Агресивни близки с ненормално поведение

  • 9 137
  • 185
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Какво съдействие ще ти окаже личната лекарка? Не можеш да накараш никой насила да си пие хапчетата. Баба ти не е луда, тръгнала по улиците с брадва... никой няма да ти обърне внимание, защото повишавала тон или се държала неуважително с теб.

Пак не става ясно нито на колко години си, нито защо е по-важно да стоиш точно в това жилище, само и само на "агресията и лудостта да не се давало шанс". Глупости на търкалета, отстрани изглежда като да искаш някой ден просто това жилище да остане за теб. Не виждам друга логична причина да избираш да живееш там, вместо да платиш за квартира, но да имаш спокойствие и личен живот.

Ваш проблем, предполагайте си и си критикувайте на базата на това колкото си искате. Аз обаче имам друга идея за семейните отношения - включва сплотеност, разбиране, т.н. Вие си зарязвайте близките колкото искате, но не подстрекавайте и другите в това. Темата е с друг въпрос и без това.

# 46
  • Мнения: 8 937
Къде е сплотеността в идеята с полицията и лудостта?
Тоест искате да сте сплотени, но те да са затворени? Опитвам да запазя добрия тон, но няма никаква логика между двете. Вие разбирате ли ги или очаквате те да Ви разбират, но не и обратното?
Сигурно е трудно да сте само с баба си, предполагам, че сте преживели загуба, но това не е основание за крайности.

# 47
  • Мнения: 845
Вече започвам да не вярвам на авторката.
Искането за сплотеност и разбиране хич не се връзва със сериозните обвинения в агресивност, лабилност, лудост, абсолютна ненормалност, физическа опасност
и за капак нарцисизъм плюс споменаване за психиатрия.
Аз на нейно място бих искала да се дистанцирам максимално.

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 04:05 от Пансита

# 48
  • Мнения: 26
Сигурно е трудно да намерите логиката когато изопачавате думите ми и си ги пречупвате през своята призма, която подстрекава тормозът и насилието.
Ако държите на сплотено семейство, ще искате да се оправят нещата и проблемите на агресията и психозата да се лекуват, за да имате адекватни близки а не примитивни такива.
Приоритети.

# 49
  • Мнения: 1 846
Разбирам ....

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 01:04 от Olivia_FL

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Единственият начин да се спасиш от агресивни близки с ненормално поведение е да се изнесеш.Това при условие,че къщата е тяхна.
В предишните си публикации пишеш,че работиш във фирма.Значи не си непълнолетна ученичка и можеш да го направиш.
Ако не желаеш,другия ти вариант е да ги изтърпиш,докато чичото пак замине в чужбина.

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен, чичо ти има някакви мераци към този апартамент и е ужасЕн, че и ти имаш право на част от него. Според мен се опитват да те изгонят. Давай го по- спокойно. Прави се на луда и така

# 52
  • Мнения: 18 536
Аз пък се размислих...Никак не е сигурно защо са сами, не винаги причината е трагедия.Може  да не се разбира с родителите си и да е при баба си авторката по свой  избор.Може да   доминира над бабата като са сами двете и чичото сега разбива модела.
Не вярвам на всеки писал тук,  и без това  инстинктивно всеки представя себе си в добрата светлина, подчертава  недостатъци и грешки на другите.Освен това роднините все имат нещо общо , не са без допирни точки дори заради характери и среда, в която са израсли и наследили.
Тъй като докладваш  и изтриват , поне да си кажа.Не си дете се разбра, няма причина  да са  снизходителни към теб и баба ти и чичо или вуйчо е там.Да работи в чужбина, две години не е бил в имота, значи трайно, не е болен и  психически  наранен.Повече прилича на твой страх че не си единствен доминиращ над баба си.Жал ми е за жената, да ви търпи на главата си на старини.И аз бих се изнервила и  проявила нетърпимост към вас.

# 53
  • Мнения: 21 440
Щом авторката не е дете, а пълнолетен работещ човек, нещата застават по съвсем друг начин.

Изнасяш се и си живееш спокойно.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 476
По начинът, по който говори, е поне на 25-30. Какво прави при баба си, не е ясно...

Аз лично, на тази възраст - 20-30, багажът ми беше един куфар и една раница и ако някой нещо ми скача вербално или физически /не се е случвало/ просто казвам Чао. Родители, баби, приятели, наемодатели....чао-чао.

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 08:38 от Rockstar

# 55
  • София
  • Мнения: 13 082
Има елементарно решение - този, на когото е домът, остава да живее в него. Другият се изнася. Собственикът си кани роднини по желание да гостуват, а другият (понеже не му понася обстановката) се изнася.
Ако авторката е възрастен човек и жилището не е нейно, отива да живее другаде. След това, при доказани притеснения за менталното и психичното здраве на роднините, действа по съответния ред за запрещение и лечение.
Ако авторката е непълнолетна, но не и малолетна, отива в съответната служба по Социално подпомагане в района и моли за съдействие да й бъде осигурено приемно семейство до навършване на пълнолетие.
Ако има сериозни индикации за лудост в семейството, авторката се консултира със специалист, за да вземе мерки навреме за собственото си психично здраве.

# 56
  • Мнения: 2 081
Щом авторката не е дете, а пълнолетен работещ човек, нещата застават по съвсем друг начин.

Изнасяш се и си живееш спокойно.

А такава ли е ? Не видях някъде да е отговорила . Не знам колко коментари са изтрити и защо постоянно увърта и  докладва . Поведението й не се различава от това на роднините й .
Достатъчно полезни съвети са дадени дали ще ги приеме си е нейна работа .

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бабата сега защитава сина си, но като си замине, ще остане сам сама. Имай предвид, че тази жена се опитва всячески да запази баланса. Тя го обича и той ѝ е липсвал. Отделно може да ѝ внушава чувство на вина, че прави повече за другия си син или дъщеря и такива неща. Но съм сигурна, че обича и теб. Просто в момента за нея е най- критично. Говори с нея и я попитай тя какво иска. Гарантирай ѝ, че ще направиш това, което тя каже и така.

# 58
  • Мнения: 10 500
Да де, ама как да се изнесе като иска “ненормалниците” да бъдат ограничени, да бъде доказано, че са с психични отклонения. Общо взето тя е агресивна към       всички, дори към нас. С кой акъл обвинява непознати хора, които се опитват да й помогнат и е в нападателен режим към всеки един отговор.

Съжалявам, че ще го напиша, но тя вероятно иска да разкара бабето и чичото и да живее без тях. Чичото съответно се дразни и ето ги скандалите. Нищо и никакъв спор за жилище, заради което възрастния човек е в капан.

# 59
  • Мнения: 18 536


А такава ли е ? Не видях някъде да е отговорила . Не знам колко коментари са изтрити и защо постоянно увърта и  докладва . Поведението й не се различава от това на роднините й .
Достатъчно полезни съвети са дадени дали ще ги приеме си е нейна работа .
Някой  писа , че работи и погледнах, говори за работа  и доста  съвети дава за повишение след 5 години.Та работи авторката.

Общи условия

Активация на акаунт