Изгладена шийна лордоза

  • 5 462
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Здравейте,
Когато ми направиха рентген на врата се установи, че имам изгладена шийна лордоза. Това беше преди 3г.Тогава беше и първият ми много силен световъртеж, който обикновено получавам в легнало положение, при завъртане и смяна на позицията на главата. Както си спя, завъртам се и потъвам. В такива моменти се чувствам добре само като гледам към тавана в една точка, трудно ми е и изправянето. Просто чувството е ужасно. Сега ми предстои ЯМР на шия. На глава не съм правила, може и това да се наложи. Не знам има ли спасение или не, но вече не издържам.

# 16
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Прочетете какво съм написала на 1вата страница. ЯМР само ще констатира или отхвърли проблем. Докторите най-много да ви предпишат хапчета и рехабилитация. Тоест да лекувате последствията. А вие трябва да се замислите за първопричината и как да не допускате да се стига до проблеми, доктори и прочие въртележки.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 112
Здравейте!

Също като всички Вас съм с изгладена шийна лордоза... лекар след лекар, хапчета след хапчета, докато не направих ямр и открих лордозата Sad  Работата е там, че никой лекар не свързва с нея проблемите ми ! Последно ме пратиха на психиатър и казаха , че явно имам паник атаки ....
Знам, че лордозата не се лекува, но силно се надявам, че може да се подобри състоянието ... 
Моля Ви за съвет , какви упражнения да започна ? Някой правил ли е СКЕНАР терапия ?

Благодаря и бъдете здрави 🍀

# 18
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
А симптомите са?

# 19
  • Мнения: 731
Потърси си специална възглавница (която да НЕ е от мемори пяна), аз си имам и комплекс от йога упражнения за врата, които правя с удоволствие - от упражненията на Ани Павлова: http://www.yoga-sitaram.org/node/8

Здравейте! Може ли да препоръчате конкретна марка и модел възглавница? Аз също съм с изгладена шийна лордоза. Досега спях на Дормео, която обаче много остаря и вече е за смяна. Ползвах я 10тина година

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте!
След направена рентгенова снимка, днес разбрах, че имам изгладена шийна лордоза. Реших да потърся информация в интернет, не мога да разчитам само на лекарите. При мен проблема беше най-вече силното главоболие, което ме мъчи от години. На невролог ходи преди известно време- каза ми , че имам ПА и ме изпрати с лекарствата. Отделно от това имам и Базед.
Към днешна дата как се справяте с проблема с шията, какви лекарства изписват докторите, може ли да се ходи на физиотерапия, нагревки и др. Приемам всякакви съвети. Вие какво правите за да облекчите положението.

# 21
  • Мнения: 2
Здравей, аз съм с изгладена шийна лордоза,и според ренгена,доколкото може да му се вярва ,имам остеохондроза С5-6, и остеофити! Леко тръпнене лява ръка ,показалец и палец ляв крак! От известно време имам и болка в лявата част на тила,виене на свят все още не! Невроложката ми изписа милгама и съдоразширяващи, от които получих шум в ушите и ги спрях.В момента пия милгама , Б12,Д3 витамини,правя упражнения по 2-3 пъти на ден , за около30-40мин , ходя доста! Тези дни ще мина на глюкозамин ,мсм, и хондроитин! Проблема за сега е тъпата болка от ляво в тила , проявява се около 3ч след обяд,до към 6ч, след което бавно отзвучава! Физиотерапия е добра идея, но не всеки може да я проведе правилно! Целта е да не навредят повече отколкото е в момента ! ПА ,разбирам паник атаки, често се проявяват следствие остеохондроза в шийния отдел! Нямам все още такива, съвет не мога да дам !

# 22
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Първото и най-важно е да разберете кой е първоизточникът на проблемите. Лекари, рехабилитации, упражнения добавки са с времен ефект, ако първопричината продължава да я има. Замислете се как вървите, прегърбени ли сте? В работата с приведени рамена и глава, забита в монитора? Вечер пред телевизора, на дивана в някаква крива поза? Или продължавате да сте на стол пред лаптопа? Или цяла вечер с наведена глава към gsm-a? Спите ли на удобен матрак и възглавница?

Общи условия

Активация на акаунт