Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

1 АЕГ - тема 4

• 13 228
  • 152
  •   1
Отговори
# 150
Разбира се, че не се справят. Цялата схема на обучение е доста сбъркана. Идеята на транскрипцията е да разбереш как звучи дадена непозната дума. Няма как да си я съчиниш сам, нали е непозната за теб. Според мен са задължени те да им дават. Но най-вероятно това ги затруднява и си го спестяват. Оказва се, че както и всички останали професии, учителите са на много ниско ниво. Разбира се, има изключения, но само изключения...

Разбира се, че не си я съчиняват, има къде да се намери - дъщеря ми търсеше в книжни речници или онлайн примерно в https://www.oxfordlearnersdictionaries.com. Предполагам, че поне в началото на всички е обяснено какво е транскрипция и са научили знаците.

Тук си редактирам инфото от предното мнение - сега питах щерката и каза, че в целия 8ми клас са им давали транскипцията написана. Търсила си е сама транскрипция в по-горните класове.

Генерализациите няма как да са верни.

# 151
Здравейте, от новоприетите деца в 8 клас с испански, доволни ли сте от преподавателите по английски ? Миналата година имаше оплаквания от млад преподател, студент.

# 152
Здравейте, от новоприетите деца в 8 клас с испански, доволни ли сте от преподавателите по английски ? Миналата година имаше оплаквания от млад преподател, студент.
Да, доволни сме😊

Общи условия

Активация на акаунт