КОИ КОГА ПРОХОДИ

  • 3 375
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете проходи на 1г.5м.

# 16
  • Мнения: 1 425
Моя син проходи на рожденния си ден/на 1год/.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 356
Моят съвет е да зарежеш проходилката. Тя създава погрешно чуство за ходене - хем ходи, хем седи. Остави го да ходи по мебелите. Нали се изправя сам вече? Това, че още не е стабилен не е притеснително, но само на пръсти ли ходи? За ходенето на пръсти не е лошо да се консултираш с невролог, не, че непременно ще има проблем, но за всеки случай.
Успех.   bouquet

# 18
  • Мнения: 8 463
Моите уважения към всички майки писали по-горе,  bouquetНО кога  са проходили техните деца няма никакво отношение към прохождането на твоето дете.Заведи го на лекар,по-добре презастраховане,отколкото недоглеждане.Невролог ,ортопед и т.н.Не чети и не се успокоявай,защото може да стане късно!Знам,защо го казвам,повече обяснения-на лични!Ако решиш,заповядай! Hug

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Моля те, махни тази проходилка.
Когато прохождането закъснява, тя може да доведе до повече неприятности.
Кажи детето какво умее без проходилка - може ли да се изправя само, ходи ли по мебелите, лази ли... Като го водиш за ръка, хубаво ли стъпва, или трябва да го държиш за 2 ръце и полита напред и стъпва на пръсти?
Не мога да казвам нищо, без да видя детето, но проходилката - на година и 2 мес. - не му е нужна, повярвай ми...

# 20
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
I nie taka

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 306
На 1г. и 3 месеца.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

 тои стъпва на пръсти като балерина и бърза ли бърза ,без да е стабилен newsm78

Това е резултатът от проходилката(паяка).
Моите без помощни средства:
1г. без 3 дни
1г и 20 дни.

# 23
  • Мнения: 8 463
Ефектът от проходилката НЕ е ходене на пръсти.Ефектът или дефектът е в това,че се създава погрешен модел на ходене.Никой не ходи като бута напред с тялото и краката вървят с няколко секунди закъснение.Никой не ходи настрани,освен ако не го прави съзнателно,назад или по диагонал.Стъпването на пръсти може да е резултат от повишен мускулен тонус.ИЗХВЪРЛИ проходилката и заведи детето на лекар!Изпатих си от проходилка и не мога повече да слушам как и други деца били,ама нищо им нямало.Всичко е много индивидуално.Аз досега не съм срещала лекар/сериозен/,който да препоръчва проходилка.Остави детето да лази на пода,като е готово ще се изправи и ще тръгне!

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На 9 месеца и половина. Но е строго индивидуално всяко дете е различно. Както с прохождането, така и с гърнето и проговарянето. Проходилката не помага за прохождането, въпреки, че и моя син я ползваше, но много преди да проходи за да се предвижва сам.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 356
Абсолютно съм съгласна с Емия   bouquet

Когато дъщеря ми беше на 10м, можеше само да седи, но не правеше опити да се изправя или премести. Аз реших, че с проходилка ще й помогна да проходи. Държах я по цял ден в нея, но нямаше НИКАКЪВ ефект, беше като фурия, но се отбутваше по пода, като че кара скейборд. Като я сложа да легне, само лежи. И не започна да се изправя сама. Заведох детето на лекар и близо 5-6м ходихме на гимнастика, но на 1г и 4м тя проходи успешно и стабилно. Преди това само се притеснявах и слушах всички около мен, най- вече мъжа ми и педиатърката, как някои деца не лазят, направо прохождат, как имало време, как всяко дете е различно. Но когато погледнах другите бебета, ами видях!!!, че не бива само да чакам.
Може всичко да е наред с детето, но по-добре напразно иди на лекар, отколкото да се притесняваш и да чакаш и да стане късно.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 826
Не бих казала, че е проходила, а е на 1г. и 2м. Може да ходи сама и то много стабилно, но не иска да се пусне и си ходим хванати навсякъде. Иначе понякога забравя и се придвижва много успешно. надявам се до коледа да проходи.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не бих казала, че е проходила, а е на 1г. и 2м. Може да ходи сама и то много стабилно, но не иска да се пусне и си ходим хванати навсякъде. Иначе понякога забравя и се придвижва много успешно. надявам се до коледа да проходи.

И ние имахме подобен период, но в този случай много ни помогна каишката. Сложих я и го пусках сам и той като видя, че не пада и има нещо което го предържа се престраши, ползвах я около 2-3 дена и го пуснах сам. А аз дори не я държах стегната, а отпусната и си ходеше самостоятелно.

# 28
  • Мнения: 656
На 1 год. и 4 дни  smile3539

# 29
  • София
  • Мнения: 15 228
На 1г. и 4м. Без проходилка и каишки. И без да броим епизодичните пускания за по няколко крачки.

Общи условия

Активация на акаунт