Онлайн консултации с акушер-гинеколог – д-р Давидова

  • 59 658
  • 859
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 314
Здравейте , д-р Давидова.
Очаквам близките дни да разбера дали съм бременна или не , малко ми е притеснено.
Другото което искам да споделя и ще се радвам да изкажете и своето мнение , понеже след положителния тест за овулация започнахме да правим опити, но приятеля ми нещо се притесни и така и неможа да свърши нормално , а се наложи да използва ръката си , поне докато дойде момента , в който да го пъхне за да свърши в мен. Малко е странно знам , но малко измъчена работа беше , мисля си че и този месец няма да видим 2 чертички , поради този начин на свършване в мен ..

Здравейте,

Не мога да преценя дали има вероятност да сте забременяла или не. Направете си тест след закъснение.

Хубав ден,

# 271
  • Мнения: 314
Привет! Бременна съм в четвърти месец. Вярно ли е твърдението, че бременната трябва да спи само на лявата си страна? Фатално ли е, че аз спя само на дясната си страна? Благодаря!

Здравейте,

Препоръчително е да спите на лявата, но не е фатално ако спите и на дясната.

Поздрави,

# 272
  • Мнения: 314
Здравейте. Колко време след леко преболедване на Ковид-19 можем да правим опити за забременяване? Може ли още същият месец, ако тестът вече е негативен около овулацията?

Здравейте,

Стига да е възстановен организма, от следващия месец може да започнете с опитите.

Поздрави,

# 273
  • Мнения: 350
Здравейте, Доктор Давидова, днес ми е 14 ден от цикъл ( време за овулация) това са ми дните около овулация. От вчера почна едно зацапване. И днес продължава определяме го като оскъден цикъл. Възможно ли е това зацапване да се дължи на овулация или е просто някакъв оскъден цикъл по никое време. Или на какво може да се дължи това. Благодаря ви

Здравейте,

Предполагам се дължи на овулацията Ви.

Поздрави,
Здравейте, след това зацапване което имах близо 10 дни все още нямам никакъв цикъл. Нормално ли е? Лекувах бяло течение и чакам резултати от цитонамазка. Правих дори тест преди 1 седм беше отрицателен. Да направя ли още един, дали въобще има място да мисля за бременност макар, че съм 99,9 % сиг,че не е. В момента имам някакво прозрачно течение, което зацапва по бельото и чат пат все едно съм преди цикъл, но не, не идва. Все пак доста дни минаха без цикъл.

# 274
  • Мнения: 4
Здравейте, в 6 г.с. съм, със положителен тест за циталомега вирус, никои не ми дава едекватен отговор дали ще има някакви аномалии на бебчето ми и какво да направя?

# 275
  • Мнения: 33
Здравейте Д-р Давидова!
С приятелят ми проведохме лечение за Candida albicans.
Достатъчно ли е само аз да си направя контролно изследване?

# 276
  • Мнения: 314
Здравейте, в 6 г.с. съм, със положителен тест за циталомега вирус, никои не ми дава едекватен отговор дали ще има някакви аномалии на бебчето ми и какво да направя?

Здравейте,

Антитела за цитомегало вирус ли сте пуснали или за активна инфекция?

# 277
  • Мнения: 314
Здравейте Д-р Давидова!
С приятелят ми проведохме лечение за Candida albicans.
Достатъчно ли е само аз да си направя контролно изследване?

Здравейте,

Ако той няма оплакване може само вие да направите контролно изследване.

Поздрави,

# 278
  • Мнения: 1 484
Здравейте Утрогестана може ли да се спре изведнъж или постепенно.Слагам си вагинално 2:2 бременна съм в 12 сед

# 279
  • Мнения: 358
Здравейте, д-р Давидова!
Миналият месец започнахме да правим опити за бебе, но за съжаление този месец ми дойде цикъла.
На 13.09. ми зацапа късно вечерта съвсем леко кафеникаво, на 14.09 вече беше обилно и червено.
Този месец се повтори абсолютно същото като дати и цветове.
Въпросът ми е коя дата да броя като първи ден от цикъла и колко време е менструалният ми цикъл?

# 280
  • Мнения: 1 380
Здравейте, д-р Давидова,

Направих си изследвания на полови хормони след като имах притеснения относно цикъла ми,идваше с зацапвания ,последният дойде на 25 дни,не на 27-28. И резултатите леко ме шокираха. На 33 години съм,сега ще правя 34,имам две деца заченати спонтанно от втория месец без проблем и точно преди да имам второ дете пак пуснах полови хормони за мое успокоение само и амх тогава беше 3.14,това беше юни 2019.Възможно ли е амх да е изкуствено понижен,може ли коментар на изследванията и може ли с тях да се забременее по нормален път. Шокирах се как за това време амх е намалял от 3.14 на 0.54. Имам час за Аг, защото имам и други оплаквания,но понеже е за след 10 дни исках да попитам.

Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 18:49 от FBID10209338927021027

# 281
  • Мнения: 4
Здравейте доктор Давидова. Може ли да Ви помоля за разчитане на това изследване? Цитонамазката показа ПАП 2

# 282
  • Мнения: 4
Здравейте, в 6 г.с. съм, със положителен тест за циталомега вирус, никои не ми дава едекватен отговор дали ще има някакви аномалии на бебчето ми и какво да направя?


Здравейте,

Антитела за цитомегало вирус ли сте пуснали или за активна инфекция?

Здравейте , IGM е положителна

# 283
  • Мнения: 314
Здравейте доктор Давидова. Може ли да Ви помоля за разчитане на това изследване? Цитонамазката показа ПАП 2

Здравейте,

Няма нищо притеснително във вашите резултати, всичко е наред.

Хубав ден,

# 284
  • Мнения: 314
Здравейте, в 6 г.с. съм, със положителен тест за циталомега вирус, никои не ми дава едекватен отговор дали ще има някакви аномалии на бебчето ми и какво да направя?


Здравейте,

Антитела за цитомегало вирус ли сте пуснали или за активна инфекция?

Здравейте , IGM е положителна

Здравейте,

Срокът на бременността ви е твърде ранен за провеждане на специфична анти-вирусна терапия, но и боледуването с ЦМВ може да доведе до увреждане на плода. Смятам за подходящо да се консултирате с инфекционист, който по преценка да назначи допълнителни изследвания и да се вземе решение за продължаването на бременността.

Поздрави,

Общи условия

Активация на акаунт