Тухлена или сглобяема къща?

  • 8 907
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 594
Добре, тогава друго да попитам-уточнявам не е с цел заяждане.
Каква е разликата от старите къщи с гредоред, които са издържали и до сега с новите от дърво?

# 16
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Добре, тогава друго да попитам-уточнявам не е с цел заяждане.
Каква е разликата от старите къщи с гредоред, които са издържали и до сега с новите от дърво?

Едно е къща с гредоред, друго нещо е къща от дърво. Къщата с гредоред пак си е от тухли, само подовете са с греди и от дъски. Като ходиш по пода, понякога се усеща леко люлеене, което мене ме дразни и не ми харесва.
Не е проблем за дървото да издържи 100 или повече години. Особено ако е обработено и импрегнирано както трябва.
Основният проблем на дървото е, че изсъхва и се свива с годините.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 561
Не знам каква точно е разликата между старите и новите дървени къщи (за гредореда вече ти обясниха), та няма да се правя, че знам. Но ако се огледаш примерно в Копривщица, ще видиш масово втори етажи изцяло от дърво, върху масивна основа. Точно както се строи и дървена къща - върху бетонов фундамент. И не са паднали още, не ги е срам - стоят си на място Simple Smile
Съхненето, усукването и всякакви други специфики на дървесината би следвало грамотен архитект на дървени къщи да може да ги съобрази.

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Каква е разликата от старите къщи с гредоред, които са издържали и до сега с новите от дърво?
Едно време не е имало толкова много баш-майстори, не се е пробутвал толкова некачествен материал и всичко се е правело да е издръжливо 😉 Сега нещата са на късмет.

# 19
  • Мнения: 594
Ясно! Благодаря отново!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 561
Каква е разликата от старите къщи с гредоред, които са издържали и до сега с новите от дърво?
Едно време не е имало толкова много баш-майстори, не се е пробутвал толкова некачествен материал и всичко се е правело да е издръжливо 😉 Сега нещата са на късмет.
Пак се изказваш абсолютно неадекватно. Що не уточниш кога и какво си строила, та да се знае дали да те слушат хората?
Как ще е на късмет работата, като вида материал го имаш в проекта (освен че го имаш в офертата) и идва запечатан от Австрия (примерно)? А къщата се строи по проект, точно както масивните къщи. И всичко се следи от строителен надзор, точно както при масивните къщи. Как тогава ще кажеш, че се строи на късмет?! Наистина не разбирам защо изпитваш потребност да се излагаш толкова смешно.

# 21
  • Down south
  • Мнения: 7 680
А такива изкуствени къщи като в Америка - наистина не знам дали имат предимства, изглеждат ми като на две от трите прасенца, дето вълкът ги издухал.
Това ме разсмя :joy
Мащехата ми изрази подобно мнение, когато ги видяла за първи път. Изолацията обаче е впечатляваща.
За всичко си има причини, дори и за дървените стълбове. Както всъщност и за много други "странни" неща.

# 22
  • Мнения: 6 298
Не знам защо хора, които нямат никаква представа от сглобяеми къщи се изказват и дават акъл. Само като прочете човек, че дори не са наясно каква е разликата между дървена къща/бунгало и сглобяема къща с дървена или метална  конструкция, следва да подминава тези мнения. Нито са битумни, нито са пластмасови, нито са дървени!
За авторката само ще кажа, че ако проектът Ви е за монолитна къща, няма как по него да строите сглобяема. СК имат специфика! И да, като цени са изравнени, но СК си имат много предимства, като например бързото изграждане до ключ, енергийната им ефективност и т.н.. Има тема за СК най-добре четете там. Има много споделен опит в детайли. Имам две такива къщи и ги ползвам с огромно удоволствие целогодишно. Както сподели и ToniShu, ако човек не знае, че са сглобяеми никога няма и да предположи, че са такива.

# 23
  • Мнения: 3 608
Да питам в Аляска какви къщи строят?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Да питам в Аляска какви къщи строят?
Ами питайте Гугъл. Авторката пита за България и едва ли я интересува какво е в Аляска....
Следя темата, защото и ние с мъжа ми сме пред същата дилема - масивна или сглобяема с метална контрукция (като възможностите за стените са няколко и там трябва да се избира). Тъй като мястото е с денивелация, контруктора ще направи и двата варианта, за да преценим кое ще е финансово изгодно.

# 25
  • Мнения: 6 298
Да питам в Аляска какви къщи строят?
В Аляска не знам какво строят, но в България строят ето такива!
https://www.ted-house.com/project/varna-vinica-200-kv-m/

# 26
  • София
  • Мнения: 8 561
На нас преди 4 години и строителят, и архитектът ни казаха независимо един от друг (преди да се познават) "само не дърво с метал". Проучете добре, ако ви предлагат нещо такова.

# 27
  • Мнения: 1 413
И ние сме в дървена къща вече 4г., строена е от Тед Хаус. Ползва се целогодишно и като човек живял в нея, вече мога да кажа ако сега ще строя те първа какво бих променила.
Но не съжаляваме и за секунда, че избрахме дървена къща. За същия проект тухла с бетон ни искаха само за груб строеж парите, които тази ни излезе до ключ. Отоплението е в пъти по-евтино от това на съседите (тухлена къща). И наистина ако човек не знае, че е дърво никога няма да предположи дори.

# 28
  • Мнения: 3 683
И ние ще строим малка къща в едно балканско село, която няма да ни е постоянно жилище. Ще е бунгало на два етажа по 35 квадрата, тип Алпийски стил и естествено само от дърво. В момента сме на етап избиране на фирма, която да я построи.

# 29
  • Мнения: X
Съседът ни живее в къща с дървена конструкция, за 13 г. е боядисвал вътре веднъж. По-топла и комфортна от нашата зимата и по-прохладна лятото.
Цената на изцяло дървената и масивната къщи е почти изравнена, особено сега със скока на стоманата. НО! Дървената къща се строи бързо, няма мокри процеси, полва се предварително импрегниран за устойчивост на пожар, гниене и вредители материал, имате опция навсякъде изолацията да е минерална вата.
Дървената конструкция е еластична, лека, устойчива на земетръс (в Пловдив сте 2 степени нагоре над Бургас). При добър материал и изпълнение ще я ползвате с минимална поддръжка.
Моята старица в Самоков е на 167 г. и не е мръднала, жалко, че няма как да се преместим там целогодишно.
Като знам как строят повечето сега, с какви "кадри" - и особено на един от последните ми обекти какви поразии са сътврили с тухлената зидария, с липса на уплътняване на бетона и т.н., лошо ми става.
Нашата къща в село до Бургас я купувахме 2008 г., нямахме време да строим. Едва на 20 г. и е за основен ремонт (обущарят ходи бос). Иде ми да я съборя и на нейно място да построим дървена на 2 етажа.

Общи условия

Активация на акаунт