ОКТОМВРИйски беборани радват майчета засмяни

  • 12 878
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 321
Добър ден мили майчета и чакащи такива hahaha
Добре дошли на новите мами и леко добременяване при нас   bouquet smile3525 newsm51
 newsm67  Gift и на мама АЛЕКС много щастие и любов в къщи.
Стискайте мами още 2 в 1 почти не остана вярно е че накрая е най-трудно. Shocked
Ще се видим и ние какви сме паники като се родят бебоците. Sick
Чао за сега и чакаме днешните бебоци живи и здрави.  ylinfant smile3504 newsm32

# 31
  • Мнения: 99
Здравейте, мамчета!

 newsm44  newsm44  newsm44  newsm44  newsm44

Пише ви едно щастливо щъркелче   stork-boy  stork-girl и носи вести за две прекрасни бебчета:
Миньон е родила момченце, Иван, днес точно в 11:00. Малкия мъж е 3 150г. и е дълъг цели 50см.!   newsm51
А половин час преди това мама Барабана е гушнала русокосата си дъщеря Ема. Девойката се е родила 3250г., 51см.  newsm51


Да са здрави, да растат умни и красиви за радост на мама и татко!
Добре дошли, малки слънчица!
 Hug

# 32
  • Мнения: 1 207
Здравейте на всички мами(обебени и необебени),казвам се Станислава на 24г. сам и това ми е 1-ва бременност.Очаквам появата на моя бебок на 17.10 но....Казвам бебок защото с таткото не искахме да знаем пола.Като чета как си ги гушкате направо вече нямам търпение и чакам ли чакам.

# 33
  • Мнения: 1 321
БРАВО БРАВО НА БАРАНАНА И МИНЪОН МНОГО ЗДРАВЕ И РАДОСТ ДА ИМА ОТ ТУК НА СЕТНЕ А НА ВАС ГЕРОИНИ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И ЧАКАМЕ РАЗКАЗИТЕ ВИ. smile3525 newsm51 newsm68 newsm44 1stroller newsm07
На новата мама добре дошла и късмет  newsm10
Аз тука шетам и надничам от време на време и ми харесва как минава следобеда за сега. smile3521

# 34
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Здравейте, майчета и бъдещи майчета!  bouquet
Честит юнак на мама Миньон! Да е здравичък и пълни пампата редовно!

Честита госпожица и на мама Барабана! Много усмивки да раздава за радост на мама и тате!

Херка, темичката е супер, справила си се чудесно! Относно аватара, в старата съм описала как си го направих, виж там!

Гледам, че обсъждате акането. Ей сега ще цитирам книгата на доктор Спок, та да се усопокоим всички:
" През първите седмици естествено храненото кърмаче се изхожда по няколко пъти на ден. Някои се изхождат след всяко кърмене. Изпражненията в повечето случай са светложълти на цвят. Могат да бъдат воднисти, пастообразни, зърнести или с консистенция на гъста крем-супа. На практика никога не са прекалено твърди.............
И още;
" Би имало значение и трябва да се консултирате с лекар ако изпражненията видимо се променят.........

За пишлето - в болница ни раздадоха подаръци разни книжки за Първи грижи за бебето. Имаше книжки и на Памперс, в тях пише, че пишлето се слага надолу, за да не пропуска памерса. Аз вече такапрактикувам.

Евелинар, пробвай с крем Здраве, много помага за пъпчици и подсечено дупе! За конците - мойте започнаха да падат няколко дни след болницата, не помня коллко newsm78. Обаче, сега няма и помен,ч е са ме шили Grinning ( бяха само вътрешни)

Аз да ви питам: вие как сте с лохиите? При мен почти няма , от 5-6 дни съм само с ежедневни превръзки. Не е ли много рано още да спират?

Я кажете вашите бебоци като се събудят веднага ли ядат? Моят като отвори очите и почва да се дере, спира когато го сложа на гърдата Ядем през 2ч. , дали не ем ного на често? newsm78 Нещо взех да се притеснявам с това ядене....., и орез нощта ми се буди на 2ч, ако е на 3ч - съм направо щастливка........

Аиде бягам, че кърменето зове Grinning. Целувки  Hug  Hug

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 16:23 от AIR

# 35
  • Мнения: 1 671
Моето чудовище пак ми е дало почивка  Simple Smile
Честити бебчета на Миньон и Барабана! Да са живи и здрави и много да ги радват, а те бързо да се възстановяват и да се връщат да разказват!  
 bouquet         bouquet        bouquet         bouquet        bouquet
Криси, точно такива са акитата на здравите кърмени бебета. На мен ми го каза педиатърката, защото аз се озадачих от цвета и ми се стори разстройство.
Аз също не усещам къде са ме шили, нито придрпване, ама конците още си седят, та се чудех кога ли ще почнат да падат. Но пък днес е точно седмица от раждането...
Алекс, честит рожден ден!  newsm51
Фрики, много се радвам, че вече сте добре и бебочето така добре си хапва!  Hug

# 36
  • Мнения: 565
E, най-накрая здарвейте и от нас!  bouquet
Честито на всички мами, които са гушнали своите съкровища! newsm51 smile3525 newsm51 Да са им живи и здрави и да им носят безкрайна радост! Бързо възстановяване на мамите и влизане в ритъм!
Честит рожден ден на Алекс! newsm59 Много щастливи мигове!
Благодаря и на Хера за новата тема!  bouquet
Добре дощли на новите мами! Успешно и леко добременяване!
 Аз да се похваля много тихичко:  нашето зверче снощи ме остави да спя цели 6 часа и след бързо хранене си заспа за още три! Дано се случват по-често такива случки, че вече бях на ръба на оцеляването  smile3514. То не бяха колики, не беше чудо! 
 Ние приключихме с опитите за кърмене и вече сме окончателно на АМ.  Sick  Храним се на три часа, а през нощта прави и по-големи паузи. Заради това, че Анна яде лакомо и гълта въздух изоставихме Авентските ишишета и минахме само на Др.Браун. Само те ни спасяват от допълнителни неприятности. Пълним пампата един или два пъти дневно, но това е нормално за изкуствено хранени бебета. Иначе програмата ми е много натоварена - цялата къща, кака седмокласничка - и по нея си отиват един два часа на ден, разходки всеки хубав ден. Добре, че са измислили хората бебефона, че  в нашия хамбар разстоянията са големи и трябваше да си стоя по цял ден залепена за госпожицата.  И на Билла съм им много благодарна за топлата витрина, че до печката не ми остава време да се спра Mr. Green   А на таткото съм му много сърдита - от работа не му остава кой знае колко време за нас. Още не е дошъл на нито една разходка с бебонка #2gunfire
АИР, и аз с лохиите съм май на привършване. Е, дано да е скоро baby_neutral За кърменето на твоя юнак на по-чести интервали - направи му едно теглене преди и след чдене. Дане би да му е малко като количество кърмата. newsm78 Само това ми идва в главата.
Фрики, поздарвления на малкия голям юнак! Да наддава все така добре!
tarlej4e, хайде още малко ти остана - по-добре си почивай сега! Аз като лежах по цял ден  пак родих 15 дена преди термина и  тапата не ми падна предварително. Бебчо си знае кога да излиза.
Лека и приятна вечер на всички! Дано бебчетата да са послушни тази нощ!

# 37
  • Мнения: 1 043
 Mr. Green даже нова мама си имаме здравей  Hug
моето човече е толкова послушно че по няколко пъти на ден влизам даже Grinning да си ви чета
за лохите и азсъм с ежедневни превръзки вече даже един ден като че ли нищо не ми тече  newsm78
на мен до 10 дни ми падаха конците - бявх и с вътрешни и външни преди - помня че боцкаха Crazy

# 38
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Здравейте момичета
първо иакам да ви почерпя  party023 newsm38 beer3 beer2 Popcorn Popcorn по случай 30 годишния си юбилей и да ви благодаря за това че ви има.Вие сте страхотни от вас научих много неща и ми бяхте упора през всичките тези 9 месеца.
И честито на мамаитата Миньон малкия принц  smile3525и на мама Барабана newsm51 малката принцеса ди има носят много радости в живота,да ги слушкат много   bouquet  bouquet

# 39
  • Мнения: 6 620
AIR и аз от днес съм с ежедневни превръзки.
Ние пък имаме хрема изписаха ни -Стеримар-спрей,вит.Си по една капка кърма в нослето на всяко хапване.
Педиатърката дори не предложи да го прегледа аз и се обадих да и кажа ,че от утре почвам да давам капките против рахита и и казах ,че е малка хремав и тя взе да ги реди ...
БАРАБАНА ,МИНЬОНЧЕ ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА  smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

# 40
Ето ни и нас,все още две в едно.
Днес ходих при доки и ми каза ,че нямам грам разкритие,но пък иначе шийката на матката ми била силно скъсена.Каза  ми , че ще ме чака в болницата рано в сряда сутрин.Така че май няма да ни се размине предизвикване на раждане със система, а толкова ми се искаше да си дойде доброволно милото.
Херка, браво за темичката- много си е добро заглавийцето.И песничката ми е любима просто.

Честита принцеска на мама Amelia!Да ви е жива и здрава !
Успех на Барабана и Миньонче.Вие сте преди мен.Миньонче не се ядосвай мила и на мен доста често ми се случва да се разтройам заради някое неподходящо изказване на нашия татко, но има мъже които просто са си особенни и като незнаят как да си изразят чувствата говорят глупости.Ще се промени като види бебчо.Вярно е че сега имаме най-голяма нужда от тяхното разбиране и подкрепа, но не се коси.
Целувки от нас и до скоро Hug

# 41
  • Мнения: X
Честит ожден ден на Алекс!
Да са живи и здрави малките бебчета на Миньон и Барабана!
 bouquet  bouquet
Аир, моят педиатър изрично ме предупреди да не слагам кърма в окото или в носа.
Мъжката ни гордост я слагам задължително нагоре, защото това е естественото продължение на пикучните канали.
Венира, добре дошла при нас!  Hug
Фрики, до десетия ден количеството на кърмата на хранене е денят по 10мл. Ако сте на 7 дни - 70мл и така. До края на първия месец трябва да изяжда по около 100мл на хранене. Но не зная дали за малки бебчета важи тази схема. Друга таблица за количество е според кг на детето. Кг се умножават по 200 и се получава количеството, коет отрябва да изяжда за денонощие след първия месец. Ако бебето е 3кг значи 600мл за 24 часа. Дано съм ти полезна!
Малкият Мартин е добре- пълним и ние яко памперсите, ама какво по-хубаво от това. Нашият педиатър ми показа много леко масажче, което правя на Мартин преди да го преобуя и така винаги се изхожда преди ядене Laughing
Желая лека вечер на всички!

# 42
Честити съкровища на Барабана и Миньонче!Да са ви живи и здрави!

 smile3525 newsm51 newsm68 smile3525 newsm44 newsm51

# 43
  • -
  • Мнения: 159
Здравейте от мене и Мария!Чудесна нова темичка- Hug на Хера!Добре дошли на новите майчета-леко добременяване и очакване на големия момент/наслаждавайте се на бременността си и си почивайте,защото после няма..... Grinning/На мамите 2 в 1 кураж момичета и вашия ред идва.
Честити бебчовци на Миньон и Барабана!Да са ви живи и здрави-много щастие да ви донесат малките съкровища!
Честит рожден ден на Алекс!
Ние иначе сме добре,но почти не ми остава време да пиша... SadВсе още имаме жълтеница и доктора малко ме уплаши миналата седмица,че ако не премине може да ни вкарат в болница...Сега пием глюкоза и уж сме малко по-добре,но ще видим на другия преглед какво ще каже.Нощем става по веднъж за хранене,малко ни боли корема от коликите-пием Саб,малко плачем и така.Храня я само с кърма,но отказа да суче от мене,върти главата и се лигави и затова се цедя/голямо доене пада Mr. Green/да живее помпата на Avent  Mr. Green  Peace-изяжда по 100гр на ядене.
Айде лека вечер от нас!

# 44
  • Мнения: 639
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА, и ние сме добре,днес ни падна пъпчето и съм щастлива защото само и треперих,скоро ще можем да си я изкъпем спокойно.И нашата бебка само търси да папка и пълни памперса,много рядко е с чист Mr. Green                                                                                    Честити бебчета на Минион и Барабана!Само щастливи мигове с малките мишленца Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт