КОИ КОГА ПРОХОДИ

  • 3 379
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Мия - 1 г. и 1 м.
Флора - 1 г. и 3 м.
И двете проходиха без проходилки и каиши за прохождане.

# 31
  • Мнения: 5 577
Иван на година и четири, късничко.

# 32
  • Мнения: 2 910
Марти проходи на 11м.

# 33
  • Мнения: 479
На 10 месеца и 14 дена

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина беше почти на 1 и 2 м., когато проходи - късничко, но затова пък доста стабилно.

# 35
Вальо проходи малко преди годинка,на 11 месеца.

# 36
  • Мнения: 5 254
Проходи на 9 месеца и 13 дена

# 37
  • Мнения: 376
На 1г. 2мес. 18дни. В "Биберон" една лекарка обясни, че ако детето не проходи до 1г. и 3мес. нещо не е наред и трябва да се потърси лекар. Иначе всичко е строго индивидуално.

# 38
  • Мнения: 1 930
Скоро- на 11 месеца и 15 дни  Wink.
Все още ходи като пате.

# 39
  • Мнения: 14 133
Сашо проходи на 1г. и почти 3мес.

# 40
  • Мнения: 1 734
Синът ми на 1г. месец и половина, на всичко е индивидуално

# 41
  • Мнения: 2 700
На 1 година и седмица-две някъде.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 300

 тои стъпва на пръсти като балерина и бърза ли бърза ,без да е стабилен newsm78

Това е резултатът от проходилката(паяка).
Моите без помощни средства:
1г. без 3 дни
1г и 20 дни.


Няма такова нещо. Защо всички набеждават проходилката за късното прохождане или стъпването на пръсти. И двете ми деца ползваха проходилка, и двете направиха първите си самостоятелни крачки на 10 месеца, а на 11 м. вече ходеха сами /вярно, клатушкайки се като патета, но сами/ и не са стъпвали на пръсти. Сега щерката е на 12м. и ходи доста добре. Същото важи за каишите за прохождане - и на двамата съм слагала - много по-удобно е, не си непрекъснато наведен над детето, не те заболява кръста. Използвах ги основно за свое улеснение без децата да висят на тях като паяци. Оставях да падат, като просто омекотявах удара и сега и двамата имат добри рефлекси и винаги се подпират на ръце при падане.

А относно прохождането на сина ти - ако детето е здраво - ще проходи, всеки си има собствен ритъм. Все още влиза в нормите, които се приемат за нормални при прохождане.
А ако все пак имаш притеснения - заведи го на лекар.

Забравих да напиша за лазенето - съдейки по собствените си деца, не е вярно това, че бебетата, които лазят прохождат по-късно. Синът ми нито пълзеше, нито лазеше, а дъщеря ми се носеше като изтребител из стаите и въпреки това двамата проходиха по едно и също време.

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 09:51 от крастава жаба

# 43
  • Мнения: 2 567
На 13 месеца и 1 седмица.
На твое място не бих се притеснявала.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 271

 
Зависи на кое казваш "проходи".За мен това е стабилно ходене,с умение да се спира и тръгва отново,да се променя посоката...на 10 и половина месеца.

точно на това а тои стъпва на пръсти като балерина и бърза ли бърза ,без да е стабилен newsm78
Стъпва на пръсти, защото така е свикнал от проходилката. Води го повече за ръка и му създай някакво кътче, където безопасно може да се изправя сам, като се подпира някъде и така мускулите на краката ще му заякнат, а и ще се научи да стъпва правилно!
крастава жаба, моят син също проходи на нормална възраст, след проходилката - на 10 месеца и 20 дни, но определено ходеше на пръсти от нея и като спрях да го слагам вътре и повече го водех за ръка, си оправи походката!

Общи условия

Активация на акаунт