Страхът на мъжете от обвързване. Истина?

  • 14 778
  • 641
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 644
На втори месец връзката е толкова далеч от сериозно обвързване, колкото от тук до Луната.
Та вие още не знаете кой как си пие кафето сутрин!

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, неприятно е да го чуеш, но поне ти го е казал. Възможно е да си е променил мнението, но като цяло "имам сериозни намерения, но не искам да бързаме" е червейчето на кукичката на въдица - хем се прави на сериозен, хем получава  каквото иска, хем после "размислих".  Следващия път не вярвай на такива реплики. Сега решавай дали приемаш идеята просто да сте в интимни отношения без ангажименти или не те устройва и приключваш. Средно положение няма - няма да го накараш да стане сериозен, така че недей да си губиш времето.

# 17
  • Мнения: 190
А защо непременно трябва да има обвързване?  Ако човек много го иска, то ще се случи естествено. Ако не, има премълчана (или не) причина. Може да е много рано, може да има някакъв дискомфорт във връзката, а може просто човекът да е свободна птица.
И най-важното, да не се настоява директно или с намеци. Няма нищо по-отблъскващо.
Редактирам се: За какво обвързване говорим след 2 месеца!!! Остави нещата по течението. Ако е писано да стане...
Не съм заявявала ясно ,че искам връзка, той просто е усетил, че имам намерения, за нещо по-дълготрайно. Наясно съм ,че това плаши. Дори не е споменавана думата връзка.

# 18
  • Мнения: 8 937
Как се стигна до този разговор?

# 19
  • Мнения: 25 681
Как се задълбочават нещата и за какво не е готов? За любов, за съжителство или за какво всъщност?
2 месеца са много малко, за да опознаеш човека до теб. И същевременно това е най-хубавото време за влюбените – пеперуди, срещи, цветя, емоции...
Отпусни се и се наслаждавай на любовта, докато я има.
Ако я има изобщо, че напоследък ми прави впечатление едно преднамерено вкопчване с цел семейство и деца (от страна на жената), без на практика да има истински чувства в двойката. И когато мъжът иска просто секс.
Поне повечето драми на младите жени в СО са на тази тема. Бясна гонитба на „сериозната връзка“, като че ли това дава някаква гаранция занапред.
Защо не се отпуснете и не се наслаждавате на младостта и свободата си, ей-това не мога и не мога да проумея.
Голям зор да се заробите в кухнята, като че ли ще ви избяга.
Голям зор за „бебче“, а после рев, че не могат да се справят с най-елементарните неща покрай обгрижването и възпитанието на децата.
Голям зор за семейство, а после рев, че човекът, когото са избрали, не става нито за съпруг, нито за баща.
Отношенията между хората трябва да се развиват естествено – без зор, насилване и тънки сметки.

# 20
  • Мнения: 653
Да, случвало ми се е. Реших, че няма защо да се приема лично. В някои случаи не е с цел облага и измама, просто чувствата се променят. Никой не може да ти гарантира какви ще са му чувствата след време, особено пък на тази възраст. Не знам на какъв етап от отношенията ти е казал, че иска сериозна връзка, но ако е било съвсем в началото, няма откъде да знае. Трябва все пак някакъв пробен период да се види дали си пасвате.

# 21
  • Мнения: 821
Момчето е решило,че си е намерил летен флирт, а ти си му счупила плановете с твоите американски филми. Мъжете не са програмирани да търсят моногамна връзка на всяка цена, така че страха от обвързане е много по-рядко срещан отколкото си мислим по форумите и по кафетата като се успокояваме една друга. Не всяка връзка прераства в любов и не е нужно. Сигурно си мислиш, че е много изтънчено как отхвърляш несериозните отношения, но това ще ти затваря повече врати отколкото да отваря. На неговите години е нормално да иска да се обвързва само ако го усети емоционално. И за мен е зряло, че ти е казал мнението си в прав текст.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 805
А за колко вечери? Кажи направо какъв е случаят и да не го усукваме.
Излизане в продължение на някъде 2 месеца,първоначално каза,че има сериозни намерения и че не иска да бърза,за да не се пренавиван нещата, след което проведохме разговор относно това кой какво иска и ми сподели,че като се замислил и видял,че нещата се задълбочават, си дал сметка,че не знае какво иска и че не е готов.

Не си му допаднала, или не иска (съвсем различно от "страхува се") да се обвързва. Нищо драматично, това са нормални неща. Щом не искаш чисто сексуални взаимоотношения, давай към следващия.

# 23
  • Мнения: 190
Да, неприятно е да го чуеш, но поне ти го е казал. Възможно е да си е променил мнението, но като цяло "имам сериозни намерения, но не искам да бързаме" е червейчето на кукичката на въдица - хем се прави на сериозен, хем получава  каквото иска, хем после "размислих".  Следващия път не вярвай на такива реплики. Сега решавай дали приемаш идеята просто да сте в интимни отношения без ангажименти или не те устройва и приключваш. Средно положение няма - няма да го накараш да стане сериозен, така че недей да си губиш времето.
Видяхме се и като цяло той приключи нещата. Каза,че се чувства длъжен да ми сподели и прекрати нещата. Аз казах,че уважавам мнението, като цяло нещата бяха оставени в негови ръце, той да реши. Аз не настоях за нищо.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 611
Разбирам те. Много е некомфортно, ти искаш едно, той гледа в друга посока и то трябва да играеш хитро и кротко. И аз бях така - за 40 дни започвах да натискам за "връзка". И какво получавах? Нищо. Поне ми останаха дневници и стихове.
Имаш още много хляб да папкаш, докато пораснеш и разбереш как става номера с обвързването. Как така кликва без да го натискаш...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 135
Нещата се случват по естествен начин..какво означава да заявиш на някой,че имаш сериозни намерения? Ти още не го познаваш, тепърва откривате неща един за друг, къде приемате, къде отхвърляте различията си, напасвате характерите...какви са тия заявявания, какви са тия еднорози, които пърдят цветни дъги не знам...наслаждаваите се на моментите си пък времето ще ви покаже, няма да има нужда да си казвате каквото и да било, действията и желанията ви ще ви го покажат..млади сте, радвайте се на живота, стига сте се обременявали с толкова "сложни житейски казуси"!

# 26
  • Мнения: 190
Разбирам те. Много е некомфортно, ти искаш едно, той гледа в друга посока и то трябва да играеш хитро и кротко. И аз бях така - за 40 дни започвах да натискам за "връзка". И какво получавах? Нищо. Поне ми останаха дневници и стихове.
Имаш още много хляб да папкаш, докато пораснеш и разбереш как става номера с обвързването. Как така кликва без да го натискаш...
Защо трябва да се чувствам виновна, че не искам само секс? Защо да се чувствам дискомфортно, когато някой един ден е до мен, на другия е другаде? Не разбирам. Не говоря за семейство и подобни глупости ня тази възраст, имам много познати и приятелки, които успяват да крепят по-дълготрайни отношения с момчета.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай нещата са ясни - връзката ви е приключила. Остава един неприятен вкус от такава връзка, но за два месеца на твоята възраст нещата обичайно се развиват така. Със сигурност щеше да ти е по-некомфортно, ако той беше натиснал да ставате сериозни - тогава щеше ти да се отдръпнеш след време. На 20 като на 20 - летни любови и купон. Не си го слагай на сърце особено, след време ще ти мине.

# 28
  • Мнения: 8 937
И той не е виновен, че не иска връзка. Поне е обяснил, можеше да изчезне без коментар.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
А можеше и още по-гнусно да постъпи - да я мотае, докато има интерес и ако тя забременее, тогава той изведнъж да изчезне.

Общи условия

Активация на акаунт