1 АЕГ - тема 4

  • 71 240
  • 736
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 915
Разбира се, че не се справят. Цялата схема на обучение е доста сбъркана. Идеята на транскрипцията е да разбереш как звучи дадена непозната дума. Няма как да си я съчиниш сам, нали е непозната за теб. Според мен са задължени те да им дават. Но най-вероятно това ги затруднява и си го спестяват. Оказва се, че както и всички останали професии, учителите са на много ниско ниво. Разбира се, има изключения, но само изключения...

Разбира се, че не си я съчиняват, има къде да се намери - дъщеря ми търсеше в книжни речници или онлайн примерно в https://www.oxfordlearnersdictionaries.com. Предполагам, че поне в началото на всички е обяснено какво е транскрипция и са научили знаците.

Тук си редактирам инфото от предното мнение - сега питах щерката и каза, че в целия 8ми клас са им давали транскипцията написана. Търсила си е сама транскрипция в по-горните класове.

Генерализациите няма как да са верни.

# 151
  • Мнения: 173
Здравейте, от новоприетите деца в 8 клас с испански, доволни ли сте от преподавателите по английски ? Миналата година имаше оплаквания от млад преподател, студент.

# 152
  • Мнения: 22
Здравейте, от новоприетите деца в 8 клас с испански, доволни ли сте от преподавателите по английски ? Миналата година имаше оплаквания от млад преподател, студент.
Да, доволни сме😊

# 153
  • Мнения: 4
Досега четях форума анонимно, но се регистрирах, защото имам нужда от съвет и смятам, че това е темата, в която ще намеря помощ.
Изправена съм пред трудна ситуация. Имам ученик, който е в осми клас и от известно време трябва да се справим с демотивацията, която го е обзела. Гимназията беше негова мечта, а към изучаването на английски език винаги е подхождал с голямо желание. За съжаление, трябва да се опитаме да го убедим, че един учител, бил той и класен, не може да бъде причина за демотивация, която рискува да се прехвърли и по отношение на езика.
От него и негови съученици чувам, че нивото на езиковата култура в ежедневни ситуации на класната им впечатлява и тийнейджъри. "Ще ви стопя лагерите" и псувни оставям без коментар. Тя използвала всеки случай да разказва за личния си живот, за бара, който има, предлагала  им да й разхождат кучето срещу заплащане, а скоро щяла да събира парите за благотворителния концерт в заведението си. Коментари за "Фандъчката" и по-възрастните колеги, които нарича "лели",  ще ги спестя. След като отметнаха няколко раздела, реши да им дава едва сега един след друг тестове, за които няма обявена скала и критерии. Резултатите се коригират с по 20-30 точки след предаване на тестовете. Има грешки в самите условия и въпроси. За първи път чуваме за тестове, чиито резултати не са окончателни.
Поправката им се изчерпва със "сега стана ли ви ясно". Госпожата е на 22 години (знаем ги, защото разказвала, как ще е пияна още на обяд на рождения си ден) , все още учи и доколкото е известно, не е преподавала преди в училището.
Опитвам се да дам стимул и вяра на детето ми, че трудът му не е бил напразен, но аз самата съм изпълнена със съмнения и (меко казано) силно разочарована. В условия на ДО не само трябва да компенсираме слабостите на образованието ни, но и това на ефекта, който може да има такъв преподавател в тази възраст. Отделно, чудно ми е, в училище, което държи на името си, нормална практика ли е нивото на учителите да е такова и какео още да очакваме? Ще съм благодарна на всякакви съвети! Благодаря ви за търпението

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 22:38 от Kasia^

# 154
  • София
  • Мнения: 2 277
Здравейте,
Моят съвет е да обсъдите казуса и с другите родители от класа. (Предполагам, че имате вайбър-група).
Ако сте единодушни по отношение на класната и нейното поведение, подготвяте писмо до директорката като опишете изложеното по-горе и я молите да назначи друг класен р-л / учител по английски.
Това трябва да го направите възможно най-скоро, за да можете евентуално от втори срок да стартирате с нов учител.
Миналата година така успяхме да сменим учител по английски в 10-ти клас.
Успех и пишете как са се развили нещата!

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 23:32 от Skiorche

# 155
  • Мнения: 173
Ние също сме 8 клас. Коя е паралелката, ако не е тайна ?

# 156
  • Мнения: 4 915
И аз подкрепям мнението на Skiorche. Поне двама учители са сменени след писмо/сигнал и протест на родители. Действайте организирано и дружно.

# 157
  • Мнения: 4
Благодаря ви за съветите!
Група във Вайбър имаме само с въпросната госпожа.
Деликатно е да се обсъжда с нея, защо тест от 34 въпроса с различна трудност сe дава за срок от 45 минути (а някъде в трябвало да се обработва дълга имнформация или да се изреждат немалък брой примери) и без скала за оценяване. На последния такъв имаше граматически и правописни грешки, а след "корекция" някои ученици получиха и около 30-40 точки над резултатите си допълнително при проверката на теста. Всъщност, след всеки тест има промяна в точките. Не съм сигурна и че материалът, който се дава, е подходящ за ниво А1.
Работа по тестовете не е имало досега с цел да се коригират пропуските и да се избягват в бъдеще.
Детето ми започва да губи отношение към езика.
Появява се един въпрос, за това ли беше целият труд да се учи в това училище...
Благодаря отново! Дано имаме успех и има положителна промяна!

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 19:25 от Kasia^

# 158
  • Мнения: 4 364
Добро утро! Simple Smile Виждам, че темата ни е със сравнително ниска активност, което вероятно е добър знак, но реших да се допитам до минали вече осми клас родители.
Нямам база за сравнение и ми се ще да сверя часовник с вече минали по нашия път.

В нашия клас упорито се говори за тест февруари месец и се обяснява, че е на високо ниво.Дали е така и за какво, по ваш съвет, трябва да се подготвим за него? "Високо ниво" е относнително, но какви критерии (от вашия опит) ще се изискват на този изпит и изобщо, към края на първи срок?

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 10:22 от Tsugumi_

# 159
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Това т.нар. директорски тест ли е?

# 160
  • Мнения: 4 364
Това т.нар. директорски тест ли е?
Да.

# 161
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Не смятам, че е нещо страшно. Едно време даже оценките им не се вписваха в бележниците, по спомен от дъщеря ми.

# 162
  • Мнения: 4 364
Не смятам, че е нещо страшно. Едно време даже оценките им не се вписваха в бележниците, по спомен от дъщеря ми.
На нас ни описват близки до Апокалиптични сцени Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 14:27 от Tsugumi_

# 163
  • Мнения: 1 731
Не смятам, че е нещо страшно. Едно време даже оценките им не се вписваха в бележниците, по спомен от дъщеря ми.
На нас ни описват близки до Апокалиптични сцени Simple Smile
Изобщо не се връзвайте.
Нанася се като текуща оценката от теста и няма голяма тежест при формирането на срочната такава.
И щерката се беше спекла миналата година, оказа се, че няма за какво.

# 164
  • Мнения: 180
Здравейте!
Има ли обявени дати за олимпиадата по английски език за 10 клас?
Не намирам информация за конкретна дата.

Общи условия

Активация на акаунт