Слънцето пече, а зима ни влече, че като дойде зима, ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще има! (Тема 4/2021)

  • 21 899
  • 712
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 041
Ще се оглеждам вече за клинове за бременни. Макар че всяка ластика ме дразни вече. Единствено имам две-три клончета 7/8 които не ми стягат.

# 646
  • Мнения: 1 166
Аз пия Малтофер за желязото. Предишната бременност ми ставаше зле от него и ми беше ужасно на вкус, сега си ги дъвча с удоволствие и даже ми харесват хапченцата... Исках да кажа че е много индивидуално с лекарствата кое как понася.

Гони ме постоянен глад. Всъщност , мисля , че ям повече от необходимото, не успявам с малки порции. Утре ще се премеря, дано не съм прекалено нагоре с кг...

И аз съм само с рокли сега, като стане студено пак рокли или панталони за бременни, с клин не се виждам, за мен е облекло за тренировки, освен това трябва перфектно изваяно тяло, защото очертава всички малки недостатъци.

# 647
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 877
Засега карам с едно тънко панталонче за бременни, което купих наскоро от Уайкики и моите си тениски, които още са ми добре или с тънка рокля. За есента имам по-плътна рокля с дълъг ръкав, която мислех да нося с един плътен клин, който купих миналата зима от Лидл. Той не е за бременни, а за едрички и като бях 92 кг ми беше хлабав в кръста. Обаче, с ужас установих, че вече съм го уплътнила в корема и изобщо не знам, като захладнее, дали ще се побирам в него. А съм качила само 2 кг и в момента съм 76.5. Ще дебна какво ще пуснат в Уайкики, че изпадат доста изгодни неща. Панталонът, една тениска и двете рокли ги взех за общо 45 лева. Ще следя и Лидл. Миналата година купих много хубав и плътен чорапогащник за майка ми, който е точно за бременни. Тя не е бременна, разбира се, но има коремче и й е много удобен.
Определено гледам да купувам неща, които и после ще си нося. То аз толкова излизам, че повечето неща ще са обличани по няколко пъти и ще са нови.

# 648
  • Мнения: 1 334
Alison желязото при много хора дразни корема. Аз преди години бях пила Тотема и също ми се гадеше и ми помагаше ако не ги пия напълно на гладно - хапвах няколко залъка или няколко солети/бисквити преди да го пия.

За сега аз си ходя основно с рокли, а за есента имам два панталона и три чифта дънки за бременни (не че излизам много..) и четири клина пак за бременни за вкъщи, имам и тениски и тънки памучни блузи за бременни - тях ще си нося и няма да купувам по-дебели или пуловери, ако е по-хладно ще слагам жилетка отгоре. А април месец в Лидл случайно попаднах на намалени якета за бременни и бебеносене и си взех 😁
Както и blue.angel е написала в Уайкики и в Лидл има много добри попадения на изгодни цени. Аз особено от Лидл съм доста доволна.
gabby клиновете и панталоните за бременни нямат ластици като другите на корема и са много удобни.

# 649
  • Мнения: 1 088
Момичета, някоя от вас с повечко болки около хълбоците? Знам, че е нормално, но ако имате някой съвет за намаляне на дискомфорта... Прочетох за топли компреси засега.

Редовно към развиделяване се събуждам и вече и двата крака ме болят и изтръпват от усещане за дърпане, прищипване, опъване точно където бедрото се среща с таза. Засилва се въпреки магнезия, възглавничка между краката също не помага. Това напрежение и лека болка след ставане прилича на изкълчено и наболява до обед. Поне сега сънят да беше по-спокоен Sad((

# 650
  • Мнения: 269
Аз вече съм с клинове за бременни,слагам ги с по широка тениска,доста са удобни.В момента съм 63 кг и си купувам размер L /XL понеже само те не ме стягат,не търпя вече нищо стегнато,така съм и с бельото наложи се да подновя тъй като изведнъж всичко ми стана малко🙄

# 651
  • София
  • Мнения: 1 462
dee92, аз се оплаках наскоро че съм с такива болки сутрин. Тази нощ се будих няколко пъти, за да сменям позата. Чудех се дали е от някакви промени, които настъпват или от това постоянно спане на една страна.
ММ ми купи такава възглавница за бременни дълга дето можеш да си я огъваш навсякъде. Сгъвам я на две и слагам под коленете, а долу към ходилата  пъхаме една обикновена декоративна. Като че ли е малко по-добре, но не решава съвсем проблема. Frowning1
Тъпото е че като се събудя да се завъртя се намесвам няколко минути, докато преместя целия антураж и то се разсъня.. Grinning

Аз вчера си купих дънки/панталон за бременни. Имам няколко клина и 2 туники. В търсене съм на една-две хубави блузи. Мисля да видя и за чорапогащик и някоя по-плътна рокля. От онези дни се замислих и за дрехите за изписване и за нас мамите. Сега лятото ми се струва много лесно - рокля и сандали и готово. Обаче се чудя след раждането колко ли е удобно с разни клинове, панталон, чорапогащници.Grin

Като цяло не излизам много. Докато работя ще е от вкъщи и за навън ми трябват 3-4 тоалета.

В търсене съм на някакъв комфортен анцуг за вкъщи, защото дори широките които имам са с кофти ластици. Гледам в H&M и сутиените за бременни и кърмене, обаче хич не мога да преценя кой би бил удобен без да прозира. В началото си купих два от H&M, които приличат на бански с триъгълници. Взе да ми стяга доста ластика обаче и даже имам изразени капилярчета под бюста. Confused

А това яке от Лидл дето е като парка го гледах и аз през април, обаче беше толкова рано.. Сега много се надявам да го пуснат пак, но все си мисля че ще е чак декември-януари.

# 652
  • Мнения: 63
И аз се будих тази нощ от болка в тазобедрената става в десния крак - нали гледам да спя повече наляво, и ме боли дясната хълбочна става, чак се събуждам. На мен лягане по гръб или на дясно за малко все още ми помага, но не знам доколко е решение. Иначе, и аз соя с възглавницата между краката и т. н. както сте описали, и магнезий си пия.

Ако пуснат яке за бебеносене в Лидл, моля ви дайте знак и тук. Аз миналата година взех едно голямо яке, от тогавашните намаления, не от Лидл, но то не е за бебеносене. Иска ми се в някакъв момент да взема и такова, но не много скъпо, да има.

Другото, което следя, са евентуални промоции на Медела, но досега не съм попаднала на смислени. Намелението е най-много с 20-30 лв, и все не поръчвам онлайн, че ми се струва, че при доставка с куриер може да дойде счупена.

От промоцията в baby.bg пък си поръчах Азбука на кърменето (книгата), и една за бебето седмица по седмица (след раждането) какви грижи се полагат. Много съм боса на тези теми засега, надявам се поне малко светлина да хвърлят Simple Smile

# 653
  • Мнения: 3 226
За Лидл и аз следя всеки четвъртък в сайта им като качат брошурата за новата седмица. Освен самите дрехи, бях чулаче и бельото за бременни им е хубаво, така че чакам. Преди ми се струва, че по-често я пускаха тая бременна колекция, сега като ни трябва няма 🤣🤣
Butterfly и аз помислих, че това е проблема с желязото, ще пробвам да хапна нещо малко и леко днес като го пия

# 654
  • Мнения: 1 088
Рошличка, благодаря за съвета!

Попаднах на нелош вариант на анцуг за бременни от Waikiki, този в 1 размер по-голям от предишния пасва добре (носех М, взех Л и е приятен) - https://www.lcw.com/bg-BG/p/belly-paneled-pocket-detailed-matern … ants-S1IE94Z8-FZG. Дано го пуснат пак. Или мъжките пижами/анцузи, ако си откраднеш 😀

За сутиен и бельо - доволна съм от sgusheni. Уголемих размера на бельото за удобство и имат бикини без ластик на корема. Едно меко сутиенче (става и за кърмене) също се оказа приятно. Ако ти хареса, за всеки случай виж за по-голям колан, че съвсем да не ти стяга - последно имаха размери. https://sgusheni.com/produkt/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%88%D0%B5%D0%B … B0%D1%87%D0%BA-6/

# 655
  • Мнения: 1 334
dee аз още нямам болките в хълбоците, но с първата бременност към края имах и май няма какво да се направи за облекчаване, освен смяна на позициите и помагане с възглавници. Иначе не е притеснително това и при много жени го има - от отпускането на ставите е.

От сутиените за кърмене на Лидл съм много доволна - много са удобни и приятни на допир.

# 656
  • Мнения: 1 041



Имам чувството, че коремчето ми е много малко за края на 5тия месец. На ФМ АГ каза, че всичко е наред. Само където съм с предна плацента и живот и здраве декември месец ще сме секцио....

# 657
  • София
  • Мнения: 1 462
dee, благодаря за препоръките. HugДовечера мисля да седна да разгледам тук-там какво се предлага.

Габи, съвсем добре си е. Все пак тепърва ни предстои третия триместър, в който бебоците ще растат интензивно. Hug

# 658
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 877
Аз вече съм с клинове за бременни,слагам ги с по широка тениска,доста са удобни.В момента съм 63 кг и си купувам размер L /XL понеже само те не ме стягат,не търпя вече нищо стегнато,така съм и с бельото наложи се да подновя тъй като изведнъж всичко ми стана малко🙄
Потърси с регулиращ се ластик. Моят панталон е такъв - ластикът горе под гърдите, се издърпва и самият ластик е с илици. Дърпаш колкото искаш и закопчаваш на пришитото отвътре копче. Като порасне тумбакът, ще отпускам. Изобщо не стиска и е много удобно.
Имаше и анцузи, но ме е яд, че бяха само в розовата гама и не купих. Иначе, бяха много меки и удобни за вкъщи. Не знам дали още ще ги има, аз пазарувах от аутлета на Менделеев в Пловдив.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 11:30 от blue.angel

# 659
  • Мнения: 1 878
В търсене съм на някакъв комфортен анцуг за вкъщи, защото дори широките които имам са с кофти ластици. Гледам в H&M и сутиените за бременни и кърмене, обаче хич не мога да преценя кой би бил удобен без да прозира. В началото си купих два от H&M, които приличат на бански с триъгълници. Взе да ми стяга доста ластика обаче и даже имам изразени капилярчета под бюста. :confused
За НМ, те съветвам да отидеш на място и да мериш. Преди около месец отидох и си купих три. Единият е дантела, тип спортен, много красив, удобен, но започват да ме сърбят гърдите от него. Той не е за бременни специално. Другите два, които купих са памучни, за кърмене, комплект, единият в черно и сиво другият. Много са удобни. Бяха и намалени и двата струваха около двадесет и няколко лева. Имам три клина от Лидл, които си купих пролетта L , вече ми стават, но още ми е топло за тях. В момента нося рокли от Уайкики и две тениски, които мъжът ми беше купил преди време от Лидл, вместо М размер, ХL и тогава не остана време да ги сменя. Дойде им времето😉

Общи условия

Активация на акаунт