Взаимоотношения "бивши"

  • 8 252
  • 206
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 19 363
rf22, има мъже, които без жена не изкарват и седмица, независимо от обстоятелствата. Та, ако децата живеят постоянно с баща си, и аз бих имала едно наум. Има и достатъчно мъже, които пилят на жените си кого са приютили.
Но в случая наистина тя няма основание да дава акъл, след като децата периодично са при нея

# 91
  • Мнения: 35
Ами според мен трябва да говорите в прав текст , аз моя като почнахме го питах същото, той ми каза, че преди мен си го е мислил много пъти , сега ясно си дава сметка, че щеше да потърпи известно време и пак щеше да се стигне до края . Аз му казах, че сме на 30 с деца и да не си губим времето излишно . Известно време имах  съмнения и притеснения, ама май по скоро си бяха в моята глава . И според мен, почни да си изразяваш несъгласието , аз никога не съм му мълчала , нещо като не ми хареса .

# 92
  • Мнения: 339
Та... Моят проблем е, че не съм сигурна, дали бих мога да живея с този дразнител около мен и децата ми. Не се съмнявам в неговите чувства, но всички знаем, че това не всеки път е от значение. Не мога да бъда сигурна, че в един момент той няма да се събере с нея и заради децата си, а имам усещането, че би. Заради тях е търпал всичко толкова години.
Беше ми интересно дали има дами справили се по този начин и какъв правилен подход е имало при тях.
Според мен именно тук трябва да търсиш отговор на въпросите си:
1/ заслужава ли си да причиняваш всичките тези неудобства на децата си, защото за сега гнева на бившата е насочен към теб, но ако не реализира по този начин намеренията си, може да включи и твоите деца в плановете си /да настрои нейните деца срещу твоите, да говори някакви неща директно на твоите, щом се познават от училище и т.н./;
2/ заслужава ли си да се хвърляш във връзка, при която още в началото имаш съмнения дали мъжът ти няма да те напусне. То винаги има такава хипотетична възможност, но в случая тя не е само на теория, зад нея стои реална жена, която не е безразлична на любимия ти.
Освен това, моето мнение за "събиране" с бивши заради децата е, че в днешно време това е удобен претекст да разкараш настоящия си партньор заради бившия. По времето на комунизма нашите родители /а на някои по-млади потребители бабите и дядовците/, са избягвали развода, тъй като не се е гледало добре на децата на разведени родители. Сега такива предразсъдъци няма. Да не говорим, че в миналото, за да се угоди на общественото мнение и да не се разделят двама, които не могат да се понасят, децата им са ставали свидетели на ежедневни скандали, понякога побои и т.н., което мисля, че не е много в техен интерес. Затова подобно извинение "търпях жена си/мъжа си, която/който ми изневеряваше заради децата" или "връщам се при мъжа си/жена си заради децата" е меко казано несериозно. Това поставя в ролята на глупак насрещния човек, който бива изритан от дадена връзка заради бивш/а.

# 93
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Едно е бащата да участва в живота на децата си, друго е когато той не може да реши към кое семейство да принадлежи. В гореописания случай май се случва второто и тоя човек у вас ще се чувства все като на гости и начуждо и умът му половината ще е другаде. Той явно все още се чувства обвързан с другата жена, не само с децата, та и чак се влияе от нея и явно и го е страх тя какво ще каже. Не виждам защо ти живееш с дразнител, освен ако той непрекъснато не ти дудне бившата какво му казала. Не би трябвало да се държи така, дори тя да говори нещо той не трябва да ти носи на теб какво тя казала. Единствен начин да се види кое как е той да се пренесе у вас и да изкарате поне една нова година заедно, пък винаги можеш да го изхвърлиш ако умът му продължава да се рее извън дома. Карай го да плаща и част от сметките, за да се чувства съвсем ангажиран по домашному. Може просто да му е необходимо такова откъсване от предишния дом и да се усети че се установява на ново място за постоянно.

# 94
  • Сф
  • Мнения: 10 725
Ефи, ми той няма как да осъществи това, нали неговите деца са през два дни у тях.И той трябва да е там предполагам. Изобщо децата се размятат както е удобно в случая. Подобен случай, мъж  , заедно с новата жена-любов, нейните 2, отиват в нов дом, където и неговите от 1 ви брак остават чат пат, но на всички е ясно че тати има ново с-во и няма драма.

# 95
  • Мнения: 18 837
Авторке, сега ще ти кажа как аз виждам историята ти през моите очи Simple Smile

Значи покрай едното си дете ти имаш фейсбук на майка на съученичката му. И двете имате по 2 деца. По някое време ти разбираш, че бившият й мъж е свободен и се загаджваш с него. Жената може да те е имала почти за приятелка и да се е стреснала от идеята ти да се хванеш с точно нейния пък баща на децата - примерно. Но тя няма ама никакво значение, защото оттук нататък нещата стават все по-интересни. Тя била говорила на децата срещу теб? Ами тя си е отделен човек, каквото иска - това ще говори. Това не трябва да касае вас и вашите отнощения с мъжа до теб. И накрая - върха на сладоледа! Децата искали всичките да са винаги само при вас и да се забавлявате... значи не ги е настроила толкова зле жената, нали? Вие сте най-добрите родители, бившата изоставила мъжа си заради друг - пуснах сълза. Ех тия бивши жени де, все те всичко окепазили Simple Smile Да ти кажа, на мен лично ми е смешно - първо познаваш тази жена, после хващаш се точно с нейния бивш мъж - баща на съученичка на дъщеря ти - но накрая се чудиш защо имало проблеми..??? То няма начин да няма проблеми, ама при вас е цяло минно поле, много неща не се връзват. Това е от мен.

# 96
  • София
  • Мнения: 19 363
Е, хайде сега, ще ходим на пръсти да не би да налетим на бащата на съученичка... Така човек може да изпусне късмета си, особено ако човекът й е бил приятен и преди. На прима виста се сещам за двама татковци от класа на сина ми, които стават, остава аз и някой от тях да се разведем Ill

Затова съветвам авторката малко да се дистанцира - хем тя да си поеме въздух от неговите драми, хем той да усети заплахата, че може да бъде заместен от някой с не толкова обсебваща жена.
Или както посъветваха - събират се в по-голямо жилище и вече са семейство.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 16:12 от Cuckoo

# 97
  • Мнения: 14
Авторке, сега ще ти кажа как аз виждам историята ти през моите очи Simple Smile

Това виждане ми хареса. 😊
Не точно такава е обаче историята...
Приятелки никога не сме били, имало е период в който сме разменяли снимки от събития на децата и "здравей", "здрасти", когато се засечем.
Те са се разделили година преди ние двамата да имаме нещо общо.
В момента, в който той разбра че и аз съм се развела той започна да търси и да настъпва. Доста колебания имах точно поради тази причина, че се познаваме всички и ще се засичаме.
Относно децата- вече казах и по горе... Не, не сме идеалните родители. Това за децата беше пример и не е основен проблем. Допълних, че децата се разбират. Това ме касае мен.



Значи покрай едното си дете ти имаш фейсбук на майка на съученичката му. И двете имате по 2 деца. По някое време ти разбираш, че бившият й мъж е свободен и се загаджваш с него. Жената може да те е имала почти за приятелка и да се е стреснала от идеята ти да се хванеш с точно нейния пък баща на децата - примерно. Но тя няма ама никакво значение, защото оттук нататък нещата стават все по-интересни. Тя била говорила на децата срещу теб? Ами тя си е отделен човек, каквото иска - това ще говори. Това не трябва да касае вас и вашите отнощения с мъжа до теб. И накрая - върха на сладоледа! Децата искали всичките да са винаги само при вас и да се забавлявате... значи не ги е настроила толкова зле жената, нали? Вие сте най-добрите родители, бившата изоставила мъжа си заради друг - пуснах сълза. Ех тия бивши жени де, все те всичко окепазили Simple Smile Да ти кажа, на мен лично ми е смешно - първо познаваш тази жена, после хващаш се точно с нейния бивш мъж - баща на съученичка на дъщеря ти - но накрая се чудиш защо имало проблеми..??? То няма начин да няма проблеми, ама при вас е цяло минно поле, много неща не се връзват. Това е от мен.

# 98
  • Мнения: 18 837
Cuckoo, то може  да се хванеш с всеки татко, но когато децата са ви в един клас, очаквай изненади Simple Smile Ти самата си говориш наизуст, не си го направила, нали Simple Smile На чужд гръб е лесно Simple Smile

А бившата жена и нейното очерняне ми идват в повече. Хем настройвала децата, хем те умират да са с фемилито на авторката..?

# 99
  • Мнения: 14
Cuckoo, то може  да се хванеш с всеки татко, но когато децата са ви в един клас, очаквай изненади Simple Smile Ти самата си говориш наизуст, не си го направила, нали Simple Smile На чужд гръб е лесно Simple Smile

А бившата жена и нейното очерняне ми идват в повече. Хем настройвала децата, хем те умират да са с фемилито на авторката..?
Бианка,
Вече казах, че с нея аз проблем нямам, тя ако иска ще си рови и за напред.
Нямам намерение да се съревновавам с никой било то за мъж.
Основното колебание ми е има ли начин да се справя с това или да приключа още сега. Проблемът е м/у мен и човекът до мен.

# 100
  • София
  • Мнения: 19 363
Cuckoo, то може  да се хванеш с всеки татко, но когато децата са ви в един клас, очаквай изненади Simple Smile Ти самата си говориш наизуст, не си го направила, нали Simple Smile На чужд гръб е лесно Simple Smile
А бившата жена и нейното очерняне ми идват в повече. Хем настройвала децата, хем те умират да са с фемилито на авторката..?
Неведоми са пътищата Божии. За съжаление, по стара бг традиция - на РД не идват разведени бащи, само майките
Впрочем, и на мен това ми боде очите - след изкарване с майка си се връщат накокошинени, обаче за 2 дни успяват да го тушират и да искат целият кокошарник да е заедно, но докато се оправят - и хоп следващото посещение при мама и те така те...
 (авторке, не искам да те обидя, шегувам се, обаче 7 жени и 1 мъж Laughing )

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 17:59 от Cuckoo

# 101
  • Варна
  • Мнения: 5 374
Ти реално нищо не си започнала, че да го приключваш. За момента сте някакви си гаджета. Заживейте заедно, виж как ще е и тогава взимай решения. В крайна сметка нали питането ти е дали тоя става за семейство, а не дали става за гадже.

# 102
  • Мнения: 3 770
Единственият човек, който може да се справи с това, е приятелят ти. Дори и да успееш да му въздействаш да избере окончателно новото си семейство пред старото, остава фактът,че решението не е негово, тоест, може да размисли по всяко време или, конкретно, при първите появили се между вас проблеми. Напрежението у теб остава, каквото и да направиш. Битката не е твоя, за съжаление.
 Аз поставих ултиматум и водя подобна битка, но при мен е малко по-различно. Бившата на ММ няма деца и живеят на 3000км разстояние. Освен това има сериозен приятел от шест години. Пак не си правя илюзии, че съм си осигурила спокойствие в това отношение, но си струва да опитам. В крайна сметка, всяка една връзка, всяко едно гласувано доверие е риск, няма как.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 16:30 от лейди Рамкин

# 103
  • Мнения: 18 837
То няма гаранции за нищо. Аз бих си живяла живота, пускала каквито си реша снимки и не бих се вторачвала толкова в човека да му бъркам в душата, ако и не живеем заедно. Времето ще си покаже.

Но аз съм писала и друг път - опасния от бивши нямам. Бъдещите жени/мъже са винаги по-интересни и в този смисъл бившите не са "заплаха" за никоя връзка, освен ако не са пълни психари и т.н.

# 104
  • Мнения: 3 505
Предполагам, че авторката се чуди дали не я използват осъзнато или не като средство за разпалване на ревност у бившата и за натриване на носа.
Бившият ми така мислеше, че ми натрива носа като води новата съпруга на моите любими места и публикува снимка след снимка да не би да пропусна да видя - нашите места, същите пози, само жената друга. Много тъпо изпълнение и неуважително за жената.
Защо си мислиш, че го прави за натриване на носа? Правила съм го същото с лечебна цел. След почивка със съпруга ми на място, където съм била с бившия, чувствам мястото пречистено.

Общи условия

Активация на акаунт