Отново за намерените диви животни и птици в беда

  • 3 078
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 741
Теорията, че мечката е била стара и е нападнала от отчаяние изобщо не ми се връзва на мен. По принцип кафявите мечки са всеядни и ядат леснодостъпна храна - корени, луковици, плодове, а пролет и есен като няма такива обикновено търси мърша или разни дребни животни. Нападението се случи през юли, т.е. дори да е стара, мечката има достатъчно храна и надали би си хабила усилията да нападне нещо едро като човек, камо ли от отчаяние. Според мен се е криела или е спяла и са я изненадали, а като е видяла че са повече хора се е уплашила и е избягала. Ако беше нападнала жената с цел да я убие и изяде, най-вероятно жената нямаше да се отърве жива.

п.п. наскоро имаше случай на нападнат човек от мечка в щатите и я застреляха. Но там нападенията са масово от мечки гризли, които са си хищници, не като нашите всеядни.

# 31
  • Мнения: 426
Намерихме малко птиче, предполагам чучулига, какво да го правя, с какво да го храня. В двора има много котки. Довечера ще го пусна и ще чакаме майката

# 32
  • Мнения: 138
Обадете се на Дивите животни, те ще Ви посъветват какво да правите.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 517
Нашите вранки май ще си зимуват у нас. Пред мрежата подлитват, пробиха и мрежата с човки, но като отворя прозореца се наакват от страх и драпат навътре. Така и не отлетяха. Дивите животни още през май отказаха да ги вземат, казаха да ги оставим на съдбата им.Но дъщерята не можа да ги остави на котките. А нашия ветеринар каза, че не могат да се оперират ,  дори не могат да се шинират крачетата, да се изправят, с толкова тънички тръбни кости нищо не можело да се направи. Сега е топло и цял ден седят на прозореца, но като стане студено, къде ще стоят не знам.Ако има  някой с плевня или с конюшня....

# 34
  • Мнения: 2 124
Намерихме малко птиче, предполагам чучулига, какво да го правя, с какво да го храня. В двора има много котки. Довечера ще го пусна и ще чакаме майката

Към РИОСВ имат спасителен център за диви животни,
но се отзовават само ако става дума за застрашен вид (звънях им наскоро заради ранено птиче).
Спасителен център Зелени Балкани също работи само със защитени видове.
Общо взето или Вие се опитвате да го отгледате, или действа законът за естествения отбор.

Тук има насоки за действие:
https://greenbalkans-wrbc.org/bg/ZhIVOTNO_V_BEDA-p354-y

# 35
  • Мнения: 426
Писах на Дивите животни, Зелени балкани..никой не отговори...въпреки нашето желание и усилия птиченцето почина

# 36
  • Мнения: 2 124
Писах на Дивите животни, Зелени балкани..никой не отговори...въпреки нашето желание и усилия птиченцето почина

Disappointed Relieved

Общо взето почти винаги това е развитието.
Като малка баща ми ме е травмирал от носенето вкъщи на намерени птичета:
малки сврачета, врабчета и каквото се сетите. Рядко преживяват и ден, а аз после се скъсвах да рева.
Един път беше донесъл яребиче, но докато сме били на училище, се е пробвало да излети
и си е блъскало главата в прозореца
(птичето беше оставено в детската ни, не сме го затваряли в кутия или клетка).
Намерихме го с разкървена глава, а по-късно умря.

Единствено едно гълъбче оцеля - намерихме го още с жълто около устата, отглеждахме го около месец,
когато укрепна достатъчно, то просто отлетя.

# 37
  • Мнения: 222
Трябва да звъните на телефоните, не да пишете. Ако виждате откъде е паднало, може да се опитате да го върнете в гнездото. Малките пиленца ядат непрекъснато.

# 38
  • Мнения: 426
Трябва да звъните на телефоните, не да пишете. Ако виждате откъде е паднало, може да се опитате да го върнете в гнездото. Малките пиленца ядат непрекъснато.
звънях..

# 39
  • Мнения: 3 978
Дивите животни е направителствена организация, която работи на доброволни начала. Шепа хора лекуват и отглеждат животни и някъде там трябва да вместят дигането на телефона.
Аз им оставих съобщение във връзка с малко птиче и доста по-късно ми върнаха обаждане, но адекватно обаждане и на база на района и клипчета на птичето, го спасихме.

Общи условия

Активация на акаунт