Дългото чакане след трансфер - 92

  • 51 596
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 421
Хм...и няколко часа преди трансфера не са ми слагали нищо... явно и за "лепилото" са а ме ошетали...

# 706
  • Мнения: X
Аз си доплатих за лепило, в момента преди трансфера се слага, после донесоха ембрионите.
Да се оплача и да попитам, казаха ми на 11 ден след трансфер тест. На 3 ембриони, един зле, другите малко по-добре. Обикновено са ни зле ембрионите, олождат се, но бавни, до морула не стигат, и за това трансфер на 3 ден. Та днес, на 9 ден пуснах тест, понеже ще пътувам,  и да си знам на къде отива работата. Та, очаквано, <0.100. Питах, казаха ми продължавам лекарствата, и на датата си, след 2 дена тест. Честно, не разбирам на какво основание, не е ли абсолютно категорично отрицателен без тенденция да се качи, да, бавни ембриони, може би по-късна имплантация в най-добрия случай, обаче все пак, 9 ден, все трябваше да е мъцнало нагоре ако нещо щеше да се случи, нали?
Предполагам, че за да ми го кажат, имат своите основания, но аз лично не съм грам оптимист.
Иначе тежката артилерия като медикаменти, климара, естрофем, лутинус, пролутон депо през 3 дена, вливане на подобно на интралипид, аспирин проект, хепарин турски 0.4, без да имам тромбофилия. И още, един медикамент, който също е за подтискане на имунната система, който се пие след трансплантации, са да не се отхвърли органът...А, имаше и инжекция против контракции преди и след трансфера.

# 707
  • Мнения: 753
Аз си доплатих за лепило, в момента преди трансфера се слага, после донесоха ембрионите.
Да се оплача и да попитам, казаха ми на 11 ден след трансфер тест. На 3 ембриони, един зле, другите малко по-добре. Обикновено са ни зле ембрионите, олождат се, но бавни, до морула не стигат, и за това трансфер на 3 ден. Та днес, на 9 ден пуснах тест, понеже ще пътувам,  и да си знам на къде отива работата. Та, очаквано, <0.100. Питах, казаха ми продължавам лекарствата, и на датата си, след 2 дена тест. Честно, не разбирам на какво основание, не е ли абсолютно категорично отрицателен без тенденция да се качи, да, бавни ембриони, може би по-късна имплантация в най-добрия случай, обаче все пак, 9 ден, все трябваше да е мъцнало нагоре ако нещо щеше да се случи, нали?
Предполагам, че за да ми го кажат, имат своите основания, но аз лично не съм грам оптимист.
Иначе тежката артилерия като медикаменти, климара, естрофем, лутинус, пролутон депо през 3 дена, вливане на подобно на интралипид, аспирин проект, хепарин турски 0.4, без да имам тромбофилия. И още, един медикамент, който също е за подтискане на имунната система, който се пие след трансплантации, са да не се отхвърли органът...А, имаше и инжекция против контракции преди и след трансфера.

Резултата е категоричен. Не искам да съм груба, но от такива бавни ембриони е трудна работа забременяването. Пиете ли добавки, чай, диета..Търсете начини за подобряване на качеството.

# 708
  • Мнения: 858
Със сигурност имат причина да отговорят така и въпреки пътуването аз бих продължила с лекарствата. Ден или два повече няма да навредят кой знае колко, имайки предвид колко химия приемаме. При предишния ми трансфер имах абсолютно същия резултат (9-ти ден на 3-дневни). На мен ми казаха да спирам всички лекарства, защото дори не е имало имплантация. В моя случай, обаче, ембрионите се развиваха добре. Ние сме и с мъжки фактор. Ембриолозите имаха някакви забележки за качеството, но половината стигнаха и до 5 ден, когато ги замразихме.

# 709
  • Мнения: X
При нас случаят е ясен, тръгнахме с много, много тежък мъжки фактор, а вече и женски поради възраст, иначе добавки, начин на живот, спорт, всичко от моя страна каквото трябва да се направи е направено. И добавки за него. Прп в Турция, което на мен не ми се отрази добре, падна ми броя на фоликулите. Та това ни е последен опит заради моята възраст, и всякаквата липса на оптимизъм в предвид лошите ембриони от както правим инвитро. Имам и още 2 замразени на по 4 клетки на 3 ден. Просто не знам, не върви да се откажа от трансфера им , а пък са много изостанали и не виждам перспектива . Там трансферите са много тегави, с блокаж, и после нещо като хзт. Този блокаж ми е кошмарен. Веднъж го напвих като подготовка за трансфер залудо, защото хванах ковид по време на подготовката. После пак блокиране за този трансфер, който за мен също си категорично отрицателен. Още един блокаж..., не знам как бих го понесла, и дали изобщо ще вляза в ритъм после. Освен да се боря да няма блокаж, обикновен ЗЕТ, ако се съгласят. Макар, че с тия ембриони на 4 клетки.... Оф, не знам.
Но този резултат сега под 0.100, въобще не виждам смисъл, но да, ще ги взимам още 2 дена лекарства, то вече такова торовене падна, но просто не виждам защо.

# 710
  • Мнения: 858
Наскоро четох тук из темите, че лекар е избрал точно това направление в гинекологията, защото е 50% наука и 50% чудо. Като се замислих - ами прав е човекът! Надежда винаги има, независимо колко зле изглежда отстрани. Така реших да приемам аз нещата и сега ми е малко по-леко. След неуспешния ми трансфер док. ми каза, че ембриолозите имали коментари за качеството. Попитах я дали има смисъл да правим ЗЕТ, след като може да са некачествени. Отговорът беше "Смисъл винаги има! Щом ембрионите са оцелели след оплождането, трябва да им дадем шанс".
Успех!

# 711
  • Мнения: X
Много ти благодаря! Аз много философски приемам нещата, и отдавна даже не се и вълнувам покрай процедурите, мисля че каквото има да става, ще стане, а каквото не, не можем да насилим ситуацията. Правим каквото трябва, пък.... Без да съм особено религиозна, наистина мисля, че Божият пръст докосне ли ембриончето, и ето го живота...

# 712
  • Мнения: 361
Май ще съм първият мъж, който пише в тази тема (т.е. 92 теми вече). Доста прочетох, та реших и аз да се разпиша. Просто жена ми не е много по форумите и аз по-често търся въпроси и отговори в тях. Като повечето тук, стигнахме и ние до ИКСИ. След химиотерапия преди вече 7 години, при мен има азооспермия (или както казваше учителят ми по физическо - зироу точки). Добре, че очевидно между операцията и химиотерапията лекарите доста са ме натискали, та съм замразил тогава (хич не ми беше до замразяване). Качеството не беше перфектно, но очевидно достатъчно.
Та сега за ИКСИ-то. На 5.07 беше пункцията на съпругата ми. Излезнаха 15 яйцеклетки, от които 8 се оплодиха и една беше трансферирана на 07.07. Останалите ги замразихме. При нея здравословни проблеми няма, освен леко понижена функция на щитовидната жлеза, ама все пак в норма, а и взима съответните лекарства за вдигане на стойностите. Тя е на 28 години, аз на 38 (ама сперматозоидите са от 31 годишен Grinning Grinning Grinning). Относително добри предпоставки и утре ни е кръвният тест. Днес вече я усещам, че е много напрегната и едва ще изкара до утре, ама ще се справи.
Общо взето съвети не търся за момента, понеже прочетох почти всичко и като за първо ИКСИ нямахме големи очаквания, но с чакането през тези две седмици се повишиха доста. Пиша просто, за да стискате палци, както и аз на вас.

За да не съм съвсем без въпрос, ще попитам нещо: Има ли тема, в която е писано за успешни/неуспешни опити в зависимост от възрастта?

Поздрави на всички и успех!

# 713
  • Мнения: 53
Момичета имам нужда от успокоение.
На 9ден- 81, на 11ден- 119 и днес на 13ден 168
Трябва ли да се притеснявам че резултатите не се удвояват. Благодаря предварително.

# 714
  • Мнения: 626
Момичета имам нужда от успокоение.
На 9ден- 81, на 11ден- 119 и днес на 13ден 168
Трябва ли да се притеснявам че резултатите не се удвояват. Благодаря предварително.
Не се притеснявай Simple Smile аз на 10-ти ден бях 105, на 12-ти 146 - вярно, в две разл лаборатории.. но пак надали зарафи това е такава разликата. Добутвам нещата почти до 7-ма седмица вече. Успех и стискам палци!

# 715
  • Мнения: 81
Здравейте момичета, пиша ви крайно притеснена ... Днес ми е 9 ден след ЕТ и резултат на чхг 7.6... звънях на доктора, каза че е много гранично и рано. За това се правело изследването към 17 ден. А не на 9ти. Ужасно стресирана съм 😩

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 14:52 от kristalina^^

# 716
  • Мнения: 148
Kristalina, успех! Да не те отчайва, но при мен беше 8,5 и започна да пада, стигна 5 и спрях лекарствата. Поне е имало имплантация. Дано се случи чудо при теб. Но каквото и да стане не се отчайвай.

# 717
  • Мнения: 753
Фани съжалявам за това , което ти се случва. Пожелавам ти успех!

# 718
  • Мнения: 5 073
kristalina, не знам колко дневни са ти ембриончетата, ама май за 1 път чувам чак на 17 ден да се прави тест. В коя клиника е това? Най-късно на 14 ден искат. В клиниката , в която правих последния опит ,искат кръвен на 12 ден на 3-дневни . За мен 9 ден , особено ако са 5-дневни , не е рано.

# 719
  • Мнения: 81
kristalina, не знам колко дневни са ти ембриончетата, ама май за 1 път чувам чак на 17 ден да се прави тест. В коя клиника е това? Най-късно на 14 ден искат. В клиниката , в която правих последния опит ,искат кръвен на 12 ден на 3-дневни . За мен 9 ден , особено ако са 5-дневни , не е рано.
3 дневни са. 2 броя
Утре ще ходя в друга лаборатория, не мога да повярвам колко силно ми повлия някак си този резултат... 🤐

Общи условия

Активация на акаунт