Домакиня в 21 век?

  • 25 151
  • 1 175
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 18 530
Е животът не е концерт по желание винаги Simple Smile Всеки може да иска подкрепящи родители, обичащ го партньор, послушни деца отличници, луксозен дом, къща на морето, пътуване до Марс... но накрая ще получи само част от тях Simple Smile Особено по отношение на роднините е точно какви ще ти се паднат и не зависи изобщо от теб.

# 1 126
  • Мнения: 9 706
Говори не говори, не всички могат да разчитат на родители. Това не е задължителна предпоставка да се свият в ъгъла и да са вечно неудачни.
Имам такъв пример в обкръжението си. Емигранти от години, да се чете 12+, които обаче все още не говорят добре езика, избягват комуникация с местни, рядко ходят на родителски срещу и прочие. Големият им син завърши училище, последна година в колеж е в момента. Кандидатства в университет, има оферта, кандидатства за студентски заем. Родителите разбраха, че е приет сам защото трябваше някакъв документ за заема.

# 1 127
  • Мнения: 919
Има два варианта - или се свиват и стават плахи и нерешителни, или на всяка цена държат да са силни и решителни. Всеки предпочита да има подкрепящи родители и страда, когато родителите са хладни или незаинтересовани или вглъбени в себе си.
Децата  винаги са травмирани от родителите, поради въображаеми или реални причини и стават като тях или точно обратното. Чак после човек евентуално започва да се осъзнава, стига преди това да е получил адекватно отношение от родителя. Точно затова родителското присъствието в ранна детска възраст е най-важно. Тогава се създават идеите за това що е обич, семейство, общуване, ценност и т. н.

А за манджите - зависи от хората. Моите хапват 5 яденета на ден, ако повторя нещо, таткото може и да го изяде, децата - не. Синчето,  на почти 4, ми заяви, че трябва да се грижа за него и да му приготвям следобедна закуска под форма на соленки плюс мъфин/торта всеки ден. И за поръчване не става, първо-писва, второ - не е качествено, трето - повечето не стават за деца, освен ако храните вашите с панирани пилешки пръчици....
За оптимизиране - оптимизирам, взела съм си мултикукър, но хора, които изхранват себе си само, е абсурдно да коментират изобщо що е то домакинстване, камо ли да дават съвети.
Шапка свалям на родителите, които и бачкат и гледат деца, но има разлика в това да знаеш дали има някой у вас, на твое разположение или не, от гледна точка на детето. Ако няма баба или дядо, а мама иска да прави кариера, редно е таткото да поеме тази роля. Повечето казваме автоматично - няма как да стане, но ако сметнете разходите си за занимални, храна, транспорт и т. н., може да се окаже, че за много семейства е съвсем постижимо.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 15:37 от FBID506926992788781

# 1 128
  • Мнения: X
Пример за обяд и вечеря.
Време за всичко-  час и 15 минути.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 22:17 от Анонимен

# 1 129
  • Мнения: 7 269
Разнасяне на кутии насам- натам никога не съм го разбирала.

# 1 130
  • Мнения: X
Разнасяне на кутии насам- натам никога не съм го разбирала.
Не е и нужно.
Тук, в чужбина децата си носят кутии с храна, защото няма лавки и столови, а мм е на режим.

# 1 131
  • София
  • Мнения: 62 595
Обаче няма мусака и сармички! И супичка! Wink

Много вкусно изглежда и звучи. Само нямам идея за лилавия карфиол и сладките картофи, не съм готвила такова нещо.

# 1 132
  • Мнения: 7 269
Е, и ние живеем в чужбина отдавна. Това какво променя? Ставаш някаква друга категория? Споделих си мнението за кутиите.

# 1 133
  • Мнения: X
Благодаря.
Вчера имаше супа леща Wink И така, че стана пак Мара подробната с примери.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 22:19 от Анонимен

# 1 134
  • Мнения: X
Това подробно описание на менюта и порции е възможно само за канадска контеса. Simple Smile

# 1 135
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Мъжът ми редовно си взимаше кюфтета, пиле с ориз, или мусака за обяд . Явно е имало къде да ги топли, защото колегите му станаха почитатели на пържени кюфтета. Сега е в САЩ и си говорихме докато готвя вечеря от пълнени пиперки, да после ми звъня от магазина да пита какво да купи и ги е правил на семейството на брат си .

# 1 136
  • Мнения: X
Мъжът ми редовно си взимаше кюфтета, пиле с ориз, или мусака за обяд . Явно е имало къде да ги топли, защото колегите му станаха почитатели на пържени кюфтета. Сега е в САЩ и си говорихме докато готвя вечеря от пълнени пиперки, да после ми звъня от магазина да пита какво да купи и ги е правил на семейството на брат си .
Да, тук всеки си е свикнал от дете и си носи храната в кутия от вкъщи. Разясняват си национални кухни и особености мъжете на почивките, не сме само ние жените.

# 1 137
  • Мнения: 1 189
Ние пък тук имаме ресторанти и обедни менюта 😝

# 1 138
  • Мнения: X
Ние пък тук имаме ресторанти и обедни менюта 😝
А някои хора държат на продуктите и начина на приготвяне. Да вляза в тона, нищо лично.

# 1 139
  • София
  • Мнения: 35 101
Ние на проверени ресторанти разчитаме, не мааме джънк Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт