчно. Поне в нашето училище , без проблем одобряват по семейни причини.
Момичета, знаете ли дали има шанс да ми откажат извиняване на отсъствията за 3 дни? Сега видях, че трябвало подробно да се пише защо ще отсъства детето, а аз само по семейни причини писах. Sad

# 483
  • Мнения: 1 402
За медицинските бележки , купуват ли се някакви бланки или личният ги разпечатва ?
Попитайте вашия личен лекар. Всеки различно - един иска бланка от книжарница, друг ги разпечатва.

# 484
  • София
  • Мнения: 284
Цитат на: katiABV
[color=#0b5394
Какъв шампоан използвате? Колко често се къпе?
[/color]
[/spoiler]
Скрит текст:
Къпя го целия на една-две седмици, зависи от времето, от това къде се е разхождал, с кого е играл (в двора имаме едно голямо куче и след игра с него се налага задължителна баня 😀). Иначе редовно го мия отдолу и краката, че козината му си е доста и се цапа.
Шампоана е медицински за бяла козина Clorexydrem и от време на време с Head&Shoulders menthol 🙂

# 485
  • София
  • Мнения: 714
Браво на всички деца със страхотни резултати, дано им се случат и другата седмица!
Мами, случвало ли ви се е, когато сте толкова не на себе си, объркани и не сигурни, че започвате да правите първото нещо което ви попадне с такъв хъс, сякаш зависи живота ви от него? А при едни обикновени обстоятелства изобщо не бихте се захванали с такова нещо. Е, днес в такъв пристъп на паника измих с доместос всички мивки, канали, тоалетни чинии и прилежащите им пространства...! Луда работа.
От както нещо се стресна на последната ПМ по математика сякаш се плаши от математиката. Като види малко по завъртяна задача, не трудна, а такава, която трябва малко да я помисли, явно се шашка и прави някакви глупави грешки. От сорта на, да отбележи грешни равни страни, грешен ъгъл, весто 4 - 2, вместо всички ръбове, само половината и т.н.
А пък на теста по БЕЛ му се кефи като го решава.
А не е да не е учила и да не знае задачите.
Сещам се за един филм в който главния герой получи едно дистанционно с което си превърташе живота напред, назад. Едно такова ми се иска да имам. Simple Smile

# 486
  • Мнения: 372
Синът ми беше така по история в 5 клас. Преди това Човек и общество му беше любим предмет . Обаче тази госпожа го стресира нещо , детето ми вика " Като влезе в стаята и ми става нещо и всичко забравям." Ходих в училище да се срещна с нея и каква била работата : да си разкажеш урока било за 3, 4. Трябвало да анализира събитията : причина и следствие от тази причина . И от тогава не му върви с историята , сега ще завърши само с една 5-ца и тя е по история.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 14:08 от swetlanago

# 487
  • София
  • Мнения: 2 660
От разстояние нещата са по-розови и даже морски. Мен ме е хванал ведър непукизъм. Като гледам какво ми праща наборът по вайбър - и него.

Има седмица до НВОто - той прави дървени джуджета ...

# 488
  • София
  • Мнения: 14 699
От разстояние нещата са по-розови и даже морски. Мен ме е хванал ведър непукизъм. Като гледам какво ми праща наборът по вайбър - и него.

Има седмица до НВОто - той прави дървени джуджета ...
Страхотно е Grin Като се върнеш, можеш да ми метнеш едно, като те чета, май сме комшии по месторабота. Много е яко наистина.

# 489
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Страхотно джудже - прилича ми на талисманско за НВО-то Simple Smile А и направата му сигурно действа като антистрес терапия.

И в тази връзка да ви питам какво сте замислили за вечерта пред НВО ? Спокойно стоене у дома, разходка, кино ?

# 490
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
гледам джуджето и се сещам за Емил от Льонеберя Simple Smile

# 491
  • България, София
  • Мнения: 1 755
Маги, браво на младежа! И аз се сетих за "Емил от Льонеберя" и дървените човечета, които майстореше в бараката.
Нека му е като талисман и донесе късмет на НВО Simple Smile

Снощи и аз случайно разбрах, че днес съм на РС. Питам наборката дали са им казвали нещо, тя ми отговаря, че щяло да има родителска среща в някоя сряда, но не разбрала точно коя. След писане със съученички се разбра, че е днешната сряда. То няма логика да е другата седмица.
И както си бях обещала да се не ядосвам, пак яхнах метлата и я захапах.
Вече не знам. Това дете кога ще излезе от унеса, в който се намира перманентно.
Говорим, говорим и едно и също. Ако зависи от нея, ще си гледа по цял ден клипове с любимите K - pop изпълнители.
Не даде и не дава всичко от себе си. И тя го знае, и аз го усещам.
Каквото такова. Само да сме здрави!

# 492
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Маги, браво на момчето ти - колко сръчно и красиво направено е това джудже! Отдавна ли му е хоби да майстори такива неща или покрай седмокласната одисея си е намерил отдушник?
Лилла ме подсети, че това не го бях обмисляла. Деня преди изпита по БЕЛ е РД на баща й и вероятно ще го отбележим някак, макар всенародното празненство да е предвидено за съботата. Вчера като ги прибирах от училище с приятелката й се оплакаха, че класът оредява - останали са само 16-17 деца. Питах я дали не иска да я освободя, отказа. Единствено за деня между двата изпита каза, че предпочита да не ходи на училище, че всички щели да обсъждат изпитите и би искала да го избегне явно. Разказвала съм й за моята традиция като студентка - винаги вечерта преди изпит пиех бира и ядях пържени картофи. Два пъти не го направих и ме скъсаха. Сега се чудя време ли е да я почнем тая традиция и с нейните изпити? Joy
И да успокоя майките на грознописците - вчера си получихме проверените работи от последния ПИ - явно самите бланки за белова им повлияват и рязко оправят почерка - съвсем четливо си беше писала девойката. Така че, момичета - има надежда.
РС при нас няма да има, но са пуснали в класрум на децата съобщение, че в петък в 15:30 ще им правят онлайн инструктаж за НВО и се канят и родителите да присъстват. Интересно как си представят, че родителите в този час ще могат да се присъединят...

# 493
  • Мнения: 4 133
сега се сещам да попитам, беловите по бг с редове ли са
иначе ще падне едно криволене

# 494
  • Бургас
  • Мнения: 290
Ако не греша са обикновени бели листи
сега се сещам да попитам, беловите по бг с редове ли са
иначе ще падне едно криволене

Общи условия

Активация на акаунт