Отговори
  • Мнения: 3 137
Да дадем своя глас и да изберем фаворите на българските интернет-зрители за изминалия телевизионен сезон!



Започваме с класацията за НАЙ-ДОБЪР СЕРИАЛ,
 след което ще продължим с избора на НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР
и НАЙ-ДОБРА АКТРИСА.

Класацията обхваща всички сериали, които са излъчвани през сезона есен/зима/пролет 2020-2021г. и са превеждани на български или руски. Ако искате да дадете вота си за сериал, който отсъства от списъка – гласувате за „Други“ и пишете заглавието му в отделен пост.
Всеки има право на 3 гласа, но може да гласува и за по-малко заглавия.
Анкетата ще продължи до 10 юли включително.
Не участват сериалите, стартирали през април-май-юни 2021, от които до момента са излъчени по-малко от десетина епизода, с изключение на тези, които са финализирани. Летните сериали също не са включени – за тях ще направим отделна класация в края на сезона.


Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Очакваме и номинациите за включване в следващата класация - НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР за сезон 2020/2021 !

В анкетата ще бъдат включени всички актьори, които номинирате с пост в темата до 10 юли включително. Необходимо е да посочите сериала, за участие в който е вашата номинация - той трябва да е от сезон 2020/2021г. и да отговаря на горните условия. Желателно е да качвате и снимка на актьора.
Класацията ще е обща за главни и второстепенни роли, за да да отличим актьорските постижения, а не позицията в сериала.




Приятни минути и добро настроение на всички в темата!
Нека уважаваме предпочитанията на събеседниците си и да не допускаме личните пристрастия да стават причина за спорове и отрицателни емоции!


Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 23:28 от GG_BG

# 1
  • Мнения: 7 876
GG, благодаря много за новата тема!
Много труд си положила, за което заслужаваш моите адмирации! ❤️ ❤️ ❤️

Връщам се да чета и да мисля, че толкова заглавия... 😀
За актьорите, ще бъде още по-трудно и се надявам да не се впуснем в спорове 😀и да си запазим хубавата атмосфера тук. ❤️

# 2
  • Мнения: 28 085
Благодаря за новата тема! Flowers Bouquet

За редакция


Скрит текст:
"фаворите".

"Не участват филмите" - сериалите.

"НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР за филмов сезон 2020/2021" - без "филмов".

# 3
  • София
  • Мнения: 5 334
Аууу, GG_BG, много благодаря за прекрасната тема и за огромното старание. Гласувах, макар само за два, ама все пак говорим за "любими". Има много, които ми харесват, но не чак любими. Grinning

Айде, да ни е на късмет тая тема, с ром-комите! Grinning

# 4
  • Мнения: 7 876
Ооох, ГГ пред много труден избор ме постави, но нали  не е на живот и смърт, след кратко колебание натиснах "Гласувай". 😀
Много филми започнах с ентусиазъм и бих ги посочила, но накрая  избрах 3- те филма, които нито за миг не ми доскучаха и изгледах докрай (или до края на сезона).

За актьорите се оказа още по - трудно, защото имам поне 💯 кандидатури. 😀
Не разбрах колко можем да посочим, но за да не мъчим ГГ с изготвянето на  анкетата  за тях, се спирам само на трима.
Ще пропусна тези от старата гвардия, които са ми завинаги любими- Халит Е., Енгин А., Ибрахим Ч.... край нямат. 😀
Реших да се спра на тези, които съм открила или преоткрила.

1. Али Атай / Последно лято/- новото ми откритие. 😀



2. Еркан Кюстендил/Чукур/, който ме накара да заобичам героя му в Чукур и да страдам с него.  Малко патетично стана, май. 😀



3. Алперен Дуймаз
/Последно лято/- да има все пак един красавец в листата ми, но по-важното е, че видях израстването на актьора, ако въобще разбирам от тези неща. 😀




За жените по-късно, че там ще ми е по-трудно.
Нали повече припадаме по мъжката част. 😀

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 12:23 от pepel_ot_rozi

# 5
  • София
  • Мнения: 5 334
Ауууу, Пепелче, подкрепям! И за тримата подкрепям! Grinning

Аз към следобяд/вечерта ще се включа с номинации, ама кажи-речи моите номинации се знаят. Grinning

# 6
  • Мнения: 27 516
Страхотна тема се е получила.  Благодаря !:tulip:
Габи ,нали може така да се обръщам за по лесно ?

И аз да напиша като Пепелчето  независимо от пристрастия няма да има проблеми и ще ни е пак готино в темата. Разбираме се идеално.  Wink

За сериали не знам дали ще гласувам любими от посочените нямам и не гледам всичко. Може и да помисля да посоча някои.
За актьори е дълъг списъка с красиви и талантливи.

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 12:51 от femmi2

# 7
  • Мнения: 5 300
Гласувам за Родният ти дом е твоя съдба само него изгледах, като изключим сериите без Мехди, почнах Марашлъ, зарязах го на 9 еп, на Дъщерята и Почукай на вратата ми пак по същия начин, завърших с един сезон. От летните нещо никой не ми хвана окото и се чудя какво да гледам вече.

# 8
  • Мнения: 3 137
Пепелче, не само, че не е на живот и смърт работата, но за такива като теб и мен, дето много мислят и се двоумят, съм оставила възможност в анкетата вотът да се редактира. На края на анкетата пише "Изтрий"  - триеш си гласа и маркираш отново. Би трябвало да е възможно докато трае анкетата.
И Пепелче, не бързай с номинации на актрисите - ще ги пуснем в следващата тема. Мъжките ти номинации и аз ги одобрявам много! Али Атай не го бях гледала досега и много ѝ се чудех на Хазал Кая, защо го е взела този грозник, но ролята му в "Последно лято" е доказателство, че за обаянието на един мъж е много по-важно мъжкарското излъчване, отколкото красотата. Между другото, добави името на сериала до имената на актьорите, защото не на всички им е известно, за коя роля е номинацията.

# 9
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Хафсанурчето и на мен ми е слабост и направо се ужасих от прочетеното! Ега ти гнусното нещо, какви са тези извратени дядовци! Дано има късмет да ѝ се случват само хубави неща вече.

За сериалите гласувах, а за актьорите посочвам Алперен за "Последно лято", Али Атай за същия сериал и Керем Бюрсин за Почукай на вратата ми. (Поне докъдето го гледах, много ми хареса как играе, интересна роля направи от нищо и никакъв сценарий.)
И, Пепелче, почнах да съжалявам, че не гледам мафиотски сериали след номинацията ти за Кюстендил и добрите ти думи за него.

# 10
  • Мнения: 5 300
Не съм видяла, че трябва да номинираме и актьор, моята номинация е за Ибрахим Челиккол за ролята на Мехди. 🌺

# 11
  • Мнения: 1 109
Благодаря за новата тема!
Интересно решение да си направим наша класация, вече гласувах за сериал. Не ми беше трудно защото наистина гледах само три сериала с любими за мен актьори. Flowers Hibiscus

А класацията за актьор и актриса все още не е активна или аз не можах да намеря?

# 12
  • Мнения: 2 607
Привет! Hug Благодаря за новата тема и анкетата. Мен ме затрудни това, че имам право само на 3 гласа. Първите 2 са ми фаворитите "Чукур" и "Чукурова", третият е "Доктор Чудо". Но има още няколко, които ми харесват- "Рамо", "Неверният", "Атийе", "Фатма", "Вавилон", "Ярък пламък", "Марашлъ" и "Домът" донякъде. Joy За актьорите ще съм още по затруднена. Няма да номинирам  титаните, които са много, но само ще добавя Бурак Дакак, който за годините си направи блестяща роля в "Чукур" и  съвсем заслужено трябва да присъства в класацията.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 441
Здравейте, мили момичета!
От доста време съм на вилата и мога да пиша само с телефона, но много ми е трудно. Допускам доста грешки. Чета ви, обаче редовно.
 GG_BG, хиляди благодарности за новата тема и за анкетата. Прекрасна е! Flowers Bouquet
Ще гласувам за "Доктор Чудо", Пробуждане на селджуците" и "Неверният". От другите предложени, също харесвам някой, но много не съм гледала. Хубав ден ви желая /доно е прохладен за вас/ и до скоро. Flowers Four Leaf CloverFlowers Hibiscus
Flowers Four Leaf Clover

# 14
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте! Следя отдавна тази тема, но се регистрирах сега, за да дам едно рамо на любимия ми (и единствен, който следя) турски сериал- Menajerimi ara/Обади се на агента ми. Simple Smile
Харесвам много двойката в сериала(Ахсен и Денизджан) и се вълнувам, докато ги гледам. За съжаление ни остават още само 2 серии до финала, но смятам, че се задържа прилично дълго на екран.

# 16
  • Мнения: 27 516
Пепелчеее Flowers Cherry Blossom
Донеси морски Алп и красота , ко имаш възможност че съм през телефона.  Видях селфи как се е сгушил с колежката. Абе ще стане нещо с тях предусещам.
Дано ще се радвам. Grinning 
По добре от някой други превзети .
Изгледахте ли трети епизод ? Имаше ли цуни гуни че нали ги цензурират. За какво се е костюмирал ? Ще изгледам епизода задължително.  Още малко ми остава да догледам втори. 
Благодаря на екипа че го превеждат на бг.

# 17
  • Мнения: 7 876
Феми, ще следим значи за химия и между колегите. 😀
Хади бакалъм!

Спец. за тебе! ❤️


И тук на живо, направо се чудех какво да ти избера, Напълнили са ИГ с видеа.
https://www.instagram.com/p/CQt2_sPLY_j/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/CQt9DhVrREo/?utm_medium=copy_link

# 18
  • Мнения: 28 085
Класацията не е за любим, а за най - добър сериал.

# 19
  • Мнения: 7 876
Ами то моят любим ясно, че е най-добър. 😀😀😀


Не беше ли идеята да си направим класиране според нашите виждания?
Защото за  по-сериозните критерии трябва да викаме кинокритици. 😀

# 20
  • Мнения: 28 085
Пепелче, разбира се, че според нашите виждания. Но има разлика между "любим" и "най - добър". Например аз оценявам, че "Различни светове - Bir başkadır" е най - добрият сериал в посочения период. Но не ми е станал любим като Чукурова. Чукурова е много добър сериал, но имам забележки към сценария, към някои от актьорите. Въпреки това, историята като цяло е разказана отлично, няма нито едно клише, а изненадите са от най - силните, които съм виждала досега. Докато "Различни светове - Bir başkadır" е майсторска работа и на сценарист, и на режисьор, музиката е потресаваща, актьорското изпълнение на всички е отлично. И в двата сериала не участват любимите ми актьори, но се постарах да съм обективна и да оценя работата на единия и другия екип.
Мога да дам още един - два примера, но се надявам, че и този е достатъчен. Критериите са като за всеки сериал - и друг път съм писала - сценарият ми е на първо място. Играта на актьорите - на второ. Случва се да ме подразни операторът - първи сезон на "Атийе" - също отличен сериал, имаше несполучливи кадри с Берен - дразнещ ъгъл под който я е снимал. И в "Любов 101" забелязах нещо подобно, а и двата сериала са на Нетфликс.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 00:33 от LU4IQ

# 21
  • Мнения: 3 137

Какво пише тука - "Последно лято" ще продължава и няма да прекъсва за лятото, така ли?!

# 22
  • Мнения: 7 876
Лу, съгласна съм с тебе, но аз нямам познания  за тънкостите в операторската, режисьорската и т. н. работа и затова за мене добър филм означава този, който ме е приковал към екрана с добре разказана и изиграна история (което пак е субективна преценка).

Всички сме различни във вкусовете си, но интересно ще  е да видим крайния резултат от нашите "разговори" 😀в темата.

ГГ, май ще е повторение за тези, които са го пропуснали.
Така го превеждам аз и малко гугъл. 😀 😀
Да се изкажат знаещите, че да не се излагам.

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 20:39 от pepel_ot_rozi

# 23
  • Мнения: 28 085
GG_BG, ще го повтарят.

"Всички сме различни във вкусовете си, но хубавото е, че ще видим крайния резултат."

Това е интересното - различните вкусове - отлично направени сериали няма да ми станат любими по различни причини - една например е насилието.
А колкото до крайния резултат - той вече се вижда Joy

# 24
  • Мнения: 3 137
А-а, ми добро решение. На фона на блудкавите летни сериали, които се задават, хората може да решат да му обърнат внимание. "Лятото" е много по-качествен вариант за запълване на времето за тези, които не са го гледали.

Лучия,
Скрит текст:
Филм е общото понятие, а сериал е жанрът. Както има анимационни, документални, пълнометражни, късометражни и т.н. филми. Под "филм" не се разбират само филмите за голям екран. Сериалите също са филми. Мисля, че става ясно за какво е класацията и засега поне няма объркване с кино-продукциите.

Нинка, взимай си компютъра на вилата и се включвай по-активно, че се усеща липсата ти. Ти си нашата хай-тек гордост! И между другото скоро влязох във вашата тема за Джансу Дере и Мехмет Алакурт  и изтръпнах - какво се е случило със Silistra_SS?! Ковид? Лоша работа... Странно как хора, които нито си познавал, нито си виждал, ти стават близки и те заболява за тях ....

# 25
  • Мнения: 27 516
Пепелче , Тенкс за снимките.  Нямам ИГ да си избера от подаръците.
Ще следим за химията нема да ни убегне. 
Стига красавеца наистина да е свободен.
Мисля че не е номер ама....

Днес за завършили окончателно снимките на Пера Палас за Нетфликс и екипа празнува.
Хайде ще очакваме и него дано ни стане от харесваните.

# 26
  • Мнения: 28 085
GG_BG, мисля за излишно да си обясняваме какво е филм и какво сериал Smile. И едното, и другото може да е в различни жанрове - комедия, драма, исторически и пр. Но "сериал" не е жанр, нито "филм" е жанр.

Ето филм с обозначен жанр драма,

https://www.imdb.com/title/tt13045890/

сериал - също драма

https://www.imdb.com/title/tt1848220/?ref_=nm_flmg_act_11

и сериал роматична комедия - надписи под заглавието и под снимките

https://www.imdb.com/title/tt10319866/

Нямаше да се обадя, но все пак анкетата е за сериали - филмови поредици, а не за филми - нито за голям екран, нито телевизионни - за малкия екран. А и си писала " Ако имате забележки и предложения, казвайте, ще коригирам!"

Може ли да сложиш линк към старата/те теми. Wink

# 27
  • Мнения: 3 137
Лучия, ще напиша всичко, каквото пожелаеш, нямай грижа.
Скрит текст:
Но това не значи, че приемам доводите ти. Просто са ми много досадни такива запетайкаджийски спорове. Романтичните комедии, трагедии и т.н. са жанрове на драматургията. Но формата и структурата на произведенията също имат своите жанрове или родове, каквото е значението на думата на френски. Както всички романи, стихотворения и т.н. мога да се нарекат литература, така и всички сериали, анимации, документалки са филми. Едното е общото понятие, а другото е родово понятие. И не е грешно родовото понятие да се замества с общото.

# 28
  • Мнения: 1 845
Мафията не може да управлява света, Моите братя и сестри, Разузнаване.

Актьори- Керем Бурсин, Алперен Дуймаз, Феяз Шерифоулу.

# 29
  • Мнения: 772
Гласувах за Неверния, Мениджърите и Невинност (все пак имаше много добър каст и тръгна добре, после всичко се обърка и приключи). Чудих се и за Червената стая и Невинните, че и те ми харесват донякъде и предизвикаха фурор в Турция.

От мъжете номинирам от новите сериали, които са ми харесали:
1. Дениз Джан Акташ/ Обади се на мениджъра ми
2. Джанер Джиндорук/ Неверния
3. Метин Акдюлгер/ Атийе

И гледам има доста гласували в анкетата. Май повечко четат темата, пишем по-малко. Пишете и другите. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 137
МимчииитУ, за първите двама се досещам, но този Феяз Шерифоулу за коя роля го номинираш? Пишете ги, моля ви, и сериалите, защото както виждате са повече от 40 и никой не ги е гледал всички. А пък ако вземем да ги номинираме за актьорски качества "по принцип", всяка година едни и същи ще трябва да класираме.

# 31
  • Мнения: 27 516
Така гласувах за един сериал само засега. 
Ще ви изненадам че не е Йешилчама Joy
Предстои и втори сезон така че искам да имам впечатления и от него.
Мисля че ще е по добър от първи сезон.
Дадох глас за Вятърничав. Щото го гледам в момента и макар и там да разтягат каста е много добър.
Тайни ,отмъщения не е за сефте. Хубаво че въпреки всичко завърши с хепи енд. Ебру Шахин се впуска пак в подобен проект нов Rolling Eyes

Вратата е дръпнала в класацията  Феновете си я поддържат.

# 32
  • Мнения: 7 876
Феми,
Ето ти още малко снимки за добро утро. 😀





И да уважим водещия във временното класиране. 😀

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 07:28 от pepel_ot_rozi

# 33
  • Мнения: 1 845
Феяз Шерифоулу го номинирам за ролята на Седат в “Момичето зад стъклото”.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 334
Снощи ми беше лошо, та не успях. Моите три номинации за актьор:

1. Танер Йолмез - "Доктор Чудо"
2. Бурак Дениз - "Марашлъ"
3. Серкай Тютюнджю - "Невинност"

Харесва ми активността в темата, раздвижихме я. Но, както и Каро каза, трябва повече от вас да пишат, имайки предвид колко гласа има в анкетата. Grinning

А, да, аз казвам за кои гласувах - "Доктор Чудо" и "Моите братя и сестри". Колебах се за "Марашлъ", но много ми харесваше в началото, после ми доскуча сериозно.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 10:53 от *Tincheto*

# 35
  • Мнения: 10
Здравейте. Днес си направих регистрация в мамата и се записвам да ви следя. Моите избори за 3 най-добри сериала са:
1. "Неверният"
2. "Доктор Чудо"
3. "Последно лято"

# 36
  • Мнения: 27 516
Тине ,дано днес си по добре.  От времето и тежките жеги е така. 

Колко е достоверно ама го слагам инфото.
Сериала с Онур Туна се отлага за ноември.
Мед Япъм ще работи по сериала Скандал и след това прокурорския с Онур.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 334
Феми, аз съм с ниско кръвно, и тия жеги ме убиват съвсем. Sad

Онур много го чакам в хубав сериал в главна роля. Колебах се дали да го номинирам, ама реших точно заради бъдещия сериал, че може да е в класацията ми догодина. Grinning

# 38
  • Мнения: 27 516
Ах ,Тине Hug и аз съм същата с кръвното и в жегите не се трае.
Кола ,айряни и тва е .
Хапове не ми понасят някои.  
Юли новият месец да е прохладен.
Обичам лятото ,ама като миг ще мине.  

Видя ли го нашият човек на сватбата на Танер ?
Във форма е определено, но съм ядосана на журналята че не му зададоха въпроси за плановете му след Йешилчама ще почива ли дълго или се впуска в проекти. Те го занимават с глупави въпроси Imp
Поне го поздравиха за Йешилчама и за хубавите отзиви. Късометражният му филм се харесва на фестивалите.  Браво !

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 12:55 от femmi2

# 39
  • София
  • Мнения: 3 441
Здравейте, мили момичета! Много съм доволна от анкетата. GG_BG, прекрасно си се справила.
 Аз също смятам, че сериала, който съм посочила, като най- добър за мен, също е и най-любимият ми. Виждам, че анкетата набра голяма скорост и съм много доволна. Различни сме и в това няма нищо лошо, защото с мнението си обхващаме доста сериали. Например моите предпочитания са на средно ниво, а тези които водят в класацията аз даже не съм започнала да гледам. Сега ще започна да ги гледам с интерес, защото виждам, че са харесвани от повечето.
Моите номинации за актьор са:
Танер Йолмез - "Доктор Чудо"
Буура Гюлсой - ""Пробуждане: Великите селджуци"
Екин Коч           - "Пробуждане: Великите селджуци"
Скрит текст:
GG_BG, днес съм в София, но от утре лаптопа ще е с мен във вилната зона на  Панчарево, защото и там ще имам интернет и вместо да се занимавам в градината повече ще съм във фейса.
Да, миличка изгубихме нашето слънчице Силистра и вече е звездичка. Много ми е мъчно за нея и все си мисля, че ще напише нещо в някоя тема. Станахме близки от "БГ мама" повече от 6 години, споделяхме и се вълнувахме, но за жалост никой не знае кога ще отиде на по хубаво място, а тя със сигурност е там.  

Хубав ден момичета и бъдете здрави.

# 40
  • Мнения: 27 516
Като за Джулай красота,море, пейзажи.


Kissing Heart



какво фото, харизма и лице. Sleeping
Измир 33 градуса Nature Sunny
 Айча ми хареса на морската снимка първата , на селфито не е излязла добре никак.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 23:29 от femmi2

# 41
  • Мнения: 197
Фахрие ще е партньорката на Баръш в Селджуците. Фахрие и мъжът и Бурак се спуснаха нещо на сигурно в исторически сериали.

# 42
  • Мнения: 879
Здравейте!  Hug
От изброените сериали съм гледала десетина, други съм започвала с 3-4 серии и са ми доскучавали, затова гласувах за :
- Различни светове
- Мафията не може да управлява света
- Ямата

"Доктор чудо" гледам сега по българската ТВ знам, че е римейк на корейски сериал, който съм гледала, същото важи и за "Неверния" (той пък е много  сполучлив римейк на американския "Доктор Форестър).
 Корейците правят много добри, не отегчителни сериали (дорами). Комшиите малко ме натоварват
емоционално с масалите, които разтягат и запълват 2-дву часова серия. Та така.

Актьори :
- Еркан Кюстенджил за ролята му на Вартоолу в "Ямата"
- Октай Кайнарча за ролята му на Хъзар Чакърбейли в "Мафията"
- Серкай Тютюнджу за ролята му в "Невинност"

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 20:10 от Dimeto_M

# 43
  • Мнения: 27 516

Мда залагат на сигурно ФЕ и мъжът й в историческите дизита .  Толкова я чакаха да се завърне , дано се хареса на феновете й .


 Загорели, летни и усмихнати Алп и Айча Туран .

това кафе може да си го ползваме за сутрините , защо не и сега кой, когато му се пие. Coffee

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 20:18 от femmi2

# 44
  • Мнения: 5 651
Мда залагат на сигурно ФЕ и мъжът й в историческите дизита .
Сигурно... колко да е сигурно.Thinking Smirk
Като знам как варварски постъпи същия този, дето сега подписва с Фахрие с предишния великолепен каст на Селджуците. Rage Не може да му се вярва на продуцента Емре Конук. Невротичен,  липсва му елементарно  джентълменство, не докарва нещата докрай, не държи на думата си.  Очевидно подкрепян от властта и се смята за недосегаема продуцентска звезда, на която е позволено всичко. Няма да му простя  как пропиля такива актьори като Екин Коч, Буура Гюлсой... да не продължавам.
Та и сега- ако я кара пак така, може отново да се върне назад във времето в следващия сезон на Селджуците и с тези темпове ще стигне до питекантропите. Satisfied
Много съм му ядосана, още не ми е минало.
Затова не се радвам особено на иначе прекрасно изглеждащия дует Баръш - Фахрие  С този продуцент радостта е по-добре  да е предпазлива.

# 45
  • Мнения: 772
Дуета ще е кратък. Трябваше да му намерят друга партньорка.

# 46
  • Мнения: 27 516
На колажи изглеждат добре ФЕ и Борко в исторически стил , но друго си е в действие .
Не съм й фенка  все ми е тази . За  Борко си промених мнението за него . Задобрял е като актьор и тренира. Продуцента да не  прецака  нещата, но си мисля че и двамата са се подсигурили. Някоя целувка може и да има зависи от СЦ пък и нали е по нац. канал.


 Приказно и красиво Heart Eyes



Ada Masalı 4. Bölüm Fragman


От мениджърите Sunglasses

https://twitter.com/adamasalidizi/status/1409835170593742848
Правят се че не си знаят имената , нали е по протокол да се здрависат и запознаят , сближат и четат сценарии. Сладури !:gift_heart:

зад кадър, обичам да гледам такива неща как се подготвят
Ах , моретоооо и романтика . Nature Sweat Drops
https://www.youtube.com/watch?v=Xb1dcvY8H4k&list=PLx5f_2Jesu … 79qjkY5kXs0rnWMwj


и още едно . Песента ако я знаете моля да я споделите  кой я изпълнява , има ли клип .  Много готина и, танцувална и създаваща настроение , сега си денса, като я слушам.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 15:20 от femmi2

# 47
  • Мнения: 19
Номинирам Енгин Акюрек за най-добър актьор и
Туба Бюйюкюстюн за най-добра актриса за отминалия сезон. (ДП) 

# 48
  • Мнения: 27 516
Ново дизи на хоризонта ,  започнали са снимките . Казва се Demir Kadın.Това е каста в него.

Разпознавам Дениз Оур .


  Още наслада за сетивата Kiss целувкааа, хайде покажи че го харесваш и какво да прави нали пази тайна целуна го .  Ама си го харесва и влюби наистина на острова .




Ехааа искам да ме щракне с апарата Stuck Out Tongue Winking Eye

гледала съм я някъде ама нерде или  греша лицето ми е познато .
 Бунтарка си е.

Седа Бакан с дъщеричката си и тя порастна . Сладурана !


сладък Фикош , който си бърбори нещо и са му поникнали зъбки . Yum   Ще бъде талантливо дете като мама и тате .


 От сватбата на Танер  ,  Онур се опитва да танцува , до него е гаджето Елиф.
 Днес Онур Туна е рожденик . Да е жив и здрав и да си пожелаем скоро да видим филма с Хазал Кая.






разрязването на тортата. Готини са младоженците, хубава сватба. На това място са снимали и Хартиени Животи.


 Днес са приключили снимките на Йешилчама за втори сезон. Рибата го зове рибаря ,сега ще си я гледа и лови и държи.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 21:14 от femmi2

# 49
  • Мнения: 10
Момичета, дайте моля мнение за сериала "Дете", ако някоя от вас го е гледала, че останах без сериали и се чудя да го пускам ли. От летните, никой не успя да да ми хареса, въпреки, че гледам сериала с Алп и Айча, но скоро време май ще го спирам. Не съм много по романтичните комедии, обичам повече драмите.

# 50
  • Мнения: 5 300
Аз се загледах в Любов, логика, отмъщение и ми хареса ще го следя, дано не го разводнят много, а и Беля на главата загледах и той става. Острова, едва изгледах 20 минути, въпреки че харесвам много Айча.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 20:50 от vermilion21

# 51
  • Мнения: 2 607


гледала съм я някъде ама нерде или  греша но лицето ми е познато .
 Бунтарка си е .


Hug Играеше дъщерята на Гюлпери в "Гюлпери".

# 52
  • Мнения: 7 876
Пипи, не беше ли по-красиво момичето там?
Или аз не мога да я позная изобщо.

Феми, я гледай тук какво прави нашият красавчик. 😀



За пръв път гледам филм само заради едната хубост на актьор. 😀
Даже и не следя действието,  то не че има какво за следене.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 441
Момичета, дайте моля мнение за сериала "Дете", ако някоя от вас го е гледала, че останах без сериали и се чудя да го пускам ли. От летните, никой не успя да да ми хареса, въпреки, че гледам сериала с Алп и Айча, но скоро време май ще го спирам. Не съм много по романтичните комедии, обичам повече драмите.
Привет!
"Детето", мисля, че имаше превод на български език до 14-ти епизод. Сериалът завърши на 18-ти епизод. Аз почти всичко съм гледала с руски субтитри, защото българския превод много се бавеше. За мен беше интересен и вълнуващ сериал и го гледах с интерес. Е, не е от най-добрите им, но не  "боза" каквито напоследък фабрикуват и от които се отказвам след един-два епизода. Има и тема в Бг мамма "Семейни драми - Дъщеря ми, Детето , Великите селджуци и актьорските екипи след това" .

# 54
  • София
  • Мнения: 5 334
Момичета, дайте моля мнение за сериала "Дете", ако някоя от вас го е гледала, че останах без сериали и се чудя да го пускам ли. От летните, никой не успя да да ми хареса, въпреки, че гледам сериала с Алп и Айча, но скоро време май ще го спирам. Не съм много по романтичните комедии, обичам повече драмите.
Привет!
"Детето", мисля, че имаше превод на български език до 14-ти епизод. Сериалът завърши на 18-ти епизод. Аз почти всичко съм гледала с руски субтитри, защото българския превод много се бавеше. За мен беше интересен и вълнуващ сериал и го гледах с интерес. Е, не е от най-добрите им, но не  "боза" каквито напоследък фабрикуват и от които се отказвам след един-два епизода. Има и тема в Бг мамма "Семейни драми - Дъщеря ми, Детето , Великите селджуци и актьорските екипи след това" .
Подкрепям Нинка. Но пък İsmail Hacıoğlu прави страхотна роля. Както всичките му, всъщност, великолепен актьор е.
На мен подредбата на летните сериали ми е:
1. Baş Belası - супер необичайна двойка, не съм особен фен на нито един между Сечкин и Ирем, а пък им се получава супер, плюс това сюжетът е по-нетипичен
2. Baht Oyunu - Джемре е прекрасна, а химията им с Айтач е много, много добро попадение
3. Aşk Mantık İntikam - ех, Илхан, ех!!!
4. Cam Tavanlar - много силна химия между Бенсу и Кубилай

На Ada Masalı, Aşkın Tarifi, Kahraman Babam, и Kazara Aşk с голяма мъка изгледах първите епизоди, нататък не следя дори фрагманите. "Вратата" още на първи сезон го спрях, но хвърлям понякога по едно око на фрагманите със сладкото момиченце. Grinning

# 55
  • Мнения: 28 085
femmi2, не зная дали е място от "Хартиени животи", но там беше сериалната сватба в "Доктор Чудо" на Али с Назлъ.

"Желязна жена - Demir Kadın" няма да е сериал, а филм за живота на Неслиджан Тай - студентката, която дълго време се бори с рака, ампутираха единия ѝ крак и преди 1.5 г. почина. Много хора я Турция я подкрепяха, превърна се в символ на воля, борбеност и надежда за хората, страдащи от рак. Обедини ги девизът ѝ "Може би ще загубя, но ще загубя, докато се боря!". Има и други интересни факти - за хората от сенчестата групировка "Пеликан" като оръдие на Ердоан срещу дисиденти, вкл. в неговата партия. Те критикуваха в социалните мрежи облеклото ѝ като нескромно и това ще ѝ попречи да попадне на небето.
Фърат Ерез - авторът на статията /на два езика/ е журналист, бивш член на Босфорски център за глобални въпроси.

https://ahvalnews.com/turkey-politics/pro-government-clique-stok … larisation-turkey

https://mk-turkey.ru/blog/Ahval/2019/09/30/mopn-propravitelstven … et-krajnyuyu.html


Скрит текст:

# 56
  • Мнения: 772
Неслиджан беше страхотна. Още ми е гадно, че се случи така с нея. Тя до последно се бореше. Беше голяма красавица. Нашата Неда Спасова ми напомня на нея.
Има и едни нейни думи дето ще останат - "Обичайте се, обичайте си ръста и килограмите, а заради мен и левия си крак."
Представете си какво е преживяло това момиче. Pensive

Феми, това е песента

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 21:31 от ~Carolina~

# 57
  • Мнения: 27 516
За място го прочетох в мрежите и аз се учудих но е възможно.
За сериалната сватба на финала знам че е снимано на това място природно.


 Пепелче Hug О , не ми е за сефте заради едната красота да зяпам и химия между главните .



Още , явно е фотосесия.


Каро ,много Благодаря за песничката Flowers Cherry Blossom
Сещам се за това момиче. 
Бяха предложили роля на Неслихан Атагюл ,но отказала. Може и да греша и да е за друга история имаше отзвук.
Много борбено момиче наистина.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 22:38 от femmi2

# 58
  • Мнения: 1 105
Благодаря за чудесната тема и труда по анкетата. Simple Smile Гласувах за "Родният ти дом е твоята съдба" и "Братя и сестри". Истината е, че напоследък почвам доста неща, ама малко завършвам. Имам си няколко любимци, които следя и им гледам проектите приоритетно, но скоро не ме е грабвало нещо така, че да ме разтърси, както е ставало с някои сериали преди години. Не знам защо така. Simple Smile
Чаках Ada Masali с голям интерес, не е кой знае какво, ама за сега ми е приятно да го гледам. Айча ми е страшно симпатична, а и Алп все повече. Но все пак си мисля, че сценаристите трябва да се понапънат още малко, ако наистина искат да направят нещо свястно, а не просто да отбият номер за лятото. Хубава вечер на всички! Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 607
Пипи, не беше ли по-красиво момичето там?
Или аз не мога да я позная изобщо.


Аз съм в грешка, не е тя , досега се рових, че нещо не ми се връзваше. Та чак изгледах епизод на "Гюлпери", добре, че уцелих точния. Eylül Ersöz е нашето момиче и играе в "Гюлпери", но само епизодична роля, сестра е на онзи дето отвлече дъщерята на Гюлпери. Приличат си малко, затова се заблудих.

# 60
  • Мнения: 477
Номинирам Енгин Акюрек за най-добър актьор и
Туба Бюйюкюстюн за най-добра актриса за отминалия сезон. (ДП) 


Подкрепям номинациите на Енгин Акюрек и Туба Бюйюкюстюн от "Дъщерята на посланика". Ето и техни снимки поотделно:



# 61
  • Мнения: 3 137
Номинации за актрисите ще качваме в следващата тема. В тази тема номинираме само мъжете, защото следващата класация ще бъде за актьори.

# 62
  • Мнения: 7 876
Фемиии, нашият човек (не беше ли само мой 😀)...

# 63
  • Мнения: 28 085
В ролята на Неслиджан ще е Наз Чаала Ърмак.

# 64
  • Мнения: 772
Нещо не ми харесва, но дано я изиграе добре.

# 65
  • Мнения: 1 845
Момичето участваше в Оскърбени цветя и е дъщеря на Хюлия Гюлшен Ърмак от Сега и завинаги и Висше общество.

# 66
  • Мнения: 27 516
Фемиии, нашият човек (не беше ли само мой

Пепелчеее , Йок джанъм , забрави:joy:
 
И не сме само ние, това не те успокоява.



Ако имаш за поправка да ти пратя майстора Stuck Out Tongue Winking Eye
 
-------------------------------


Лятна Илайда Алишан .
 Ех ,  всичко се изсипа на морето турското блазе им .

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 18:02 от femmi2

# 67
  • София
  • Мнения: 5 334
Значи, почвам и аз като Феми - да заплюя Илхан Шен, докато имам време: Grinning

Скрит текст:






Ама, много е хубав тоз шуменец, бе, много бе... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 27 516
Тине Hug
Шуменеца е твой не ме грабва Илхан Шен.
За Пепелчето не знам. 
Продюсера делим Joy
Имаме си лаф дружките красивите мъже са общи и Чаатай също.
Харесвам и Гьокхан Кесер певеца в момента е на обложка на списание.  Отдавна не бях мяркала нищо за него. Мисля че в реалити шоу участва.

# 69
  • Мнения: 772
Взимайте си Чачо и Алп, аз искам Дениз Джан. Heart Eyes Smile
Гьокхан и аз го харесвам.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 334
Алп въобще не го ща. Grinning Чаатай не ми е идеал за мъж, по други причини много го обичам.
Онур Туна ми е топ на най-красивите турски актьори, ма Илхан Шен го доближава. Grinning

Рекох, че няма да е само Феми да линее и въздиша по мъже в таз тема... Grinning

# 71
  • Мнения: 772
Е всички си харесваме по някой, нали затова гледаме сериали. Smile

# 72
  • Мнения: 27 516
А , Каро Дениз  Джан лови  окото така че го пази Mask

Тине за теб резнах гифка с Илхан


Дениз Джан

 Тине , въздишай нема срамно Blush
 Я , кажи защо си го обичаш Чачо ?
 Аз по съвкупни причини само ме дразни вкусът му в реала .

Heart

# 73
  • София
  • Мнения: 5 334
Е всички си харесваме по някой, нали затова гледаме сериали. Smile
Но не всички го повтаряме по няколко пъти на ден. Wink Това го казвам с най-добри чувства към Феми, просто разнообразявам, да не е само Алп през пост-два.
Феми, за мен Чаатай е пример за израстване - от красиво моделско лице, с предубеждения към актьорския му талант, към несъмнено една от големите звезди в дизи сектора. Сега, покрай съдебните процеси срещу него, си имам едно наум за него, няма как. Има много трески за дялане, просто ми харесва като съвкупен образ - не само заради красотата, не само заради таланта, не само заради това, че се старае да си гледа в своята си паничка и да страни от останалите (а не да се набива в камерите, както голяма част от останалите псевдо-звезди), а целокупно.

За гифчето - значи, Бурджу все още ми е неутрална, ама пък сега другото човече в гифчето не мога да го пропусна, бе... Grinning Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 27 516
Ау ,Тине ще се съобразя.
Нали си гледам сериала и затова пък като почна не мога да се спра.  

А,за Чачи си права има трески за дялане ,като всеки човек.  Но си взе поука от делото ,има късмет.
Много израстна в професията ,играе различни образи.   
Не се навира пред обективите ,преди беше по социален ,сега се затвори даже в себе си.
Най близките и приятели знаят характера му.
Иска ми се да отделя внимание в мрежите за феновете си. Не искаме много ,само да качва по често снимки. Търпеливи сме с него.

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 20:57 от femmi2

# 75
  • София
  • Мнения: 5 334
Феми, не ми пречи на мен лично - както казах, разнообразявам темата. Защото има и други летни сериали, а само за Острова се говори - та реших да пусна нещо различно. Simple Smile

Ето, други любимци: Two Hearts





# 76
  • Мнения: 27 516
Тине , последните от снимките  са Кубилай и Бенсу Сорал нали ?
Ти каза че имат силна химия ,ама на мен ми харесват само на снимки. В действие не съм и затова не коментирам. От вас знам че не е нищо особено сценария. 
Сериала на Секчин е с  добри отзиви.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 334
Тине , последните от снимките  са Кубилай и Бенсу Сорал нали ?
Ти каза че имат силна химия ,ама на мен ми харесват само на снимки. В действие не съм и затова не коментирам. От вас знам че не е нищо особено сценария. 
Сериала на Секчин е с  добри отзиви.
Да, Феми. Сценарият накуцва, ама летен ром-ком, какво да очакваме. Но наистина сполучлива химия им се получава. Тази снимка е от последния епизод, последната им сцена. Беше много добре изиграна, особено от Кубилай.
А Сечкин май най-накрая напипа успешен сериал, ама да видим, че е рано още за заключения. Grinning

# 78
  • Мнения: 7 876
Сладури, аз не мога да съм ви конкуренция по възрастови причини 😀, но...  внимавайте все пак. 😀 😀 😀
Добре, че има за всички по много.

Тинче, ролята на Илхан  в Соколовия хълм ми повлия лошо върху мнението за него и така и не можах да го харесам.
Но имам слабост към Бурджу и заради нея започнах да гледам сериала.
Харесват ми заедно и него вече го гледам с други очи.
Пък и тази работна сфера ми е позната.
Само да не беше тъпият брат, аман от такива кърлежи.
Дори не мога да го приема от смешната страна.

Обаче Кубилай има един такъв поглед, дето друг в летните сериали още не го е постигнал. 😀
Даже и моят Алп. 😀
😀 😀

# 79
  • Мнения: 772
Да си кажа тая сутрин си пуснах Olağan şüpheliler с кафето. Ами не става, въпреки хубавия каст. Просто историята е много глупава.
Довечера ще си гледам Мениджърите. Остават ми пак да видя Атийе и Братчетата за друг път...

# 80
  • Мнения: 7 876
Много кофти, че в събота няма нов сериал и в неделя няма какво да чакам на руски. 😀

И нищо старо не се сещам, че да запълвам вечерите.
Книги напоследък не мога да чета на изкуствено осветление, нито любимите ми хартиени 😀, нито на таблета.
Лошо нещо е като започне човек да не може без очила. 😀

# 81
  • Мнения: 2 607
Привет! Hug Аз умишлено се въздържам да поглеждам новите летни сериали, защото за наесен имам май 7, които ще продължат. Загледах само "Острова" и "Игри на съдбата", повече не смея. Joy А и трябва да имам място за нови, които ще започнат наесен.

# 82
  • Мнения: 27 516

Малката Ева Луна на море.
 
 Пепелче , какъв е този поглед на Кубилай , който не си открила в други ? Дай снимка , откъс.
 По принцип не съм го гледала , знам че участва в Родината.

Редактирам се с инфо че от първи юли отварят кината в Турция.
Доста дълго продължи затварянето заради пандемията.
Сигурно няма да са пълни изведнъж но това е добре че ги отварят.
На 15 юли ще има премиера в киното на филм на Еркан П.

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 21:35 от femmi2

# 83
  • Мнения: 27 516
Новини .
Танер Олмез се е отказал от три куруша .
Мерве Булур написала в сторито че се завръща с проект .
 Оле ,  таз я апе щъркела отдавна. 
 
Скрит текст:


От сериала Първи и последни със Салих и Бадемджи и Озге  Доста са различни в стил и визия .Купонджийски снимки.

Режисьора Чаан Ърмак след завършването на   Йешилчам  е готов с нов проект Şaka Yaptım,  в главната роля Угур Юджел.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 19:21 от femmi2

# 84
  • Мнения: 197
Тези двамата ще оглавят римейка Лъжец ( Liar) като аз лично мн харесвам оригиналната версия и мисля, че изборът за актриса е ок, но не мога да си представя този актьор в ролята на доктора -лъжец изнасилвач.

# 85
  • Мнения: 1 845
Актьорът е талантлив. Във “Времето лети” беше с отрицателна роля.

# 86
  • Мнения: 27 516
Талантлив е  гледала съм го в Кирилик Ашка и Невестата.  
Още не излъчен този по блу тв как ще се възприеме и скочи в ново дизи.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 18:58 от femmi2

# 87
  • Мнения: 772
Ами тя и Озгето снима с Къванч, сега и със Салих и вече бременна, но сигурно няма да спре.

# 88
  • Мнения: 27 516
Аз го коментирах, но изтрих че не знаех как ще прозвучи. Нека работят ама ми е странно как е приела като е хамиле. Има и интимни сцени със Селих. Някой колежки и с кореми снимат.

Много скачат в сериали подписват мислят ,не мислят.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 334
Гледам рейтинга на сериала с Ирем и Сечкин, и адски ме е яд, че е толкова нисък. А определено ми е най-интересният от всичките летни досега. Или може би фен-базите на актьорите и актрисите в останалите летни сериали са твърде големи, та рейтингът заминава при тях... не знам. Страшно ме е яд. Sad

# 90
  • Мнения: 27 516
Тине ,тъкмо се зарадвахме че Секчин нацели дизито и то рейта нисък.  Да не фръкне първи.  Ама не е за сефте.
Летните гледам вървят около 3 и нещо почти всичките.

# 91
  • Мнения: 3 137
Някой е гласувал за "Други", но не откривам пост със заглавието на сериала, който подкрепя. Ще помоля да го напише или да ми подскажете къде е този пост, ако ми е убягнал.

# 92
  • Мнения: 28 085
Гледам рейтинга на сериала с Ирем и Сечкин, и адски ме е яд, че е толкова нисък. А определено ми е най-интересният от всичките летни досега. Или може би фен-базите на актьорите и актрисите в останалите летни сериали са твърде големи, та рейтингът заминава при тях... не знам. Страшно ме е яд. Sad

Само с Илхан има по - висок рейтинг, почти всичко останало е под 4%.
Седмичният рейтинг в трите групи.

https://www.instagram.com/p/CQ8ji-EDFay/

# 93
  • Мнения: 197
Значи и мен много много ме е яд за Bas Belasi. Много го хар, защото е различно дизи и кастът е много добре избран - точно за героите си. Ирем изглежда по-красива от по принцип.
Иначе има нов трейлър на Ikimizin Sirri.

# 94
  • Мнения: 772
Лейлята ми е някак странна тук, не ми харесва, а мъжът иначе ми допада. Не си спомням да съм ги гледала някъде.

# 95
  • Мнения: 27 516
https://www.youtube.com/watch?v=wznl0rpO5EM
Втори сезон на любов 101 по Нетфликс от  30 септември

# 96
  • Мнения: 197
Засега съгласилите се актьори в римейка The Split.

# 97
  • Мнения: 1 845
И тримата са отлични актьори. Ще е интересен със сигурност!

# 98
  • Мнения: 772
Гьокчето ми харесва донякъде, другите не толкова. В последно време имам чувството, че Киразджъ е навсякъде. Rolling Eyes
Сега ще си пускам Казарата Ашк, май все пак ще го гледам. Неделя след Мениджърите го пуснаха и гo загледах. Булката на Сади Джедже е много смешна и главните много ми харесват. Smile

# 99
  • Мнения: 27 516
https://www.youtube.com/watch?v=3BK4lUPObxA
Финален 45  епизод на Мениджърите

Берен Саат е отлетяла в Америка - Санта Моника
 Хич не е лесно да пътуваш сега зарад вируса. Ставаш на луд с изисквания .

---------------------------------------------
Пепелче за нас двете Wink Сори ама таз красота как да я пропусна .Blush Огън са  двамата особено морският мачооо . За Списание Хелоу .






 Да има разнообразие поствам фотосесия нова на Езги Мола .
 Чаровна жена е . Като актриса не съм я гледала .


# 100
  • Мнения: 772
Щеше да е добре да си продължат Мениджърите, но и тук се пообъркаха нещата - кой излезе от сериала, кой влезе. Джейда и Кърач ми харесваха заедно, но май ще се разделят като неприятели.
Поне Диджле и Баръш ще се оправят.Simple Smile
Тоз Алп ми е по-женствен от Айча. Joy

# 101
  • Мнения: 197
Значи не знам дали това му е новата приятелката, но така предполагам. Ужасс, направо тя изглежда като дете. Не знам как разрешават това и той как го приема.

# 102
  • Мнения: 772
Това е дъщеря му, новата му е Ayça Çağla Altunkaya и са родени в един ден с Шеймата. Шеймата пък изгоря с един измамник, който се представял за богаташ, заряза го набързо като видя, че няма пари. Joy
Психиатърката-писателка пък пуснала пост, където пише, че няма търпение да напише още книги и сценарии. Тая жена се взе за голяма работа. Smile

# 103
  • Мнения: 197
Ахахах ето защо се е навил на Шеймата този. А добре той май и беше запазил цял самолет като изкупил билетите, щото не намерил частен. Само какви измамници.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 1 393
Бихте ли ме насочили къде (ако) има бг превод на "Песента на живота" с Бурджу Бириджик? Става дума за епизодите след 46-и! Странно е, че не е преведен докрай. Или аз не ги откривам?

# 105
  • Мнения: 197
Не знам дали сте гледали или си спомняте, но имаше един криминален сериал Cember. Аз го хар. Сега ще го продължат като само един актьор ще бъде от стария каст.
Това е старият каст:

А ето го и новият:


Днес беше премиерата по Нетфликс на Последно лято, писах по-рано за него.


И прочетохте ли новите за Melıs Dongel и как баща и я изнасилил и сега водил дело за попечителство за сестра си. Най-лошото е как майка и не е направила нищо и не продължа да. Горката. Тва е пълен ужас. Ходила е на психолог след случая.

# 106
  • Мнения: 38
Бихте ли ме насочили къде (ако) има бг превод на "Песента на живота" с Бурджу Бириджик? Става дума за епизодите след 46-и! Странно е, че не е преведен докрай. Или аз не ги откривам?
След 46 епизод не са преведени на български .Ако желаете може да ги догледате на руски аз така направих.

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 1 393
И това ще свърши работа.
Благодаря ви!

# 108
  • Мнения: 772
Geçen yaz - Миналото или Отминалото лято казват, че приличал на някакъв филм, но може да го видя, ако го намеря някъде.
И аз четох за Мелиса Дьонгел, ужасна история. Излязоха нейни показания в съда, доста лични неща. Дано се оправи психически.

# 109
  • Мнения: 1 845
Аз също четох за Мелиса Дьонгел. Потресена съм как може да има такива хора като нейния “баща”. Този трябва да е в затвора до живот без право на замяна!
 

# 110
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
За съжаление има много такива „ бащи “, слагам го в кавички, защото за мен не са бащи ! А такива хора са за кастрация !

# 111
  • Мнения: 3 137
И така, анкетата ни приключи и можем да обявим резултатите.

Безапелационен победител за
 НАЙ-ДОБЪР СЕРИАЛ НА ТЕЛЕВИЗИОНЕН СЕЗОН 2020/2021 е

„ПОЧУКАЙ НА ВРАТАТА МИ“



Ето и пълната класация на сериалите, според броя на гласувалите:
1. Почукай на вратата ми - 65 / (20.2%)
2. Дъщерята на посланика - 31 / (9.7%)
3. Марашлъ - 20 / (6.2%)
4. Родният дом е твоя съдба - 18 / (5.6%)
5. Невинност - 14 / (4.4%)
6. Вятърничав - 13 / (4%)
6. Неверният - 13 / (4%)
6. Ямата - 13 / (4%)
7. Последно лято - 12 / (3.7%)
8. Доктор чудо - 11 / (3.4%)
9. Обади се на агента ми - 10 / (3.1%)
10. Имало едно време в Чукурова - 9 / (2.8%)
10. Момичето зад прозореца - 9 / (2.8%)
11. Моите братя и сестри - 7 / (2.2%)
11. Забранената ябълка - 7 / (2.2%)
11. Разузнаване - 7 / (2.2%)
12. Апартаментът на невинните - 6 / (1.9%)
12. Пробуждане: Великите селджуци - 6 / (1.9%)
12. Рамо - 6 / (1.9%)
13. Атийе - 5 / (1.6%)
13. Вавилон - 5 / (1.6%)
14. Линията, която ни разделя - 4 / (1.2%)
14. Моята лява страна - 4 / (1.2%)
15. В добри и лоши дни - 3 / (0.9%)
15. Различни светове - 3 / (0.9%)
15. Учителят - 3 / (0.9%)
16. Мафията не може да управлява света - 2 / (0.6%)
16. Наследство - 2 / (0.6%)
16. Пустота - 2 / (0.6%)
16. Толкова дълго те чаках - 2 / (0.6%)
16. Червената стая - 2 / (0.6%)
16. Ярък пламък - 2 / (0.6%)
17. Йешилчам - 1 / (0.3%)
17. Нов живот - 1 / (0.3%)
17. Основателят Осман - 1 / (0.3%)
17. Скорпион - 1 / (0.3%)

Поздравления за феновете на победителите!
Надявам се, че за всички ни е било интересно да се ориентираме в предпочитанията на българските интернет-зрители.



Утре ще пусна нова тема с анкета за НАЙ-ДОБЪР АКТЬОР НА СЕЗОН 2020/2021.
Засега сте номинирали следните актьори:

1.   Али Атай – „Последно лято“
2.   Еркан Кьостендил – „Ямата“
3.   Алперен Дуймаз – „Последно лято“
4.   Керем Бюрсин – „Почукай на вратата ми“
5.   Ибрахим Челиккол – „Родният дом е твоя съдба“
6.   Бурак Дакак - "Ямата"
7.   Феяз Шерифоулу - “Момичето зад стъклото”
8.   Дениз Джан Акташ – „Обади се на агента ми“
9.   Джанер Джиндорук – „Неверният“
10.   Метин Акдюлгер – „Атийе“
11.   Танер Йолмез - "Доктор Чудо"
12.   Бурак Дениз - "Марашлъ"
13.   Серкай Тютюнджю - "Невинност"
14.   Буура Гюлсой - "Пробуждане: Великите селджуци"
15.   Екин Коч - "Пробуждане: Великите селджуци"
16.   Октай Кайнарджа - "Мафията не може да управлява света"
17.   Енгин Акюрек – „Дъщерята на посланика“

До края на деня може да направите още предложения за включване в анкетата.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 11:06 от GG_BG

# 112
  • Мнения: 7 876
GG, благодаря за анкетата и за труда ти да следиш и обобщаваш! ❤️

Честито на победителя!



А това ме подсети, че трябва и класация за двойка да си спретнем. 😀

# 113
  • Мнения: 1 845
Озан Акбаба- Мафията не може да управлява света
Али Сюрмели- Мафията не може да управлява света
Гьокберк Демирджи- Клетва

# 114
  • Мнения: 3 137
Мимчи9, на "Клетва" сезон 2020/2021 превежда ли се на български или руски? Ролите трябва да са само от сезона, и то от преведени сериали /български и руски/.
Пепелче, няма проблем и за двойка да направим, ако кажете. Мога да предскажа коя ще е Wink

# 115
  • Мнения: 1 845
Мимчи9, на "Клетва" сезон 2020/2021 превежда ли се на български или руски? Ролите трябва да са само от сезона, и то от преведени сериали /български и руски/.
Пепелче, няма проблем и за двойка да направим, ако кажете. Мога да предскажа коя ще е Wink

Превежда се на руски.

# 116
  • Мнения: 10
Аз номинирам Арас Булут за ролята му в "Ямата". За мен е един от най-добрите актьори в Турция.

# 117
  • Мнения: 7 876
ГГ, затова го предложих (за двойката), но знае ли човек. 😀

Снощи гледах ЛЛО, все по- симпатичен ми става този сериал, но разбира се с много компромиси.
Това лято явно е лято на компромисите. 😀 😀
Но пък богат избор, не може да се отрече тази продуктивност.

# 118
  • Мнения: 66
Не е по темата ! Харесвам всички теми тук , но винаги ми е било интересно следното . Защо , когато има нови сериали , не се правят теми за тях , а трябва да се търсят в стари такива , объркването е голямо , за мен най - лесният начин е  когато свърши даден сериал , темата да се архивира , защото няма как да сме запознати със всеки актьор от кой сериал в кой е влезнал. Давам пример - В момента следя два сериала - Али Ръза и Приказка на Острова , никъде не намирам теми за двата сериала или поне някъде да се обсъждат и това не е за първи път . Забелязвам тенденция , че ако следиш някой сериал , той е в някаква обща тема за някой си актьор и там се обсъжда сериала или някакъв стар сериал с него и  там се обсъжда ....... Единствено видях тема за Марашлъ , която с радост чета и обсъждам Simple Smile .Обичам да чета темите за сериала , но когато не съм следял предни сериали ми е трудно да проследя къде аджеба се намират актуалните сериали и от коя в коя тема се влиза. Хубав ден на всички ! Просто исках да споделя с вас мнението си .

# 119
  • Мнения: 5 300
Тема се прави, когато има по-голям интерес към даден сериал или актьор /актриса. Не на всеки му се занимава да поддържа теми, а и ако в тях ще пишат двама души няма смисъл.

# 120
  • Мнения: 1 105
И аз съм се чудила за темите, често не мога да си намеря точно за това, което съм загледала. Simple Smile Бих се радвала да има отделна за "Приказка на острова". Има потенциал за забавни коментарчета. Simple Smile

# 121
  • Мнения: 7 876
Не е по темата ! Харесвам всички теми тук , но винаги ми е било интересно следното . Защо , когато има нови сериали , не се правят теми за тях , а трябва да се търсят в стари такива , объркването е голямо , за мен най - лесният начин е  когато свърши даден сериал , темата да се архивира , защото няма как да сме запознати със всеки актьор от кой сериал в кой е влезнал. Давам пример - В момента следя два сериала - Али Ръза и Приказка на Острова , никъде не намирам теми за двата сериала или поне някъде да се обсъждат и това не е за първи път . Забелязвам тенденция , че ако следиш някой сериал , той е в някаква обща тема за някой си актьор и там се обсъжда сериала или някакъв стар сериал с него и  там се обсъжда ....... Единствено видях тема за Марашлъ , която с радост чета и обсъждам Simple Smile .Обичам да чета темите за сериала , но когато не съм следял предни сериали ми е трудно да проследя къде аджеба се намират актуалните сериали и от коя в коя тема се влиза. Хубав ден на всички ! Просто исках да споделя с вас мнението си .

Всеки може да открива тема, няма оторизирани лица за това, така че смело можеш да го направиш.
Ако има интерес, ще се включат и други и така ще се случат нещата, за които пишеш.

Приказката доста се гледа, но например в темата за Фазилет (където игрА Алп и може да се пише за него) няма много публикации за този сериал.
Но нищо чудно в една  самостоятелна тема да има голяма активност.

# 122
  • Мнения: 66
Аз съм готов на момента да направя тема за Приказката с Алп , но никога не съм правил такова нещо , за тема ще се направи , но съм виждал другите теми има подробна информация за актьорите , която също мога да направя , мисля , че трудността ми ще дойде със снимките , които , за да е цветна темата трябва да се качат ! Ако има някой , който има желание да удари едно рамо нека ми пише на лично ,за да не спамим темата ! Желая ви Весело Лято и благодаря за отговора Simple Smile

# 123
  • Мнения: 772
Sen Çal Kapımı - най-предпочитан сериал на сезона? Smile Oк.
Хванах Acı tatlı ekşi по Show TV и го загледах. Simple Smile Иначе не бих седнала специално да си го пусна.
Офф, довечера за последно Мениджъритее. Cry Broken Heart
https://www.instagram.com/p/CRGuGTCsWvQ/
Дано скоро пуснат сериала на Озге и Салих, Озге и Къванч и други, за които не мога да се сетя. Smile
Марашлията приключвал ама Буракчо скача пак в друг сериал. Дано скоро пуснат нещо свястно за гледане.

# 124
  • Мнения: 27 516
И аз нямам опит но като за начало може да сложите шапка на темата на сериала  за Острова къде се излъчва и кога линкове с превод малко инфо за каста .
 По нататък ще я направим по добре и изобилна .


 Какво да ти кажа за победителя .
 За нас може де не е най добрият - любим. Имат мощни фенове и подкрепа .Това е заради ГГ голема истерия по тях.
 На мен не ми допадат. 


първи кадри от сериала Kanunsuz Topraklar с Есра Билгич.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 17:54 от femmi2

# 125
  • Мнения: 3 137
Какво мислите, дали да не пуснем едно съобщение до официалния инстаграм/фейсбук на победителите - нещо като поздравление, че са обявени за любимци на българските интернет-зрители?
Но се притеснявам как ще се възприеме - дали ще се зарадват на тази интернет-популярност или ще ги подразни, защото на продуцентите тя не им носи никакви дивиденти. Да не ги усъмни тази зрителска активност в държава, в която нямат продажби на филмите и да ни отрежат още повече достъпа до сериалите. Във Vbox7 гледам, че доста филми се качват и скоро след това се прекратява достъпа до тях, предполагам че е заради авторски права.

# 126
  • Мнения: 772
Няма смисъл. Тях ги вълнуват рейтинги и кой сериал къде се продал. След това говорят за официален бум на сериалите. Wink

# 127
  • Мнения: 27 516
Като стана въпрос за победителя говори се че са удължили сериала с два епизода.
Фокс тв са им любимци или печелят много от реклами.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 18:51 от femmi2

# 128
  • Мнения: 772
По принцип Фокса си държи на сериалите, не ги спира бързо.

# 129
  • Мнения: 66
Скъпи съфорумници , горд съм , че след близо 2 часа направих тема за един от летните сериали - Островна приказка. Надявам се , който гледа сериалчето и иска да го обсъждаме или да ми даде препоръки и изобщо да си правим лафче , да заповяда ето тук - https://www.bg-mamma.com/?topic=1352424 .  Благодаря на всички за вниманието ! Весело ЛЯТО ! За обратна връзка как е станала темата и препоръки на лс !  Благодаря специално на всички , които ми писаха и ме мотивираха да направя темичката и да видя , че няма нищо сложно в това ! До нови срещи приятели Simple Smile

# 130
  • Мнения: 3 024
А аз, като горе-долу съм фен на някои сериали, но не следя много темите във форума, имам молба за препоръка - кой сериал да си избера. Последният, който изгледах /с руски суб./ беше Рамо - защо се забавих с него и аз не знам, още повече че Мурат ми е един от любимите актьори и след 6 г. отсъствие би трябвало да се "хвърля" на него, но може би защото изгледах "Вътрешен човек" и "Сблъсък", но на "маратон" /пак с руски субт./, криминалната тема май ми дойде в повече. Както и да е - сега се колебая между "Почукай на вратата ми" - тук спечели номинацията, "Атийе" - харесвам Берен и "Дъщерята на посланика" - май беше с Енгин ....., който харесвам донякъде,  и не чак толкова много,  но мога и да греша за участието му в този сериал. Знам, че вкусът е индивидуален, но все пак....

# 131
  • Мнения: 5 300
От изброените Почукай на вратата ми, Дъщерята на посланика е пълно разочарование и не си заслужава времето.

# 132
  • Мнения: 27 516
Атийе се каня от много време да го изгледам.
Все някога ще му дойде реда поне един сезон да почна.

Не грешите Енгин Акюрек участва в ДП.

# 133
  • Мнения: 772
Аз съм само за Атийе, но и там само първи сезон беше добре. Втория го превъртях набързо, третия не съм го поглеждала още.

# 134
  • Мнения: 3 024
А Вавилон има ли го качен някъде с руски субтитри и заслужава ли си? И ако го има, пак ли е със същото име? Питам за руски субт. просто защото знам езика много добре и така ми е по-лесно - мога да гледам и 3 часа и 6 часа, стига да ме "грабне" темата или актьорите.

# 135
  • Мнения: 28 085
А Вавилон има ли го качен някъде с руски субтитри и заслужава ли си? И ако го има, пак ли е със същото име? Питам за руски субт. просто защото знам езика много добре и така ми е по-лесно - мога да гледам и 3 часа и 6 часа, стига да ме "грабне" темата или актьорите.

Няма да съжаляваш.
Последните пет серии са само с озвучаване на руски език.

https://turkru.tv/vavilon2/

Има го и с англ. суб., в този акаунт, но или трябва да превъртиш 8 - 9 месеца надолу, или в търсачката на канала /над видеата/ пишеш Babil episode 1 и т. н., защото не са подредени в отделен плейлист.

https://www.youtube.com/channel/UCvG0DqfT7NMwxom2R4VTOkg/videos

Тук също са всички серии с англ. суб., но нямам регистрация за сайта на който са качени - линк над всяка публикация.

https://www.facebook.com/BabilEnglishsubtitles/?ref=page_internal

# 136
  • Мнения: 7 876
Ето и класацията..



# 137
  • Мнения: 28 085

Скрит текст:



Като включват Вратата в измерването на ръста на последователите в социалните мрежи на новите летни сериали, които са от месец на екран, трябваше да я сложат в равнопоставено положение - само последователите от новия сезон.

# 138
  • Мнения: 3 137
Заповядайте в новата тема и в новата класация - https://www.bg-mamma.com/?topic=1352555

# 139
  • Мнения: 27 516
Габи ,Мерси за старанието ,гласувах но засега предпочитам тук да пиша. 
Ако има класация само за филм през сезона без да се замисля е ясно  за кого ще дам глас . Blush

Досещаме се за победителя за актьор  но ще видим дали ще познаем. Smirk

Общи условия

Активация на акаунт