Нервно дете на 2 г., не знам какво да правя

  • 8 205
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Аз бях дете на разведени. Живяла съм с майка си и по-голямата си сестра. Бях спокойно дете, (издивях като тийн) докато кака ми беше неспокойно дете, капризна към храна и със силно собственическо чувство към вещите си, не обичаше да ги споделя, но обичаше да взима. Гледани сме и родени от една майка, но различни характери. Семейната среда и поведението на родителя/родителите оказват голямо влияние, но всеки има характер, собствен начин да възприема, и процесира нещата.

Единственият съвет, който мога да ти дам е да се държиш добре с детето си. Да не го нагрубяваш, да го обичаш.

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 12:00 от Анонимен

# 31
  • Мнения: X
Още сте много млада и зелена. Вие сте нервна и детето ви е нервно това е логично. Вашето напрежение и настроение се предава на вашето дете. Може би ви се живее и дивее,представили сте си живота на 20 по друг начин,но съдбата ви е отредила да сте самотна майка и жена в момента. Отдайте се на детето и променете всички навици даже и яденето си. Мислете позитивно. Вземете лист и химикал и напишете всички мечти които искате да постигнете от тук нататък ! Не се съжалявайте и се забавлявайте с детето наистина а не по задължение. Ще имате и време за други неща по нататък а сега се концентрирайте само върху детето си ❤


Здравейте, аз съм Валя на 20г. Имам дъщеря на 3г ,разведена съм вече от 2 години и имам нужда от съвет за моята дъщеря, както и за себе си. Значи, дъщеря ми е много нервна почва да бъде неспокойна , капризна , не яде почти по цял ден. Проблемът е че има случаи които не мога да се справя с нея ,много си държи на своя инат и тва нещо ме затруднява и каквото и да правя нямам никакво влияние върху нея , нещата са сериозни , защото е твърде много нервна , и много бих искала да ме посъветвате какво да правя ,как да се справя с нея защото тва нещо ми омръзна наистина е нещо прекалено , много се притеснявам за нея и бих искала мнения , благодаря ви предварително 🙂
А аз също имам проблеми с нервите , много бързо избухвам чисто просто понякога не мога да се позная ,нито съм спокойна и тва нещо ми влияе много сериозно психически както и физически . Чувствам се много самотна понякога животът ми омръзва , почти нямам сила и тва от ден на ден надделява, всеки ден едно и също и плюс малката , много ми се насъбра последните дни . Имам нужда от съвет което да ми помогне да се справя , надявам се да ме разберете как се чувствам , благодаря ви предварително 🙂

# 32
  • Мнения: 2 885
О, разбирам те идеално. Децата са изнервящи. Ако има на кой да я оставиш малко, да си починеш. Ежедневието е еднообразно, грижи, рев...

# 33
  • Мнения: 257
Аз бих те посъветвала да прочетеш някоя книга за развитието и поведението на деца на тази възраст. Мисля, че като разбереш защо детето се държи така и че всъщност това е нормално за този етап от развитието, ще го приемеш и ти също ще си по-спокойна и ще знаеш, как да реагираш.

# 34
  • Мнения: 16 871
Направете консултация с детски психолог.  Дават много полезни съвети.
Подкрепям мнението за книгите, до.и мога да препоръчам такава с житейски ситуации и как да те справите с тях.

Общи условия

Активация на акаунт