Гобленарски раздумки - 147

  • 52 380
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 160
Здравейте, записвам се и аз в четвъртъка. Още се занимавам със зимния китаец, пак го бях позарязала, но ще го завърша, никакво предаване. Ето преди и сега, около 3 месеца мотаене и седмица шиене е напредъка.

Ако се отнеса сериозно до първа пролет ще е в рамка сигурно, но да видим колко ще ме държи ентусиазма.

# 721
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
след всичко показано си оставам твърдо под стола.
засрамена и изчервена. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 722
  • Мнения: X
след всичко показано си оставам твърдо под стола.
засрамена и изчервена. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Има и по-зле  Grinning
Но получих подаръче минигобленче, поне него ще пробвам да ушия през тази година.  Simple Smile

# 723
  • Мнения: 1 687
Здравейте момичета. Минах и харесах всичко. Много хубави етапи видях.
На Тихерула маковете са ми много на сърце.
 Динков и тя напредва бързо.
Дид_ таг много интересно.
И аз почнах едно безплатно на същата дизайнерка на която са ми подложките за чаши. 10 поредни петъка ще пуска по една част. Имам една чертичка ушита, но важното е, че началото е сложено. Много свежо изглежда за сега. Напомня за пролет....
Аз мислих да довърша едно клонче и да знам, че до висулката всичко е готово. Свих го още малко. Днес обаче бях 8 часа прегърбена на работа и съм с ужасни болки и в ръката и гърбът та не успях да си свърша плана....
Ето до къде съм. Това кафявото горе изобщо не мога да го възприема....
 
Скрит текст:
И двете подложки снимани от дъщеря ми
Скрит текст:
 


Лека вечер на всички.

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 722
Здравейте, имам нужда от малко помощ. От скоро шия с кръстчета и не мога да разбера как да запълня квадратче, в което на схемата са показани два цвята?

# 725
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
"мартеница" - взема се по един кат от двата цвята, вдяват се заедно и се шият заедно.

има и други варианти (частични бодове), но този е най-често срещания. Simple Smile
ако покажеш схемата ще можем да помогнем повече.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Здравейте, имам нужда от малко помощ. От скоро шия с кръстчета и не мога да разбера как да запълня квадратче, в което на схемата са показани два цвята?

Мисля, че става дума за полукръст, в случая два полукръста в едно квадратче.
Последната картинка.


един символ се шие едновременно с два/или повече цвята/ конеца ако това е условието в ключа. В схемата си е показано като съответния символ.

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 722
На схемата е точно като на последното квадратче, което е показала Flash. Но като го направя така, някак не ми изглежда добре, защото като се засекат на общия наклон двата конеца, които са с две нишки, става по-странно някакси. Не ми харесва как се получава.
На схемата квадратчето е разделено по диагонал и във всяка част има различен знак.

Не се вижда добре, защото го снимам от лаптопа.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 210
Тогава значи е Two Diagonal half stitch варианта от картинката.

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 722
Тогава значи е Two Diagonal half stitch варианта от картинката.
Така го направих. То в крайна сметка не се вижда много, след като се сложи очертаващия конец на клюна.

# 730
  • Мнения: 1
    Гоблен Трявна схема?

    # 731
    • Мнения: X
    Това изречение Гугъл преводачът ли го състави?

    # 732
    • Бургас
    • Мнения: 610
    Първото мотивче е готово:

    # 733
    • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
    • Мнения: 39 062
    ия ия ооо...

    Simple Smile пропуснала съм какво има, но предполагам кокошчици, патици и прасенца. Simple Smile с нетърпение ще чакам да се покажат.

    # 734
    • Мнения: X
    Не е четвъртък, но почнах да си шия подаръчето. От това нещо трябва да излезе чайка и черен фар. Което ми напомни, че някъде гледах гобленче със зелен фар, освен да започна и него Grinning
     
    Скрит текст:

    Общи условия

    Активация на акаунт