От ритниче на ритниче, ДЕКЕМВРИ наближава с нашето мъниче! (Тема 5/2021)

  • 24 809
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 213
И аз се сдобих с 3 сутиена и 3 клина. В нашия лидъл сутринта в 8:05 беше лудница, но повечето наплив беше за някакви детски дрехи. Клинове взех С, наистина изглеждат големи. Не съм мерила още, но аз ги взех за по вкъщи и за спане евентуално, а и може да ги пусна в сушилнята на програмата, която ми се струва че скъсява дрехите 😁 Иначе от х&м имам вече 2 долнища за бременни и са ХС, това си ми е размера. Днес се теглих - 50.6 кг, тоест съм качила 8 от началото 🐷 Днес пребоядисват и у нас най-после, само уреждам почистването и ще отметнем тази по-неприятна задача от подготовката за бебчо

# 676
  • Мнения: 481
Порта със зайците е страхотен. Аз чакам ММ да отиде до лидл, не отиде сутринта Sad дано има останал клин и за мин. Вече нито едно долнище не ми става, а днес Алекса е много игрива вътре в корема хахаха. Не се е спряла, има ли мами, които като мен ровят нощем в хладилника. 🤭 Утре съм на маникюр, в събота каката става на 2 години. 💕

# 677
  • Мнения: 79
Хаха и аз днес преди работа минах през Лидл. Аз ппц съм чашка В, но видях че няма и взех 80С..та преди малко се прибрах от работа и го пробвах, ами не е зле..аз мислех, че ще ми е доста голям, но май наистина ще е удобен. Аз пробно си взех по една бройка, клин, дънки и сутиен. Взех по-големи размери, но съм доволна 😁

# 678
  • София
  • Мнения: 1 462
Ох, това с чистенето ми е болна тема. 😩 Запланувала съм голямо почистване - традиционното есенно с пране на килими и пердета и миене на прозорци съчетано с местене на мебели и чистене под тях.

Отделно искам да се освободя от много наши дрехи и вещи и да свалим доста неща в мазето. Обаче все не ми се захваща и все си мисля да отложа още малко, защото имам чувството, че пак ще се оцапа докато се появи бебка. 😃

А покрай нас в момента кипи активно строителство и ми се реве като си гледам прозорците. Мия ги и след 3 дни са покрити с фина прах. 😔 Като почне да вали сега есента и все ще чувствам, че е мръсно заради калните прозорци.

# 679
  • Мнения: 1 088
Със строежите е отврат, при нас долепиха един нов блок и докато мине голямото чудо, вибрирахме с дивана 😀 Дано не ви тряскат много бебчо като дойде.

# 680
  • Мнения: 189
Ами стана, каквото стана и вече като чуя фетална морфология и косата ми се изправя.
Съмнения за гестационен диабет, заради големи бебета и увеличени води при момичето. С близо 200 грама е дръпнала пред брат си.
В събота ще правя обременяване... по това, което чета в нета май е по-добре да е диабет а не друго. 🙁
Всичко друго изглеждаще наред, носните костици не са влезли в норма, но щом теста за даун е отрицателен, не ги притеснява.
Просто вече искам да идва време и да раждам 😪
На всичкото отгоре помолих за снимки 4д на бебетата и Чавеева ми се скара,че последното,което я интересува са снимките и при нея са толкова тежки случаи, нямала време.
Момчето се обърна лесно и я направи все пак, на момичето ме прати при Калчев да се опита да я обърне и снима.
В крайна сметка си получих снимките...но се почуствах, като някакъв навляк, който не е платил 1200лв за следене на бременността, и още колко хиляди пръснати в болницата та да нямам право на 2 снимки накрая...и то на всяка фетална се моля, като дете пред сладкарница.

Иначе и аз минах до лидл, клин М ми виси малко на краката, но е добре на корема. И сутиен взех 1бр 90С, колкото да имам един за в болницата.

# 681
  • Мнения: 79
Оле милата, много ти се е насъбрало🥺 но какво е това отношение, айде и на тях им е дотегнало от бременни и тн ама все пак това им е работата..а и щом си плащаш поне някакво отношение да има. Не го приемай на вътре Биби и не се ядосвай, ще издрапаме до 9тия месец и ще имаме пухкави бебенца❤До сега не съм попадала на такова отношение и според мен не е нормално.

# 682
  • Мнения: 1 088
Оох Биби, съжалявам за отношението.... Не стига, че толкова даваш, че слушаш за съмнения за ГД, ами и да не може 1 дребно нещо да си поискаш. Хора са, но винаги съм на мнението, че ако не си people person или си много зает, или не се захващай с тази професия, или не взимай нови пациенти.
Може и да ги карат от ръководството на болницата да приемат нови пациенти въпреки натовареността, но... Sad

Успех с теста!!

# 683
  • Мнения: 269
Даам и аз вчера получих един сопнат отговор от акушерката ,която е в кабинета по ЗК ,само й зададох един въпрос,но както и да е.Явно от толкова бременни се изнервят и за тях всеки въпрос е глупав.
Някой питаше за среднощни посещения до хладилника вдигам 2 ръце,защото напоследък много огладнявам вечерта ама зверски глад.
Да споделя ,че и в предстоящата брошура на Лидл ще има някои бебешки неща -активна гимнастика и сушилник за бебешки шишета.

# 684
  • Мнения: 1 041
Оххх Биби, много тъпо ми стана, че така са се отнесли с теб. Аз да се оплача... Отидох до Лидл ама нямаше нито клинове, нито сутиени... Като преведат болничните ще си потърся в H&М.

# 685
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 868
Мерих дрехите. Накарах ММ да ми вземе XL. Доживях да ми е голямо. Сивият клин е по-мек и сякаш е по-голям и отпуснат. Малко ми е уголемен, но то има още 3 месеца, та ще ми стане до края сигурно. Черният е малко по-стегнат, но и той има мегдан.
Сутиените са ми точно. Изглежда чашката е леко уголемена. Дори и малко да се понадуят при кърмене, ще ми е добре.
Ирен, възможно е, ще видим как ще е при мен с размера на чашката.
Дано и при нас пуснат други дрехи, ММ е бързал за работа и е взел само каквото поръчах. Но нямаше как да рискувам за следобед да ида и аз, че при нас всичко се изпарява до вечерта.

# 686
  • Мнения: 1 041
Мамчета здравейте, някоя от вас получавала ли е Бракстън Хикс контракции? Надявам се да не бъркам, но това не са ли стягащи корема усещания (болки)? Аз така ги усещам.

# 687
  • Мнения: 225
Аз имам Хикс контракции. Корема става твърд за няколко секунди. Безболезнени са, ама е кофти. От 10 дни започнах и Магнезия, и малко по-тъпо се усещат сега.

# 688
  • Мнения: 1 041
След увеличението на магнерота днес са само 2 иначе бяха повече. Надявам се да помогне това.

# 689
  • Мнения: 247
Габи, спокойно, Бракстън Хикс контракциите са нормални за този период от бременността и не са притеснителни. Важното е да не са болезнени. Коремът се стяга и става много твърд, все едно си глътнала топка. Не го пипай докато имаш контракция, така се успокоява по-бързо. Дишай дълбоко и до няколко секунди отшумява. Не водят до скъсяване на шийката и с магнезий не се усещат толкова. Имам ги от 13та седмица, шийката ми и до сега е 4 см, така че не ги мисли много. Те просто подготвят тялото за истинските.

Общи условия

Активация на акаунт