През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?

  • 11 011
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 907
Аз да ви кажа, че утре съм на преглед и при Мазнейкова, там вече мисля да пискам се видим с бебка и на 3Д, както и запис на диск. Аз записа на диск си го представям като кратко филмче, права ли съм? На утрешната среща битрябвало да присъства и таткото, че вчера при Томова не успя да дойде, както вече споменах.
Мини, много бързо реагираш, веднага си ме обозначила като майка на принцеска Simple Smile Благодаря!

# 241
  • Мнения: 337
Fema и аз засега се очертава да съм със секцио,но ако всичко е ок нали ги планират седмица 10дена преди термина та от там си мисля че пак хващаме рибките Grinning а пък водолеи не познавам и нямам мнение Simple Smile
за венците аз съм много доволна от ALSYPIN билкова вода за уста за 2 дена ми облекчи венците и цената е нещо като 2-3лв.

хубав ден на всички  bouquet

# 242
  • Мнения: 57
Здравейте,
Отдавна посещавам форума, но чак днес видях, че има тема за мамите чакащи бебе през март  Embarassed и реших да се впиша  Wink

Моят термин е на 1.03.07 (поне според някои от източниците) и засега докторът е казал  stork-boy но това беше още в началото на месеца, та ми се иска да изчакам другия преглед преди да се настроя. Така или иначе е добре дошло каквото и да е  Hug

Хубав и усмихнат ден на всички  smile3535

# 243
И нашия тати е вече на 40, но дори иска още едно  babyuu Единственото, което ме притеснява е финансовото ни положение, защото ми се иска да дам добър старт на децата ни в живота...а когато станат на 20-30 години, а ние tooth едва ли ще искат да им се месим в живота.
Така си мисля сега newsm78, пък след време... doh

А по отношение на  smile3546 ги отказах още преди да бях сигурна дали съм  preggo, защото не понасях миризмата им, всъщност на нищо не понасях миризмата. Кафета не пиех и преди, защото ме лекуваха с хомеопатия...виж биричка пиех като смокле точно преди да забременея. После, не я понасях, а сега... да съм пила 1-2 чаши бира и 1/2 вино за тези месеци.

Вие мами, колко кг. качихте досега? Аз 3кг, но този месец май се поотпуснахме и ако съм качила още 3, ще ме  #Sniper докторката rotfImbo

# 244
  • Мнения: 1 004
Цитат
а когато станат на 20-30 години, а ние  едва ли ще искат да им се месим в живота
То и млад да си и стар, пак няма да ти дават да им се месиш  Wink
Обаче те като станат на 30 и почнат да имат деца и да се женят евентуално, ако ще ги правим късно ще сме вече изперкали старци и вместо да им помагаме само ядове ще им създаваме  Simple Smile
Гледам сега бащата на моят мъж, на 35 е бил когато се е родил, ми сега на 70...остарял си е вече....а моите родители са на 55...разликата е от небето до земята...

И да се застраховам  Peace няма лошо, има и майки и бащи на по 40 и....просто аз лично не искам, иначе когато дошло - тогава,всякога е хубаво Simple Smile

# 245
  • Мнения: 416
Аз се връщам от лекаря преди малко. Разгледахме го малкия сладур най-подробно - очите, мозъка, сърцето, всички вътрешни органи, та дори и устните, всичко си е наред. Засега е седалищно, но мен не ме бърка особено заради секциото.

Каза  ми, че ще го планираме моето секцио десет дни преди термин, което със сигурност означава февруари. Аз погледнах одеве - на 20 февруари започват рибките, така почти сигурно ще бъде от тази зодия.

Аз се претеглих и съм 56. 3, но барабар с дрехите и обувките.

Относно трето дете - аз съм такава късметлийка, че едно имам, пък да не говорим за второто. Мисля си, че ще си останем с две деца, пък и трето секцио ще ми дойде в повече, освен това имаме само една детска стая.

# 246
  • Мнения: 1 004
Цитат
освен това имаме само една детска стая
Ние и толкова нямаме засега, но това не пречи да си помечтавам понякога  Joy Joy

# 247
  • Мнения: 907
Между другото и на мен ми казаха, че най-вероятно ще трябва да раждам с цезарово сечение, защото тазът ми бил тесен. Аз тогава едва ли не се разочаровах малко Simple Smile , но каквото - такова. Ако кажат докторите, че ще е по-добре да родя секцио - ще трябва да се съглася. Все пак си мисля в последните седмици да отида в Майчин дом да ми направят тази специализирана снимка, която показва всички размери на тазовите кости (бях чела, че се нарича плевметрия или нещо такова).
Та ако раждам секцио - 100% рибка Simple Smile

# 248
  • Мнения: 11 032
gertrudka, другата седмица ще ходя при Мазнейкова за 3D и запис на CD. Ще се радвам да споделиш как е минало и т.н.  Hug

# 249
  • Мнения: 907
gertrudka, другата седмица ще ходя при Мазнейкова за 3D и запис на CD. Ще се радвам да споделиш как е минало и т.н.  Hug
С удоволствие, нямам търпение да идва утре вечер (от 6.15 ми е часът) и пак да се срещнем с нашата бебка-бубка. А и се надявам да я видим по-добре, защото честно да си призная на прегледа вчера при доц. Томова почти нищо не успях да видя/разбера  Embarassed Тя жената много съвестно обясняваше: 'ето това е коремчето, това е ръчичката, това са устенцата" и т.н. Най-ясно виждах гръбначния стълб  Embarassed Но по-важното е, че тя видя всичко каквото искаше, аз има да я гледам след като се роди Wink

# 250
  • Мнения: 1 117
Първия път родих със секцио- така се наложи. Сега исках да раждам нормално, но докито не разрешава Sad С Валери се установи ,след раждането, че матката е била много изтъняла и сега доки каза, да си избия от главата нормалното раждане Crazy
Така или иначе много бързо се възстанових след секциото  Wink

# 251
  • Мнения: 140
Мили майчета,които ще раждате секцио(като мен,по всяка вероятност),ако знаете само какво чух вчера.Доплака ми се.
Две бременни си говореха че да родиш вагинално е най-добре(дотук,ок!),а после почнаха да плюят майките,които ще раждат секцио.Такива не били истински майки,те не допринасяли с нищо за появяването на детето на бял свят.Е,добре питам аз,защо да съм по-малко майка...за това че имам висок диоптър и мога да ослепея ако раждам нормално???Та нали и аз се грижа за малкото човече като тях,нали и след раждането пак аз ще се грижа за него...После и в новото списание прочетох същото... newsm45...Вие какво мислите?

# 252
  • Мнения: 907
Мила mirannda, недей да вземаш приказките на хората толкова присърце  Hug По логиката на тези майки каквато и да било докторска намеса в родовия процес прави раждащите "не майки". Които говорят така са комплексирани и неразумни хора/жени. Освен това първо има разлика между това да раждаш секцио по желание и да раждаш секцио по медицински причини, а дори и да е по твое желание, със сигурност това не те прави по-малко майка от всички други. Понеже естественото било най-добре, дай сега да не се възползваме от достиженията на медицината  Twisted Evil В интерес на истината аз мисля, че бих предпочела да раждам естествено, ако имам право на избор (е, с епидурална упойка, де Wink ), но като чуя някой да говори такива глупости като майките, които споменаваш, и полудявам.

# 253
  • Мнения: 1 004
Аз раждах нормално. Не мога да кажа, че ми е било супер, защото 1 месец не можех да си седна на д-то, а 5 месеца не можех да си помисля за секс. След 5тия месец все едно бях девствена, беше ми гадно и болеше. Сега все още като пипам там където ме шиха усещам нещо като болка или дискомфорт. Шийката ми шиха, в резултат на което е почнал да ми се образува мост, който запушва отвора. Лекарката каза, че след раждането сега ще се оправя....
Така че, незнам кое му е хубавото на нормалното раждане.
Има обаче едно нещо - винаги щеше да ме е яд, ако не бях разбрала какво е да раждаш. Просто това за мен е незаменимо и въпреки че боли, после се чувстваш страшно горда от това, че си успяла да се справиш с това Simple Smile Аз дори раждах без упойка и честно казано, не съм и искала..просто не съм си мислила за такова нещо.

# 254
  • Мнения: 251
Здравейте, момичета.
 Ама много сте изписали, аз нямам добър интернет и не мога да си прочета нещата спокойно.
 Първо обаче искам да успокоя Mirannda да не се връзва на глупостите на някакви си там майки. Всеки ще си роди както иска или както са  му казали лекарите. Много е неприятно, когато се сблъскаш с хора, които си мислят, че всичко разбират и знаят. Така че тези ги “отсвирваш”.
 Пожелавам добре дошли на всички нови момичета. Ще видите, че при нас е интересно.
 Бих искала да попитам marchella за кърменето, защото беше писала, че доста е прочела. На мен ще ми е за първи път и много искам да кърмя, че тези “бидони”, дето си ги нося откакто се помня, да се използват по предназначение. Ако можеш да споделиш с нас какво си прочела или какво грешно ти е казвал личния лекар, много ще ни помогнеш. Аз също ще пиша после какво съм чела и какво са ни казали на училището, ама е хубаво да знаем повече.
 Сега Ви пожелавам приятен ден.

Общи условия

Активация на акаунт