Любители на котки - Тема 162

  • 25 389
  • 784
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 18 879
Невена, котета по 80-90 грама не са новородени, на около 2 седмици са. Още 2-3 седмици и ще са в състояние сами да лочат мляко и да хапват бебешки пастет. Нашият котарак беше с това тегло, като го намерихме преди 5 години, сега е към 7 кила. Вземи им от млякото на Роял Канин за котенца, ако имаш възможност. Има си шишенце с биберон към него. Това, че постоянно са подрискани, не е добре, но ветеринарите поне за това би трябвало да ти кажат от какво е и как да третираш. Няма смисъл да ги държиш отвън и да ги запознаваш с котарака. Сложи ги в транспортна клетка, сигурно имаш, щом имаш котка, иначе има и за 20-ина лева по зоомагазините. Те общо взето само ядат и спят котетата в момента. Постели им от еднократните чаршафи за бебета от най-малкия размер в клетката или можеш да ги режеш, че специалните за животни са по-скъпи, сложи им бутилка с гореща вода, завита с кърпа вътре и ги вади само за ядене, почистване и смяна на бутилката с вода.

# 391
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В клетка за птици котките има как да бръкнат.В транспортна клетка също.
Де що има решетка,през която минава лапа,Котьо ще бръкне ...
Имах котка и папагали.
Не успя да докопа нито един,но опитваше милата...
И котката на Невена ще продължи да пишка напук...Това съм го виждала наживо...

# 392
  • Мнения: 18 879
И като бръкне, какво? Колко мислиш, че му е дълга лапата, като ги сложи котетата в дъното на транспортната клетка? И няма какво толкова да им направи. А за пишкането изобщо не е задължително. Аз като родих, първите няколко месеца не пускахме котките при бебето. Първия път, когато ги пуснах в стаята на бебето, една от котките, предполагам големият котарак, зверски се изпика в бебешкия шезлонг, вътре имаше локва и отдолу беше протекло. Ами скоро след това се привърза много към бебето и все още обича да се бутне плътно до нея да спи, без да е върху нея, но възможно най-плътно да легне.

# 393
  • Мнения: 15 169
На две седмици, малките котета проглеждат и тежат около 150 /може и повече/ грама. През първите седмици наддават минимум 4-5 грама на ден.
Големите котараци изяждат малките котета. Затова майките ги крият и местят.

# 394
  • Мнения: 14 802
Меките транспортни чанти са с меш - освен котката да го съдере, няма начин да бръкне. Ама това не се съдира така лесно. Моят пътува 2 часа в кола в такава чанта, преди да го извадя - ноктите закачени за меша - не го скъса.

# 395
  • Мнения: 18 879
На две седмици, малките котета проглеждат и тежат около 150 /може и повече/ грама. През първите седмици наддават минимум 4-5 грама на ден.
Големите котараци изяждат малките котета. Затова майките ги крият и местят.

Може да съм объркала теглото, обаче гладувало коте съвсем не се движи по таблиците за растеж, то сваля от теглото, с което е тръгнало, не качва съвсем добре, докато свикне с изкуственото хранене и му се оправи стомахът след гласуването да поема количества. Нашият котарак току-що беше прогледнал, като го взехме, след 2 дни пищене без майка,  т е. е бил на около 2 седмици, и не тежеше повече от стотина грама. 2 седмици се чудехме дали ще оцелее, на 1 месец гледам при вет, че са го писали 340 грама, което също мисля, че е под нормата за възрастта. Сега е към 7 кила.



Като беше на 11 месеца, прибрахме бременна котка, която роди, и никакъв интерес не е проявявал да ги яде, отбягваше ги, хем майката роди в един шкаф с отворена вратичка и там си ги оставихме, не ги е и местила. В транспортна клетка или чанта наистина не виждам как ще ги изядат, дори и да имат желание.

# 396
  • Мнения: 15 169
Може да съм объркала теглото, обаче гладувало коте съвсем не се движи по таблиците за растеж, то сваля от теглото, с което е тръгнало, не качва съвсем добре, докато свикне с изкуственото хранене и му се оправи стомахът след гласуването да поема количества. Нашият котарак току-що беше прогледнал, като го взехме, след 2 дни пищене без майка,  т е. е бил на около 2 седмици, и не тежеше повече от стотина грама. 2 седмици се чудехме дали ще оцелее, на 1 месец гледам при вет, че са го писали 340 грама, което също мисля, че е под нормата за възрастта. Сега е към 7 кила.
Да, гладуването си оказва влияние, но колко може да издържи новородено без храна, предполага се, че е и измръзнало.
Аз също го прибрах след цяла нощ навън, сам и мяукащ. Беше 95 грама, слепичко. След 8 дни прогледна и тежеше "великите" 140 грама Joy, /тодкова се радвах, че наддава/,  а на около месец също е бил 340 грама. Сега е на година и е около 5 кг, но не мога да го претегля, а при вет. ходя само в краен случай.

# 397
  • Мнения: 10 583
Nevena, тия мъници няма да оцелеят, така както го описваш. Аз останах с впечатлението, че и без това не те устройва да оцелеят, така че целия този "зор", дето си даваш сега, като загинат, ще се обвиниш, че не е бил достатъчен и че е можело и повече зор да си дадеш. 2 седмици е зора, всичко на всичко.
1. Не се къпе под чешма новородено.
2. Не се държи котарак в близост до новородени. Заключваш котарака в едната стая и мислиш първо за живота на новородените. Ако оцелеят 72 часа, значи има шанс да оцелеят и една седмица. Ако оцелеят една седмица, значи има шанс да оцелеят и 2 седмици. Ако си издържала 2 седмици без да спиш, значи от там нататъка става по-лесно.

Тези бебоци, обаче, така мокри няма да оцелеят. Sad

Аз с три котака, некастрирани, на 10+ години, установих следното - ако тръгне да прави нещо неприемливо - високо и ясно казвам Не! , без викове, нали. Обокновено спират, мислят 3 секунди и продължават към белята - тогава отивам до тях, хващам внимателно под мишничките, обръщам в правилната посока и казвам пак ясно Хайде! Обикновено не трябва повтаряне - неохотно, но потеглят.
Разбират всичко, гавазите му с гавази, ама на инат правят.
Сега, ако ми кажеш, че трима котарака на такава възраст, некадтрирани, не се бият помежду си, няма да повярвам. Как ги разтърваваш като се сбият? При нас хвърчи перушина и ползвам "Голямата Парочистачка", за да внеса ред. Тя като им изхъска и изпуфти, настава суматоха и забравят за какво се бият. Grinning

Аз оглеждам пет броя, Васко живее вкъщи, агресивен е към определени хора. На двора ми "подариха" мама с три малки.Майката е много гальовна, малките все още са недоверчиви. Вече се хранят самостоятелно, на проблема с обезпаразитяването е голям, не дават да ги хвана. Някоя мама с опит, може ли да ми даде съвет как да постъпя.

Докато ядат. Слагаш храната, майката се навира, малките се навират и като почнат да ядат с нея, хващаш едничкото.

Здравейте отново, момичета.
Имам дилема и ми трябва консултация, съвет, рамо за мрънкане... Подкрепа накратко.
Отпуска съм, едвам намерих кой да гледа Рижко за седмица. Като се замислих, осъзнах, че точно двама души от всичките ми стотици познати в София биха се навили да чистят котешка тоалетна. Може би трима. Е да, ама единия е отпуска по същото време , другият е с много малко бебе, а третият се оказа в болница. Този с бебето се съгласи, ама... взе да ми става неудобно.
Умувам дали не е по-удачно да оставям котан в хотел, как мислите вие? Спират ме цените и другото е, че не знам дали той ще се спогоди с гледачите, какъвто е вечен сърдитко. Трябва и да го влача с транспорта до хотела, защото нямам кола и книжка. То, ако имах кола, щях да си го нося с мен. Търся мнения в гугъл за хотелчета, то са едни суперлативни все, направо смърдят на фейк от приятели, комшии и роднини на собствениците.
От друга страна не мога вечно да разчитам , че някой ще поеме грижа за някаква си котка (пък било то и на мама Нарциса котанчето) с всичкото време за път до нас и обратно, чакане за проветряване, чистене на ла*на и т.н., вместо да си гледа живота.
Ама пък непознати хора...

Трети ден не съм вкъщи и мисля животното, не знам котегледачът дали е ходил вчера или днес, както говорихме, не ми отговаря в чата, а аз не смея да звъня, защото и човекът си има ангажименти.

Не знам. Наникъде не е.

Дайте съвет.

Съвет - зареждаш вкъщи с храна, вода и няколко тоалетни, изключваш бушона и спираш крана за водата, пускаш щорите наполовина и заминаваш спокойно, без да се налага да си търсиш детегледачи, склонни да чистят тоалетна. Като се върнеш, ще проветряваш. За една седмица с една котка няма да стане кой знае какъв леш. Аз съм оставяла 7 котки за 10 дни сами, не съм заварвала драма вкъщи. Можеш да сложиш ароматизатор в тоалетните или да ползваш ароматизирана постелка, ако много се притесняваш, че няма да има проветряване цяла седмица. В жегите е важно, котката да има къде да се скрие на тъмно и да има достъп до вода на различни места. Ще се учудиш, че котката те е чакала да се прибереш без да прави никакви бели. Simple Smile
Другото да я разнасяш по ГТ и по хотели ще ви създаде повече неприятности и притеснения и на теб и на котката.

Здравейте дами😹 от една седмица нашия Лъки го няма и го търсим навсякъде. Миналата сряда към 20.00часа се нахрани излезе на вън на двора и от тогава не се е появявал никакъв. Къде ли не го търсихме, обиколихме целия квартал но не го намерихме. Възможно ли е да тръгнал след някое женско коте /Лъчко предполагаме, че е на 10 месеца/? Ако е така дали ще се върне?

Малка е вероятността да е тръгнал след женско, според мен. По-вероятно е някой друг котарак да го е погнал и дано да не го е пребил и да си ближе раните някъде. Има ли вести, все пак?

Уау, 9 кила Grinning Ленката е 6.300, фина мацка по неговите критерии Laughing

Уау, наистина! Аз пък никога не съм имала котка над 4,100 кг. Rolling Eyes Сигурно ще ми е трудно да разнасям 9 кг кот. Simple Smile

Трика с мократа храна за отслабване работи и при мен. Като спреш сухата и оставиш кот на паучове само, почва да топи калории.

# 398
  • Мнения: 14 802
Само да кажа, тримата муске... котараци не са заедно Simple Smile Единият е моят, другите двама са баща и син, на родителите ми, те са с желязна йерархия, малкият слушка големия.

# 399
  • Мнения: 10 583
Само да кажа, тримата муске... котараци не са заедно Simple Smile Единият е моят, другите двама са баща и син, на родителите ми, те са с желязна йерархия, малкият слушка големия.
А, това вече е друга работа. Simple Smile Ако са трима братя, майтапът е голям. Йерархия винаги има, ама и жаждата за територия и мерене на сили надделява понякога.

# 400
  • Мнения: 15 169
Само да кажа, тримата муске... котараци не са заедно Simple Smile Единият е моят, другите двама са баща и син, на родителите ми, те са с желязна йерархия, малкият слушка големия.
Чисто любопитство.
Тези котараци, затворени ли живеят /в апартамент/ или имат излизане навън.
Некастриран котарак, ходещ свободно няма проблеми /освен, че е набит понякога/, но в апаратмент .....

# 401
  • Мнения: 14 802
Къща около 100м². Не излизат навън. И да, препикават.
Моят не препикава, обитава почти същото жизнено пространство (45м²), но няма на кого да показва превъзходство, освен на мен. Също не излиза навън.
Домашни котки нашето семейство не пуска навън.

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Един приятел спаси две слепи братчета.
Ами...биеха се като големи котараци,мир на мустака на единия...Другият не знам жив ли е още.И кастрирани се биеха,явно по навик.Ама здраво и жестоко се биеха понякога.
Та затова, когато ми предложиха Хари с брачето му...си взех само Хари.Той не ми изглежда никак самотен,но вероятно може да се радва на другарче,знам ли.
Свинчетата ми живяха в отделни клетки и когато бяха навън,не оставаха насаме.Едното се натискаше да е при другото,но другото...тракаше със зъби и заемаше бойна позиция.И накрая вече не се доближаваха едно до друго.А когато се обичат,ходят едно след друго и са много сладки на клипчета...Има и собственици,които си направиха цяло стадо свинчовци,ама условието е да са женски.Мъжките са териториални.
Абе мъже...

# 403
  • Мнения: 18 879
Някой питаше за сляпо коте. Наложи се да приберем едно, с хврпесвирусна инфекция беше на очите, дълго лечение, но си остана сляпо, тъй като не е хваната навреме инфекцията. Съвсем добре си се оправя, надушва веднага храната, даже и като ядем ние навън, се катери да докопа нашата храна. Като се умори и е жега навън, си влиза само в навеса, където спи и си се покатерва нависоко да си легне, усеща хората и който мине покрай него.

https://streamable.com/6fihc5
https://streamable.com/nim7jk

# 404
  • София
  • Мнения: 39 746
Два пъти съм гледала по два котака. Хари беше кастриран на 1 г.

Спасихме рижият Торо, живя една година у дома. Не го кастрирахме. Не се биеха. Малкият миеше ушите на Хари и му се галеше.
Съскаше и фучеше само първият ден, но тогава само лежеше, болеше го задният крак и не можеше да стане. Видима възраст 5-6 месеца.
Хари го търпеше. Железен беше.

Април месец взехме Аш. Бебе. Още не е кастриран.
Много искаше да се гали и гушка в Харо. Той обаче не му обръщаше внимание. След това искаше да играе с него, не да се бият и  ядеше шамари. На ден поне по веднъж се търкаляха по пода.
Гледахме като цяло да са разделени.

Когато Харо съвсем отслабна и нямаше никакви сили Аш само се галеше в него и лежеше до него. Може и да е усещал, че големият губи битката.

Определено в началото Хари липсваше на Аш. Търсеше го сутрин по целият апартамент.

И понеже ветеринарят каза "вземете му другарче" (за Аш) дъщеря ми ме залива с обяви от фейса за осиновяване на котета.
Даже имала уговорка да вземе някакво коте, но ми каза, че са се опитали да ѝ дадат болно коте, много болно коте. А тя видя какво е да гледаш болно коте.
Нищо чудно да ме изненада с някое бебе (котешко) Joy За другите бебета съм ѝ казала да не бърза.

Общи условия

Активация на акаунт