Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте! Следя отдавна тази тема, но се регистрирах сега, за да дам едно рамо на любимия ми (и единствен, който следя) турски сериал- Menajerimi ara/Обади се на агента ми. Simple Smile
Харесвам много двойката в сериала(Ахсен и Денизджан) и се вълнувам, докато ги гледам. За съжаление ни остават още само 2 серии до финала, но смятам, че се задържа прилично дълго на екран.

# 16
  • Мнения: 27 451
Пепелчеее Flowers Cherry Blossom
Донеси морски Алп и красота , ко имаш възможност че съм през телефона.  Видях селфи как се е сгушил с колежката. Абе ще стане нещо с тях предусещам.
Дано ще се радвам. Grinning 
По добре от някой други превзети .
Изгледахте ли трети епизод ? Имаше ли цуни гуни че нали ги цензурират. За какво се е костюмирал ? Ще изгледам епизода задължително.  Още малко ми остава да догледам втори. 
Благодаря на екипа че го превеждат на бг.

# 17
  • Мнения: 7 869
Феми, ще следим значи за химия и между колегите. 😀
Хади бакалъм!

Спец. за тебе! ❤️


И тук на живо, направо се чудех какво да ти избера, Напълнили са ИГ с видеа.
https://www.instagram.com/p/CQt2_sPLY_j/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/CQt9DhVrREo/?utm_medium=copy_link

# 18
  • Мнения: 28 068
Класацията не е за любим, а за най - добър сериал.

# 19
  • Мнения: 7 869
Ами то моят любим ясно, че е най-добър. 😀😀😀


Не беше ли идеята да си направим класиране според нашите виждания?
Защото за  по-сериозните критерии трябва да викаме кинокритици. 😀

# 20
  • Мнения: 28 068
Пепелче, разбира се, че според нашите виждания. Но има разлика между "любим" и "най - добър". Например аз оценявам, че "Различни светове - Bir başkadır" е най - добрият сериал в посочения период. Но не ми е станал любим като Чукурова. Чукурова е много добър сериал, но имам забележки към сценария, към някои от актьорите. Въпреки това, историята като цяло е разказана отлично, няма нито едно клише, а изненадите са от най - силните, които съм виждала досега. Докато "Различни светове - Bir başkadır" е майсторска работа и на сценарист, и на режисьор, музиката е потресаваща, актьорското изпълнение на всички е отлично. И в двата сериала не участват любимите ми актьори, но се постарах да съм обективна и да оценя работата на единия и другия екип.
Мога да дам още един - два примера, но се надявам, че и този е достатъчен. Критериите са като за всеки сериал - и друг път съм писала - сценарият ми е на първо място. Играта на актьорите - на второ. Случва се да ме подразни операторът - първи сезон на "Атийе" - също отличен сериал, имаше несполучливи кадри с Берен - дразнещ ъгъл под който я е снимал. И в "Любов 101" забелязах нещо подобно, а и двата сериала са на Нетфликс.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 00:33 от LU4IQ

# 21
  • Мнения: 3 137

Какво пише тука - "Последно лято" ще продължава и няма да прекъсва за лятото, така ли?!

# 22
  • Мнения: 7 869
Лу, съгласна съм с тебе, но аз нямам познания  за тънкостите в операторската, режисьорската и т. н. работа и затова за мене добър филм означава този, който ме е приковал към екрана с добре разказана и изиграна история (което пак е субективна преценка).

Всички сме различни във вкусовете си, но интересно ще  е да видим крайния резултат от нашите "разговори" 😀в темата.

ГГ, май ще е повторение за тези, които са го пропуснали.
Така го превеждам аз и малко гугъл. 😀 😀
Да се изкажат знаещите, че да не се излагам.

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 20:39 от pepel_ot_rozi

# 23
  • Мнения: 28 068
GG_BG, ще го повтарят.

"Всички сме различни във вкусовете си, но хубавото е, че ще видим крайния резултат."

Това е интересното - различните вкусове - отлично направени сериали няма да ми станат любими по различни причини - една например е насилието.
А колкото до крайния резултат - той вече се вижда Joy

# 24
  • Мнения: 3 137
А-а, ми добро решение. На фона на блудкавите летни сериали, които се задават, хората може да решат да му обърнат внимание. "Лятото" е много по-качествен вариант за запълване на времето за тези, които не са го гледали.

Лучия,
Скрит текст:
Филм е общото понятие, а сериал е жанрът. Както има анимационни, документални, пълнометражни, късометражни и т.н. филми. Под "филм" не се разбират само филмите за голям екран. Сериалите също са филми. Мисля, че става ясно за какво е класацията и засега поне няма объркване с кино-продукциите.

Нинка, взимай си компютъра на вилата и се включвай по-активно, че се усеща липсата ти. Ти си нашата хай-тек гордост! И между другото скоро влязох във вашата тема за Джансу Дере и Мехмет Алакурт  и изтръпнах - какво се е случило със Silistra_SS?! Ковид? Лоша работа... Странно как хора, които нито си познавал, нито си виждал, ти стават близки и те заболява за тях ....

# 25
  • Мнения: 27 451
Пепелче , Тенкс за снимките.  Нямам ИГ да си избера от подаръците.
Ще следим за химията нема да ни убегне. 
Стига красавеца наистина да е свободен.
Мисля че не е номер ама....

Днес за завършили окончателно снимките на Пера Палас за Нетфликс и екипа празнува.
Хайде ще очакваме и него дано ни стане от харесваните.

# 26
  • Мнения: 28 068
GG_BG, мисля за излишно да си обясняваме какво е филм и какво сериал Smile. И едното, и другото може да е в различни жанрове - комедия, драма, исторически и пр. Но "сериал" не е жанр, нито "филм" е жанр.

Ето филм с обозначен жанр драма,

https://www.imdb.com/title/tt13045890/

сериал - също драма

https://www.imdb.com/title/tt1848220/?ref_=nm_flmg_act_11

и сериал роматична комедия - надписи под заглавието и под снимките

https://www.imdb.com/title/tt10319866/

Нямаше да се обадя, но все пак анкетата е за сериали - филмови поредици, а не за филми - нито за голям екран, нито телевизионни - за малкия екран. А и си писала " Ако имате забележки и предложения, казвайте, ще коригирам!"

Може ли да сложиш линк към старата/те теми. Wink

# 27
  • Мнения: 3 137
Лучия, ще напиша всичко, каквото пожелаеш, нямай грижа.
Скрит текст:
Но това не значи, че приемам доводите ти. Просто са ми много досадни такива запетайкаджийски спорове. Романтичните комедии, трагедии и т.н. са жанрове на драматургията. Но формата и структурата на произведенията също имат своите жанрове или родове, каквото е значението на думата на френски. Както всички романи, стихотворения и т.н. мога да се нарекат литература, така и всички сериали, анимации, документалки са филми. Едното е общото понятие, а другото е родово понятие. И не е грешно родовото понятие да се замества с общото.

# 28
  • Мнения: 1 840
Мафията не може да управлява света, Моите братя и сестри, Разузнаване.

Актьори- Керем Бурсин, Алперен Дуймаз, Феяз Шерифоулу.

# 29
  • Мнения: 772
Гласувах за Неверния, Мениджърите и Невинност (все пак имаше много добър каст и тръгна добре, после всичко се обърка и приключи). Чудих се и за Червената стая и Невинните, че и те ми харесват донякъде и предизвикаха фурор в Турция.

От мъжете номинирам от новите сериали, които са ми харесали:
1. Дениз Джан Акташ/ Обади се на мениджъра ми
2. Джанер Джиндорук/ Неверния
3. Метин Акдюлгер/ Атийе

И гледам има доста гласували в анкетата. Май повечко четат темата, пишем по-малко. Пишете и другите. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт