Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Обсъждане на имотни обяви-24

• 9 013
  • 215
  •   6
Отговори
# 45
Е то не трябва от това, че някой е казал, че 23 кв. са малко, автоматично да се разбира, че е имал предвид, че хората са неудачници. То при тези цени и това да си купиш пак евала. И да, 23 кв. са малко чисто обективно, но не значи, че не може да се направи добре. Примери в нета бол. Не трябва хората да са толкова тънкообидни.

# 46
Блеккет, ако визираш моя пост, когато беше зададен въпросът не ставаше ясно, че са купили жилището. Ако знаех, нямаше да се формулирам по този начин, но в интерес на истината мнението ми щеше да е пак това. Тераса от 2 кв.м. няма абсолютно никакво приложение според мен, както и склад от 0,5. За стаите всеки си има мнение, за мен ключов аргумент за покупка на жилище е да има пространство. Ако се налага да съм на тясно по някаква причина, по-добре да съм под наем, поне да не се обвързвам дългосрочно с нещо, което така или иначе не ми харесва. Иначе хем го плащаш, хем те е яд на него всеки ден... За сметка на това други хора държат да са в центъра, аз държа да не съм в центъра, и да не съм до метро, булевард и други възлови транспортни точки.

Съгласен съм и с Мандаринка, като цяло в тази тема всеки е махнаджия, и казва какво не му харесва, ама никой не казва колко от тия недостатъци има собственото му жилище...

Допълвам, понеже се появиха няколко нови поста: И според мен не е ОК това, че мъжа й го е купил, след като очевидно имат разнопосочни мнения за апартамента. Мисля че този детайл може да се окаже далеч по-големия проблем отколкото размера на стаите.

Последна редакция: сб, 28 авг 2021, 10:45 от Slashy

# 47
Не става дума за тънкообидност, а за характер. Има по-емоционални, по-нерешителни хора, това е положението - характер. Дори с времето (годините) да успееш частично да коригираш тази емоционалност, пак е трудно да станеш т.нар. "перде", да не ти пука от коментарите на другите.

Стандартните панелни холове са 3,50 ширина на 5,20 (приблизително), зависи дали има балкон отпред или няма. Това са приблизително 18,5 кв.м. Ако има балкон отпред и там е изнесена кухнята, стават към 21-22 квадрата. Значи почти същото като този нов апартамент. Ако ширината на кухньохола е 3,30, а не 3,50 м., това означава, че дължината е повече (не мога да видя размерите на скицата). Една Г-образна кухня на влизане в дъното, маса/барплот за хранене и останалата част за диван. Общо взето съвсем стандартни размери, дори бих казала съвсем прилични, че в интериорната и други подобни теми за обзавеждане съм виждала доста кухньохолове тотал от 16 до 18-19 квадрата.

Балконите е вярно, че са символични, но това е положението, също не е чудо невиждано.

Нишата от половин квадрат, наречена склад, е точно за пералня и сушилня отгоре, или ако тези уреди се сместят някъде другаде (кухня/баня), един минимален килер, т.е. само врати отпред с рафтове.

Слаши, тя и Милена предпочита по-голямо, както и мъжът ѝ, но ако беше погледнал по-внимателно, щеше да видиш, че тя има семейство с деца и наем на голям апартамент със съпътстващия риск от редовно местене по квартири не е опция за тях.

И да, хубаво е в идеалния случай и мъжът, и жената да постигнат съгласие, но това е идеалният случай, има доста нюанси и варианти във взаимоотношенията, които са съвсем приемливи. Другият краен вариант на консенсуса е с години да чакат Годо, т.е. идеалният апартамент на идеалната цена. Което също не е идеален вариант, защото годините си минават, времето за изплащане на жилище става все по-малко, а цените не падат.

# 48
Слаши, нямах предвид твоя пост в никакъв случай. Наблюденията ми са, че темата щеше да завие в тази посока и затова коментирах, също подозирах че ще има кпментари как семейни покупки не се обсъждат, аз лично преди години правих цирк на ММ за съдомиялнята че я е купил без мен, бяхме коментирали, но той получил хонорар и отишъл и я купил с цел да ме зарадва и аз се прибирам, той я свърза, вместо да се радвам аз правих циркове, с което не се гордея и съжалявам, та като каза тя че мъжът й е взел жилището лично аз се зарадвах, защото се сетих за нашия случай с изненадата.

В допълнение човек не трябва да гледа на това жилище до живот. Като се оправят и поживеят може да го сменят след 8-10 години, това е инвестиция. 84 хиляди ли беше, сега за три помещения тази цена е в повечето случаи мираж.
Моята забележка към тази обява е, че е малко напред във времето, аз го написах и в първия си коментар по обявата.

# 49
Зависи и от потребностите на човека. Аз например не ползвам балкона за абсолютно нищо. Излизам си навън в парка, не простирам. ММ само пуши там, та не ме интересува много размера. Също в предното ни жилище поради липса на място бяхме само с остров, без маса за хранене и беше идеално. Хем за готвене, хем за хранене. Само инвестирахме в бар столовете да са по-удобни, за да стават за хранене. В никой момент не ми е липсвала трапезна маса.. На скицата пък в склада ми изглежда, че точно ще се съберат пералня и сушилня, което си е супер.

# 50
Балкончетата на мен ми допадат, аз на нашия слагам само цветя, а тези за цветя и за един пушач стават.

# 51
За терасите явно различни вкусове, ако ще е 2 кв.м. бих предпочел да няма изобщо тераса, или това пространство да е към стаята. Ако има тераса, трябва да може да се сложи поне маса със столове, иначе няма смисъл. И за пълнота да кажа, че в момента нямам тераса, точно затова искам да променя този факт, но не бих го заменил с такава от 2 кв.м.
За сметка на това спалнята ми е 20кв.м. и ми се вижда тясна, бих искал следващата да е по-голяма. Оттам идва мнението ми и за спалните, и за хола.

Мандаринке, къде трябваше да видя, че Милена има семейство с деца? Не че това променя въпроса й за мнение относно апартамента...

# 52
  • Sofia
Имам малки деца. Столове и маси на балкона НЕ слагам. Винаги се притеснявам, че някой ще се покатери и ще падне. Ползвам си балконите само за цветя. С което искам само да кажа, че може да има различни гледни точки към ситуацията с балконите.

# 53
Цитат
всичко това с перфектно изложение и разпределение, разбира се в скъп квартал - хем с добра инфраструктура, хем тихо, хем на пешеходно разстояние до парк - Борисовата разбира се, всичко друго е малко и е по-скоро квартална градинка. Laughing
И непременно жилището да е на 4ти,не последен етаж.Stuck Out Tongue Closed Eyes
Честито на новодомците!
Сега започва трудна,но и интересна част с ремонт и обзавеждане.Много е вълнуващо накрая всичко ще бъде тип-топ.Това са хубави емоции.

# 54
На мен ап. 1А ми харесва много за съотношението цена/разпределение. Квадратурите на спалните са приемливи,в коридора има достатъчно място за гардероби,има възможности да се промени входа на едната спалня,за да стане дрешника/килера по-голям. Има си два санитарни възела+килер,което си е супер функционално. Излиза се на тераса от всяка стая. На мен ми харесва,много по-хубав е от повечето,които съм гледала. Дори ми се струва по-функционален от лофта за 320 к евро. Определено става за семейство с две деца.
Като минуси за мен са местоположението  (далечен квартал),но това се митигира с метро от части най-вероятно и втори минус-северни спални,вероятно тъмни заради ниския етаж.
При всички положения този апартамент с напредване на строежа ще струва повече и мъжът е направил много добра сделка,че го е купил.

# 55
Сега започва трудна,но и интересна част с ремонт и обзавеждане.Много е вълнуващо накрая всичко ще бъде тип-топ.Това са хубави емоции.

Абсолютно съгласна!

Милена, не се ядосвай на мъжа ти. Видяла си колко е тегаво от известно време да намериш читаво жилище за парите, които имаш. А вие сте успели. Дори когато имаш много-много пари, да намериш жилище, което да отговаря на всичките ти желания, е почти илюзия. Колко хора се оплакаха, че са харесали жилище и са им го измъкнали под носа. Та понякога човек трябва да поеме дъх и да каже - това е, имаме сделка!
Имате си вече новичко жилище - всичко ще се нареди, с радост, любов и разбирателство да си го ползвате! 
И сега вече имаш "железен" аргумент да настояваш пред мъжа ти на твоето при ремонта и обзавеждането!

# 56
Цитат
И сега вече имаш "железен" аргумент да настояваш пред мъжа ти на твоето при ремонта и обзавеждането!
О,да!В момента правим баня,в жилище,в което не живеем и едва ли ще живеем там.Аз съм се развихрила.Сама си подбрах всичко,поръчвам по свой вкус,смених си мнението 2-3пъти,давам нареждания,друг изпълнява и не ми противоречи.Вече обмислям ремонт и на стаите.Няма да е тази година,но си представям,гледам насам-натам.

# 57
Абе 23кв стават, но кухнята ще е малка и трапезната маса също ще теснее. За семейство 2, 3 човека няма никаква драма, но като гледам снимката на жената, има 3 децаз 5чл семейство ще му е тесничко в такъв 3ст.

# 58
Гого, с риск да ме затрият, но да попитам - наистина ли искаш да скапеш радостта на жената от новото жилище, само за да е на твоето?

Още чакам да се похвалиш с търсената идеална къща, евтина при това. Колко стана вече да търсиш - година? две?

# 59
Мандаринке, за Гого не искам да говоря, но от моя гледна точка: разбира се, че не искам да скапвам нищо и да съм хейтъра в стаята, но как мога да й скапя радостта, след като тя самата не се радва, доколкото виждам? Това вашето е малко инфантилно, звучи като "няма нищо мамино, то ще ти мине, я виж тука каква хубава играчка имаш". Ако съм на мястото на Милена, това което ти и още 2-3 човека и казвате, би ме обидило още повече.
Не те упреквам, ако мислиш че така наистина помагате (от "женска" гледна точка или по друга причина) тогава добре, но за мен е по-добре голата истина (в случая става дума за лично мнение, така че няма "истина"), поднесена искрено, дори да е неприятна, отколкото очевадно захаросано мнение

Общи условия

Активация на акаунт