Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 8

  • 33 776
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 660
Моя близка приятелка трябваше да прави сватба тази година в "На върха", но я отложиха. Много беше доволна от отношението, цените, а техните кумове също са се женили там и са доволни.

Аниматор - категорично да.

Алегрия знам, че са във високия клас, гледала съм много хубави техни сватби.

Шивач не мога да препоръчам, но повечето магазини (Mille, Jolie, Atelier Ivoire) в момента имат много намалени модели, има и по 1000 лв. Провери дали нещо не се доближава до това, което искаш.

# 106
  • Мнения: 141
Моя близка приятелка трябваше да прави сватба тази година в "На върха", но я отложиха. Много беше доволна от отношението, цените, а техните кумове също са се женили там и са доволни.

Аниматор - категорично да.

Алегрия знам, че са във високия клас, гледала съм много хубави техни сватби.

Шивач не мога да препоръчам, но повечето магазини (Mille, Jolie, Atelier Ivoire) в момента имат много намалени модели, има и по 1000 лв. Провери дали нещо не се доближава до това, което искаш.

Благодаря, ще разгледам. Така или иначе малко се съмнявам шивач да може да я направи същата без кройки, чертежи или  там каквото използват, аз изобщо не съм запозната, но със сигурност само картинка не стига.

Отношонието На върха, наистина е много добро и цените им, вече бяхме там на оглед и доста ни хареса. Пробвахме и храната и определено е вкусна. Но все пак реших да се допитам Grinning

# 107
  • Мнения: 6 843
За фотограф препоръчвам горещо Ники Митев. Останахме много доволни от цялия процес, свързан с него. Предварителни срещи, условия, комуникация, отношение в деня на сватбата, снимки, срок. Единствено цената му е доста висока, но и двамата сме на мнение, че си заслужаваше всяка стотинка.

# 108
  • Мнения: 141
За фотограф препоръчвам горещо Ники Митев. Останахме много доволни от цялия процес, свързан с него. Предварителни срещи, условия, комуникация, отношение в деня на сватбата, снимки, срок. Единствено цената му е доста висока, но и двамата сме на мнение, че си заслужаваше всяка стотинка.

При всички положения, той е един от хората, на които сме се спряли, но има още няколко. За мен най-важните неща са фотографът и халките. Не че другите неща не са важни, но след сватбата, в крайна сметка, остават снимките, халките и спомените.

# 109
  • Мнения: 635
Дами, ще взема да си изредя въпросите тук, защото тотално почнах да се обърквам Grinning

В тема 7 бях питала, но сега тъй като мина някакво време ще си питам пак  (пуста нетърпеливост Grinning), някой скоро бил ли е на или да планира сватба в ресторант Корията или На върха (София)? Спрели сме се на тези две места, всяко си има предимства. Като трета опция май ще е Хотел Експо, така че и за мнения от там също ще съм благодарна. Това, което търсим е място около или в София,  което да е открито/полу-открито за около 70 човека и с възможност за изнесен ритуал.
Бих се възползвала и от някакви препоръки за DJ, водещи и фотограф, защото и там изборът е огромен. Мнения за агенции Сватбена приказка и Алегрия, също биха били полезни (изглеждат ми в доста различен ценови клас Expressionless). Следващата драма е с роклята, разбира се, хем не ми се дават много пари (над 1500 лв), хем харесах рокля, която не влиза в тази сума (значително надвишава) и се чудех, дали някой шивач не може да я ушие... та на въпроса, може ли да ми препоръчате добър шивач. Роклята не е особено семпла, но се лепнах за нея като дете за сладолед.
Споменавайки за деца, вие имахте ли или планирате ли да има аниматор за децата? Била съм на сватби, на които те тотално окупират булката, развалят украсата и не оставят родителите си да се забавляват, та това ми се иска да го избегна. Иска ми се и родителите, и децата да се забавляват без излишни притеснения.

Относно темата за кой да плаща сватбата, с ММ твърдо решихме да си я плащаме изцяло ние, според възможностите ни.

Имам много добри впечатленията от комуникацията с Хотел Експо, условията им също ми се сториха добри. В последствие решихме да направим тържеството в Пловдив, иначе сигурно щяхме да запазим там заради градината. Гледала съм и много хубава фотосесия на покрива на хотела, но разбира се не всеки харесва такъв стил. Иначе и аз съм съгласна, че си струва да отделите повече средства за фотограф, отколкото за украса например, но не мога да препоръчам за София. Ние сме ангажирали Денис Василев от Weddenis - предполагам, че поема ангажименти и извън Пловдив. Ако търсите нестандартен диджей за сватба в София, вижте Ping-Pong Galia.

# 110
  • Мнения: 2 249
И ние сами си плащаме сватбата (29г и 34г).
Родителите се включиха с някои покупки, които искаха задължително да са от тях. Никога не са се месили в избор на място, гости и тн с предтекст, че те ще покрият другите разходи.

# 111
  • Мнения: 9
Мога да препоръчам шивачка в София (Овча Купел), тя ми направи корекции по роклята (не ми я уши тя, купих готова). Нямам представа колко ще е като цена, но може да се направи консултация. Страницата й във фейсбук е 'Изработка на булчински и абитуриентски рокли по поръчка'

# 112
  • Wonderland
  • Мнения: 740
Дами, ще взема да си изредя въпросите тук, защото тотално почнах да се обърквам Grinning

В тема 7 бях питала, но сега тъй като мина някакво време ще си питам пак  (пуста нетърпеливост Grinning), някой скоро бил ли е на или да планира сватба в ресторант Корията или На върха (София)? Спрели сме се на тези две места, всяко си има предимства. Като трета опция май ще е Хотел Експо, така че и за мнения от там също ще съм благодарна. Това, което търсим е място около или в София,  което да е открито/полу-открито за около 70 човека и с възможност за изнесен ритуал.
Бих се възползвала и от някакви препоръки за DJ, водещи и фотограф, защото и там изборът е огромен. Мнения за агенции Сватбена приказка и Алегрия, също биха били полезни (изглеждат ми в доста различен ценови клас Expressionless). Следващата драма е с роклята, разбира се, хем не ми се дават много пари (над 1500 лв), хем харесах рокля, която не влиза в тази сума (значително надвишава) и се чудех, дали някой шивач не може да я ушие... та на въпроса, може ли да ми препоръчате добър шивач. Роклята не е особено семпла, но се лепнах за нея като дете за сладолед.
Споменавайки за деца, вие имахте ли или планирате ли да има аниматор за децата? Била съм на сватби, на които те тотално окупират булката, развалят украсата и не оставят родителите си да се забавляват, та това ми се иска да го избегна. Иска ми се и родителите, и децата да се забавляват без излишни притеснения.

Относно темата за кой да плаща сватбата, с ММ твърдо решихме да си я плащаме изцяло ние, според възможностите ни.

П.С. Забравих да уточня, че търсим DJ, който не пуска чалга, ще се придържаме към ретро, рок, поп и т.н.

Тази година бяхме на сватба и в "Експо", и в "Корията" и "Корията" ни допадна повече като атмосфера и храна. Но пък е доста голямо място за бройката, която казвате, не знам колко би било рентабилно.
Искала съм оферти и от двете, първите са в пъти по-евтини от вторите, но и при двете комуникацията не беше много ОК, затова се отказахме.

# 113
  • Мнения: 393
Мои приятели бяха скоро на сватба в “На върха” и казаха, че много им е харесало, но нямам подробности.
Относно шиенето на роклята, аз лично съм твърдо против, огромен е рискът да не стане както си я представяш.
Ние правим сватба според възможностите си. Родителите не са ни плащали нещо конкретно, но предполагам паричните подаръци ще са в солиден размер. Същото е накрая за вас, но така има по-голяма вероятност да си спестите непоискани мнения и нежелани гости, роднини до трето коляно.

# 114
  • Мнения: 141
Мога да препоръчам шивачка в София (Овча Купел), тя ми направи корекции по роклята (не ми я уши тя, купих готова). Нямам представа колко ще е като цена, но може да се направи консултация. Страницата й във фейсбук е 'Изработка на булчински и абитуриентски рокли по поръчка'

Много благодаря Blush ще погледна.


Тази година бяхме на сватба и в "Експо", и в "Корията" и "Корията" ни допадна повече като атмосфера и храна. Но пък е доста голямо място за бройката, която казвате, не знам колко би било рентабилно.
Искала съм оферти и от двете, първите са в пъти по-евтини от вторите, но и при двете комуникацията не беше много ОК, затова се отказахме.

Благодаря за мнението. От "Корията" ни казаха, че няма значение бройката и цената на куверт не се променя. От Експо още нямам оферта, а в "Корията" отидохме на място и човека беше доста изчерпателен, отдели ни над 1 час, но все пак само веднъж сме комуникирали с него.

Мои приятели бяха скоро на сватба в “На върха” и казаха, че много им е харесало, но нямам подробности.
Относно шиенето на роклята, аз лично съм твърдо против, огромен е рискът да не стане както си я представяш.
Ние правим сватба според възможностите си. Родителите не са ни плащали нещо конкретно, но предполагам паричните подаръци ще са в солиден размер. Същото е накрая за вас, но така има по-голяма вероятност да си спестите непоискани мнения и нежелани гости, роднини до трето коляно.

Да и мен това ме притеснява относно роклята. В "На върха" гледката и отношението ме грабнаха веднага, както и храната, май натам отиват нещата. Grinning

# 115
  • Мнения: 1 176
Ние правим сватба според възможностите си. Родителите не са ни плащали нещо конкретно, но предполагам паричните подаръци ще са в солиден размер. Същото е накрая за вас, но така има по-голяма вероятност да си спестите непоискани мнения
+ 1, ако родителите имат заделени пари за сватба, така или иначе ще си ги получите, но без стреса, това дали е твърде скъпо, онова дали да го има, и т.н. Според мен, когато някой плаща твоя покупка, негласно дължиш да му поискаш одобрение.
Ако имаше как и младоженеца да не плаща сватбата, щеше да ми е най-добре Joy

# 116
  • Wonderland
  • Мнения: 740
Мога да препоръчам шивачка в София (Овча Купел), тя ми направи корекции по роклята (не ми я уши тя, купих готова). Нямам представа колко ще е като цена, но може да се направи консултация. Страницата й във фейсбук е 'Изработка на булчински и абитуриентски рокли по поръчка'

Много благодаря Blush ще погледна.


Тази година бяхме на сватба и в "Експо", и в "Корията" и "Корията" ни допадна повече като атмосфера и храна. Но пък е доста голямо място за бройката, която казвате, не знам колко би било рентабилно.
Искала съм оферти и от двете, първите са в пъти по-евтини от вторите, но и при двете комуникацията не беше много ОК, затова се отказахме.

Благодаря за мнението. От "Корията" ни казаха, че няма значение бройката и цената на куверт не се променя. От Експо още нямам оферта, а в "Корията" отидохме на място и човека беше доста изчерпателен, отдели ни над 1 час, но все пак само веднъж сме комуникирали с него.

Мои приятели бяха скоро на сватба в “На върха” и казаха, че много им е харесало, но нямам подробности.
Относно шиенето на роклята, аз лично съм твърдо против, огромен е рискът да не стане както си я представяш.
Ние правим сватба според възможностите си. Родителите не са ни плащали нещо конкретно, но предполагам паричните подаръци ще са в солиден размер. Същото е накрая за вас, но така има по-голяма вероятност да си спестите непоискани мнения и нежелани гости, роднини до трето коляно.

Да и мен това ме притеснява относно роклята. В "На върха" гледката и отношението ме грабнаха веднага, както и храната, май натам отиват нещата. Grinning

Мога да ви споделя миналогодишната оферта Simple Smile
Ние бяхме запитали, казаха ни че сватба в градината е възможна само при дневна сватба или ако я направим до към 21-22 ч., след което ни прехвърлят вътре на коктейл, което на мен не ми звучеше ОК, но ако е вашето - супер!
Имат различни опции за куверти и менюта и като цяло знам, че оказват много съдействие с всичко - сватбата, на която бяхме, беше още по време на постоянните рестрикции и промени и до последно не се знаеше дали ще се състои. Булката беше в постоянен контакт с "Експо" и отговаряха и помагаха с каквото могат.
От "Корията" също съм чувала само хубави неща за обслужване!

# 117
  • Мнения: 1 086
А има ли краен срок за издаването на новата лична карта с новата фамилия? Ако не съм я извадила мога ли да пътувам в чужбина или да не се пробвам?

# 118
  • Мнения: 2 660
А има ли краен срок за издаването на новата лична карта с новата фамилия? Ако не съм я извадила мога ли да пътувам в чужбина или да не се пробвам?

1 месец за всички лични документи. Аз лично не бих пробвала.

# 119
  • Мнения: 192
След сватбата ходихме до Гърция преди да си сменя личната карта и нямах проблем.

Общи условия

Активация на акаунт