Отговори
# 45
  • Мнения: 1 298
Ние чак сега се прибираме и чета и не вярвам  ooooh!

Незнам какво се е писало във въпросната тема защото снощи не бях в нета.Но ми се ще да съм била че незнам кои прав,кои крив.
Много ми е неприатна ситуацията.  Tired

Това че не е трябвало да пуска Асето тема -ОК.Кажете и го ама що трябва да я карате да се чуства като натрапник?
Всички знаем че първите 1-2 месеца всяка една от нас се е обръщал към нея за съвет/някои и многократно/.И сега сякаш знаем и можем да се справяме с всичко  Crossing Arms

Съгласявам се със Синеочка-на които не му се четат постингите на Асето или на някои друг може да не ги чете.
Всеки сам решава за себе си.

Това е.Нямам какво друго да напиша.

# 46
  • Мнения: 1 866
Вече за 3-ти път пиша и ако ми откаже още веднъж да ми го публикува и аз ще се разсърдя и повече няма да пиша Grinning Айде всички да си кажат какво им е на сърцето, да се успокоим и да продължим напред.

На мен лично не ми пречи всеки да си говори за каквото си пожелае - пюренца, кърмица, адаптета, шезлони, дрънкалки...В крайна сметка всеки го вълнуват различни неща.  Сега какво, да не искате всички да си гледаме по един единствен начин децата?!! Такъв филм просто няма.

Аз сега да питам, че малко съм изостанала с ваксините. Нищо не съм слагала след родилния дом. Ако слагам тази дето се казва Пентаксим, слага ли се отделно и Хепатит Б? И в какъв ред? Някой може ли да обясни схемата? Извинете ме, мисля, че вече с ее дислутирало но не знам къде да потърся назад.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 16:21 от lala

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Ваксината за хепатита е отделна от тази Пентаксим.
Имам тази информация за Пентаксима

PENTAXIM
ПЕНТАКСИМ

АДСОРБИРАНА ВАКСИНА СРЕЩУ ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ (БЕЗКЛЕТЪЧНА КОМПОНЕНТА), ПОЛИОМИЕЛИТ (ИНАКТИВИРАНА) И HAEMOPHILUS ТИП b (КОНЮГАТНА)

Моля прочетете цялата листовка внимателно преди ваксинацията на детето.
Запазете листовката докато детето Ви завърши цялата ваксинационна схема, може да се наложи да я прочетете отново.
Трябва внимателно да следвате указанията на Вашия лекар или медицинска сестра. Ако се нуждаете от допълнителна информация или съвет, попитайте лекар или медицинска сестра.
Тази ваксина е предписана лично за Вашето дете. Не я давайте на никой друг.

СЪСТАВ
Активните съставки са както следва:
Дифтериен токсоид                  ≥30IU
Тетаничен токсоид                  ≥40IU
Антигени на Bordetella perussis:
   Пертусис токсоид               25μg
   Филаментозен хемаглутинин         25μg
Инактивиран полиомиелитен вирус тип 1      40DU*
Инактивиран полиомиелитен вирус тип 2      8DU*
Инактивиран полиомиелитен вирус тип 3      32DU*   
Полизахарид (полирбозилрибитолфосфат)тип b   10 μg ковалентно свързан с 24μg тетаничен токсоид за една доза (0.5ml) след смесване
*DU: единици D-антиген или еквивалентно антигенно количество, определено чрез подходящ имунихимичен метод.
Другите съставки са захароза (42.5mg), трометамол (0.6mg), алуминиев хидроксид (0.3mg), среда 199 без фенолово червено (сложна смес от аминкиселини, неорганични соли, витамини и други съставки – 0.05ml), формалдехид (12.5μg), 2-феноксиетанол (2.5μl), оцетна киселина и/или натриев хидроксид (до pH: 6.8-7.3) и вода за инжекции (до обем 0.5ml).

ПРИТЕЖАТЕЛ НА РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА УПОТРЕБА
Avetis Pasteur S. A.
2 Avene Pont Pasteur, 69007 LYON Франция

1. КАКВО Е ПЕНТАКСИМ И ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА?
ПЕНТАКСИМ се състои от прах във флакон (1 доза) и суспензия в предварително напълнена спринцовка (0.5ml) за инжекционна суспензия в кутия по1 бр.
ПЕНТАКСИМ се прилага за предпазване на деца от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит (детски паралич) и от инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (меингит, инфекция на кръвта и др.) при деца от 2-месечна възраст нагоре.
Ваксината не предпазва от инфекциозни болести, причинявани от други типове Haemophilus influenzae, нито от менингит с друг произход.


2. ИНФОРМАЦИЯ, НЕОБХОДИМА ПРЕДИ УПОТРЕБА НА ПЕНТАКСИМ
Не прилагайте ПЕНТАКСИМ, ако:
-   детето е претърпяло мозъчно увреждане (енцефалопатия в първите седем дни) вследствие от предишна доза цялоклетъчна ваксина срещу коклюш
-   детето страда от прогресираща енцефалопатия с или без гърчове (неврологична болест)
-   детето е проявило силна реакция след предишна ваксинация срещу коклюш:
-   Температура 40°С или по-висока, наблюдавана до 48 часа след инжектирането на ваксината, без установена друга причина
-   Колапс или шоково състояние (епизоди на понижено кръвно налягане/хипореактивност), наблюдавани до 48 часа след инжектирането на ваксината
-   Непрекъснат неутешин плач в продължение на 3 или повече часа, започнал до 48 часа след инжектирането на ваксината
-   Гърчове с или без температура, проявили се до 3 дни след инжектирането на ваксината
-   детето е проявило алергична реакция след предишна ваксинация срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит или инфекции, причинени от Haemophilus influenzae тип b
-   детето е алергично към някоя от активните съставки или другите вещества в състава на продукта или към неомицин, стрептомицин или полимиксин В.

Необходимо е особено внимание с ПЕНТАКСИМ:
-   да не се инжектира в кръвоносен съд, (иглата не трябва да прониква в кръвоносен съд) нито интрадермално
-   ако детето има тромбоцитопения или проблеми с кръвосъсирването, тъй като при такива лица може да последва кървене при интрамускулното инжектиране
-   ваксинацията трябва да се отложи, ако детето е с повишена температура или остро заболяване, и особено при инфекциозно заболяване или прогресиращо хронично заболяване
-   ако детето има гърчове при висока температура, несвързани с предишна ваксинация, е особено важно да се следи редовно температурата в продължение на 48 часа след ваксинацията и през това време да му се дават лекарства, понижаващи температурата, според препоръката на лекаря
-   детето е получило отоци (или подуване) на долните крайници, след инжектиране на ваксина, съдържаща съставка от Haemophilus influenzae тип b – в такъв случай имунизациите с ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит и с ваксина срещу Haemophilus influenzae тип b трябва да бъдат извършени поотделно като отделните ваксини се прилагат в различни дни и на различни инжекционни места
-   ако детето е на имуносупресивно лечение или страда от имунна недостатъчност, това може да намали ефекта от ваксината
-   както за всички инжекционни ваксини се препоръчва винаги да има готовност за подходяща медициндка намеса и лечение в случай на внезапна анафилактична реакция след приложението на ваксината. Поради това ваксинираното лице трябва да остане под лекарско наблюдение 30 минути след прилагане на ваксината.

Помощни вещества с известен ефект
Фармалдехид

Използване на други ваксини:
Тази ваксина може да се прилага по едно и също време с ваксините ROR VAX или HB-VAX DNA 5μg/0.5ml, но те трябва да се инжектират на две различни инжекционни места.
Ако детето Ви трябва да се ваксинира по едно и също време с ПЕНТАКСИМ и друга ваксина, различна от споменатите по-горе, обърнете се към Вашия лекар за повече информация.
Информирайте лекаря, ако детето приема или е приемало друг лекарствен продукт, включително лекарствени продукти, които се продват без рецепта.

3. Как се използва ПЕНТАКСИМ
Дозировка:
Общата препоръчвана схема включва първична ваксинация, състояща се от 3 инжекции с едномесечни или двумесечни интервали помежду им, започваща от двумесечна възраст, последвани от реимунизация с една доза по време на втората година от живота.

Начин на прилагане:
По време на съхранението на суспензията в спринцовката може да се е образувала утайка. Това е нормално.
Спринцовката трябва да се разклати до получаване на хомогенна мътна белезникава суспензия.
Ваксината трябва да бъде приготвена за прилагане като се инжектира суспензията от спринцовката (комбинирана ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит) във флакона с прах (конюгатна ваксина срещу Haemophilus influenzae тип b) и разклащане до пълно разтваряне на праха. При това разтваряне нормално се получава мътна белезникава суспензия.
Ваксината трябва да се прилага веднага след разтварянето.
При отклонение от външния вид ваксината трябва да се изхвърли.
Да се прилага интрамускулно.
Препоръчваното място на инжектиране е предно-странично в предната третина на бедрото.
ПЕНТАКСИМ не трябва да се смесва в една и съща спринцовка с други ваксини или с други лекарства за парентерално приложение.

В случай на пропускане на доза ПЕНТАКСИМ
Моля информирайте Вашия лекар

4. Какви са възможните нежелани реакции?
Като всички лекартвени продукти е възможно ПЕНТАКСИМ да предизвика нежелани реакции.
Местните реакции като болка, еритема (зачервяване), втвърдяване могат да се получат на мястото на инжектиране в рамките на 48 часа след прилагането.
Общи реакции: температура, раздразнителност, сънливост, нарушения на съня, разтройство в храненето, диария, повръщане, неутешим и продължителен плач. По-рядко случаи на уртикария, кожни обриви, гърчове с или без висока температура са наблюдавани в рамките на 48 часа след прилагането.
Съобщавано е за хипотонус или хипотонично-хипореактивин епизоди (колапс или състояние подобно на шок).
Има съобщения за едематозни реакции (подуване) на долните крайници след инжектиране на ваксина, съдържаща съставка от Haemophilus influenzae тип b. Тези реакции понякога са придружени с температура, болка и плач с посиняване или почервеняване и отзвучават спонтанно и без усложнения.
Ако наблюдавате нежелани реакции, неспоменати в тази листовка, информирайте Вашия лекар.

Как да съхраняваме ПЕНТАКСИМ?
Да се съхранява на място недостъпно за деца
Да се съхранява при температура от 2°С до 8°С (в хладилник). Да не се замразява.
Не употребявайте ПЕНТАКСИМ, ако забележите необичаен цвят или наличие на чужди частици.
Не използвайте след датата на изтичане срока на годност, отбелязана на опаковката.

Дата на последна редакция 06.2005г.

# 48
  • Мнения: 1 298
Аз също искам всеки да пише каквото си иска буквално.
Включително и Асето.
То е ясно че не е задължително да се съгласяваме една с друга за абсолютно всичко.Все пак всеки си има собствено мнение.

Не мога да разбера защо някои в момента трябва да е сърдит задето е изказал мнение по някои въпроси и в момента се чуства като натрапен.   Crossing Arms

Вече ви писах-изслушвам по десетки мнения на ден и накрая постъпвам така,както реша аз.Направете го и вие.

Искам също да помоля  Praynig не пишете по имена че се обърквам съвсем.

# 49
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, за косопада се сетих нещо.
И моята коса пада от 10тина дена го забелязвам, но чак с шепи, както пишат някои не. Разбира се за всеки е различно, но аз си мисля дали не е от една маска която правя (в смисъл тя да ми помага да не пада толкова). В раздел "Красива мама" ако сте чели темата за тайната на дългата и гъста коса. Там една съфорумка предлага рецепта с едно лекарство, витаминна бомба, което се инжектира на животните за подобряване плодовитостта - тривитаминол (в аптеките се среща още под 3 наименования, но е същото). Като дойде майка ми за раждането ми донесе 4 шишенца и аз си правя веднъж седмично маска с мас и оцет и това лекарство (газ тук не намерих, не знам дали има). Пробвайте може да ви помогне. Косата ми става тежка, лъскава, мека, и расте доста по-бързо. Предполагам тази витаминна маска ще е добре и срещу косопад

# 50
  • София
  • Мнения: 1 230
gery_to това е прословутата рецепта на Деси!!! До колкото четох е много добра. Гери аз съм с естествено къдрава коса и когато стане мека се изправя. Изглеждам потресаващо зле. Затова до сега не си я направих, но вече се замислям, а и щом и ти казваш, че има ефект...
Ако мамите искат ще им я копна от Красива мама.

# 51
  • Мнения: 451
Здравейте и от нас !

На мен също много ми пада косата и си правя маска с жълтък !
При нас иначе нищо ново , освен че много крещим по цял ден Simple Smile
И да се оплача че вече неиска да заспива сама, направо ми е мъка Sad


Ами май е това не се сещам нещо друго:(

# 52
  • ES
  • Мнения: 2 172
Гери аз съм с естествено къдрава коса и когато стане мека се изправя. Изглеждам потресаващо зле. Затова до сега не си я направих, но вече се замислям, а и щом и ти казваш, че има ефект...
Не става толкова мека и разхвърчана, моята е чуплива и става добре. Можеш поне веднъж дваж да пробваш

# 53
  • Мнения: 1 866
Благодаря ти morskasirena!  bouquet Хе-хе, адресът на производителя е Лион! Мъжът ми е от там и аз съм живяла там 9 години. Даже адресът знам къде е.  Grinning

А да питам ваксината против Хепатита кога по-точно се слага? Преди или след Пентаксима?

# 54
  • Мнения: 39
Хей мамчета здравейте, отдавна не съм влизала и кво сте забъркали, мислих да се връщам да чета назад ама май се отказвам Wink , по-добре е да не знам и занапред ще ви държа под око да не правите такива работи smile3534. Аз да си кажа че съм решила да захранвам след 5 месец ако има кърмица, ако ли не ще взема друго решение!
Ivelina M къде го чу това за 200гр на кг #Crazy Струва ми се малко пресилено, ние сме изцяло на кърма и почти изцяло на цедена кърма/само сутрин суква малко и то много малко/  и се радвам като мине 600 гр. поне мога да ги засека, напоследък стигаме и 700 но 1200 е абсурд На 20.09 тежахме 5900  и беба ядеше около 500 на ден/но миличката доста ми е злояда/, а беше наддала абсолютно нормално 850 гр. На 25.10 ще видим колко сме порастнали. А нали за трети месец се пада по около 130 гр на ядене за 6-7 хранения не прави толкава, е това е предимно за АМ но е и ориентир за кърмене на шише /ако изобщо има такова, май ние сме от малкото такива smile3538 Ако се кърмите по 8 и повече пъти представяш ли си да яде по 200 #Crazy,ами ти трябва награда за млечност да вземеш като при кравите hahaha Шегувам се разбира се, ама съм много чувствителна на тема изядено количество като сме злоядки и малко се вманиачавам. Всеки си усеща най-добре бебчето колко му се яде и така...
Здравейте на новите мами и искам да питам isi_kam при кой педиатър сте записани и доволни ли сте, а дали знае нещо за късно захранване,че то тука са много зле милите Praynig
И на мен ми пада косата и това е напълно нормално af

# 55
  • Мнения: 867
Съгласна съм че трябва да сложим ТОЧКА и това е. Кой крив, кой прав няма значение. Само искам да доуточня нещо, наистина за последен път коментирам - резултата от всичко което се случи е че Ася се обиди и повече няма да се включи никога, ама никога сигурна съм. Аз да съм не бих. А толкова е била полезна на много от нас. На някои може би не, но на други със сигурност и много пъти. А сега тепърва предстоят периоди в които ще имаме нужда от съвет. Ако си мислите че вече всичко знаем или можем съвсем не е така. Освен това като нямам време да се ровя из библиотеки и теми, като имам нужда от съвет, не знам кой ще ми копва или праща линкове към изровен материал.Погледнете августинките, които за много неща се чудят, които на нас ни се видят смешни.
Това да общува който иска с нея на лични вече ми се струва абсурд.
Та така мами, нито нещо имам лоши чувства, нито пък искам да се изказвам саркастично, но факта си е факт: Ася се обиди, и вече няма съвети които на някои разбирам че не са нужни.

И друго да уточня - аз абсолютно нямам против нито някога съм имала всеки да си коментира каквото го интересува - било пюрета, било късно захранване. Но точно затова, на мен пък нещата които Асето казваше ми бяха интересни и от полза.

хайде това беше, извинете ме за дългия постинг, и вече ще пиша весели работи.

# 56
  • Мнения: 39
Lala хепатитната ваксина първата се слага в болницата, а реваксинацията е първата ваксинка, коята се бие след изписването но бебчо, след това се изчаква около месец и се слага ДТК или Пентаксима, коята се слага три месеца поред и след това има още една хепатитна около 6 месец и после други...

# 57
  • Мнения: 277
Ivelina M къде го чу това за 200гр на кг #Crazy Струва ми се малко пресилено, ние сме изцяло на кърма и почти изцяло на цедена кърма/само сутрин суква малко и то много малко/  и се радвам като мине 600 гр. поне мога да ги засека, напоследък стигаме и 700 но 1200 е абсурд На 20.09 тежахме 5900  и беба ядеше около 500 на ден/но миличката доста ми е злояда/, а беше наддала абсолютно нормално 850 гр. На 25.10 ще видим колко сме порастнали. А нали за трети месец се пада по около 130 гр на ядене за 6-7 хранения не прави толкава, е това е предимно за АМ но е и ориентир за кърмене на шише /ако изобщо има такова, май ние сме от малкото такива smile3538 Ако се кърмите по 8 и повече пъти представяш ли си да яде по 200 #Crazy,ами ти трябва награда за млечност да вземеш като при кравите hahaha Шегувам се разбира се, ама съм много чувствителна на тема изядено количество като сме злоядки и малко се вманиачавам. Всеки си усеща най-добре бебчето колко му се яде и така...
Шугър, инфото ми е от една мама в кърмаческия, която отговори на мое запитване по колко да цедя, за да оставя достатъчно за едно хранене. Но ти явно не четеш внимателно, за което не се сърдя, разбира се, аз съм много обстоятелствена и съм наясно, че отегчавам някои хора.  Hug Все пак обяснявам отново..за теб. По 200 мл на кг от теглото на бебчето, а не на хранене. Примерно моята Йоана няма 5 кг, но е над 4.500, значи закръгляме на 5. За всеки от тия 5 по 200 мл прави 1 л на ден. Храним се 10 пъти в денонощие, прави 100 мл средно на хранене, но по мои наблюдения Чочи яде веднъж 40 мл, веднъж 90, веднъж 110, веднъж 160... и т.н. Та това е просто ориентир. Всяка норма е статичстически определена величина и е указателна, не задължителна. Не се стягай така! Колкото до вашето наддаване, казвала съм и друг път, че по-слаботелесно бебче от моето в тоя форум/тема няма..очевидно. Най-голямото наддаване на Джо беше от 21 на по-миналия месец до 27 на миналия месец - цели 680 г. Тъй че.. Но ми е здрава, жизнена, ужасно жилава, певица голяма и дългурана голяма (63 см, а няма 3 месеца), та не се впрягам. а й се радвам и двете сме доволни. Пухкавите бебета са красиви, но с'я..не всички могат да са такива. И аз искам бебка като на Попова (ех, Попова много ми е сладка твоята принцеса, ще зна'йш, направо ти завиждам...ама благородно Heart Eyes), ама нЕма.
Бай дъ уей, аз пък  Crossing Arms съм чувствителна на тема сравнения между кърмещи интелигентни и успели жени и нек'ви крави, тъй че ...по-полека!  Naughty
 Hug

# 58
  • Мнения: 708
sugar_lady ние сме при доктор стамова във медика баткото (на 5г.) е записан при нея и сме доволни защото по всяко време има лекар ходили сме и при симеонов (те са екип)отностно късното захранване почти нищо не знам защото баткото го захранихме рано и сега караме по същата схема .баткото се чувстваше добре и малкия за сега се чувства добре( да чукна на дърво) и не мисля да сменям тактиката.
[ Отностно рецептата за коса аз я искам много защото току що се върнах от фризьор постригах се късо защото капеше много на цели кичури.
за ваксините във книжката където нанасят ваксините от зад е дадена схемата на слагане на ваксините

# 59
  • Мнения: 39
Ivelina M не искам да засегна никого просто се пошегувах! Всъщност аз те разбрах много добре, но нещо се опетлах в обяснения и сметнах тъй като бяхме 5900 т. е. 6 по 200 е 1200 на ден а и ядем по 6-7 пъти  и от там излиза че от 6 -7 пъти трябва да докараме 1200 но не е така! Важно е бебките ни да са добре! Е и ти си имаш манекенка Йоана дълга и финна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт