Агресия в хипермаркет

  • 4 786
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68 644
ЧС, и аз това имах предвид, ама списващите така бяха набрали инерция, че ...ни приемат, ни предават.
Лично мен тяхното поведение ме притеснява повече...имам предвид това на "обществото"...вместо да се намеси, да помогне...атакува.
Но какво разбирам аз...

# 46
  • Мнения: 6 149
Значи охраната ги пуска, а нашата будна гражданка ги почва. Еми, хубаво, като не си вършат работа все някой трябва да брани обществения ред. Що не повика управителя на магазина?

# 47
  • Мнения: 31 669
Щом охраната не е взел мерки за нарушител в хранителен магазин, защо да не огласи случоя авторката.
Никакво гражданско общество не сме.
Значи някой ще парадира брутално и ще нарушава закона, а ние ще нападаме хората, които са  в правото си да не се примиряват
Браво на авторката, така трябва.
Щом този, който е трябвало да вземе отношение, си е затворил очите.
Да се дава гласност на такива случаи. , докато органите ни не се задействат.

Много съм съгласна с теб. Това е и моето мнение!!!

Елора, мисля че прекаляваш. Изказът ти е също толкова агресивен и неприятен, колкото поведението на двамата туристи.
Ама какъв е този двоен аршин.
Двамата туристи виновни, пък авторката, която също нарушава закона - невинна. Да, ама друг път.

Аз пък шапка свалям на тия дето не носят маски.
Ей така, докато тази простотия с маските не отпадне, барабар с ваксинирането. Което доказано не пази.

evencee, как ще повика управителя. Тя е каубоя, тя ще се справи с всички разбойници Grinning

# 48
  • Мнения: 40 892
Значи охраната ги пуска, а нашата будна гражданка ги почва. Еми, хубаво, като не си вършат работа все някой трябва да брани обществения ред. Що не повика управителя на магазина?

Аз това щях да направя - ще го повикам и ще изискам да бракува всички кроасани, над които са се надвесвали хора без маски. Ей така, пред мен да ги съберат и в коша. Да видим дали няма да се стегнат. Тяхно задължение е да не пускат хора без маски, не е мое да се бия с нахалниците.

# 49
  • Мнения: 14 966
Замислих се защо така се нахвърлиха съфорумките срещу авторката. Нейните мотиви може да са били да сигнализира РЗИ, полиция и т.н.
Заснела е нарушители.
Не бих се притеснила, ако някой ме снима в магазин. Виж, ако съм без маска, ще реагирам като онези кроасанопипци.  Гузна съвест и се ражда агресия.

# 50
  • Мнения: 2 961
pppqqq , то да беше един като този , който си снимала ..
В Билла на центъра /сигурна съм , че това е магазина/  не се спазва никакъв контрол дали се носят маски ....

# 51
  • Мнения: 36 482
Да, Билла е. Ако не бяха направили скандал, нямаше и да ги забележа.

# 52
  • Мнения: 6 149
И аз пак не включвам реотана. Защо агресията е насочена към тези, каквито и да са, а не към хипермаркета, който очевидно не спазва наложените от държавата ограничения? Тя снима, почва саморазправа, дърпане някакво - и охрана пак няма, управител няма ... къде спят тези хора? Авторке, отишла си на гости там, не се прави на каубойка, верно, ами задействай структурата. Ами ако те бяха причакали навън зад някой ъгъл? Бе, въобще, хубаво е да си смел, ама понякога не си заслужава. И не е твоя работа. И пак да кажа - мисля, че работата ти е с магазина, не с някакви си там, дето се правят на интересни ... че и ти след тях.

# 53
  • Мнения: 40 892
Малко да разсея напрежението. Веднъж в Билла бяхме преки участници в насилие. Та аз и ММ си пазаруваме и по едно време мъж и жена се скарват и изведнъж мъжът (някакъв незабележим чичко на средна възраст, среден ръст и средни кила) удря шамар на жената. Бре ММ веднага го хвана за яката, вдигна го във въздуха и го отмести от жената, като му се накара как може да удря жена. До тук добре, ама изведнъж отнякъде долетя мъжът на жената (същия калибър) и налетя да бие онзи. Съответно на ММ мус е наложи с едната ръка да държи единия, с другата ръка другия и да ги избутва на две ръце разстояние един от друг Grinning После дойде охраната и ги оставихме да се карат без физическо насилие.

# 54
  • София
  • Мнения: 7 990
Всеки ежедневно се сблъсква с хора, неносещи маски. Не разбирам какъв ефект се цели, поствайки снимката тук? Все едно да направим фотоалбум с такива. Били ваксинирани, рускоговорящи и не знам още какви. И какво от това? Има органи, на които е вменен контролът върху спазването, там се обърнете. Пишете до управителя на магазина, до шефа на регионалното РЗИ, до централата на магазина, ако щете....Иначе тук всеки интерпретира според личното светоусещане и мнение за мерките и т.н.

# 55
  • Мнения: 14 966
Там е работата, че контролните органи не упражняват контрол.
И това е така, защото на никого не му пука , че има правила.
И темата го доказва.
Ще подминаваме, защото не ни е работа.
Не.
Работа ни е, защото това показва зрелостта ни като общество.
Спомням си случая с Митко от Пловдив.
Значи можем

# 56
  • София
  • Мнения: 3 715
Мда, супер малооумна тема. Пък ако знаеш колко неваксинирани не носят маска и нагло се дръвчат като им направиш забележка мани -мани. Новината на века - освен прости неваксинирани има и прости ваксинирани 🤦♀😂

# 57
  • Мнения: 10 993
Ходя с маска, защото така изискват. Не ми пука другите с мадка ли са или не са. В скандали не се намесва никога, да се оправят кой как може. Ако ми е депресиращо, напускам магазина. Магазини колко искаш, баш в тоя ли трябва да пазаруваш.

# 58
  • Мнения: 14 843
Там е работата, че контролните органи не упражняват контрол.
И това е така, защото на никого не му пука , че има правила.
И темата го доказва.
Темата нищо не доказва и не е вярно, че контрол не се упражнява. Тези институции, които трябва да упражнят контрола, не се самосезират, а действат по сигнал , подаден към тях, а не по пусната тема в бг-мама.

# 59
  • Мнения: 14 784
И аз не схващам какъв е смисъла на темата. Че то сторици,хиляди хора са без маски,като ги снимаме какво ще постигнем? Те няма да сложат маска,само защото някой ходи и снима. До колкото знам няма разрешение на ваксинираните да са без маски. Хубаво е да се пускат сигнали,но и аз мисля,че това се прави до съответните органи,а не във форуми и социални мрежи. А пък да се бутам да снимам,да си търся белята залудо,все едно ще оправя света,няма как да стане. Сами си правите екшъни и си участвате в тях. Не защитавам двойката от снимките,нито съм ЗА бездействието,но това не е начина.

Общи условия

Активация на акаунт