Любители на Котки - Тема 160

  • 26 189
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 15 196
Да е жив и здрав!
На втората снимка е много мил. Душицата се е отпуснала и спи блажено. Heart

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да е жив и здрав Чоко!
Хари днес става на 4 месеца,поне жената каза,че е роден на 21 февруари.
Носи ми хартиено топче като кученце,чака да го хвърля,гони го,играе малко с него и пак го носи.
На няколко пъти го пусна до стола,на който стои майка ми и я включи в играта...По принцип от нея бяга,а след баща ми върви,чака го пред банята, тоалетната...С мен влиза в тоалетната,в банята не иска.Ама и котка не се къпе.
Въпреки протестите на майка ми,най-спокойно си лежкондри на дивана в кухнята.На масата не му даваме да се качва.
Синът не дава да влиза в неговата стая,а на котарака така да му харесва геймърската клавиатура...и с такова желание да натиска копчетата...



Най-хубавата снимка не иска да се качи...

pandorina,още не са доказали тази бактерия...Толкова време сте заедно...
Вероятно няма да се заразиш,а и може би е най-добре вече да не го тъпчат с антибиотици.
Имунната му система трябва да се пребори.
На Хари никой не е пускал левкоцити...
Аз каквo да кажа,хванах гъбички,не знам дали се е изчистил от глистите,но смята,че е знак на особено добро възпитание да се оближе целия,да почисти хубаво дупето най-накрая и да се тръшне доволно върху мен,за да почисти и нацелува и мен...

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 19:14 от mariqivanova799

# 422
  • Мнения: 3 771
Ох, новоизлюпения баща на Майкъл шега на земята и го гледа как яде, шъ умра.
Амчи той така не е гледал собствените си синове.
!!!!!!!!:stuck_out_tongue_winking_eye:Heart Eyes

# 423
  • Мнения: 1 471
Здравейте! Идвам да си платя данъците по средата на темата. Чета ви , но не смогвам да пиша.
Пожелавам на всички болнички да се оправят бързо , на всички празнуващи - да са живи и здрави!
У нас всичко е нормално, няма нищо ново. Драко е залепен за мен, движи се навсякъде с мен 😁 щерката каза, че ми е като любовник 😂
Ето ги космарлаците


Скрит текст:



Редактирам се набързо за Бубалеса
Скрит текст:
Марси също не ходеше до тоалетна когато доведохме Драко вкъщи. Бях се поболяла и ревах , жив го ожалих Марсел. Но явно е било стрес и за него. След като намерих подарък в тоалетната след няколко дни бях най-щастлива на света. Също го тормозеше така както описваш, в схватка и все едно го хапе. Но мисля, че е игра.. Дано и при вас нещата всичко да е нормално скоро и да нямате повод за притеснения 🤗

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И на мен любимият ми казва,че имам нов любовник и че спя с друг мъж...
Но и претендира котаракът да носи неговата фамилия.
Смях голям...
Какъв паспорт да му направя?
Има от 3 лв нещо като здравна книжка,чип и международен няма смисъл...
А и винаги можело да се направят...
Противобяс няма да слагаме...
То и другата ваксина не знам дали да слагам,по въздушно-капков път се предават заболяванията...
А той е на седмия етаж,дори не излиза на балкона(не ми се карайте,няма как),пълно е с отровни за него цветя,а и баба му така ги обича...Ще се сърди,ако ги счупи.
И не на последно място:имаме затворена тераса,но парапетчетата са много малки,страх ме е изобщо да си помисля,че може да се качи там...Не е за котки...

# 425
  • Мнения: 1 117
 Здравейте! Съвсем наскоро писах в темата заради бълхи по нашето коте. Обезпаразитена е с Caniverm на 30.05.2021.  Наскоро разбрах, че има бълхи и и сложихме Фронтлайн комбо на вратлето. Никакъв ефект... Консултирах се с ветеринар и той каза, че трябва да изчакаме  поне месец до употребата на друг препарат.
Аз не мога да чакам. Виждам я, че страда, вече не спи при мен, чеше се, има от тези черни точки навсякъде откъдето мине, мисля, че има и бели топченца вече, за които предполагам, че са яйцата на бълхите. Много моля, дайте ми съвет какво да направя. Освен за нея се тревожа и за децата ми и искам дави питам ние трябва ли да се обезпаразитим с някакво хапче. Ще купя Биокил и за домът ни, но ще е голяма схема, къде да я заведем, докато е напръскано и докато се проветри.

# 426
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Със Стронгхолд измряха всички бълхи при моя малък бълхарник(казвам го с много любов),но щом лекар е казал да изчакате месец,изчакайте...
Това си е отрова,тя попива в кожата на котето.
Не искате да го отровите,нали?
Уж на Биокил пише да се пръскат животните,но аз не мога,не бих...
Каниверм се дава поне два пъти,през 14 дни...

Сменете клиниката,ветеринаря...

И все пак внимавайте да не натровите животинката...
Ако се наложи,пак бих сложила Стронгхолд,но...дано не се налага.

# 427
  • Мнения: 4 036
Да попитам котетата ви идват ли като ги викате? Франки не ми обръща никакво внимание. Няколко пъти се беше скрил та едва го намирах.Викам викам нищо. Гледа ме, чува ме как го търся и си трае.

# 428
  • Мнения: 15 196
sentido,
Пробвай с пудра за малки котета.
http://www.zoozona.net/bg/catalog/cid/9/id/6932.html
Аз съм доволна.

# 429
  • Мнения: 7 856
Да попитам котетата ви идват ли като ги викате? Франки не ми обръща никакво внимание. Няколко пъти се беше скрил та едва го намирах.Викам викам нищо. Гледа ме, чува ме как го търся и си трае.
Значи Франки е нормална котка Simple Smile
Само кучетата припкат при повикване, май повечето котки при такава ситуация изчезват в дън гора...
Ако искаш да го откриеш, опитай с любимо лакомствоу тогава може и да се появи.

# 430
  • Мнения: 35
Благодарим много за пожеланията! Ще трябва да го нацелувам, въпреки че едва ли ще е доволен Grinning

Ние ползвахме пудра против бълхи в началото, когато котето беше много малко, точно тази. Не би трябвало да прониква в кръвта като пипетите и няма дългосрочно действие, затова трябва да се прилага няколко пъти през няколко дни. Може да питате за нея дали е вариант, докато може да се ползва отново друг препарат. Биокил съдържа перметрин, който е отровен за котките. Може би е в много ниска концентрация, но аз не бих пръскала върху котка в никакъв случай.

И не, никой не идва при повикване у нас. Чоко понякога измяуква в отговор, ако му кажа името като го видя, но дотам. Най-добрият начин да ги извика човек е да отвори шкафа с храната или да шумоли енергично с нещо Laughing

# 431
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Duceto, и аз се надявам да свикне. Всъщност ние нямаме проблем, че не ходи до тоалетна Пиги, тя си ходи, но го прави не където трябва.
Малкото Буки Simple Smile


# 432
  • Мнения: 1 117
mariqivanova799, при условие, че сме и давали лекартво на 31.05.2021 можем ли да и дадем Стронгхолд.
 Препарат с диметикон не става ли, нали уж е безвреден?

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
mariqivanova799, при условие, че сме и давали лекартво на 31.05.2021 можем ли да и дадем Стронгхолд.
 Препарат с диметикон не става ли, нали уж е безвреден?
Фронтлайн кога сте дали?
Това е по-важно...
Не знам за диметикон,попитайте в друга клиника.
Да,уж има някаква безвредна пудра.
Но не слагайте Стронгхолд зад вратлето,там са слагали и Фронтлайн,нали?
Недейте,може да е токсично...
Хари беше замаян няколко часа след това...

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 23:34 от mariqivanova799

# 434
  • София
  • Мнения: 13 141
Честит рожден ден на Чоко!  Birthday  Tada

Да попитам котетата ви идват ли като ги викате? Франки не ми обръща никакво внимание. Няколко пъти се беше скрил та едва го намирах.Викам викам нищо. Гледа ме, чува ме как го търся и си трае.
Много е мъничък. С времето ще научи името си. У нас само Преслава още не си го знае. Малко ми е глупавичка, но и ние все я наричаме с куп други имена и няма как да го научи (Преслава ми е малко чалгаджийско Joy). Иначе всички се обръщат при повикване, но стига да им отърва. Ако се крият или спят, няма да дойдат заради моята прищявка. Wink

мисля, че има и бели топченца вече, за които предполагам, че са яйцата на бълхите.
Като оризчета ли са? Там, където спи? Ако е така - тения е. Яйца на бълхи не съм виждала, но сега разгледах картинките в нета. Виждам ги като прашинки и едва ли могат да се объркат с "оризчетата" на тениите. Колко е голямо котето? Аз бих купила шампоан против бълхи и бих го изкъпала. Малките котета обикновено са с много рехава козинка и при баня се махат доста лесно. Така поне малко ще намалеят. Пудрата също е идея докато се изчака да дойде времето за нови капки. Но все пак при бебе коте механичното махане на бълхите е напълно възможно. Едно време нямаше много препарати и с упоритост съм ги изчиствала напълно. А колкото до Биокил-а, не е нужно да вадиш котето от стаята, нито да проветряваш. Препаратът е безвреден за топлокръвни и на напръсканите повърхности остава да действа около 10-14 дни. Аз го използвам почти всекидневно, защото имаме много комари. Ако влезе муха и кацне на напръсканото, след половин час е умряла. Simple Smile А когато дойде време за капки (30 дни след Фронтлайна), ​може би трябва да са комбинирани за вътрешни и външни паразити и да НЕ е Бродлайн, защото и той е с фипронил като Фронтлайн. Имай предвид, че препаратите за вътрешни паразити действат само на момента и не унищожават яйцата. Трябва да има втори/трети прием преди новоизлюпените паразити да започнат да снасят. За глисти този период е около 10-14 дни, а за тении е по-дълъг (май беше месец). Капки не се слагат върху къпана котка. Трябва да минат 2-3 дни след банята.

bubalesa, много е сладък! Но за проблема мога само да ти пожелая да отшуми! Изобщо не знам как може да се спре това безразборно пишкане. И не знам дали все пак не трябва да рискуваш с кастрацията, за да не стане навик. Sad Определено не може да почувства противоположния пол. Бебето е твърде малко, за да ѝ действа по този начин. Просто е непознат натрапник в личното ѝ пространство.

Общи условия

Активация на акаунт