Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 38

  • 24 020
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 344
Може ли да споделите какво тренирате съобразявайки се с ИР? Търсих в първия пост, но не намерих нищо. Започнах да карам колело в парка всяка сутрин, правя леки упражнения вкъщи, но усещам, че не правя нещата като хората.

# 691
  • Мнения: 32 146
Аз съм на кростренажор, силови упражнения и петте тибетци.
Тибетците нещо съм ги зарязала в последно време, трябва да се стягам.

# 692
  • Мнения: 18 542
Силови натоварвания, не кардио. Карането на колело и тичането са добре, ако са усилено върнете по наклон и спринтове и след това период на почивка. Ходенето и бавното каране също стават, стига да не ти вдигат и поддържат учестени пулса и сърдечния ритъм за дълго.

# 693
  • Мнения: X
Аз съм на кростренажор, силови упражнения и петте тибетци.
Тибетците нещо съм ги зарязала в последно време, трябва да се стягам.
Би ли пуснала линк към тибетците, моля или и те са в първия пост?

# 694
  • Мнения: 32 146
Има ги в първия пост. Точка 7.
Тук също.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1250562

# 695
  • Мнения: X
Има ги в първия пост. Точка 7.
Тук също.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1250562


Благодаря ти.
От много време не съм влизала и чела в темата.

# 696
  • Мнения: 18 542
В една съседна тема, една дама се оплаква че ѝ е спрял цикъла. Трудно е да се сети човек за коя точно тема става въпрос.

# 697
  • Paris, France
  • Мнения: 14 185
Може ли да споделите какво тренирате съобразявайки се с ИР? Търсих в първия пост, но не намерих нищо. Започнах да карам колело в парка всяка сутрин, правя леки упражнения вкъщи, но усещам, че не правя нещата като хората.

Кое точно не правиш като хората?

Какъв е проблема с ИР, каква е КЗ, колко наднормени мазнини имаш, как се храниш, какви са целите ти в краткосрочен план? Какви добавки приемаш?

Ако имаш много кила за сваляне е по-удачно да се концентрираш в диетата, а спорт по-късно.

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 23:40 от Nevena Virolan

# 698
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Snow Angel, не е нормално вътрешната кошница да опира така във външната. Да не би да е трябвало да се затегне малко откъм дръжката, за да не провисва? Освен това, пускат различни модели и някои са с много малко ватове (от тяхната си марка имат и много хубав, дали lu lu не си беше взела точно такъв🤔).
То е жлеб, в който влиза. Оглеждах се, чудих се как да го подпра и "побългаря", за да видя дали от това не работи както трябва или просто не става... Ами не успях с опциите, които не включваха трайно компрометиране на уреда. Може би просто не са го доизмислили. Разрових да видя марка и параметри - Брависимо, 2.6 литра, 1200 W. Може би просто е бил слабичък. Заглеждам едни с грил и въртяща се кошница, но се ослушвам да ги пуснат в магазин тип Лидл/Кауфланд/Емаг за да мога ако не е читаво да го върна.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 344
Може ли да споделите какво тренирате съобразявайки се с ИР? Търсих в първия пост, но не намерих нищо. Започнах да карам колело в парка всяка сутрин, правя леки упражнения вкъщи, но усещам, че не правя нещата като хората.

Кое точно не правиш като хората?

Какъв е проблема с ИР, каква е КЗ, колко наднормени мазнини имаш, как се храниш, какви са целите ти в краткосрочен план? Какви добавки приемаш?

Ако имаш много кила за сваляне е по-удачно да се концентрираш в диетата, а спорт по-късно.

Започнах началото на годината с 82кг след две бременности. Сега съм 71, но съм 160см и целта ми е около 60кг, винаги там съм се въртяла, но сега и годините ди оказват влияние да съм мноог отпусната. Представям как мазнините около корема/паласки ще ги махна, затова и започнах упражненията, за да помогна процеса.
Умния кантар ми показва bmi 27,5 и че трябва да изгоря още 4,3кг мазнини. Мускулите ми падат, а и аз се усещам по-слаба като сила в ръцете. Затова и си мисля, че не правя правилните упражнения.
Сутрешната КЗ ми е проблем, до преди 2 месеца под 5,3 не падаше, но сега често е под 5 меря с глюкомер. Едното дете е на 1,2 год и добрия сън и спокойните нерви не са постоянна величина. Инсулина беше 17 март месец, сега септември ще пускам контроли.
В кетоза така и не съм влизала, а сега заради лятото съм по-либерална с плодовете и зеленчуците, но не прекалявам. Обичам месо и яйца, млечни ям рядко и то само кисело мляко. Опитвам се да ям много магданоз, но спанака не го обичам.
Март витамините Д и Б12 ми бяха супер, никога не са ми били дефицитни, общия холестетол и LDL започнаха да се вдигат, но HDL ми е 1,78, а триглицеридите са 0,69. Феритина и хемоглобина са ми в средата на рефентните, желязото и тоталния ЖСК са малко над долната. Затова нерегулярно пия желязо. Редовно пия магнезиев цитрат, омега 3, инозитол, масло от вечерна иглика, CoQ10. Пих 2 месеца ресвератрол, сега почивам от него и взимам алфа липоева киселина. Чернодробните са ми ок, пикочната киселина и алкалната фосфатаза също, въпреки че отиват към горната граница.
Бях започнала метформина заради обещания от ендо, че ще ми помогне, но за месец и малко нямах никаво подобрение нито в кг, нито в стойностите на КЗ и го спрях.

Извинявам се за дългия пост 🙂

# 700
  • Мнения: 179
Невенче, този проблем точно предполагах и аз. Според мен е по-добре да заложиш на някой, на когото работата му е по цял ден да чете, защото изследванята са безбройни и трябва да бъдат прочетени *всички*, не само удобните.

Аз следя 2ма такива, всеки от които с екип от по 8-9 човека, които са там само за тази цел. Много добре им се получава. Следвайки техните препоръки и т.н. човек може да бъде сигурен, че с минималното вложено време винаги ще е топ като информираност и няма да задълбае в глупости, защото много често наблюдавам именно този проблем.

# 701
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Миро, надявам се да ме разбереш правилно: стадото винаги ще има нужда от чобанин, който да му избира пашата. Хищника избира плячката си сам.

# 702
  • Мнения: 32 146
Happy eyes, дай ни едно двудневно меню да видим какво си яла.

# 703
  • Мнения: 13 233
Проблемът с източниците си го има винаги, човек трябва да си прави изборите. Рискът нещо да е тенденциозно също го има винаги. Независимо дали се четат статии една по една или се четат двама души дето не се знае и те и екипите им как си подбират и как си интерпретират прочетеното... Някой гарантира ли че те са неутрални и обективни? Интереси намесени има при всеки, дори и да не е винаги осъзнато ами просто човек да клони повече към това което му се иска да открие. И аз като чета нещо дето не ми допада, търсейки потвърждение ми се иска да не намеря, това е нормално и го правим всички. Поне аз си го осъзнавам и се опитвам да се абстрахирам от това.
Решение не съм открила до момента, чета когато имам време и колкото имам време и се опитвам да си правя изводите за себе си. Повече от това не знам кой може да ми обещае...

# 704
  • Мнения: 777
Novena, пак споменавате метформина.
Тъй като го пия и никой не ми е казвал, че ще е временно. Останах с впечатление от лекаря ми, че ще го пия с години. Мои приятелки го пият с години вече и не чувам да имат намерение скоро да го спират. Къде си чела, че се пие временно?
Също така някъде в темата скоро  прочетох и че ефектта му бил временен, че даже и на първата страница го пише?

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 10:09 от RoseBlossom

Общи условия

Активация на акаунт