ОКТОМВРИйски беборани радват майчета засмяни

  • 12 870
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Радвам се, че ви е харесала песничката  Heart Eyes
Относно пишлетата на момчетата четох, че трябва нагоре да се слагат...ама и да го слагаш нагоре Илиянче тя почти веднага пада пак надолу  Crazy

# 16
  • Мнения: 669

Ето ги и моите 2 съкровища!! Татко Найден позира гордо,а малката принцеса му се смее и плези GrinningЯ сега познайте кой ще ни се качи на главата!! Grinning А пък в далечината на стената се вижда мама на календар от славните и балетни изяви Wink Wink

# 17
  • Мнения: 993
Alex, огромно благодаря за съветите. Вече сложих помпата в багажа.
Барабана, писах ти на лични. И не се притеснявай, всичко ще е ОК. Аз не се паникьосвам, но в момента съм топка от нерви, защото наш татко току-що ми обяви, че след като ме закара в болницата си тръгва - нямало смисъл от него там, щял да дойде след 5 дена да ни вземе.  И какъв бил смисълът да види и снима новородения си син - те децата и без това се променяли непрекъснато?  #2gunfire #Cussing out да се закарам до болницата мога и сама! Не ми трябва шофьор, а близък човек!  newsm45
Съжалявам за изблика! И благодаря на всички за добрите пожелания. Сега отивам да търся профинид и да си купя вода... дано това ме поразсее, че за беля и майка ми се обади преди малко, а тя веднага ме познава като съм разстроена. Сега и нея я притесних. Уф!

# 18
  • Мнения: 689
    Здравейте маменца,
Реших и аз да се представя:4акам моето второ бебе на 22 октомври(дано дойде по-рано,но засега няма признаци SadСигурно аз съм единствената бременна,която незнае пола на бъдещата си рожба!
  За акането:ако бебето е на май4ина кърма,е нормално 1-2 дена да оставя пелените 4исти,трябва даже да се радвате:кърмата се усвоява по4ти напълно.Друг е въпроса с пишкането-ако остава сухо за пове4е от 4-6 4аса,потърсете лекарска помощ.
 Потърсете лекар и ако:
-акането е бяло или пенливо-може да има проблем с 4ерния дроб
-има кръв
-4ести и воднисти изпражнения,отпуснатост на бебето или треска
-твърде редки изхождания,придружени с болка

Това е от мен и се отнася само за кърмените бебета!Има ли някоя мама о-о моя термин,да обменяме нерви? #Crazy

Миньон-на твоя бих му залепила един здрав шамар! #2gunfire



 

# 19
  • Варна
  • Мнения: 199
Здравейте мили мами, искам да се представя и аз  Hug
Казвам се Венцислава, от Варна съм, 1-ва бременност и на 26-ти октомври очаквам появата на моето малко съкровище. Казаха, че ще бъде момченце. Вече нямам търпение да го гушна и толкова много се вълнувам!

Хера благодаря за хубавата темичка и сладката песничка, с която ни поздравяваш. Знаеш ли, че като дете ми беше една от любимите, знаех я наизуст и често си я пеех. Сега докато я слушах си припомних детството и ми стана едно такова мило и драго на душата..

Искам да поздравя и кажа едно голямо честито на всички октомврийски мамчета, които вече са родили, а на тези които това щастливо събитие тепърва предстои да им пожелая леко раждане и здрави, и красиви бебчета!!!

# 20
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,мам4ета.
     Бубе,4етох тук из фрума,4е ако бебока е на кърма не се изаква след всяко хапване.А бебетата който са на АМ го правят около всяка дажба.Моят е на кърма(изцеждам и давам),много рядко му давам изкуствено мляко и въпреки това акаме на поразия.Не знам дали да се радвам или да се притеснявам.
      Тези дни не можах да 4ета нищо.В петък ходихме наболницата да му правят кръвни изследвания,в събота също ги повторихме,защото има съмнения за жълтеница.Много се бяхме пртеснили,щото е много жълто мили4кото.Но резултатите са добри,така 4е сега само го слагаме близо до прозореца да е на слън4еви лъ4и колкото е може пове4е.Днес му беше тържеството за добре дошъл.Дойдоха бабите,вуй4овците,лелята,брата и сестрата на едната баба и еднат прабаба.Много хубаво си изкарахме,хапнахме и пийнахме в негова 4ест,правихме си снимки,абе голям джангър.....Вуй4овците най много намазаха,защото единя му даде бибето,другия го държа един 4ас Mr. Green.Много щастливи останаха,само пампито не се престрашиха да сменят,но и за това има време... Laughing.От два дни не е свалил грам4ета,което много радва мама,всеки път като го меря ми се свива сър4ицето.В4ера бяхме 2260 гр.
     Имам въпрос към мам4етата родили около 07.10.По колко милилитра давате на бебоците?Ние с нашия малук стомах пове4е от 45 ги повръщаме.На всеки 3 4аса папка.
     Стискам палци на Минион4ето и Барабана утре.Бъдете спокойни.

# 21
  • Мнения: 689
Friki,щом наддава-няма страшно.Важно е и ти какво си яла-не се предпоръ4ва риба и лиуто.Каквото ти ядеш,това отива в кърмата.
 Как така щте правят секцио,без да обяснят при4ината на майката!!!???Ужас! #Crazy

# 22
  • Мнения: 6 618
Миньон не се ядосвай и разстройвай ,мъжете не са чак толкова чуствителни.
Добре дошли на новите мами
Water Lily когато сменяме памперса и бебо тръгне да ака излиза като пяна да го водя ли на лекар?

# 23
  • Мнения: 289
Стискам палци на майчета, на които утре им предстои среща с бебчо! Дано всичко мине по ноти!  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 163
Добре дошли на двете нови мами и леко изкарване на най-нервните (предродилни) дни!
Water Lily, и аз съм с термин 22.10, така че ... Да видим кой ще превари newsm78
Само дето аз си знам, че този път сме мома stork-girl.
 
Херка, темичката си е супер, не се стягай! На който не му харесва... да си търси друга  Sick. А ти с тези лафове (за сушениците например) като нищо можеш да предизвикаш някое раждане  bouquet, много ти се радвам на "крилатите фрази"...

Оооооооооо, щях да забравя : Да са честити новите бебчета,а на мамите, тръпнещи в очакване (особено Барабана и Миньон) дано всичко мине по вода!!!
 Лека нощ от нас и... чакаме хубави новини
  1stroller smile3504 newsm30 newsm10 smile3501

# 25
Добро утро, мили мами!
Честито на новообебилите се!Да сте живи и здрави и многто щастливи!
Херка, благодаря за хубавата темичка! HugПесничката е супер!  bouquet
Добре дошли на новите мами!  bouquet Някоя беше писала , че не си знае пола на бебето.И аз не го знам и тъй като ми остават два дни до термин вече съм нетърпелива да излиза, че да го видим малкото хитрушче какво е!Всеки ден чакам да видя я тапата, че пада, я чакам някаква болчица да ме стегне, ама нищо.Търпението ми се изчерпва.Ама те и докторката и акушерката си казаха, че не виждат бебо да реши за излиза преди 18-20.10.Казаха да ходя много, аз се потрошвам от ходене-с часове и пак нищо.
Ох, стига за моите мисли!
Дано и днес има хубави новини за малки сладки бебчета!  bouquet
Прекрасен ден!  bouquet

# 26
  • Мнения: 6 618
Добро утро,
 newsm59
 НА МАМА АЛЕКС 126  ura  ura  ura
с пожелания за здраве щастие и много любов!!!!!
От днес татито ни тръгва на работа и със Саши оставаме сами доста се притеснявам .Е ,тя работата му е на две крачки ,но все пак.

# 27
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Благовест сега ми е заспал и аз едва смогвам да поизчета какво сте написали.
Херка, благодаря за новата тема!  Hug
Добре дошли на новите майчета!   bouquet
Миньон и Барабана, стискам палци!   Praynig
Amelia, честита кукла! Много да ви радва!  newsm51
Ние за сега се справяме почти сами. Бабите носят манджа   chef , а аз се грижа за бебока и къщата.
Фрики, ние също сме само на кърма и постоянно сме наакани  Sad . Сменям пампата преди всяко хранене и 10 минути по-късно нашият хубостник пак е свършил работата. Лошото е, че е леко подсечен около дупето. Мажа го с Бочко и зехтин, ама като ака постоянно няма как бързо да се оправи. А след ядене моментално заспива и  се дразни ако сменяме памперса (тази работа му е много неприятна  Wink ).
За пишлето - аз си го слагам както дойде, но в повечето случаи е нагоре. Затова и често се понапишква и перем дрешки на поразия.
Исках да питам майчетата родили преди мен - има ли такива, които  са ги шили с коприна и за колко време се резорбираха конците? Моят гоблен е такъв и се чудя докога ще си ги нося (тези конци не се свалят)  newsm78
Сега отивам да поизгладя малко ританки и бодита и ако мога по-късно пак ще се включа. Лек ден и много  Hug !

# 28
  • Мнения: 1 128
Евелинар, и нашия сън4о е така с пампите.Хи4 не му харесва смяната.Допреди два дена му ги сменях преди бибето,но той винаги след като хапне ги пълни,така 4е сега сменям след хранене.Малко ме е страх да не повърне като го клатушкаме(направи го няколко пъти) та из4акваме пет минути и след това сменяме.Току що дойде акушерката,която ни беше за4ислена от болницата да ни наблюдава удома заради малкото тегло(вклю4иха ни в някаква специална програма) и каза 4е ве4е няма да идва,защото го вижда добре.Така 4е ве4е можем да си се записваме за педиатър и запо4ваме като нормалните бебета.Много съм радостна Laughing
    Тарлеж4е,на мен нито тапа ми падна нито някакви предвестия,4е ще раждам имаше.Вси4ко мина съвсем бързо.Опитвай се да поспиш,4е после....нъцки Mr. Green
      nbirthday на мама Алекс.Много хубаво да си го изкара.
     Добре дошли на новите мами,да си гушкат здрави беб4ета.
     В предния си пост съм дала грешна инфо за аките когато бебетата са на АМ или на кърма.SORRY
     

# 29
  • Мнения: 1 043
мерси за темичката херка  Hug
аз немога да си представя с това бебоче как си се справила
ние акаме ли акаме - преди ядене след ядене повреме на ядене - на ден 20 памперса отиват - и то защото тръгвам да я преобувам и тя айде пръц в новия памперс - сменя го аз давам и да се нахрани и айде пак с измъчените физиономии и пак внимателно сменяме памперс ...  Rolling Eyes акаме нещо редичко - данеби да имаме разтройство се чудя newsm78 водичка с някакви дрождички - оранжево жълти - не давам вода само на кърма е мъника и суче вярно като за световно ама чак толкова  #Crazy
успех на всички мами който чакат още да прегърнат малките човеци  Hug с вас сме и ви стискаме палци всичко да е наред

Общи условия

Активация на акаунт