През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?

  • 10 977
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
Здравейте и от мен. Преди да пиша по "болния" въпрос за пространството и легълцата искам да се похваля, че вчера бяхме на 3д ехограф и видяхме нашето бебе - момче е. Така че ще помоля да ми сложите синьо щъркелче до името. Много Ви благодаря.
 А да Ви споделя моят мъж как само се ухили, като каза лекарката, че е момче, а уж си бяхме говорили, че нямало значение Grinning.  После ми вика, че да, тайно си искал момче, ама то си било нормално. А за другото - искал момиче.  Simple Smile Ама аз си имах предчувствие, че е момченце, още от първия момент, макар и да не вярвам много на такива неща, просто си знаех и си бяхма подготвени. Не беше изненада:).
 Иначе и ние нямаме място и си мислим за кошара, неподвижна, и уж искаме с чекмеджета отдолу, ама няма да имаме как да ги отваряме. Така че ще решим впоследстие.
 А за количка си мисля за комбинирана, за лятото и за зимата, че ще ни трябва, а не ми се купуват две и заради парите и заради мястото. Няма къде да ги държим.  
 Това е новото при нас. Пожелавам приятен ден на всички. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 416
FEMA, а как ще буташ две колички  #Crazy или ще се разхождате винаги с придружител?

Ами, ако малкият се кротне и  върви до мен и   дава ръка  като ходим по улиците - ще сме с една количка, но ако си е същото диване сигурно ще наемем жена за няколко часа на ден - вероятно следобяд, тъй като не мога да разчитам на баби.

Другият вариант е  да тръгне на ясли, макар, че в момента ми се вижда твърде малък за това - още си е бебе, но пък след няколко месеца може да ми се вижда, че вече е пораснал за яслите.
Във всеки случай ще видя зор сама.

# 17
  • Мнения: 750
За дъщеря ми си купихме стационарно легло с шкаф ,който се маха после и леглото става по голямо, като на картинката по нагоре или в предната тема беше newsm78, само че шкафа беше приспособен отгоре за повиване на бебето, много ми беше удобно, защото е висок а аз си имах доста проблеми с кръста и дори и малките "поклони" ми бяха непосилни.

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Чудя се за леглата, защото ние живеем в две големи стаи и скоро - в близкити 3 години- няма да купуваме пак жилище. Ние сме новодомци от 3 месеца и както писах вече е много модерно и хубаво, но може най- накрая и двете неща да си купя. Абе знам ли, събирам мнения тук.

# 19
  • Мнения: 79
Добре де, обяснете ми какво им е неудобното на тези подвижни кошарки,че да не може поне до година да изкара бебо там.Ние имаме точно такова легло, което е показала rosito_m_m,но заема много място.Исках да го преместя в стаята на баткото и той да продължи да спи на него, а за бебчо да взема нещо по-малко и преносимо.А след време вече да мисля за обзавеждане на детската стая.

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, хубава тема сте подхванали и полезна. Аз си нямам и идея от легълца, колички и т.н. Вие, които ще сте мами за 2-ри път поне знаете вече какво е най-подходящо и удобно. Ще помоля, ако на някой му се разказва да сподели какво трябва да се гледа като се купува количка примерно и легълце. На какво да се обърне внимание?! ooooh!

Tanya Genova, честит ти мъж Crazy. Прекрасно е, че и таткото се е зарадвал. Нашия татко беше малко разочарован, искаше щерка Flutter. То и бабите искаха панделки да връзват, ама Naughty...
Много ни станаха мъжете, къде са девойките?! Embarassed

# 21
  • Мнения: 416
Добре де, обяснете ми какво им е неудобното на тези подвижни кошарки,че да не може поне до година да изкара бебо там.Ние имаме точно такова легло, което е показала rosito_m_m,но заема много място.Исках да го преместя в стаята на баткото и той да продължи да спи на него, а за бебчо да взема нещо по-малко и преносимо.А след време вече да мисля за обзавеждане на детската стая.

Ами за една годинка сигурно ще става, но въпросът е, че само с дървена кошара може да се изкара, но само с преносима - не ми се вижда много удачно  примерно за 3-4 годишно дете. Освен това мисля, че гръбчето се нуждае от по-стабилна опора, от стабилен матрак, от легло, което не се клатушка. Който може да си ги позволи - и двете са добър вариант.  Peace

# 22
  • Мнения: 416
Момичета, хубава тема сте подхванали и полезна. Аз си нямам и идея от легълца, колички и т.н. Вие, които ще сте мами за 2-ри път поне знаете вече какво е най-подходящо и удобно. Ще помоля, ако на някой му се разказва да сподели какво трябва да се гледа като се купува количка примерно и легълце. На какво да се обърне внимание?! ooooh!


Всеки си има критерий за количка. Моят е категорично за количка, с въртящи се предни гуми. Нашите имат опция за застопоряване, но завиването с гуми, които не се въртят е някакъв малък ужас, трябва да суркаш или да повдигаш количката на всяко завиване, вместо да си се въртят гумите по най-естествения начин.
Колкото са по-големи гумите, толкова по-лесно преминава количката през дупките и неравностите. Трябва да има напълно легнало положение и да се може да се преправя в седнал вариант, за да не се налага постоянно да купуваш колички.

Ако ще се налага да носиш количката - търси по-лек вариант. Аз моята не я нося - паркирам я долу, и по-тежка количка няма да е проблем за мен.

Важен съвет - не робувай на марки, по-скъпите изобщо не означават задължително удобство.

# 23
  • Мнения: 1 004
Цитат
Много ни станаха мъжете, къде са девойките?!
На опашката  Grinning Аз другия месец чак евентуално ще ви кажа какво е бебето, ама най-вероятно ще оправя бройката на девойките  Simple Smile

За леглата аз нямам сгъваемо нищо не мога да кажа, но дървеното си ми беше супер - с колела, с дъги да бъде като люлка, нива...

За количките също незнам, аз си имам някакви критерии, но всичко зависи от това къде ще се разхождаш, дали ще я мъкнеш по стълби, дали ще я вкарваш на тесни места - асансьор, багажник и така  Grinning
Аз ползвах една много стара и си купих после лятна....Важно е да има легнало положение да може бебчо да си спи сладко - Деница още ми спи в количката навън, макар че нямам легнало положение.
Аз например искам да ми е лека, да може да се върти дръжката, а не коша, щото като задуха вятър изведнъж иди обръщай коша, после искам и предни и задни гуми да могат да се въртят, ама почти няма такива.
Не съм ползвала скъпи колички, обаче предполагам че при тези над 500-1000 лв е помислено за всичко, не съм и карала такава даже.

# 24
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Относно количките, каквото съм чела си мисля за вариант с големи гуми, предните от които въртящи, да има за пълно легнало положение, да не е тежка и най-важното, ще ходим с колата да я избираме, че ми е малък багажника, все пак трябва да се побира там. Първо си мислих за вариант комбинирана, но после се сетих, че все пак докато почнем целодневните разходки ще е вече месец май.
Относно леглото, смятам да е дървено. Тези преносимите кошарки и на мен ми изглеждат нестабилни, да не говорим пък за матрачето. Отделно, ако някоя мама е имала да сподели, иска ми се кошарката да е на три нива. Дали са удачни и има ли смисъл от това допълнително оскъпяване и усложняване на кошарката?

# 25
  • Мнения: 1 004
Ами аз и трите нива съм ползвала - горното като беше най-малко, основно за да не се навеждам много, после средното като почна да сяда, и накрая долното

# 26
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Благодаря на всички ви Hug! Ето това беше много полезно за мен. Вече знам - да е с големи гуми, въртящи се, да има напълно легнало положение, да е лека, да се обръща дръжката, предполагам да има и някакви калъфи за през зимата и есента, сигурно и да е по-висока, че да не влиза целия прах от улиците при детето (някаква моя си логика). Не робувам на марки, но все си мисля, че скъпото, както казват хората, излиза по-евтино. Не, че ще ме огрее, ако поискам Чико Трио за 1200лв., но... Crazy

# 27
  • Мнения: 416
Манго, има и такива с три нива. Важно е по какъв начин се маха решетката, защото има такива, на които са направили две от  предните пръчки да се махат лесно - май, за да се слага нещо в чекмеджето - просто няма да мога да обясня принципа, но бебето може да ги измъква.

На нашето легло не се махат по този начин, за щастие. Има страхотни кошарки във Вис Виталис, които имат страхотен механизъм за люлеене, но са към 500 лв.  Crazy

Важно е и да не е много голямо разстоянието между пръчките, защото правят някакви легла по разни дърводелски цехове с по-голямо разстояние, което си е опасно.

За количките, забравих да напиша, че много модели предлагат и кошница за кола, заедно с количката, така че това ще е добър вариант за някои.
Триколките - много ми бяха смешни отначало, едни такива като градинарски колички ми изглеждаха, но пък с тези големи гуми са си маневрени и взех да се замислям.

Ваничка за къпане - задължително анатомична и по възможност със стойка.

# 28
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Фема и аз бях навита за триколките, но почнах да се замислям, след като прочетох мнения на някои мами, че като порастне бебо и ако е по-шавлив, количката била нестабилна  newsm78
А относно ваничките, тези анатомичните ми се струват практични, но за много малко време, не е ли по-добре с някакъв вид шезлонгче. Да не говорим, че имам един английски каталог, в който има само приставка вътре за ваничката, която е анатомична. А за стойките, четох на една мама, как й се счупила стойката докато си къпела сама бебчето  Naughty и нещо и за това почнах да се замислям.

# 29
  • Мнения: 781
Според мен дървеното легло е най добрия вариант. Аз имам от тези тръбните легла-люлка с балдахинче/не че съм го ползвала/ и е на колелца с размери 120/60.Много ми беше удобно до към 9-ия месец, защото  малкия беше голям ревльо и голямо люлеене падаше.Обаче той още от към седмия месец започна да се изправя маймуната и да се друса и ме беше страх да не се преметне и взехме и една дървена/обикновена/. Още спи в нея.
За количката и аз много се чудех и от съвети и накрая си взех комбинирана с големи гуми, които не се въртят и е тежка с голям кош, който е подвижен и ставаше и за столче за кола.Хубавото и е, че е много здрава и малкия спеше в нея до 2г. и половина и с нея като с танк минавах без проблем отвсякъде, но е тежка и се кара по-трудно, затова сега мисля да си взема лятна с въртящи гуми, но ще си ползвам и старата.

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 13:46 от marchella

Общи условия

Активация на акаунт