Отговори
# 60
  • Мнения: 1 595
Ако си на сумарно време, това вече е проблем и обяснява нещата, дори да се оплачеш, че имаш и ден без почивка, вероятно могат да докажат, че всичко е наред. Като получаваш заплата подписваш ли се някъде?
Никъде не се подписвам, плаща ми се на ръка, не получавам фишове.

# 61
  • Мнения: 54 324
Сериозно си закъсала.
Направо се махай, искай си трудовата книжка и търси друга работа.
Не виждам нормален изход от ситуацията.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 18:32 от Не се сърди, човече

# 62
  • Мнения: 1 595
Преди малко разговарях с него, не само не планира да ме изгони както предполагах, но и ми каза, че ще е добре да остана, бил много доволен как работя, клиентите ме харесали и съм работила много добре 😳 И ако съм му дала обещание, че повече няма да мишкувам щял да забрави за случая! Не мога да повярвам! Но все пак днес получих друго предложение за работа в магазин и ще преценя какво да правя.

# 63
  • Мнения: 1 992
Преди малко разговарях с него, не само не планира да ме изгони както предполагах, но и ми каза, че ще е добре да остана, бил много доволен как работя, клиентите ме харесали и съм работила много добре 😳 И ако съм му дала обещание, че повече няма да мишкувам щял да забрави за случая! Не мога да повярвам! Но все пак днес получих друго предложение за работа в магазин и ще преценя какво да правя.
Това е хубаво, поне няма да имаш разправии. Решавай какво да правиш - оставаш и работиш стриктно и съвестно, така, че да не те обявяват в подобни неща или в магазина. Имай предвид и, че на други места има подобни проблеми - например в магазина ако се повреди или открадне стока, не по твоя вина ти и колегите ти могат да платят, мога да ти дам и много други примери. Мисълта ми е, че трябва да знаеш, че навсякъде може има проблеми, въпрос на късмет. Така, че проучи в магазина какво ти предлагат за работа - време, заплата, отпуски и прецени дали е по-добре.

# 64
  • Мнения: 4 979
А той не я ли краде? Само,че той я краде от към извънреден труд.Взела си е полагаемото.Танто за кукуригу.Какъвто собственика,такива и работниците му.

# 65
  • Мнения: 596
А той не я ли краде? Само,че той я краде от към извънреден труд.Взела си е полагаемото.Танто за кукуригу.Какъвто собственика,такива и работниците му.

Съжалявам, но за мен тя е направило по-лошото. Ясно, че тоя е некоректен работодател, използвач и измамник, но това не оправдава да го крадеш? Просто напускаш, оплакваш се, махаш се, каквото може в случая. За мен момичето вероятно ще краде от всеки следващ работодател, или го правиш или не.

И сега с неговия ход - това е просто начин да я върже още по-сериозно за него и да затъне съвсем. Няма да кажа, че крадеш, няма проблем, само си бачкай.

Ама ако тръгне да напуска, според мен ще почне да й прави мръсно.

# 66
  • Мнения: 4 979
Какво мръсно може да и направи?Нищо не му в ред.Не може да я задължи да му работи.Направо циганска работа отвсякъде.

# 67
  • Мнения: 1 595
А той не я ли краде? Само,че той я краде от към извънреден труд.Взела си е полагаемото.Танто за кукуригу.Какъвто собственика,такива и работниците му.

Съжалявам, но за мен тя е направило по-лошото. Ясно, че тоя е некоректен работодател, използвач и измамник, но това не оправдава да го крадеш? Просто напускаш, оплакваш се, махаш се, каквото може в случая. За мен момичето вероятно ще краде от всеки следващ работодател, или го правиш или не.

И сега с неговия ход - това е просто начин да я върже още по-сериозно за него и да затъне съвсем. Няма да кажа, че крадеш, няма проблем, само си бачкай.

Ама ако тръгне да напуска, според мен ще почне да й прави мръсно.
Не съм крадла, не съм крала от предишните, нито бих от следващите. Навсякъде са един дол дренки, подиграват се с хората и им извиват ръцете. Аз работя от 10 клас на пълен работен ден, била съм в две заведения и 6 месеца в Макдоналдс.Съпреки това имам само 2 години стаж.Защото съм осигурявана на 4, на 2 часа или изобщо. С един се карах, защото ми каза, че не е длъжен да ми дава да подписвам и да си чета договора. Никога в живота си не съм ползвала платен отпуск. Ходила съм на море в неплатен, след хиляди молби и мрънкане ме пускат за 3 дена и после след зверски тормоз по телефона, непрестанно мрънкане и звънене от колата от морето с пясъка в гащите още съм тичала на работа. Била съм барманка на нова година, от 4 следобед до 6 сутринта и ми платиха 25лв, а сервитьорката ми открадна бакшишите от клиентите на бара! И съм била глупава да си търся правата, а на тях това им трябва. Изобщо не съм знаела, че имам право на отпуск. И, че ако не се ползва се изплаща. Съответно никога не съм си търсила и парите. Но тук вече ми писна, просто го видях като единствения начин и бях убедена, че няма да ме хванат. Тъй като не съм виждала работодател да дава отпуска, почивни дни, нормални смени. Такова животно в тази сфера няма. Работила съм по цяло лято сам сама сервитьорка в едното заведение, сезонно, от март до септември почти изцяло сама. И шефовете от алчност ми бяха наблъскали 40 маси. И ми се мрънкаше, че съм бавна, и аз си мислех, че не съм добра в работата си, а не че масите са много. И това съчетано с 12 часови смени без почивка за щедрите 700лв, спирайки ми и ревизия, където витрината беше пльосната на 3 метра от бара и когато ме почакаха повече,хората ставаха и почваха сами да си ровят вътре да се обслужват,  и после аз им плащах липсите! Впуснах се в прекалено много обяснения и оправдания.Никой не ми е виновен, че съм работила при тези условия. Сега съжалявам за кражбата ,но какво от това. Като знам какви са навсякъде, това ми се видя единствения начин да си взема моето. Да съм го ощетила със 100тина лева. Но отпуската може би нямаше и да си я видя. Имам много приятели, сервитьори и бармани от къде ли не, и при тях условията на работа са си абсолютно същите за съжаление 😓

# 68
  • Мнения: 22 867
Море, мисли за преквалификация. Млада си още, не е лошо това да работиш, но виждаш какви са условията. Да не стане така, че си загубиш годинките в тая работа и после......не драпат за лели на възраст. Учи нещо, някаква професия, с която да си изкарваш хляба. Иначе, не пречи да си докарваш нещо и на това поприще, когато можеш и искаш. Simple Smile
За случилото си - млада си, сбъркала си, съжаляваш. Ще знаеш, че не бива по тоя начин да се постъпва, непочтено е, а и не носи големи облаги. Има по-ефективни начини да накажеш някого и да го сложиш на мястото му. И непременно се запознай с правата си - при постъпване, при работа, при напускане. Документи и всичко, което ти е нужно. И дръж да получаваш това, което ти се полага законно.

# 69
  • Мнения: 54 324
Ами смени сферата на работа. Никой не те кара насила да работиш все в заведения.

# 70
  • Мнения: 1 595
Ами смени сферата на работа. Никой не те кара насила да работиш все в заведения.
Ще я сменя, като завърша университета 😃 за сега друга работа за съжаление няма.

# 71
  • Мнения: 4 979
Един съвет от дърта лелка:ориентирай се към някоя от големите вериги магазини или ако имате около вас заводи на Язаки.Първите шест месеца докато те пуснат на безсрочен договор ще ти е зор,после ще си вземаш болнични без проблем,ще си ползвал платена отпуска  и ще си знаеш работното време.Ако ще учиш и работиш това ти е варианта.

# 72
  • Мнения: 1 595
Един съвет от дърта лелка:ориентирай се към някоя от големите вериги магазини или ако имате около вас заводи на Язаки.Първите шест месеца докато те пуснат на безсрочен договор ще ти е зор,после ще си вземаш болнични без проблем,ще си ползвал платена отпуска  и ще си знаеш работното време.Ако ще учиш и работиш това ти е варианта.
Язаки няма, но ми предложиха Практикер, ще видим какво ще излезе! 🙂

# 73
  • Мнения: 4 979
Щом са ти предложили,направо отивай.От първия ден ще си имаш трудов договор,ще си имаш раб. време,почивни дни,платен отпуск.

# 74
  • Мнения: 54 324
1000 пъти по-добре от това заведение.

Общи условия

Активация на акаунт