Есенни листа окапват вече, чака кротко АПРИЛското човече

  • 16 974
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 491
hristina_k няма от какво да се притесняваш - този преглед е нормален. И мен ме гледаха и доки ми обясни, че не е задължителен, но е препоръчителен. На мен ми го правиха на първата ЖК.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз покрай изприштването не смея да се мажа с нищо, но трябва да почна скоро. Имам Кокона майка за корема, а за гърдите нищо не съм си взела

# 17
  • Мнения: 11 004
hristina_k, взеха ли ти цитонамазка или само те гледаха? Питам, защото месец преди да забременея си правих цитонамазка и резултатите бяха нормални, дано сега не се налага да ме гледат пак. Поне досега не е ставало дума.

# 18
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
вземаха ми цито намазка още преди месец-месец и полвина:)резултатите бяха добре.Микробиологията показа гъби.Тогава пак опипва шийката.Сега отново.Доки каза,че се правело така като влезеш в 4-тия месец:)
Аз ще си ходя от работа,че кръвното ми хвръкна на 150/80
Чао засега

# 19
  • Мнения: 6
Добро утро, момичета!   bouquet
Моята лекарка всеки път ми гледа шийката на матката и дори не съм си задавал въпроса дали е нормално или не.
По отношение на мазилата аз ползвам масло за бюст и масажен крем за корема на Кокона майка. Маслото за бюст много ми помага и гърдите ми не са така напрегнати и подути. Освен това преди години ползвах противозачатъчни хапчета и като страничен ефект гърдите ми много наедряха. Като спрях хапчетата те съответно си възвърнаха нормалния размер и тогава забелязах, че съм получила стрии. Бяха още червени и веднага започнах да ги мажа с маслото за бюст на Кокона и се оправих. Затова и сега реших да ползвам тези продукти. Поне съм сигурна, че на мен ми действат положително.  Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Я, едно въпросче към тези, които са си усетили вече човечето ....
От два дни ми се случва да усещам едно ....много странно за обяснение ...като бръмкане в областта на матката. Наистина усещането е както някои казаха като пърхане, но аз си ги представях като краткотрайни такива усещания, а аз го усещам като постоянно бръмкане в продължение на минути. И не се променя като сила изразеност или нещо такова.
Възможно ли е да е бебо или е нещо от растежя на матката???
Ааа и друго май го усещам само като съм седнала. До сега не е започвало в легнало положение.

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 19:02 от benitta

# 21
  • Мнения: 29
Здравейте,искам да ви питам ще ходите ли на биохимичния скрийнинг в Майчин дом,защото аз още се чудя.На консултация съм на 27окт. и доктора каза,че тогава ще ми даде бележка за изследването.С предната бременност отидох до Майчин дом и докато си чаках реда,дойде една сестра и ме разубеди-била съм млада,знаела ли съм какво е това всъщност,че нищо не доказвало със сигурност и други такива,а на мен само това ми трябваше,защото ме беше страх,пък и не ми бяха в повече парите.Та си тръгнах,без да го правя,обаче сега се чудя дали да ида.За протокола-терминът ми е на 12април,но като ме гледахана ехограха няколко пъти,по размери все излиза 9април.Засега си мажа корема отвреме навреме с някакъв крем на Ейвън,а за по-нататък незнам.От предната бременност нямам нито една стрия,затова ми се иска и сега да не се получат.Бях качила 12кг,започнах от 47,а сега от 46

# 22
  • Мнения: 1 925
Здравейте, момичета    bouquet
Вчера отидох при док към 13:30, той започва в 14ч., за да съм първа. Обаче влезнах в 16ч.  #Crazy Първо закъсня док, после няква супер нахална, каза че била с час за 15ч. и не я интересувало и докато док изпращаше предишната пациентка, с която се оказа, че се познаваме от форума  Hug, оня кикимора направо нахълта и седна в кабинета. Направо побеснях  #2gunfire Док ми изписа Левомепромазин, каза да се въртя само около леглото, че било много силно и ще съм доста замаяна  Crazy Снощи го пих за пръв път и нищо не мога да каза, защото малко след това заспах. Ще видим днес как ще съм  Crazy Ддае ми болничен до понеделник включително, но аз съм на преглед на 25-ти и каза, да не ходя на работа, че тогава ще ми даде още. Надявам се това лекарство да подейства и вече да сшира това неразположение, че съм половин човек  Tired
Вчера ни пристигна френското легло с матрака и най-накрая спахме като нормални хора с мъжо - Ура   Peace
Melodiya , казвай кога и да звъним да се записваме за у-щето. Разбрах че първият път трябва да звъннеш и да кажеш, че ще отидеш, за да те предвидят. Куверта е 2 лв. Иначе после всеки път си казваш дали следващия ще отидеш или кога.
А какво става със СРЕЩАТААААААА ????? Събота или Неделя ?ЦелуФки !   
bouquet

# 23
  • Мнения: 135
Здравейте,
днес бях да Майчин дом за БХС, но ми казаха че ми е рано
Ходи се от 15 до 19г.с. и ти трябва снимка най-много от 3 дни преди това.
Лекарката там ми каза че е задължително за всички до 35 години,

Чао

# 24
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен!
Много сте бързи,нова темичка и веднага бързи-бързи,само така! smile3503
За мазането: Аз си взех един крем на Дева против стрии, доста е мазничък и за сега ми харесва, купих си и бадемово масло,ама то много бързо ще свърши и май ще ги редувам   261uu
Цитонамазка: На мен също ми правиха на първата ЖК, но аз от преди съм свикнала(два пъти в годината) заради мойте кисти и обърнатата матка си мислех, че е в реда на нещата. Смятам, че е добре да се изключат всякакви опасности.
И да се похваля и аз нещо: преди два дена си взехме пералня, специално си я избрахме със защита за деца  wash
За дрехите: Взех си един костюм за бременни: дънки и туника, много ми хареса на манекена. Не предполагах, че е толкова скъпо......95лв, а не е марков. Така ли е и по София, Варна, Пловдив, защото май в Плевен само този магазин съществува и... "монопол" newsm62
Един въпрос: чувам от много страни, включително тук, че са ви изписали желязо и др. добавки, на мен нищо....това нормално ли е или да се обърна към лекарката? А продължавате ли фолиевата киселина? newsm78 newsm78 newsm78
Много благодаря предварително!
На новодошлите: добре сте ни дошли, тук е много забавно и лично аз научавам доста интересни и важни неща, за което съм благодарна на всички! smile3525

# 25
  • Мнения: 1 925
sissi , за желязото на мен ми го изписаха, защото след изследванията ми се видя, че имам страшно нисък хемоглобин. Нали само повръщам и не си набавям необходимите за организма вещества. Моя док също каза, че няма нужда да се взимат добавки, ако изследванията са в норма. Аз продължавам с фолиевата, на 25-ти ще питам до кога.   Peace

# 26
  • Мнения: 85
Здравейте всички,

Vanesast относно биохимичния аз знам, че е задължителен за жени след 35 год., а не до 35 год., така пише навсякъде и така ми каза и лекаря.
Аз лично много се чудя дали да си правя, за да не стане така, че вместо успокоение да се ошашкам само, питах док и той каза-нямаш рискови фактори, но ако искаш си направи и аз сега пак не знам да или не  Wink
Днес и взех изследванията-кръв и урина, но утре ще ходя да ги гледат, доколкото мога да разбера сама основните неща изглеждат добре, ще видим. Даже хемоглобина ми си струва в норма, то аз си ям де и то доста, тъй че няма причина да е зле, ама все пак. Ако фолиевата се спира след третия месец ми се иска да пия някакви витамини, за костите, зъбите и т.н. на бебо и мен след това. Я кажете тези течните на Хип много ли са сладки, аз не мога да понасям сладко, така ми се гади от него, ужас.
Sissi струва ми се че това с цените на дрехите за бременни е практика навсякъде, не само при вас. Тук във Варна има няколко магазина, но не съм ги обикаляла още, ходя си със старите парцалки  Wink Аз тука даже и маслото за бюст на Кокона не можах да намеря, а само крема против стрии, какво да се прави, пак ще търся.

Целувки на всички и лек и слънчев ден.

# 27
  • Мнения: 187
Здравейте, момичета.
За БХС и аз съм чувала , че се препоръчва на жени след 35 год. Няма да си правя това изследване. Ще отида пак на ФМ в 20 седмица.
Вчера ми изписаха Пренатал. Докторката ми каза да пия фолиевата още седмица и после да си купя витамините. Как реши, че точно тези ми трябват, не знам. newsm78

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Айде малко клюка за Пловдивчанки и за други, които може да решат да се разходят до тук другата седмица Simple Smile
http://plovdiv.dir.bg/2006/10/18/news807167.html

# 29
  • Мнения: 11 004
И тук положението с дрехите не е по-различно. Sad Дрехи за бременни съм виждала само в един магазин за конфекция - няколко панталона и туники между другите "нормални" дрехи. Засега ходя с 3 чифта от старите ми дънки с много ниска талия, а блузите и якетата още ме хващат.

На Кокона не успях да намеря никакъв крем Sad Има само бадемовото масло на Икаров и кремовете на Дева и Мустела.

За фолиевата киселина - започнах сама с Folacid, не ми е изписана от лекар. Мисля да я пия още 2-3 седмици. Витамини също не са ми изписвани досега, на следващата консултация ще питам.

Общи условия

Активация на акаунт