Слънцето пече, а зима ни влече, че като дойде зима, ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще има! (Тема 4/2021)

  • 21 790
  • 712
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
Много благодаря за новата тема.
Момичета вчера бях на преглед и съм много притеснена. Хормона ТСх ми се е вдигнал 4.45 докторката вика бягай при лекуващия те ендокринология, но той в отпуск. Реших сама да си вдигна еутирокс а че до сега пия 0.25 и не знам.
Бебчо пък има забавяне от 1 седмица вчера трябваше да съм 19+5 а на ехографа излезе 18,5. Цяла седмица много е вчера записах и час за фетална та на 14 но не знам как ще издържа.

Има ли някой друг заместващ или в същата клиника например?

Забелязах, че добре ми действа тироксът като го пия сутрин, когато ставам до вц. Обикновено около 4-6ч сутринта. Така без проблем изчаквам поне час-два, докато хапвам, а и чувах, че добре се усвоява веднага след събуждане. Но ми вдигнаха (постепенно) дозата няколко пъти и на мен, че все се колебаеше високо ТСХто.
Много благодаря за новата тема.
Момичета вчера бях на преглед и съм много притеснена. Хормона ТСх ми се е вдигнал 4.45 докторката вика бягай при лекуващия те ендокринология, но той в отпуск. Реших сама да си вдигна еутирокс а че до сега пия 0.25 и не знам.
Бебчо пък има забавяне от 1 седмица вчера трябваше да съм 19+5 а на ехографа излезе 18,5. Цяла седмица много е вчера записах и час за фетална та на 14 но не знам как ще издържа.

Има ли някой друг заместващ или в същата клиника например?

Забелязах, че добре ми действа тироксът като го пия сутрин, когато ставам до вц. Обикновено около 4-6ч сутринта. Така без проблем изчаквам поне час-два, докато хапвам, а и чувах, че добре се усвоява веднага след събуждане. Но ми вдигнаха (постепенно) дозата няколко пъти и на мен, че все се колебаеше високо ТСХто.
И аз го пия така рано сутрин към 4 или 5. Има една друга докторска в нашия малък град но не се слави с добро име и се чудя дали въобще може да и се доверя. Какви ли неща четох, че може това високо ТСх да навреди на бебчо, моля се да не е така
Аз също пия елтироксин 50мкг, миналия месец ми беше много завишено ТСХ, сега е в норма, но доктора каза да продължавам да го пия и след 30 дни отново да пусна тсх и фт4, аз го пия сутрин щом стана 15-20мин преди да закуся. Ако имате телефона на доктора, звъннете му, моя също е в отпуск, но той ни е семеен ендокринолог и винаги отговаря, не си вдигайте сама дозата, защото и това не е добре без лекарско мнение. Вярвам, че всичко ще е наред, само бъдете спокойна, това е най-важното!

# 16
  • Мнения: 269
Здравейте и от мен! 🤰🏻Искам да попитам в какво се изразяват контракциите? Когато легна по гръб усещам втвърдяване на корема,но и изместване на една страна,предимно на дясно.Всякаш корема ми се мести 🤔.Винаги до сега съм си мислила,че това е бебето,но реших да ви попитам и вас.Случва се само когато съм по гръб.
Не знам точно какво представляват контракциите,но е препоръчително да не се лежи по гръб.Аз като лежа по гръб ми става лошо и от няколко седмици изцяло избягвам.Има инфо и в нета затова защо не трябва да се лежи /спи по гръб ако искаш прочети 😊

# 17
  • London
  • Мнения: 580
При мен корема е по-твърд ако бебето реши да застане там 🤔 Но го усещам ясно и като се премести.

Препоръчват да се спи повече на лявата страна, но на няколко семинара споменаха, че всъщност няма проблем на коя страна ще лежиш. Аз така или иначе се премятам като риба на сухо 😂

Ирен, сподели на кои лекции ходиш 😘❤

# 18
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
И на мен ми се измества корема надясно понякога и става по-плътен. Мисля, че е бебето. Единият ми доктор е на мнение, че може би е контракция, според другия е бебето. Нямам никакви усещания, когато това стане. Примерно, лежа с изпънати крака по гръб и коремът е по-твърд. Ако свия краката в коленете, вече не е. Може да си седи така и с часове. Според това, което съм чела и са ми казвали в болницата, ако е контракция, усещаш като схващане на корема и отпускане след малко. А при мен няма нищо такова.
За спането - и аз опитвам наляво, но все се будя надясно и от мислене на къде съм обърната, не мога да спя пълноценно и само се въртя. Наскоро говорих с приятелка, родила в Германия, каза, че нищо такова не препоръчват при тях. Пък аз се притеснявам някъде съм обърната.

# 19
  • Мнения: 1 088
Хаха точно за премятането, Рейнбоу. В тая жега искам на закачалка да спя срещу климатика, ако може. 😀 Пък и гледам да не натисна нещо корема и съвсем ми е дървено и неудобно понякога 😀

K_germanova, ендокринолози са ми казвали минимум 30мин преди храна, а вече е хубаво час-два отстояние и от млечни продукти. Наскоро д-р Ковачев ми каза отстояние и от желязото.

# 20
  • Мнения: 163
И аз си мисля,че е бебето по логиката,че е само на едната страна.Ако са контракции не трябва ли целия корем да се втвърдява? Секунди преди да се втвърди усещам едно пристягане на мястото,ако се раздвижа малко и се отпуска.Знам,че не е хубаво да се лежи по гръб,но тогава предимно усещам бебчо и лягам така да му се полюбувам.И с тези втвърдяванания си мислех,че е то. 😔

# 21
  • Мнения: 4 518

Ето така изглежда моя корем при голяма контракция, мъжа ми е снимал от неподходящ ъгъл, но коремът ми е в дясно.
Ето и една мъничка:

# 22
  • Мнения: 163

 Ето го и моя

# 23
  • Мнения: 124
Моето се беше вдигнало така в началото на бременността и докато чакам прегледа започнах да редува 25 и 50. Док каза, че добре съм направила и докато стане време за преглед го бях вкарала в граници. Това направих аз, дали е правилно в твоята ситуация.... Ти си знаеш дали ти се рискува. Това, което знам аз е, че бебето вече си има щитовидна жлеза и не разчита толкова на теб. Освен това какво взима бебето се определя от ФТ4, затова при бременност се пуска и то.
Не съм лекар!
И аз съм същата с кръвното - с ниско ми е добре, вдигне ли се, ми става много лошо. Никой не обръща внимание, защото високото кръвно е нормалното за всички кръвно. Пратиха ме при кардиолог, още си чакам прегледа... Няма какво да се направи.
Махур, звучи като контракция. Моя корем става в ужасни форми Rolling Eyes. Кажи на АГ-то и не си гали корема, защото това ги предизвиква.
Много много ти благодаря и аз бях решила да направя същото вчера си взех от 50 мг и сутринта пих. Ти през ден ли ги редуваше защото и аз си мисля за същото и ще го направя.

# 24
  • Мнения: 4 518
Махур, на мен ми прилича на контракция, че но говори с АГ най-добре. Не се плаши, не е страшно Simple Smile

Горе долу през ден ги редувах. 2 към 1 (два пъти 25,един път 50), 1 към 1, после пак 2 към 1. Нещо такова. Кога ти е прегледа? Ако е след повече от седмица ти препоръчвам преди прегледа да пуснеш ТСХ и ФТ4 за да знае док какви са последните стойности. Това дето го казват за 40 дни може да е вярно за някаква стабилна стойност, но и след 2 седмици се вижда промяна.

# 25
  • Мнения: 5 065
Аз си пия еутирокс сутрин в 4 с аларма, като си спазвам препоръката да е на 4ч от други лекарства. В 8 си слагам Клексан и Прогестан. Тсх си стои постоянна стойност откакто съм почнала приема на Л-тироксин и впоследствие Еутирокс.
Ходя на лекции на Мама знае най-добре. Много съм доволна от лекциите, презентациите и подаръците всеки път. Днес даже и ММ беше с мен за първи път и много му хареса.

# 26
  • Мнения: 24
Здравейте момичета 🙂
Butterfly много благодаря за труда 🌹

# 27
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Давам бърз отчет за ФМ, на която ходих днес. Всичко с беба е добре, за момента се развива нормално и всичко й е наред. Тя беше удивително кротка, лежа си спокойно и остави докторката да я прегледа обстойно за разлика от друг път Joy Таткото не го пуснаха, но аз така и предполагах. Един татко преди нас се опита да влезе, но категорично му отказаха. Още повече, че даже и маска нямаше. В АГ болница, където е пълно с бременни и родилки.

# 28
  • Мнения: 42
Давам бърз отчет за ФМ, на която ходих днес. Всичко с беба е добре, за момента се развива нормално и всичко й е наред. Тя беше удивително кротка, лежа си спокойно и остави докторката да я прегледа обстойно за разлика от друг път Joy Таткото не го пуснаха, но аз така и предполагах. Един татко преди нас се опита да влезе, но категорично му отказаха. Още повече, че даже и маска нямаше. В АГ болница, където е пълно с бременни и родилки.
Страхотни новини Blush
И аз да се похваля, преди малко си получих резултатите от микробиологията и всичко е чудесно Blush

# 29
  • Мнения: 60
И аз се включвам в новата темичка 🤗
Аз също пия Еутирокс, но съм с доста висока доза 100мг , доктора ми каза 1час преди храна и задължително 2 часа да не се приемат други лекарства или витамини . Задължително на 30 дни контрола на стойностните.
Искам да попитам имам ли някоя от вас , която пие Алеракт, на мен ми изписаха заради болките?

Общи условия

Активация на акаунт