Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 37

  • 43 307
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Тази е, Happy, и преди да съм забравила - честит ти празник!

И на всички останали знайни и незнайни съфорумки, които празнуват днес - честити ви имена!

Обратно към пяната - не мога да си представа на кой може този продукт да му изсушава, аз си я обичам нежно и 10++ години я купувам и нея и почти всеки cleanser & cleansing oil на Шисейдо, до който мога да се докопат ръчичките ми на сейл. Но определено ми стана интересно, ще и погледна ревютата!
Скрит текст:
Ето ето ревю резюмира моите мисли за продукта:
"The best. It cleanses, doesn't cause any breakouts or dryness, makes the skin glow. Very moisturizing to the skin as well. seriously one of the best facial cleansers i have ever used. It is very gentle on the skin, I always come back to using this product. Highly recommend. And the product lasts a long time, a very small amount foams up"

Още едно:
"I am a product lover, I love them all even the bad because without them we would not keep striving for better and best! Shiseido takes best cleanser with this one(not best ever) but but best in the shower to double cleanse the day away after a nice oil or balm cleanse. It leaves your face feeling so soft and smooth but clean never with that film or residue that often accompanies an extra creamy cleanser. I always buy a few when I find them on sale."

И едно от дама със суха кожа:
"I have dry skin with rosacea and I wanted to like this cleanser. I thought it would be hydrating, like other comments have said but I cant recommend this for those with dry skin. It left my skin tight and uncomfortable, not supple like it says it would. It did remove my makeup well and lathered real good. It's quite concentrated so you really do actually need a bit. Pass on this one."

И друга пак със суха кожа"
"have quit using foaming cleansers for years no thanks to my dry skin. Most if not all foaming cleansers dry out my skin and at most I can use them 2-3 times a week so I pretty much stick to milk, oil and balm cleansers.I decided to try Shiseido because I remember my mum using it when I was younger and her skin was glowing and beautiful. After reading a few very positive reviews, I decided to try this and wow, I am glad I did. All the positive reviews that you read are true, this cleanser cleans the skin and makeup WITHOUT leaving the skin dry. On the contrary, it really nourishes the skin and I have no problem using this every day as my second cleanse in the evening.It does have a fragrance so if you are scent sensitive I recommend giving it a sniff in store beforehand. A little goes a very long way, all I need is half a pea size each use so while the price is high, this tube will last me a very long time"
https://www.google.com/search?q=shiseido+benefiance+extra+creamy … qgQ_AUoAHoECAEQAA
Очевидно не сработва за някои...  което е норма за който и да е продукт. Апропо, ако се навиеш да си го купуваш помниш, че е спрян отпреди няколко години, разчистват остатъци, та гледаш религиозно exp. dates преди да платиш!

Последна редакция: нд, 15 авг 2021, 23:37 от Agent Provocateur

# 31
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря ти, Агент!

Подозирах, че има нещо такова с тази пяна на Shiseido! Кааак мразя да харесам нещо и да се окаже, че го спират или е лимитиран продукт!

Чакам да дойде балмът на Heimish и все още имам на Hada Labo пяната, ще комбинирам с нея. Ако имаш друго любимо за втора стъпка - сподели моля:)

# 32
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Ще ти постна няколко продукта, които съм ползвала за 2-ра стъпка през последните години, но имай предвид, че много често аз просто си харесвам някой бранд и почвам да опитвам разнообразни продукти от него, без да твърдя, че са най-доброто на пазара. Обичам да ползвам пълни или частични линии от продукти, сбирщайнът, който правех някога някак си поизчезна при мен.
Слагам в спойлър, че стана срамно дълго:
Скрит текст:
Тeзи съм ги имала и 3-те, любима ми е ензимната пудра в средата:



Този само в малка опаковка, за моя мъка:


   







            

               
При всички положения препоръчвам да се купуват или тестери (за корейските!) или мини/травъл опаковки за западните преди да се инвестира цялата сума, някои не са хич евтини. Много харесвам разни новогодишни сетове с минита на 3-5 продукта на даден бранд, където можеш да придобиеш идея дали изобщо си заслужава да трошиш пари за тях.

Последна редакция: пн, 16 авг 2021, 01:03 от Agent Provocateur

# 33
  • София
  • Мнения: 1 464
Много благодаря, Агент!
Съгласна съм, че изборът на почистващи продукти  е толкова важен, колкото и този на самият фдт.

# 34
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Ако запомниш едно единствено нещо от моите фермани, то нека да бъде това "не премивай". Нито с калпав, нито с прекрасен продукт. При мен нарушена кожна бариера от премиване/преексфолииране води до пъпки и прочие проблеми. По-добре недостатъчно почистено, отколкото твърде стрипнато.

# 35
  • Мнения: 3 266
Agent, за премиването едва сега, на 37 го разбрах по трудния начин. Абсолютно права си.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 464
Благодаря за съвета, Агент! Ще го има предвид! Склонна съм да го правя това с премиването, особено след като съм поставила кънсийлър, по-тежък фдт, спф, пот - в желанието си да махна този микс от лицето си се е случвало да прекалявам. Ния ме посъветва да не ползвам Foreo всяка вечер, така и направих.
Понеже са ми на привършване олио и пяна на Хада Лабо, ми се искаше нещо ново - взех балм на Heimish и пяна на Caudalie, да видим как са:)

# 37
  • Мнения: 1 852
Happythought, много добър избор. Няма да съжаляваш. Caudalie на мен са ми много на сърце. Обожавам Instant detox маската им (с глина е, но не пресушава) и серума от серията Vinoperfect (кожата сияе Heart )

# 38
  • Мнения: 5 367
Писах преди време за подходящ ФДТ и получих много ценни съвети от вас. Даже благодарение на Nia намерих много удачен за мен цвят (нещо, което е рядкост). Simple Smile Flowers Hibiscus
Напоследък обаче, се оказа, че масово около мен жените използват Doble Wear на Estee Lauder и всички само ми го хвалят. Сега съм решила да го пробвам, защото явно е много харесван.
Исках да питам, дали често пускат промоция на този ФДТ? Знам, че преди няколко месеца имаше, но тогава така и не се реших да си го купя.

# 39
  • Мнения: 441
Здравейте,  в момента е намален Estee Lauder-DW fresh nude в Дъглас, който има средна покривност. Аз също съм много доволна от DW, но трябва да сте доста бърза с нанасянето му (не се разбира само с матиращи бази за лице-мое мнение).

# 40
  • Мнения: 5 367
Galq,  и аз видях, че в Дъглас някои са в намаление, но този, който всички хвалят си е на стандартна цена от 95лв.
Реално, не знам дали разликата с другите е съществена.

# 41
  • Мнения: 413
Аз поръчвам, вече 3 пъти от https://www.parfimo.bg/estee-lauder-double-wear-stay-in-place-fo … -dyo-ten-za-jeni/

Не съм забелязала разлика в качеството, въпреки цената.

# 42
  • Мнения: 441
Galq,  и аз видях, че в Дъглас някои са в намаление, но този, който всички хвалят си е на стандартна цена от 95лв.
Реално, не знам дали разликата с другите е съществена.
Има намаление и в сайта на Нотино.
https://www.notino.bg/estee-lauder/double-wear-stay-in-place-fon … o-ten/p-16047469/

# 43
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Аз лично преди да платя 95 лв бих поискала отливка от хвалещите Wink
Не го купувайте преди да сте го тествала!

PS Мислех аз днес да тествам Ланком Тейнт Идол, но и 2-те ми мостри ще ми дойдат светли, та може да опитам да го смеся с ЕЛ ДУ, както предлагаха жените в онези коментари.

# 44
  • Мнения: X
Агент, моля те недей. Пробвай го първо сам, ама с баене- база, задължително лека пудра. И оксидира като мдфк, пробвай светлите мостри Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт