Пазарът на недвижими имоти в България. Какво се случва реално. - Тема 55

  • 36 956
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 775
Не знам, Гого, аз лично не бих купила на всяка цена и от страх. Ако цените бяха космически и непосилни за мен, а за това, което мога да си позволя, се продаваха дупки и коптори, просто нямаше да купя и щях да си стоя под наем.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 561
А ти как определи, че желязото не е било прекалено евтино преди това?
По абсолютно същия наин, по който ти решаваш, че цените на имотите не са били твърде ниски преди. Толкова е близко до ума, но държиш да си ляляме във форума. 'Ма няма проблеми - твоето всеки го може, то другото е по-сложното Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 13:45 от ToniShu

# 17
  • Мнения: 9 012
Цените на имотите бяха евтини до 2004г....

# 18
  • Мнения: 5 262
Ако целия бизнес се върти в София , кажете нещо за провинцията. Какво се случва там. Много странни са твърденията за обезлюдяване , след като карахме по посока Ковачевица и гледаме по пътя стегнати къщи пълни с хора и няколко разнебитени. Попитахме хората защо са останали и ни заявиха, че има мног онаследници,  че земята е скъпа , а не къщите и че искат да продадат скъпо ... ами там на върха на баира по който се стига по един разбит път и се кара едва- едва ... там искат да продадат скъпо??? НА кого?
Имате ли обчснение ? На мен ми се струва че не само там е така. Имате ли пример къде  не е ?

Там и в другите райони на областта,  хората масово работят в чужбина и инвестират парите в къщите си. Отделно се правят и врътки с получаване на германски обезщетения за безработица, докато работят без договор в България. Така, при положение, че хората разполагат с пари, е нормално да е по-скъпо отколкото изглежда на пръв поглед.

Ааа ... ясно. Да живее ЕС.
Ами ясно е значи защо са такива цените и от къде пари.

# 19
  • Мнения: 2 797
ТониШу, а и мокка, ако прочетете който и да е от моитео коментари ще видите, че никога не съм коментирал в кой квартал, какви и защо са цените. Това което коментирам е поведението на хората и политиката на банките. Цените са просто резултат, следствие от тях. Аз не се чудя защо цените са високи или защо растат, аз знам защо е така. Аз се вълнувам повече от поведението на хората и каква ще е политиката на банките/управляващите в бъдеще и как това ще окаже влияние върху поведението на хората. Пак ще си говорим, и дано тогава разберете, че хората са водени за носа и не виждат по-надалеч какво се случва. Мислят си ме инвестират и печелят, а за повечето това не е така.

С думи прости, за да ме разберете. Желязото е скъпо, но докато масата народ тръби “ааа хиперинфлация, ааа харчете парите си, ааа виденива зима идва”, аз твърдя, че това е временно явление и ще се балансира с отварянето на икономиката. Дано това ви подскаже, че същото ще се случи и с всички други надути цени. А когато целия свят е супер задлъжнял навърха на исторически високи цени, падането ще в много тежко. Първо падат спекулативните и лошите активи, накрая имотите. Който си мисли че имотите са права линия само нагоре, ще остане доста изненадан… завтори път в България.

# 20
  • Мнения: 5 262
Gogo1979 ако не е номера с недвижимостите , то друг номер щеше да е . Парите така или иначе се оказват в джоба на който трябва.
За хората дали ще е имоти, здравеопазване, децата им или друг механизъм ... ще задраскат сумите по смектите си някак. Няма да бъдат оставени намира със собствени средтва и на спокойствие.

# 21
  • Мнения: X
Цените на зелено в Банишора си бяха около 1000 евро, което е нормално и реалистично. Сега вероятно се вдигат с общия тренд на пазара, около десетина процента, да речем. Вторичният пазар вече е съвсем друга бира в цяла София, даже в гадните квартали рядко има нещо под 1300 евро, за тотален ремонт.
Ама как определяте кое е нормално  и реалистично? И кога бяха по 1000 евро - преди да вдигнат цената на желязото няколко пъти (както и на всички останали строителни материали) или след това? Преди архитекти и проектанти да си вдигнат цените или след това? Той, трендът, не е съвсем пък случаен...

Изобщо, хора, как ги смятате тези "нормални" цени? На база личен опит в строителството или ей така, на база "аз колко му давам"? Разбира се, че и двустайния коридор за 350К евро е надценен, но има една прослойка хора, които точно това търсят - не фукнционалност, а показност. Тях ги интересува повече видът на сградата, кои са съседите, недостъпността на ресторанта за кой да е... Никой не е казал, че таргетът купувачи сме ние тук Simple Smile
Не искам да си представям какви трябва да са цените в южните квартали ако цената на желязото и другите материали може да повлияе с повече от няколко десетки евро за м2. Нито Сливница е критерий за нещо, нито кварталите след нея са кой знае какво. Освен (при това доста относителната) близост до центъра има и много други фактори, които влияят на цената, а и на качеството на живот. Например кое е кварталното училище в коментирания кошер, пардон комплекс Парк вю Банишора? Добро ли е? На колко метра от него има хубав парк? Няма? Разбира се това са малка част от важните неща.

# 22
  • Мнения: 5 262
Да. Например някои Люлински райони имат излаз в Западен Парк, което е голям плюс.

# 23
  • Мнения: X
Да. Например някои Люлински райони имат излаз в Западен Парк, което е голям плюс.
Как са там училищата?

# 24
  • Мнения: 2 797
В Люлин няма и проблем с детските градини, но как ще ги пращате хората да живеят в криминален работнически квартал, пълен с простолюдие и панелки. В елитните вади и ливади се е събрал каймака на провинцията, топ Ентелигенция, която живее в лукс.

Всичко това го казвам с ирония (подчертавам за неразбралите), защото отдавна отмина това време,  за обособяване по прослойки. Финансовите възможности отдавна не са мярка за интелект и възпитание.

# 25
  • Мнения: 9 777
Хах, на колко метра има парк ли?
Най-добре направо кооперация вътре в парка. В Южния задължително, то други паркове в София няма.

Между другото, Западен парк е на 3 км. от въпросния "кошер" (2-3 спирки с няколко автобуса и тролей), а Северен парк е на 5 спирки с метрото - има-няма 10 мин. с редовен и удобен транспорт.

Детска градина има на практика срещу "кошера", а пък за училище - с метрото до СУ - и ето ти примерно 133-то, в което приемаха деца и от четвърта група, т.е. без да са от околните райони.

# 26
  • Мнения: 1 013
В централните части на София има ужасни училища. Не мисля, че за едно семейство в по-краен квартал е чак такъв проблем детето му (над 4-ти, 5-ти клас) да пътува до далечното училище... а и преди това. От първи клас водя детето ми на "хубаво" училище с градски транспорт и нищо ми няма.

# 27
  • Мнения: X
Хах, на колко метра има парк ли?
Най-добре направо кооперация вътре в парка. В Южния задължително, то други паркове в София няма.

Между другото, Западен парк е на 3 км. от въпросния "кошер" (2-3 спирки с няколко автобуса и тролей), а Северен парк е на 5 спирки с метрото - има-няма 10 мин. с редовен и удобен транспорт.

Детска градина има на практика срещу "кошера", а пък за училище - с метрото до СУ - и ето ти примерно 133-то, в което приемаха деца и от четвърта група, т.е. без да са от околните райони.
Мандаринке, питам кое е училището по райониране. Както и парк си представям на пешеходно разстояние, а 3 километра са далеч от такова.

# 28
  • Мнения: 9 777
Цъкни на Гугъл и ще го видиш.
Нещо да кажеш за близостта на втория по големина парк в София (след Борисовата градина)? В Северния ходила ли си?

# 29
  • Мнения: X
Цъкни на Гугъл и ще го видиш.
Нещо да кажеш за близостта на втория по големина парк в София (след Борисовата градина)? В Северния ходила ли си?
Северен парк е на 4 километра!!!! Каква близост? За училището беше риторичен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт