Развод заради прекаляване с алкохола

  • 9 225
  • 493
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 18 530
Може би се е случвало, авторката не си е написала и майчиното мляко Simple Smile

# 451
  • Мнения: 5 832
Не разбрах, трудно ли е да звъннеш и да кажеш - тревожа се за детето, моля те, ела си?
Трудно е, когато на детето му няма нищо, но използваш всякакви хватки, за да скапеш кефа на мъжа си. Такъв контролиращ човек да е с болно дете, дали няма да му загрее телефона? На детето нищо му е нямало, просто го използва в историята, за да получи бонус точка във форум за майки.

# 452
  • Мнения: 18 530
Само когато сте в тази ситуация ще го разберете. Иначе на чужд гръб и 100 тояги...

# 453
  • София
  • Мнения: 13 179
При болно дете не е излизал, но и на авторката не е болно.
И още по-зле е при нас, защото излизаме заедно. Горките деца!
Но пък се е случвало да излезем двамата и да ни се обадят бабите, че едното дете е със счупена ръка. Прибрахме се. Няма драма. Не вярвам и мъжът на авторката, който тя описа като загрижен, да откаже. Тя сама каза, че е без забележки като баща, внимателен и т.н. Не може да сме залепени постоянно за децата си, че можело нещо да стане. Или да не стане.
Ето, в момента съпругът ми гледа мача с брат си, баща си, моя баща и зет ми. У сестра ми. Пият бира, викат, коментират, пеят. За мен това е напълно нормално. Къде е проблемът? Че не ми седи залепен за д-то или в 2-те кенчета бира?

И не става дума за всеки ден. Дори не за всяка седмица. Човекът излиза 3-4 пъти в годината. И не се довлича на 4 крака, а си слуша музика. То аз си слушам музика и без да пия, но дори това дразни авторката.
Проблемът не е в излизанията му,а в отношението й.

# 454
  • Мнения: 709
То тогава и ти не разбираш мъжа й, защото не си била в неговата ситуация.

# 455
  • София
  • Мнения: 12 670
Имам разбира се и книжка и моя кола. Но просто ми се иска да мога да разчитам на 100%. Може би наистина прекалявам и искам да контромирам всичко. Благодаря!

Дали пък е толкова контролираща, манипулираща и лоша авторката, или просто незряла и егоцентрична? Във втория случай, ще си вземе бележка, както изглежда тръгва да прави още в третия си пост, въпреки вече яростните нападки. Ама да я изкараш Хитлер и Ханибал Лектър едновременно е доста по-драматично.

# 456
  • Мнения: 18 530
Fever, ами твоят явно излиза или с теб, или с роднините ти Simple Smile  Сега е време форумните мами да кажат, че го държиш на въже Simple Smile

# 457
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Само когато сте в тази ситуация ще го разберете. Иначе на чужд гръб и 100 тояги...

Не съм съгласна. Много пъти съм се оказвала сама, с едно или 2 болни деца. Не съм карала мъжа ми или някой друг да притичва. Какво ще направи? Водя в болницата, ако не мога сама викам линейка. Същото прави и мъжът ми когато е сам с децата.

За голям инцидент, както Fever Ray писа, бих му се обадила. За една температура, не застрашаващо висока не бих.

Нормално е баби или детегледачка да викнат липсващ родител, но полагащ редовна грижа родител да дрънка за щяло и нещяло е тъпо.

# 458
  • Мнения: 3 010
Може би се е случвало, авторката не си е написала и майчиното мляко Simple Smile

Тя го описва като добър и отговорен човек, работещ, едва ли организира минималните си на брой излизания в критичен за семейството му момент. Но ако човек търси вол под телето, винаги ще намери.

# 459
  • Мнения: 14 862
Дали пък е толкова контролираща, манипулираща и лоша авторката, или просто незряла и егоцентрична?
Резултатът е един и същ.
И не си взимат бележка, уверявам те.

# 460
  • София
  • Мнения: 13 179
Просто случайност е, че семействата ни са близки от много години преди да се появим ние на тоя свят. Пък и брат му и баща му са си негови роднини, а не мои. Зет ми му е приятел от детството и той запозна сестра ми с него. Аз не му определям с кой да се вижда, пък който каквото иска да казва, аз лично не пускам теми във форума с оплаквания.
Пък и с други хора излиза/ме.
Това няма общо с драмата на авторката, защото при нас се стараем да имаме комуникация и компромиси и от двете страни. Не си раздаваме команди.

# 461
  • Мнения: 6 150
Не са тема децата, а това, че той си позволява да има лични желания и начин на разпускане, които тя е забранила.
Или удобно забравила, защото след децата трябва да е различно. Не може той да си ергенува как завари.
И във връзката с различното, нали затова е форума - изказват се подкрепящи и опониращи позиции. Дори с деца, не е казано че мнението трябва да съвпада.

# 462
  • Мнения: 14 862
Ти на това ергенуване ли му викаш?!

# 463
  • Мнения: 5 832
Само когато сте в тази ситуация ще го разберете. Иначе на чужд гръб и 100 тояги...
Ми не, няма и тогава да го разбера лично аз, защото не съм от тези, които искат мъжът им да им е постоянно на разположение. Ако детето ми вдигне тревожна температура, ще тръгна към спешното и ще звънна на мъжа ми, за да го уведомя просто, защото е редно да знае. И честно казано ще се чувствам неприятно, че му провалям излизането с тревоги. А какво остава да се чудя нарочно как да го прибера вкъщи, да му вгорча срещата с приятели и да му пиша шантави неща за разводи и прочие. Бившият ми приятел ходеше и по дискотеки без мен, защото на мен не ми се е излизало просто в даден момент, излизал е за по бира и се е прибирал в малките часове видимо почерпен. И какво от това? Познавала съм си човека и съм била напълно ок с тези му излизания, защото съм разбирала, че работата му идва в повече и има нужда да изпусне парата. Прибира се кротко и си ляга, дори е бил и на работа на следващия ден. На него ще му е криво, не на мен, ама да седна да му чета лекции все едно съм му майка как трябвало да се прибере, че да се наспи, направо излагация. Обаждал ми се е винаги с " Виж, ще закъснея, не ме чакай, лягай си". Ама се обаждаше, защото знаеше, че просто ще му пожелая весело изкарване и ще се видим сутринта с кафето. Ако изпадах в някакви истерии, едва ли щеше да звъни, сигурно и телефона нямаше да си вдигне. То и аз да съм, няма да се обадя като знам какво ме чака. Същото е правел и той като съм излизала без него. На сутринта си разказваме и се хилим ако е имало някоя смешна ситуация докато пием кафе. С деца, без деца, всеки човек е личност и никой няма право да му казва, че не му разрешава или му забранява нещо си, особено пък подобни глупости.

# 464
  • Мнения: 18 530
Дай Боже всекиму хармония в семейството, като всеки си прави каквото иска Simple Smile

Виждам, има жени, които и с деца ще поощряват мъжа си да се прибира призори. Да разпусне. А сутринта - кафенце и майтапи, дори и той да няма сили да закара детето в детската Simple Smile Но защо пък да няма и друг тип жени, за които това да не е толкова радостно? Къде е толерантността към чуждото мнение. Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт