161 нови Американки празнуват 4ти юли - Добре дошла, Лъки!

  • 39 784
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 709

PS Дадох пример за "глупост", Aerin, просто дадох пример за глупост от моята си камбанария "да оставиш необезопасено оръжие в домакинство с деца". Не съм оспорила свещеното право на всеки американец да притежава оръжие, съгласна ли си?


Разбирам те, просто така написано прозвуча малко различно.
Знам за кой случай говориш, много се интересувам от него и следя всичко, но не бързам със заключенията.
Не забравяй, че интернет е пълен с майки на психари, които обясняват какви примерни граждани са били децата им преди да убият/изнасилят/ограбят.
Майките могат много лесно да бъдат “приспани”, защото тях първо ги води сърцето и чак после разумът (глупаво е, разбира се, но примерът ти ми се стори неудачен, в добавка от друг пост, че “втората поправка” е едва ли не проблемът, затова и реагирах).

Виж, училищната администрация е съвсем друга бира и полудявам като гледам как излизат сухи от водата.

# 661
  • Бостън
  • Мнения: 13 704
А, дойдохме си на думата Simple Smile Аз наистина не зная за кой случай говориш и не следя нищо вътрешно последния месец, нямам сили и за това. Но е напълно нормално ти да го предположиш и интерпретираш по този начин, ако това е от значение за теб и си емоционално инвестирана. Всеки би го направил, аз също.

# 662
  • Мнения: 709
Случаят нито е от последния месец, нито инвестирам емоционалност - следя го, защото ми е интересен и защото чакам да видя дали някой ще повдигне въпроса освен родителите, нескопосаната и безполезна училищна администрация дали ще си понесе отговорността.
Както казах, една определена шайка има интерес само от една гледна точка, а именно, законното притежание на оръжие.
Глупостта на всички останали минава между капките.
Иначе съвпадението в темата е едно на милион.

# 663
  • Бостън
  • Мнения: 13 704
Съжалявам, не зная за кой случай говориш.

# 664
  • Мнения: 44
Момичета, благодаря за препоръките относно превода на документи! Имам въпрос към вас - имате ли поглед и мнение относно живота в Далас и околия? Както споменах, нямаме познати никъде освен на Кейпа, но там се оказа невъзможно да си намерим квартира по възможностите ни. И със съпругът ми действаме малко на сляпо. Според него в Далас е ок за семейства с малки деца - къщи по джоба, по-ниски данъци..Но на мен ми е странно да избирам място, на което ще живея в друга държава, без да съм говорила с човек, който живее там. Та, имате ли поглед, дори да не е Тексас, какво харесвате в мястото, на което живеете? За нас е важно например да има добри детски градини в близост, нисък crime rate и наем под $1000/мес.
Не можем да останем при хората, които сме записали като гаранти, не знам какво трябва да кажем на интервюто като ни питат къде ще останем..нямаме готов адрес, хотел на дали ще приемат?!
Пак казвам, благодаря от сърце за всяка отзовала се!

# 665
  • Бостън
  • Мнения: 13 704
Milky, за съжаление не мога да помогна относно Тексас, но определено е много разумно, че сте се отказали от Кейпа.

Около Бостън се опасявам, че ще ви бъде много трудно да намерите параметрите, които търсите. Освен в много, много непрепоръчван квартал/град - Fall River.... New Bedford, Worcester (ММ го определи като Drug Central) . В тази част на крайбрежието  може би  Ню Хемпшир или Мейн?
Ето:
https://www.zillow.com/ma/rentals/2-_beds/1.0-_baths/?searchQuer … mapZoom%22%3A9%7D

Погледнете и тук и изобщо търсете income restricted coops / affordable housing / subsidized rental housing опции. Стандартен свободен наем няма да е оптимален за вас.
https://www.boston.gov/affordable-housing-boston

*************************

ФБ групи на БГ в Тексас? Като тази?
https://www.facebook.com/groups/111601895586595

Имаме в тази група съфорумка от Тексас, Хюстън, ако не се лъжа, тя би могла да ви насочи много по-адекватно.

Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 15:27 от Agent Provocateur

# 666
  • Мнения: 2 990
Далас, Тексас? Не съм сигурна, че точно там има наеми "по джоба". So what мисля е в Хюстън?

Аз съм в Охайо, Кълъмбъс (столица и трети по големина град в щата). Градът е икономически много добре, работа има, стандартът на живот е сравнително добър, но наполовина по-евтин, отколкото в Бостън, със сигурност е по-евтино и от Далас. Иначе с нищо неотличаващ се град, не е от типичните дестинации за зеленокартовци, ако нямат спонсори тук. Но тук в добър район е изключено да намериш наем за тричленно семейство под 1000 на месец. Просто абсурд. В момента при нас ситуацията с търсенето на жилища под наем е сериозна, цените се вдигат непрекъснато и предлагането е толкова малко, че често потенциалните наематели наддават и предлагат да плащат повече, отколкото е обявеният наем. Доколкото разбирам, в повечето градове с добър икономически ръст е така.

# 667
  • Мнения: 475
Охайо е супер щат, но наем под или за $1000 е наистина абсурд. Освен ако не е супер мизерия в изключително забравен квартал. Инфлацията също ще си каже думата…
Тук сезоните са четири, близо е до много дестинации за мащабите на Америка. Съжалявам, че нямам много време да описвам всичко което ми харесва тук.

# 668
  • Бостън
  • Мнения: 13 704
Милки, пращам ти на лични координати на едно наше момиче в Тексас, тя е изключително мил и точен човек и има и силна връзка с Кейпа. Разбира се, първо я помолих за разрешение Simple Smile

# 669
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 205
За интервюто не се притеснявайте - искат само да имате адрес, на който да получите зелените карти. Ние също не сме оставали на адреса, който дадохме за получаване, никой нищо не ни е питал, а ако го направят, си казвате, че смятате да сте на хотел на първо време. Наем за 1000$ в добър квартал за съжаление не мисля, че ще успеете да намерите. Много се покачиха цените на имотите и наемите. Насочете се към място, на което ще можете да си намерите бързо работа и да не е много скъпо. Бостън е скъп град. За Тексас не мога да дам мнение.

# 670
  • Мнения: 25 883
Наем под 1000$ в добър скул дистрикт, надали.
По скоро мислете първо работата ви колко ще ви носи. Градините са много скъпи, може би в началото само единия ще работи, а после ще се напаснете.
Не гледайте да е евтино, трябва и да е в сигурен район, да не се стрелят и да шмъркат пред входа.
Не е лесно, но съм сигурна че ще се справите.

# 671
  • Мнения: 2 990
milkyhighways, кога планирате да идвате? Какви са ви професиите и нивото на английски?

В момента огромна част от наемането на работа в определени сектори тук става онлайн. При условие, че имате зелени карти, дали ще търсите от България или тук, в тези сектори няма голямо значение - говоря за офисни длъжности, информационни, компютърни, инженерни, преводачески, та даже и учители в момента се наемат изцяло дистанционно, без нито един контакт лице в лице.

Ако планирате да търсите квалифицирана работа от самото начало, бих препоръчала да започнете търсенето още сега. Има глад за квалифицирани кадри. Има глад и за неквалифицирани също така, в момента навсякъде се вдигат надниците за работници в супермаркети, туризъм, всичко свързано с директно обслужване на клиенти. Но за този тип работа обикновено наемането става лично и трябва да сте вече тук.

За наем бих ви посъветвала, поне на първо време докато се ориентирате, да предвидите поне 1500 на месец. Особено ако сте се насочили към големи градове. Като имате предвид, че навсякъде ще ви трябва предплащане няколко месеца накуп. На разстояние от градовете, в малки квартали, могат често да се намерят прекрасни къщи на прилични цени, но не бих препоръчала такава стъпка на прясно пристигнали - трябва да познавате добре района, училищните системи, да имате надежден личен транспорт и така нататък. Всичко това иска време.

# 672
  • Мнения: 17
Здравейте мамита,

приятно ми е да се запознаем макар и виртуално! Аз и семейството ми заедно с наши приятели плануваме почивка за пролетната ваканция на децата 22-30 март в Нейпълс. Ние живеем в ледовито Чикаго и я очакваме с нетърпение! Бихте ли ни препоръчали добри заведения за хапване, както местни така и ако има български, тъй като ще отседнем в наета къща, а не в хотел и сами ще трябва да се грижим за храната? Както и места и атракции за посещение с децата на 9г и 15г. ? Какво е добре да се види или опита на място? Ще бъдем  с кола, така че ще сме мобилни и за близки дестинации, които си заслужават.

Благодаря ви предварително за информацията, която на днешно време е много, много ценно нещо!
Бъдете здрави!

# 673
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 205
Маминка, аз ви писах на лични доста пространствено съобщение преди време, понеже ми бяхте пратили запитване, но сте забранили личните си съобщения.

# 674
  • Мнения: 17
Здравей Пупитка,

да, бях писала на теб, но нямах отговор и затова писах и тук. Не съм забранила или поне не умишлено, имам само 16 съобщения от 100 лимит, само това виждам в кутията си. Имаш ли представа къде да погледна, търсих в настройките, но не откривам нищо? 

- Открих от къде става! Благодаря ти, Пупитка! Ако не те затруднявам може ли да го копираш отново!

Извинявам се момичета! Благодаря за разбирането!

Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 19:31 от maminka1

Общи условия

Активация на акаунт