От ритниче на ритниче, ДЕКЕМВРИ наближава с нашето мъниче! (Тема 5/2021)

  • 24 348
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 041
Rayli Благодаря ти, аз не го и пипам тогава корема. Сякаш инстиктивно умът ми първия път казваше дишай дълбоко. Та така и правя. Но до декември месец има много време. Пожелавам на всички само положителни емоции и новини и декември месец да си гушем живи и здрави бебчета. Heart Blue Heart Heart

# 691
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 830
Нормални са, даже моят лекар и магнезий не ми изписваше до скоро. Аз го започнах преди 3 дни, засега няма разлика. Забелязах, че като пътувам и се подрусам по дупките, както и ден след това са по-чести. Като си почивам повече, са 3-4 пъти дневно. Не болят, само като изтръпване ги усещам, но без игличките и коремът ми става твърд. Понякога мисля, че е бебето, защото издува само от едната страна, а останалата част е мека. Като сменя позата, веднага минават. И моят доктор ми обясни, че не са страшни и към 6ти месец се появяват, за да подготвят организма за процеса на естествено раждане.

# 692
  • Мнения: 1 864
Пристигам със зайците Joy Поръчахме порт бебе от една страааааахотна дама във Фб, толкова мила, отзивчива и внимателна (пращам на ЛС линк, ако някой желае). Предлага много десени и като достатъчно луди естествено отново избрахме със зайче:



Платът:

Скрит текст:

Дори и да се окаже по-тъничко за декември, пак си умирам да го загърна вече вкъщи с него Heart
Много красиво. Видях го днес във фейсбук и си помислих кой ли ще му се радва, поглеждам и тук, а то познат, макар и задочно😉. Тази дама наистина прави много хубави неща. Ако не си бях поръчала порт бебе от друга дама, която също твори красоти...

# 693
  • Мнения: 1 189
Пристигам със зайците Joy Поръчахме порт бебе от една страааааахотна дама във Фб, толкова мила, отзивчива и внимателна (пращам на ЛС линк, ако някой желае). Предлага много десени и като достатъчно луди естествено отново избрахме със зайче:



Платът:

Скрит текст:

Дори и да се окаже по-тъничко за декември, пак си умирам да го загърна вече вкъщи с него Heart
Много красиво. Видях го днес във фейсбук и си помислих кой ли ще му се радва, поглеждам и тук, а то познат, макар и задочно😉. Тази дама наистина прави много хубави неща. Ако не си бях поръчала порт бебе от друга дама, която също твори красоти...


Може ли линк?

# 694
  • Мнения: 4 518
Боби, хич нямаш късмет с тези фетални, но както миналия път се оказа фалшива тревога, така ще стане и сега. На второ мнение ще ходиш ли? На мен за близнаци ми препоръчаха Стратиева в Оскар (заедно с Чавеева, но знаех, че там е гъч и се отказах от там). Ще стискам палци и ще чакам да пишеш. Само се опитай да си спокойна.
Габи, аз утре ще ходя да сменям моите клинове. Ако искаш напиши какво искаш и ще ти взема, ако има. А ако нищо няма и си търсиш М мога да ти изпратя единия мой, другия мисля да го ползвам след раждането евентуално. Ако те боли при контракция ти препоръчвам да се консултираш. Бракстън Хикс се усещат неприятно, но не болят.

# 695
  • Мнения: 1 041
Боби, хич нямаш късмет с тези фетални, но както миналия път се оказа фалшива тревога, така ще стане и сега. На второ мнение ще ходиш ли? На мен за близнаци ми препоръчаха Стратиева в Оскар (заедно с Чавеева, но знаех, че там е гъч и се отказах от там). Ще стискам палци и ще чакам да пишеш. Само се опитай да си спокойна.
Габи, аз утре ще ходя да сменям моите клинове. Ако искаш напиши какво искаш и ще ти взема, ако има. А ако нищо няма и си търсиш М мога да ти изпратя единия мой, другия мисля да го ползвам след раждането евентуално. Ако те боли при контракция ти препоръчвам да се консултираш. Бракстън Хикс се усещат неприятно, но не болят.
Fairytale11 благодаря ти, не ме болят, но е неприятно. А колкото до клина, недей, ще си взема от някъде. Аз преди да забременея носих М размер. Сега ще съм поне Л.

# 696
  • Мнения: 5 089
Gabi, клиновете са уголемени. Аз по принцип съм Л , а клиновете и М и Л са ми големи, като даже М е по-дълъг. Вечра сутринта в 7:30 си беше доста заредено и с клинове, и със сутиени. Даже помогнах на една баба да избере за внучка си клин. Искаше М, ама я убедих , че е за С Simple Smile
Контракции имам от 4 месец , но магнезий почнах чак в края на 5 месец. Основно ги получавам когато изкачвам някой баир или вървя по-бързо. Аз все още не се спирам и обикалям по много, но искам -не искам ще се наложи да намаля темпото, че ми е паднал хемоглобинът и се уморявам бързо .

# 697
  • Мнения: 60
При мен от няколко седмици също има тези безболезнени стягания на корема,  особенно като легна по гръб, като се обърна на една страна се отпуска. Отново съм на Магнерот 3х2 и продължавам с Алеракта,  та се надявам това да ги намали.
До колкото разбрах ако не са болезнени не е проблем и ако не са много на брой и на често.

# 698
  • Мнения: 1 088
Не ги усещах, но явно е тръгнал процесът преди 6ти месец. През август видяха на ехограф 'неспокойствие' 😀 и казаха 2х1 магнезий Диаспорал 300. Вече явно обръщам внимание и забелязвам едно неприятно стягане от време на време, да.
Другата седмица пак ще питам. Вдигането на магнезия засега май само менажира някои други болежки като тези по тазобедрените стави. Но все ми е в съзнанието как пише на опаковката ЕДНО на ден...

# 699
  • Мнения: 5 089

Другата седмица пак ще питам. Вдигането на магнезия засега май само менажира някои други болежки като тези по тазобедрените стави. Но все ми е в съзнанието как пише на опаковката ЕДНО на ден...
Въобще не се впечатлявай , че пише по 1 на ден. И 2 на ден не са особено висока доза. Аз почнах към магнезиевия цитрат да добавям магнезиево олио и само от него ми спират крампи и боли в ставите.

# 700
  • Мнения: 189
Fairy, на второ мнение засега няма до ходя, че то след като Чавеева ми ги казва тези неща, при кой да ходя? Ще се консултирам и с Коновалова, която ме следи и ще направя изследванено пък да видим.
При Стратиева ходих на второ мнение миналия път, като казах,че идвам от Щерев не ги обори, каза същите неща (с Чавеева работят заедно понякога и са си близки) но от отношението, прегледа и поднасянето на информацията съм много доволна. Харесах я.

# 701
  • Мнения: 4 518
Мдам, и това го има. Дано всичко е наред Hug
И аз съм доволна от Стратиева, затова я предлагам. От Карагьозова също съм много доволна.
А вие с бащата с какви килограми сте? Да не си е нещо генетично?

Последна редакция: пт, 17 сеп 2021, 12:01 от Fairytale11

# 702
  • Мнения: 189
Мдам, и това го има. Дано всичко е наред Hug
И аз съм доволна от Стратиева, затова я предлагам. От Карагьозова също съм много доволна.
А вие с бабата с какви килограми сте? Да не си е нещо генетично?

Бащата е 1.90м/ 100кг, аз съм 1.66/ 65кг преди да забременея. Не сме малки и освен това в нашата рода се раждат големи бебета, така че не е изключено.

# 703
  • Мнения: 4 518
Мдам, и това го има. Дано всичко е наред Hug
И аз съм доволна от Стратиева, затова я предлагам. От Карагьозова също съм много доволна.
А вие с бабата с какви килограми сте? Да не си е нещо генетично?

Бащата е 1.90м/ 100кг, аз съм 1.66/ 65кг преди да забременея. Не сме малки и освен това в нашата рода се раждат големи бебета, така че не е изключено.
Това звучи обнадеждаващо. Точно Карагьозова ми разказваше за близнаци с много различно тегло. Накрая се оказа, че си е ген.
Не знам каква баба ме гони... Добре, че ме разбра.

# 704
  • Мнения: 169
fairytale11, баба е баща на турски, така че грешката е вярна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт