За бебета и деца от 0+ месеца- Бързи въпроси, отговори и съвети, 94

  • 17 630
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 515
Зъби, някаква новост в ежедневието/т.е някаква по-голяма промяна - напр ново жилище, тръгване на ясла, ревност, нов човек в семейството../, прекалено много емоции, разболяване?!

# 16
  • Мнения: 2 091
Зъби, някаква новост в ежедневието/т.е някаква по-голяма промяна - напр ново жилище, тръгване на ясла, ревност, нов човек в семейството../, прекалено много емоции, разболяване?!

Единственото "ново" е, че го слагам на гърне от няколко дни и сложихме един нов шкаф в стаята му. Преместихме в дръга част на стаята пейката, където го приспивам. Но реално първия ден нямаше проблеми. Сега наближава обедния сън и не знам какво ще става....
Иначе той е само с 8 зъба, подут му е венеца но нищо още.

# 17
  • Мнения: 960
Bobchita и аз направих нещо подобно на задните стъкла, но с бебешка пелена, върши супер работа, но търся нещо "по-прилично" да кажем, за да я замести Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 751
Сигурно е коментирано, но търся столче за автомобил. На какво да обърна внимание?

# 19
# 20
  • Мнения: 1
Здравейте,не е много по темата но няма кой да попитам.Тъй като имам болест на стомаха и ми се налага да пия кортикостероиди това пречи ли ми да правя опити за дете с приятелката ми?Смисъл ще навредя ли нещо на детето евентуално?Благодаря ви!

# 21
  • Мнения: 141
Момичета, давате ли вода на бебето? И ако да, то каква - преварена, минерална, филтрирана?
Имаме бебче на 40 дни, което е само на адаптирано мляко. От време на време й давам чай от копър против колики.
Всеки ми препоръчва различен подход и започвам да се обърквам.

# 22
  • София
  • Мнения: 648
На мен акушерка и педиатъра ми казаха в началото след всяко хапване глътка вода,за да измие устичката. Само на кърма е,роден на 28.04.Обаче малчо заспиваше в края на кърменето повечето пъти и рядко успявах да дам. Отделно,че не беше във възторг от вкуса,но предлагах 😉 Тогава започнах да му правя и чайчето на Хип против колики. От него пийваше по няколко глътки. Сега в жегите предлагам вода когато сме навън,понякога приема,не по много,водя се по него.
Акушерката ми препоръча Бебелан. Обясни ми 24 часа след отваряне на бутилката ползвам водата,след това преварявам и ползвам останалото количество.

# 23
  • Мнения: 1 686
Момичета, давате ли вода на бебето? И ако да, то каква - преварена, минерална, филтрирана?
Имаме бебче на 40 дни, което е само на адаптирано мляко. От време на време й давам чай от копър против колики.
Всеки ми препоръчва различен подход и започвам да се обърквам.
Няма нужда да се дава допълнително вода, така че не си го слагайте на сърцето. Опитайте - ако пие, добре, ако ли не - мляко.

# 24
  • Мнения: 1 104
Здравейте, може би на доста от вас децата вече са карали този вирус, който често води до бронхит. Ние веднъж го минахме - един месец  със сиропи, инхалации с вентолин и пулмикорт, тантум верде, дори до Клацид стигнахме. Сега пак се започва - хрема и мокра кашлица, както предния път в началото. На 1.8 е. Предписаха ни  капки за нос и казаха инхалации само с физ.р-р ако кашля. Като цяло нямало проблем уж... Аз съм в ужас, защото предният път не се взе сериозно проблемът отначало и после стана много зле.
Днес искам да отидем някъде за второ мнение и моля за препоръки за София (без поликлиника България). Не знам в събота къде моге да се отиде другаде.
Мога ли да попитам и при вас децата с какво ги лекувахте и как минаха този вирус?

# 25
  • Мнения: 955
Не знам вирус ли е, какво е, дъщеря ми (1г и 5м) се бори 1 месец с него. Първо беше хрема и зачервено гърло, после само гърлото и температура. Казаха, че е херп ангина, мина температурата и пак хрема и  зачервено гърло и кашлица. За 1 месец съм и давала Голанил, Тантум Верде, калциев глюконат, Изорекс, Марсианци имунощит, Джуниър Ангин, Ангинхил, Шуслерови соли, 2-3 вида капки за нос и сигурно пропускам нещо. В крайна сметка се оправи на 2ри ден прием на Зинат. Не излекуваната вирусна инфекция преминава в бактериална, така че според мен понякога по-добре е да се даде антибиотик. Цял месец я тъпках с лекарства и пак до него опряхме.

# 26
  • Мнения: 3 124
А пускахте ли изследвания?
Има доста заразени деца сега от подобен вирус.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Вода се стремя от ден първи да давам, но не ми се получава успешно, вече е на 9 месеца.

# 28
  • Мнения: 955
А пускахте ли изследвания?
Има доста заразени деца сега от подобен вирус.
Стандартните-ДКК и урина, според педиатъра всичко беше наред, нямало нищо притеснително.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 639
Когато бебето е на АМ е нужно да се дава допълнителна вода, макар че ако бебето не желае, не е нужно да се насилва. Щом пие и чай, значи си получава.
Когато бебето е кърмено, допълнителна вода не е нужна. Кърмата е естествена храна, тя съдържа голями кокичество вода, лесно смилаема е и ненатоварваща стомаха. Такава е и препоръката на СЗО, педиатрични организации и нашето Министерство на здравеопазването.
При ам нещата стоят по друг начин и е добре да се предлага допълнителна вода.

Общи условия

Активация на акаунт