Сватба, булките на 2020, 2021 г., тема 8

  • 33 967
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 414
Другият месец ще звъним и се надявам, че за година напред все ще има дата Grinning Улавя страхотни моменти и не изглеждат режисирани моментите. Точно такъв фотограф искаме.

# 91
  • Мнения: 1 517
Аз също харесвам отворени и градински места, но не мога да разбера този риск. 🙈 За това избрахме място, което е с абсолютно затваряща се шатра.
Сега съм на вълна избиране на фотограф, но е трудна работа.

И аз гледам, но е трудно, наистина ...Някой има ли мнение за Макс Буковски и за Wedding Studio?
Ние ще сме с Макс Буковски, но чак след 2 месеца мога да дам мнение. За момента комуникацията е прекрасна и съдейки по портфолиото му, наистина са добри с Евгения. Смятам, че в Старозагорска област, може би те са най-добрите, поне по това което разглеждах когато избирахме🙂

Miminka792 ще се радвам на повече подробности за него, на какъв пакет се спряхте? А видео ще имате ли? Ние се чудим и на вариант, на който се предлагат общи пакети за фото и видео...Ако е в Стара Загора сватбата, можеш ли да споделиш също, кой ресторант избрахте?

Макс Буковски е мноооого добър. Него съм си набелязала като първи вариант (засега единствен), ама искаме да уточним първо датата с ресторанта и после ще говорим за снимките с него.
Бързайте, че ние се обадихме за дата 5 месеца по-рано, две дати имахме като вариант от ресторанта и той беше свободен само на едната😁 И реално сме на тази дата, защото много държах точно той да снима, иначе предпочитахме по-ранната..

Ще се радвам на по-подробна информация и от вас, събирам мнения Simple Smile Може и на лично Simple Smile

# 92
  • Мнения: 535
В момента избирам църква за венчавката и се чудя между Св. Неделя и Св.София. С какви впечатления сте от тях?
Спряла се на обредна зала Триадица, реално Св. Неделя ни е съвсем близо, но пък чух доста добри впечатления за Св.София и се двоумя.

# 93
  • Мнения: 1 102
Аз също харесвам отворени и градински места, но не мога да разбера този риск. 🙈 За това избрахме място, което е с абсолютно затваряща се шатра.
Сега съм на вълна избиране на фотограф, но е трудна работа.
Нашата сватба беше изцяло на открито, преди 10тина дни. Нито за миг не ми мина през ума, че може да завали през юли. До деня на сватбата обаче прогнозите бяха за грандиозни бури, е бяха сгрешени, беше 35 градуса и беше чудно вечерта Simple Smile))) Но не беше и някъде сред гората реално имаше и вариант да се влезе вътре. Винаги са ме вдъхновявали сватби навън сред гората в планината и на морето, нашата  беше среден вариант край езеро, съдбата обича смелите Wink

# 94
  • Мнения: 853
Браво на вас, аз не съм хич от смелите. 😁 Не си струва да си хабя нервите, а ако видя такава прогноза за ден, който съм планирала една година няма да успея да остана спокойна. Отделно не малко кофти разкази четох на булките, чиито сватби са били 26-7 юни тази година покрай страшните бури.

# 95
  • Мнения: 597
В момента избирам църква за венчавката и се чудя между Св. Неделя и Св.София. С какви впечатления сте от тях?
Спряла се на обредна зала Триадица, реално Св. Неделя ни е съвсем близо, но пък чух доста добри впечатления за Св.София и се двоумя.
Била съм на сватба в Св. Неделя, а нашата сватба беше в Св. София. Като цяло и в двете църкви ритуалът е много хубав, моето единствено притеснение за Св. Неделя беше, че става много много топло вътре и на мен беше станало лошо, та затова се спряхме на Св. София, а и при нея има много повече места за паркиране сякаш.

# 96
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Вече тормозих Rayy с подобни въпроси, така че ще ме прощава, ама и тук искам да попитам, защото във FB в "Препоръки..." не откривам скорошни мнения (а и като няма анонимност малко се престрашават да споделят): има ли скоро отминали или предстоящи булки в Тера? Чух някои кофти отзиви от организацията на сватби през последната година, откакто се смени управата, аз пък съм доста разочарована от комуникацията с тях...
Всякаква обратна връзка ще ми е полезна, да знам какво да очаквам и какво да не очаквам..


Ние бяхме в Тера и не мога да се оплача. Всичко беше много хубаво. Даже след влизането в ресторанта нещо се бяхме стегнали и сервитьорът ни дойде да пуснр няколко майтапа и да ни отпусне Grinning
Кажи какво те притеснява.

Не са много отзивчиви за момента, а и хората, с които ще работим, всички споделиха, че нямат опит с новия мениджмънт.
От друга страна едно момиче се оплакваше от объркани менюта, липса на сервитьори в деня и т.н.
Надявам се, че всичко ще е наред и при нас, все пак е само едно мнение на фона на много други.

# 97
  • Мнения: X
Здравейте, не знам дали тук е удобно, но имам едни притеснения.

Искам да Ви попитам кой плаща сватбата при Вас? Ние сме на 24 Туко що завършили магистратура и нашите родители поискаха да си разделят разходите, на мен ми е изключително неудобно защото бяхме говорили за 10хил. Но сумата става към 16/17хил. искаме и ние да се включим финансово но те не ни позволяват и се сърдят. Та как е при Вас?

# 98
  • София
  • Мнения: 3 414
Ние си плащаме всичко. Ако родителите искат да дадат пари ще е само за подарък.

# 99
  • Мнения: 2 782
Ние си плащаме, но сме на по 30 години, отдавна не сме на стартови заплати. И въпреки това родителите искат да помогнат за някои неща, което ще им позволим.

Щом искат, няма лошо, преди така се е правело и хората явно държат на това.

# 100
  • Мнения: 3 640
Ние (23г и 27г) решихме да направим толкова голяма сватба, колкото може да си позволим. Родителите ни искаха повече хора, чиито куверти и т.н. те да платят, но ние бяхме категорични - щом смятаме, че сме достатъчно зрели за сватба, то нека си я платим сами... иначе мама меси, тати носи, ама щерката сватба прави.

# 101
  • Мнения: 4 173
Сами ще си я платим, като ще е малка и сме подбрали наистина хора, които имат значение за нас. Родителите ще направят парични подаръци предполагам.

# 102
  • Мнения: 853
Ние също си я плащаме сами, като ще позволим на родителите ни да платят по нещо, защото искат - майката на МГ иска да ни плати халките например. На по 25 сме и ще направим такава сватба, че да може да си я позволим.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 608
Нашата я платихме сами, не искахме да ангажираме родителите, а отделно това винаги е повод за намеса, макар и минимална, акъли, та понякога и канене на хора извън нашия кръг, далечни роднини и т.н. Отделно ние също сме над 30 г. някак несериозно е да искаме нашите родители да поемат разходите. Щом искаме сватба, ще си поемем разходите. Но естествено това е решение, което всеки трябва да вземе за себе си.

# 104
  • Мнения: 141
Дами, ще взема да си изредя въпросите тук, защото тотално почнах да се обърквам Grinning

В тема 7 бях питала, но сега тъй като мина някакво време ще си питам пак  (пуста нетърпеливост Grinning), някой скоро бил ли е на или да планира сватба в ресторант Корията или На върха (София)? Спрели сме се на тези две места, всяко си има предимства. Като трета опция май ще е Хотел Експо, така че и за мнения от там също ще съм благодарна. Това, което търсим е място около или в София,  което да е открито/полу-открито за около 70 човека и с възможност за изнесен ритуал.
Бих се възползвала и от някакви препоръки за DJ, водещи и фотограф, защото и там изборът е огромен. Мнения за агенции Сватбена приказка и Алегрия, също биха били полезни (изглеждат ми в доста различен ценови клас Expressionless). Следващата драма е с роклята, разбира се, хем не ми се дават много пари (над 1500 лв), хем харесах рокля, която не влиза в тази сума (значително надвишава) и се чудех, дали някой шивач не може да я ушие... та на въпроса, може ли да ми препоръчате добър шивач. Роклята не е особено семпла, но се лепнах за нея като дете за сладолед.
Споменавайки за деца, вие имахте ли или планирате ли да има аниматор за децата? Била съм на сватби, на които те тотално окупират булката, развалят украсата и не оставят родителите си да се забавляват, та това ми се иска да го избегна. Иска ми се и родителите, и децата да се забавляват без излишни притеснения.

Относно темата за кой да плаща сватбата, с ММ твърдо решихме да си я плащаме изцяло ние, според възможностите ни.

П.С. Забравих да уточня, че търсим DJ, който не пуска чалга, ще се придържаме към ретро, рок, поп и т.н.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 18:03 от HappyCat

Общи условия

Активация на акаунт