Семейни отношения и пари

  • 10 486
  • 272
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 749
Не знам... Наистина се надявам момчето да се ебава в подобни теми. Но не е пречка да си грамотен и с образование, пък да си турчин по характер. И не искам да обидя турците, да не ми скочите сега, просто такъв е лафа.

# 196
  • Мнения: 3 505
Много отдавна разбрахме теб какво интересува, но ти не се спря с включванията си „да дава”, „да глези” и т.н. Не всеки проблем има елементарно решение.
Не знам... Наистина се надявам момчето да се ебава в подобни теми. Но не е пречка да си грамотен и с образование, пък да си турчин по характер. И не искам да обидя турците, да не ми скочите сега, просто такъв е лафа.
Струва ми се, че иронизира и жените, и мъжете.

# 197
  • Мнения: 3 350
Аз това не го оспорвам, момче слънце, сал се чудя защо едно толкова интелигентно момче на 37 години не може да си намери жена. Аз иначе съм проста -знам си кво представлявам, това пълния и краткия член така и не го научих, та в тая връзка мъж не си търся. Само да ми обяснява колко съм тъпа, какво трябва да му готвя и тн. Да не дава Господ.Само нещо така ако може да си купя, да се разходя. Само това ме интересува.
Кристинче, ти и на тези години мъж лесно ще си намериш.
Че и на ръце ще те носи.
Пак ще си пишем😉

# 198
  • Мнения: 10 993
Бътър, аз от мъж се отказвам, от бг мама никога. До сетния ми дъх ще си пишем.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Много искате да ви правят подаръци, та да се чувствате жени, ама ставате еманципатки всеки път, когато се отвори дума за дробчета по селски.
Ами да, така е. ТОЧНО така е. Обаче някои мъже нямат против. Аз съм гледана и глезена жена.

А Але...какъвбешетам има за какво да е сам. Обикновено повечето от тези хора има защо да са сами на 35-45, въпреки че декларират как искат да имат семейство.

# 200
  • Мнения: 3 505
Янтра, хубаво си гледана и глезена, ама еманципатка ли си в домакинството?
Има много жени, които са издържани от съпрузите си, но преобладаващата част от тях са поели изцяло грижите за дома и децата.

А Алехандро вероятно си има причини да е сам, ако изобщо е сам.

# 201
  • Мнения: 19 025
В прозирна рокля на женския е толкова опасно, колкото по минижуп в Кабул.

Алехандро е голям филмар, по- далеч от смучка не го виждам.

Да, на мен един мургавелко ми предложи веднъж 30 лева, за да съм бъдела с него, докато обикалях зарзаватите. Хем не бях с нищо прозирно. Иначе можеше да вдигне и на 50. Ама може би Алехандро това цели. Да иде жената на пазара и да изкара някой лев там, да излезе безплатна вечерята и да не се налага Алехандро да вади от бюджета за такива прозаични нужди.

# 202
  • Мнения: 12 791
На някои мъже им харесва да глезят жена си.
На моя мъж му харесва да глези жена си. Wink

# 203
  • Мнения: 10 993
Дами, само такива мнения искам да чувам, та дано авторката на темата се вразуми и спре да прави компромиси.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Янтра, хубаво си гледана и глезена, ама еманципатка ли си в домакинството?
Има много жени, които са издържани от съпрузите си, но преобладаващата част от тях са поели изцяло грижите за дома и децата.

А Алехандро вероятно си има причини да е сам, ако изобщо е сам.
Аз си стоях у нас 12 години с децата. И въпреки, че не работех очаквах мъжът ми да ми помага и той го правеше. Сега работя - задълженията ги делим.

# 205
  • Мнения: 3 505
То и на моя му харесва, но никога не съм му намилала, че ми е длъжен. Не са проблем мъжете, на които им харесва да се грижат и угаждат на прищевките на жените си, проблем са жените, които си мислят, че им е длъжен. При хармончните двойки грижите и угаждането се случат спонтанно. В тях жената не се чувства робиня, когато след работа тича за краставици, а го прави по същата причина, поради която и мъжът подарява бижута, катери баири, вре се в пещери. То не е задължително да пилее колосални суми по теб, та да ти угоди, ако не си меркантилна харпия.

# 206
  • Мнения: 7 417
На някои мъже им харесва да глезят жена си.

Моят е такъв златен, и каквото не съм поискала и това ми купуваше. 15 години моите пари си бяха за лични разходи, той поемаше всичко.
Но времената се въртят и палачинката се обръща, сега аз съм основен доход за семейството.
Винаги съм била с мъже, които знаят как да глезят и обичат една жена. Мъже, даващи с удоволствие. Имала съм и скручовци, но бързо са били дискриминирани. Но никога не съм използвала мъж.

# 207
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
На някои мъже им харесва да глезят жена си.
На моя мъж му харесва да глези жена си. Wink
Браво!Поздравления!Щастливка!Все така да е!

# 208
  • Мнения: 3 113
Здравейте. Обръщам се към вече семейните двойки,бих искала да попитам как разпределяте финансите си,по-равно,всичко делите до стотинка или както дойде?  Simple Smile

   При нас парите са общи. Немаловажен фактор е, че и бизнесът ни е общ и съответно и доходът общ. Големите разходи коментираме и решаваме заедно, а за малките - дрехи, козметика, някой нов телефон, излизания с приятели - всеки си преценява сам и не си даваме отчет. Имали сме добри години, тогава сме спестявали, имало е и лоши - като миналата, когато въпреки, че работихме усилено, едва успяхме да покрием разходите на бизнеса и за нас не остана нито лев. Но спестяванията са точно за това. Важното е човек да има добра финансова култура и да се простира според чергата си.
   Макар теоретично да смятам, че няма никакво значение кой носи повече пари в къщи, с ръка на сърцето ще си призная, че ако мъжът ми печелеше чувствително повече от мен, щеше да ми е дискомфортно. Виж обратното - аз да нося повече, не би ме притеснило. Не знам защо е така... Не бих си напуснала мъжа, разбира се, но при всички случаи бих търсила възможност да си повиша доходите. Бих се чувствала подтисната от драстична финансова неравнопоставеност. А мъжът ми да ме издържа изцяло бих допуснала само ако се инвалидизирам.
    Винаги ми е била важна финансовата независимост. Първото дете родих, когато прецених, че бих могла да го отгледам сама, без да разчитам на финансова помощ от никого. Изобщо не става въпрос за недоверие към партньора. Не него имам пълно доверие и винаги съм знаела, че ако ме сгази кола на улицата, ще отгледа добре децата. Искаше ми се и за себе си да съм уверена, че ще се справя - всичко се случва в този живот. Има болести, катастрофи и т. н. и т. н.
   Много обичам мъжа си и се чувствам щастливка, че сме се намерили, но не бих могла да градя самочувствието си на неговите успехи и да съм зависима от спечеленото от него. Важно ми е да мога и сама. Както пееше Ирина Флорин в една песен: "И без тебе мога, само че искам с теб."

# 209
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Нищо не делим.Парите са общи.

Общи условия

Активация на акаунт