Покажете си детските стаи - тема 28

  • 52 328
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 197
Здравейте, предстой ми ремонт на детска стая, по-точно стая за игра и тук намирам супер идеи и вдъхновение, затова реших да питам Grin
На тема стени съм. Много харесах един фототапет, но не знам дали е качествен. Другото ми притеснение е, че стената е дълга 4,40 м и висока 2,30 м и не мога да си представя дали ще изглежда добре, така разтегната Grin
Нямам никакъв опит с тези фототапети и всякакви съвети са добре дошли Simple Smile
Това съм харесала
https://mpmetalart.com/%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be%d1%82%d0%b0%d0%b … 0%b7%d0%ba%d0%b0/

# 721
  • Мнения: 2 496
Може ли споделите от опит, какви мебели са ви били най-нужни в детска стая, като децата са на малко над 4 години, девойка, и 1.5 години, момченце? Засега детската се ползва само от каката, а малкият спи при мен, но искаме вече да го преместим в детската стая. В стаята има матрак 160х200, като него ще го махнем и ще трябва да изберем две легълца. Освен това има и два скрина МАЛМ, с по три чекмеджета за дрехи и разни дреболии, етажерка Калакс за книжки и играчки, голяма табуретка (пейка) с място за багаж, кош за играчки и масичка с две столчета. Етажерката е вдигната на педя от земята и отдолу държим кутии с дребни играчки.

Май искам да махнем всичко и да заменим с гардеробчета, библиотека за книжките, (понеже в Калакс-ът е по-широк и остава неизползвано място отпред и се дразня), две легълца, като си ги представям ниски, тип Монтесори. Дайте някакви подсказки какви мебели биха ни били нужни. За бюрце да предвиждаме ли място...? Стаята не е много голяма, мисля че беше 13 кв.м. Не искам да затрупвам стаята с мебели, но и трябва да предвидим къде ще държим всички дрехи и играчки. Засега дрехите на голямото се побират криво-ляво в две чекмеджета, на малкия в едно чекмедже.

Разглеждах уж в нета за идеи, но не ми помогнаха за избистряне на картинката.

# 722
  • Мнения: 601
На тази възраст най-нужно ни беше място за играчките. Калаксите 2х2 ги намирам за чудесно решение - слагахме кутии и в кутиите бяха играчки сортирани - кукли, нища за магазин … отгоре на плота се редяха и се играеше на плота. Регал за книжки и настолни игри беше другото препълнено място. Масичката със столчетата се ползваше много за рисуване, играене на сладкарница, разни ръчни изработки. В пейката с капак стояха плюшените играчки. Има практични гардеробчета и с малки размери. Ако сложите двуетажно или издърпващо се легло ще имате място за игра.
Два проблема имахме за решаване: къде да държим играчките и къде да се играе на пода.

# 723
  • Мнения: 4 762
Скрин Малм за дрехи, нещо за играчките (нашето беше Трофаст на Икеа + няколко кутии, имитиращи тухли на лего и влизащи една в друга), етажерка за книги, диван, на който четяхме приказки или детето просто се въргаляше. Това имаше в детската стая (и легло, разбира се). Масичка със столчета имахме в хола, но синът ми рядко я ползваше. Рисуваше и пишеше на масата за хранене.

# 724
  • Мнения: 2 496
Да, и при нас книжките и играчките засега са най-голямият проблем. Значи може би на първо време взимаме две легълца, Калакс-ът си остава за играчките. Библиотека за книжките. И според мястото, което остава, остава да решим дали скриновете остават или взимаме гардеробчета на тяхно място

# 725
  • Мнения: 13 930
При нас има гардероби, няма скринове. Имаше етажерка и масичка със столчета, но когато децата станаха 1 клас ги заменихме  с бюра. Леглата са малки, от Икеа, по-нататък ще разделяме децата.
Не одобрявам библиотеките в спалните, всички книги са в хола.

# 726
  • Мнения: 4 762
Да, и при нас книжките и играчките засега са най-голямият проблем. Значи може би на първо време взимаме две легълца, Калакс-ът си остава за играчките. Библиотека за книжките. И според мястото, което остава, остава да решим дали скриновете остават или взимаме гардеробчета на тяхно място

Направи донякъде нещата и после ще прецениш как да продължиш. Ние преправяхме на няколко пъти стаята на сина ми - когато сменихме бебешкото легло с по-голямо (беше на три и години и половина), когато стана ученик (купихме бюро, сменихме дивана с по-малък и сложихме една допълнителна етажерка за книги на стената) и когато сменихме апартамента (детето беше на почти 9 години - дрехите вече са в гардероб, а не в скрин, защото ходи с ризи и сака на училище, сложихме една Били за книги от горе до долу, на предишната етажерка стоят нещата за училище - класьори, учебници, тетрадки, помагала разни, разкарахме играчките и всички приспособления за съхраняването им, само кутиите Лего останаха). С една дума, това не е последната промяна и дори да не уцелите нещо в момента, след някоя и друга година така и така пак ще правите промени. Децата растат и нуждите им се променят.

Амини, защо не харесваш книги в стаята? От любопитство питам, не да се заяждам. Уважавам всяко харесване и нехаресване.

Последна редакция: сб, 24 фев 2024, 22:26 от Nedinka

# 727
  • Мнения: 6 939
С моите деца много четем преди лягане, ритуал си ни е от бебета и не си представям детската библиотека да е в хола. Има доста варианти за стенни рафтове(с онези икейските за подправки), с които да се спести място.

# 728
  • Мнения: 13 930
Не ги харесвам защото не е здравословно. Създават предпоставки за алергии.

# 729
  • Мнения: 4 762
Не ги харесвам защото не е здравословно. Създават предпоставки за алергии.

Мерси. Сигурно е така заради натрупването на прах. Трябва си много редовно чистене и махане на всички книги. Ние го правим всяка седмица в стаята на сина ми. Книгите в хола сме затворили в шкафове с плътни врати - хем не събират толкова прах, хем не се налага вътре да е много подредено 🤣

Общи условия

Активация на акаунт