Инвестиция в апартамент

  • 9 918
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 740
Тази къща ми изглежда за 10-15 човека, което прави 500лв добра цена. Естествено таргет групата са приятелски комании и групи а не отделни хора, но и такива не липсват на пазара а предлагането не е кой знае какво. Когато търсиш къща за такава компания локацията не е топ приоритет, а по-скоро се интересуваш да има обща кухня, механа, в случая басейн и удобен път до магазини и плаж.

Там му е живота на човека, така си инвестира и развива. Ако беше в София щеше да е друго. Но спфиянец да се грабне да инвестира в такав къща е тъпо. Иначе навсеки му се иска. Вероятно и на човека му се иска да инвестира в апртаменти в София.

# 46
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... SeaHorse, апартамент е друго нещо, те и тук са по 50-100-150 евро, но там нямаш частен двор и басейн само за себе си. Намери такава къща в Гърция, като площ, стаи и ниво на оборудване, и виж цената...


На първо четене без никакво търсене изскачат много предложения. Сам гледай. На Тасос, първа линия. С единия крак си в морето. Седем нощувки за 8 възрастни и 4 деца, така го зададох. Подобно като брой на къщата в Балчик.
Комплекс от няколко мезонета срещу 5300 лева. Тоест малко по-скъпо от Балчик. И при много по-добри условия. Няма как да сравниш топло и чисто море с балчишката мътилка и камънак. Ама по никакъв начин.

https://www.booking.com/hotel/gr/yalos-beach-maisonettes.bg.html … m-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp9040118%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ&sid=0e84f65606383af9df7ad46ddda03955&age=12&age=12&age=12&age=12&all_sr_blocks=372525804_136749074_0_0_0%2C372525805_136749074_0_0_0%2C372525806_136749074_0_0_0&checkin=2021-09-01&checkout=2021-09-08&dest_id=-828288&dest_type=city&dist=0&from_beach_key_ufi_sr=1&group_adults=8&group_children=4&hapos=6&highlighted_blocks=372525804_136749074_0_0_0%2C372525805_136749074_0_0_0%2C372525806_136749074_0_0_0&hp_group_set=0&hpos=6&no_rooms=4&req_adults=8&req_age=12&req_age=12&req_age=12&req_age=12&req_children=4&room1=A%2CA%2C12&room2=A%2CA%2C12&room3=A%2CA%2C12&room4=A%2CA%2C12&sb_price_type=total&sr_order=popularity&srepoch=1629464152&srpvid=1e885aeb6cf201eb&type=total&ucfs=1&activeTab=main

# 47
  • Мнения: 1 878
Ама за какво спорите и се опитвате да убедите някого как и къде да си изкара почивката?!
Слаши само даде пример, че и имот по нашето море може да е добра инвестиция.

# 48
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ама за какво спорите и се опитвате да убедите някого как и къде да си изкара почивката?!
Слаши само даде пример, че и имот по нашето море може да е добра инвестиция.

Спор няма. От имот до имот разликите са огромни. Освен това не ставаше въпрос за инвестиция в къща, ами за апартаментче. Или бъркам?

# 49
  • Мнения: 1 088
Кьолш ми взе думата от... клавиатурата. Всичко започна от тезата "инвестиция във ваканционен имот е гарантирана загуба", та просто дадох пример за обратното. Нито искам да правя реклама точно на тая вила, нито го познавам човека, не ми е роднина и не съм го чувал преди и след нашия престой там.

SeaHorse, като във всяко нещо, за всеки влак си има пътници. Така както ми звучиш си от категорията "аз на българско море не стъпвам посмъртно", тъй като критиката ти е по-скоро към локацията, отколкото към самия имот. Това е ОК, аз не съм в туристическия бранш и не заемам страна, но факт е, че и на нашето море се изсипват милиони хора всяка година, дори в криза. В конкретния случай локацията може би не е перфектна (макар че има и много по-лоши), но съм съгласен с това, което каза Гого по-рано, че при типа почивка в къща, дали си близо до морето не е толкова решаващо. Ние от 10-те дни само 3-4 бяхме на плаж, и то не на най-близкия. Ходихме на Златните, на Албена, на Русалка и т.н. При къщите нещата са малко като на олинклузив хотели - подсъзнателно си склонен да не излизаш много-много навънка, поради което е по-важно какви удобства има във самата вила, а не дали си на 2 крачки от брега. Това не е съвсем очевидно и не беше търсен ефект, и аз самия си дадох сметка за тия неща едва след края на почивката, но има такъв момент.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 21:12 от Slashy

# 50
  • Мнения: X
Ето я къщата:

https://www.booking.com/hotel/bg/vila-komitata.bg.html

Тоя направо е пръснал Букинга, за пръв път в живота си виждам оценка 9.9 на което и да е място, където е и да по света. А ползвам Букинг.ком от близо 15 години. Миналата година не беше така, май даже изобщо нямаше оценка още...

Ето тука намерих и обявени цени, извън сезона е 400лв:

https://vila.bg/house-komitata-6070.html

Аз в друга тема попитах за тази къща и веднага ми обясниха колко е безмислено да се взима имот на морето. Къщата е с 4 спални със самостоятелни бани. Идеална е за компании и приятелски семейства с деца.     https://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cudWVzL … GMTUwODElNUUlN0M=

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 19:35 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 1 088
Да, Капучино, видях и другата тема преди няколко дни. Според мен там локацията е дори по-добра, не разбрах точно къде се намира къщата, но явно някъде около Созополис.  Там доколкото знам също няма плаж, но пък е полуостров и имаш гледка към морето от 3 посоки.
Друг е въпросът, че 350к евро си е цифричка, и ако искаш да си върнеш парите от отдаване под наем, ще отнеме време. Това по-горе в Балчик със сигурност не струва толкова, нито по пазарни цени, още по-малко като реална инвестиция на собственика.

# 52
  • Мнения: 2 740
Пропуска се един много важен факт - човек трябва да е неотменно на място. Днес баща ми сподели как негов приятел 60+год, му казал че не издържал вече в София и заминал на село. Човека е бил рентиер на 10+ апартамента години наред, но е разпродал всичко, раздал е на синовете си (които не искали да се занимават) и се е оттеглил защото му било писнало от драми 30г. Та един бленува за имоти, други за вили, трети за спокойствие.

# 53
  • Мнения: X
Да, Капучино, видях и другата тема преди няколко дни. Според мен там локацията е дори по-добра, не разбрах точно къде се намира къщата, но явно някъде около Созополис.  Там доколкото знам също няма плаж, но пък е полуостров и имаш гледка към морето от 3 посоки.
Друг е въпросът, че 350к евро си е цифричка, и ако искаш да си върнеш парите от отдаване под наем, ще отнеме време. Това по-горе в Балчик със сигурност не струва толкова, нито по пазарни цени, още по-малко като реална инвестиция на собственика.
Между Созополис и плажа на Смокиня и Каваци е. Много хубаво място. След доста мислене и сметки смятам, че тази къща си струва на цена от около 300 000 евро. За двайсетина ще се стане доста луксозна и крайната цена ще дойде около 320к. Теоретично чисто средногодишно може да и се взимат около 35 000 лева. Ако това стане рентабилността ще бъде като на апартамент в София. Такива къщи са много скъпи във всички хубави европейски курорти. В Гърция за 300 евро на нощувка е почти невъзможно да се намери хубава голяма самостоятелна къща с басейн. В района на Созопол, а и въобще по южното Черноморие също няма сериозно предлагане на такива имоти. При нас основната цел по-принцип не е бизнес, а удоволствие. Искаме когато почиваме в България да бъдем  на страхотно място, а когато сме другаде имота ни да носи пари и да се изплаща с времето.
Пропуска се един много важен факт - човек трябва да е неотменно на място. Днес баща ми сподели как негов приятел 60+год, му казал че не издържал вече в София и заминал на село. Човека е бил рентиер на 10+ апартамента години наред, но е разпродал всичко, раздал е на синовете си (които не искали да се занимават) и се е оттеглил защото му било писнало от драми 30г. Та един бленува за имоти, други за вили, трети за спокойствие.
Има фирми, които се грижат за всичко. Разбира се струва пари, но ако се попадне на читава си заслужава. Аз смятам годишната възвръщаемост като слагам възнаграждението и на тези хора.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 21:58 от Анонимен

# 54
  • Мнения: 1 088
След като го искате предимно за себе си, какво ти пука дали става за под наем - ако ти харесва ти да почиваш там, действай. Защото то и да става за под наем, ти ако стоиш там 3-4 седмици през юли или август, де факто си блокираш половината сезон и съответно каквито и пари да би могла да му вземеш, няма да ги вземеш за това време.

# 55
  • Мнения: X
Ние почиваме често и в чужбина. Ще има доста години, през които бихме давали къщата през целия сезон. П.П. Като цяло няма никаква гаранция, че ще смъкнем до цената, която искаме. Може да се окаже, че си правя сметката без кръчмаря. До края на септември ще разбера.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 22:29 от Анонимен

# 56
  • Мнения: 2 740
А защо не разширите търсенето си и в гърция/испания/италия/турция? В крайна сметка щом ще го управлява фирма какво значение има? Довода че сте българи не издържа, вие живеете в чужбина. Даже в чужбина тези ислуги и рентиерстване са по-уредени отколкто тук.

# 57
  • Мнения: X
А защо не разширите търсенето си и в гърция/испания/италия/турция? В крайна сметка щом ще го управлява фирма какво значение има? Довода че сте българи не издържа, вие живеете в чужбина. Даже в чужбина тези ислуги и рентиерстване са по-уредени отколкто тук.
Защото за този бюджет подобна къща в Гърция, Италия или Испания е мираж. Поне в районите, които на нас ни харесват.

# 58
  • Мнения: 491
Здравейте , продадох наследствен имот и ми се иска да ги вложа отново в имот.Сумата с ,която разполагам е 70 Хил евро .За нея възможно ли е да купя двустаен в София и в кой район се отдават лесно имотите под наем(не съм от София).Какво като локация да търся -университет ,метро ? Благодаря.

# 59
  • Мнения: 3 267
А защо не разширите търсенето си и в гърция/испания/италия/турция? В крайна сметка щом ще го управлява фирма какво значение има? Довода че сте българи не издържа, вие живеете в чужбина. Даже в чужбина тези ислуги и рентиерстване са по-уредени отколкто тук.
Защото за този бюджет подобна къща в Гърция, Италия или Испания е мираж. Поне в районите, които на нас ни харесват.
Напротив, за същите или по-малко пари ще вземе подобна къща, само че за поддръжка-чистене ще се плаща повече, както и данък, ток, вода и др,  а накрая има ще има и декларация към тамошните НАП, което значи  даване на 10-15% от спечеленото.

Общи условия

Активация на акаунт