Развод заради прекаляване с алкохола

  • 9 222
  • 493
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 832
Дай Боже всекиму хармония в семейството, като всеки си прави каквото иска Simple Smile

Виждам, има жени, които и с деца ще поощряват мъжа си да се прибира призори. Да разпусне. А сутринта - кафенце и майтапи, дори и той да няма сили да закара детето в детската Simple Smile Но защо пък да няма и друг тип жени, за които това да не е толкова радостно? Къде е толерантността към чуждото мнение. Simple Smile



Че аз ако не мога веднъж на три месеца да си закарам детето на детска, по-добре да се гръмна.
Да, аз предпочитам майтапи с кафенцето, вместо вкиснати физиономии, правене на фасони и сумтене с дни. Защото имам партньори, не слуги. Който предпочита фасоните, после да не реве, че мъжът му си духнал под опашката. Всякакъв тип жени може да има, сами си избират какви да са, както и сами си носят последствията след това. Няма как да бъда толерантна към човек, който е решил, че като е родил 1,2,5 деца и вече край, другият трябва да скача по зададен сигнал и да изпълнява команди. Не харесвам лигли, за които е проблем веднъж на няколко месеца да си закарат детето на детска, но пък не е проблем да се разведат и да го карат всеки ден.

# 466
  • София
  • Мнения: 13 177
А, що? Аз съм напълно толерантна. Авторката, щом й е важно винаги да е отгоре, да не заплашва, а да действа. Може и няколко пъти после да се жени, развежда, може още някое и друго дете да остави без баща, освен сегашните 2. Защото й е важно мъжът до нея да не диша без позволение, да е винаги на разположение и да пие само чешмяна вода. И разни европейски/световни и олимпиади да ги съобразяват и да не ги излъчват по телевизията, че да не се събират мъжете да ги гледат.
Това, че бил добър баща, че дори и като съпруг го похвали, голямо важно. Мъже бол. Ще ги сменя, докато намери идеалният.

# 467
  • Мнения: 3 010
Ти верно ли за 4 дни в годината имаш проблем мъжът ти да се прибере пийнал?
Поведение в стил драма куийн - не можел да занесе децата в детската.
Направо не бих стояла и два дена с подобно скумросване, честно. Направо развод и другия път да търси някой, който не пие - но с тоя нрав, друг кусур ще намери.

# 468
  • София
  • Мнения: 13 177
Ама нали децата на авторката ги гледат бабите? Каква детска градина?

Пък и човекът не е бил пиян на мотика, че да не може сутринта да отлепи. А даже и за петък вечер идеше реч. В събота градините не работят, а навярно и мъжът на авторката, щом излиза петъчно.

# 469
  • Мнения: 3 010
Представям си децата как ще са, ако 4 пъти годишно пристъпват кодекса на маминка.

# 470
  • Мнения: 21 467
Дай Боже всекиму хармония в семейството, като всеки си прави каквото иска Simple Smile

Виждам, има жени, които и с деца ще поощряват мъжа си да се прибира призори. Да разпусне. А сутринта - кафенце и майтапи, дори и той да няма сили да закара детето в детската Simple Smile Но защо пък да няма и друг тип жени, за които това да не е толкова радостно? Къде е толерантността към чуждото мнение. Simple Smile




А да бе, веднага повярвах, че така ще стане.

# 471
  • Мнения: 23
Здравейте! Не, не съм се покрила. Просто ми отне много време да изчета всичко написано и честно казано направо съжалих, че реших да помоля за странично мнение. То не са извъртаници и свободни съчинения. Нито съм ограничаваща, нито пък мен ме ограничават. Напротив. Съпругът ми ходи на спорт, аз също. Няма проблем, когато всичко е стиковано. Излизам с приятелки. Да ви кажа-не често. Както тук пишат, че го правят всяка седмица. Ами предпочитам малкото си свободно време да споделя със семейството си и децата, защото те сега са малки и имат нужда от мен. Но това, което ме наранява и кара да стигам до крайност е, че искам взаимност. Когато аз реша да изляза се обаждам на съпруга си и казвам така и така мисля да излизам еди кога си-ти ок ли си за тогава и така. Стиковаме се. Когато и той го прави няма проблем. Изчетох какво ли не. Дразни ме, когато изведнъж ми съобщи просто излизам. Най-малкото е редно аз да знам от по-рано. Не да разбирам в момента, в който реши да излиза. И другото, искам да мога да разчитам на този човек. Ако нещо наистина стане не дай си боже с някое от децата. За щастие досега не се е случвало. Аз няма да му звънна като знам, че е пил. Аз не говоря за 1-2 бири. Сега не съм мерила колко, но щом започва да завалва думите значи за мен този човек вече не е адекватен. Защо ми е тогава да му звъня при спешен случай. Със сигурност ще се оправя и сама. И не нямам баби и гледачки на разположение 24 часа. Живеем четиримата само все пак. Защото и това прочетох някъде. Те са ми на разположение докато сме на работа. Не искам да си представям нещо да се случи с едното дете, той да е пиян и аз какво да будя другото и да ги помъкна и двете на лекар. Като може единия да отиде до лекаря, а другия да е на разположение вкъщи. Не смятам, че искам много. Да мога да разчитам на другия родител за общите ни деца. Както аз съм им отдадена на 100%, така и той да бъде. И детето не е било на умирачка, защото и това прочетох, но явно с летен вирус температура няколко дни, разстройство и повръщане. Ами да ви кажа не е приятно аз да търча да бърша повръщано, докаро другото дете пищи за нещо друго, а той да запива някъде и да гледа мач с приятели. Няма как после да го посрещна с усмивка и да му се радвам, че той е разпускал. Това е. Със сигурност между нас има проблем. Може би и аз съм твърде изискваща незнам. Просто ще сменя подхода. Не си търся само повод за развод. Ясно ми е, че ще е трудно и за мен и за децата. държа на семейството си. Да ви кажа даже нямам нужда да отида някъде за няколко дни без тях. И така. Това е. Доста обидни коментари и интерпретации изчетох, даже и от рода, че съм заченала на втората ни среща и съм искала да го вържа с децата. Доста богата фантазия. Нещо за ред за баня също се промъкна странно как. Спокойно имаме 2 бани. Няма смисъл да правим график. Чак пък такова впечатление ли направих, че съм някакъв деспот. И всичко вкъщи е под час и със записване. Както и да е. Ще се проведе сериозен разговор отново и ако няма промяна ще реша как ще живея.

# 472
  • Мнения: 21 467
Авторке, очакванията ти са съвсем резонни и даже минималистични. Не обръщай внимание на преекспонирани писания - една част просто са теоретични и дори няма деца в картинката, други да кажем, са друг типаж. Не си длъжна да приемаш нещо, което ти е неприемливо, като нормално, защото за друга било окей.
Тъй като, обаче,  засега една раздяла ще те постави в още по-неизгодно положение, ще трябва да подходиш разумно и да си направиш хубаво сметката. Виждам, че си отговорен и разумен човек и съм сигурна, че ще намериш най-добрия вариант.

Желая ти успех.

# 473
  • Мнения: 23
Авторке, очакванията ти са съвсем резонни и даже минималистични. Не обръщай внимание на преекспонирани писания - една част просто са теоретични и дори няма деца в картинката, други да кажем, са друг типаж. Не си длъжна да приемаш нещо, което ти е неприемливо, като нормално, защото за друга било окей.
Тъй като, обаче,  засега една раздяла ще те постави в още по-неизгодно положение, ще трябва да подходиш разумно и да си направиш хубаво сметката. Виждам, че си отговорен и разумен човек и съм сигурна, че ще намериш най-добрия вариант.

Желая ти успех.
Благодаря!

# 474
  • Мнения: 40 951
Не си длъжна да приемаш нещо, което ти е неприемливо, като нормално, защото за друга било окей.

Съгласна. Но същото важи и за мъжа и.

# 475
  • София
  • Мнения: 12 665
Авторке, явно ти си доста отдаден и фокусиран върху семейството човек. Разбира, че това те кара да очакваш точно същото, но не всички са така в същата степен (което не е лошо само по себе си), а и не е необходимо. Не значи, и че на човека отсреща не му пука, а че просто е различен и различно показва грижата си.

Това, което бих те посъветвала – веднага спри със скандалите и ултиматумите. Те само рушат връзката ви. Остави нещата да се поуталожат.

Всеки има нужда да разпуска, явно твоят мъж го прави по този начин от време на време. Мисля, че просто трябва да промениш  нагласата си към това – да, на теб ти е неприятно, но перфектни хора няма, чиито навици винаги да са ти приятни. Приеми го като дребно дразнение, което ще трябва да изтърпиш няколко пъти в годината. Това да ти е най-големият проблем във връзката.

Говори с него спокойно, помоли го да стикова такива излизания с теб. Да те предупреди възможно най-рано, да съобрази момента. Обясни му, че за теб това е важно, за да се чувстваш зачетена. От своя страна, ти не прави драми, не му се сърди и цупи, че се е понапил. Имам приятелки, които имат прекрасни съпрузи. Прибират ги отвреме на време от пиянски излизания, но изобщо не им се дразнят, защото признават, че всеки има нужда да разпусне, и защото тези мъже са отлични бащи и съпрузи през останалото време. Взаимността в една връзка не винаги значи да правим едно и също.

# 476
  • Мнения: 3 010
Нали се случва тази употреба на алкохол супер спорадично - няколко пъти в годината? Това достатъчно ли ти е за извод, че не можеш да разчиташ на мъжа за общите ви деца?
За 99% от хората тук ситуацията ти не е проблемна. И какво, ако ти си от другия 1%? Действай, както си решила.
Ти влизаш в диалог с идеята, че си права и не допускаш нищо друго. Но не е точно така.

# 477
  • Мнения: 23
Взаимността в една връзка не винаги значи да правим едно и също.
Да, така е.

# 478
  • Мнения: 46 520
Ами аз лично предпочитам да се напива с мен. Не ми пречи, на него също. Но ако друг не иска партньорът му да се напива, него това няма да го грее по никакъв начин какво предпочитаме ние?

Всеки си има някакви негови си разбирания и това си е проблем само м/у тях. Може за всички нас да е нормално, но ако за тях не е, няма как да се чувстват добре.

П.П. Ако изчезна без да се обадя повече от веднъж, силно се съмнявам, че у нас нещата ще са розови, нищо че сме повече от 2 десетилетия заедно. За всички други двойки може да е нормално, за нас не и ще трябва да го решим някак, ако искаме да останем заедно.

# 479
  • Мнения: 31 737
Убедена съм, че ако си човек, на който спорта не се харесва, щеше и това да му забраниш Grinning

Общи условия

Активация на акаунт