Мнения за гимназии в Пловдив - 2

  • 31 103
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Майничка
  • Мнения: 12 698
Ремонтите не ги решава 100% училището, зависи кога ОС обяви конкурса, дали има обжалване, кога отпуска средствата...

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 9 761
Детето ми е било по автобусите от първи клас и нито за миг не съм съжалила за това. Не бих заменила добро училище само заради местоположението му.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364
За мен в конкретната ситуация е по-притеснително, че евентуално племенничката ми ще се наложи да е втора смяна цяла година. В НТГ учат на срокове и първия срок 8-10 клас са първа смяна, след това са цял срок втора смяна. А някак си не вярвам да имат избор да си продължат по същия начин в сградата на друго училище.

На нас НТГ ни беше целта, като и локацията хич не ни беше маловажна. Детето за 20-тина минути пеша е в училище/вкъщи. А що се отнася до така добр уредения ГТ, за линия 10 вече цяла година чета оплаквания, че никаква я няма.

Последна редакция: чт, 14 юли 2022, 19:45 от tonitabrandtner

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 1 344
Линия 18.
И аз съм от тези, на които им се струва несериозно отказ от НТГ, "ако знаех, че ще ми е в Тракия"
Синът ми си свали приложение, което ти казва кой автобус на коя спирка в колко часа ще е. Много му е полезно.
Ползва 18 в посока езиковите. В другата посока стига и до 60-класното. От там минават 44,9,24,29,66...и смятам, че никак не са малко.

# 679
  • Мнения: 144
Локацията би ми била довод до 4-ти клас, от там нагоре ми е смешно, особено като се обсъждат разстояние в рамките на града.
Аз имам претенции и за училището от 1 до 4 клас, какво да говорим за по-нагоре. Средата е много важна. В момента единият е в единия край на града, - буквално, другия в другия, а живеем в центъра, и какво от това, справяме се! И двамата много си харесват училищата и не искат други, по-близки до центъра.

# 680
  • Мнения: 4 159
Моят син от 5 клас пътува от село след Тракия до МГ. Всички ми се чудиха на акъла' но аз никога не съм имала съмнения и не съжалявам. В началото милият знаеше само един рейс и чакаше само него' понякога пътуването отнемаше 2 часа. С пандемията разредиха и рейсовете' та се налагаше да хваща автобус в 5.50.  Сега вече знае целия град сигурно по-добре от пловдивчани.
Въпрос на приоритети е!

# 681
  • Мнения: 2 927
понякога пътуването отнемаше 2 часа
Ако е 2 часа на посока не си заслужава. Но всеки решава сам за себе си. На мен разстоянията винаги са ми били приоритет.
Затова сега ми е кофти, че училищата, което сме набелязали с шестокласника са все на автобусно разстояние. Естествено една учебна година време не е малко и желанията могат тотално да се  променят. Ще видим.

# 682
  • Мнения: 111
И аз да се похваля приета и записана по първо желание в " Свети Патриарх Евтимий". Записахме я и разгледахме училището. Хареса и като обстановка. Доста е приветливо. И е на хубаво място, а не в някой край на града. С брат й ще пътуват с един и същ автобус. Взехме и униформата с голямо вълнение.
Ходихме и до общежитието и там се записахме. Сега ще чакаме 15 септември.

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 9 761
МГ в 5 клас си заслужава и още как.
Наистина е въпрос на приоритет.
Famii, това е моето училище. Учила съм там от 1 до 11 клас. Е, преди сто години съм го завършила и с език, който вече не се изучава там. Дано детето ти намери нови приятели и се чувства добре.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 598
И моето от 8 до 11🙂 dundi да не си била с италиански? При господина... То и аз преди 100 години

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 9 761
И моето от 8 до 11🙂 dundi да не си била с италиански? При господина... То и аз преди 100 години
Не, с френски. Ние бяхме първите, които започнаха да учат италиански, но факултативно. Много беше забавно, аз после и в университета продължих да си ходя на италиански с друга специалност и с разрешение от декана.
Бяхме от онези, които ходехме във Франция на обмен. Много хубаво беше. Но всичко приключи, и френски няма вече в училището.

# 686
  • Мнения: 269
5 години съм пътувала от единия край на града до другия за езиковата гимназия и съм оцеляла, и човек съм станала мисля. Естествено, че ако е на по-удобно място е далеч по-приятно, но това не може да те спре да получиш необходимото образование.
В ЕГИВ бяха изкорубили подовете тази седмица, сменят ги. Може и освежаване да правят.

# 687
  • Майничка
  • Мнения: 12 698
Обновяват няколко стаи. Те всяко лято си ремонтират по няколко, за колкото стигнат парите.

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 1 344
Famiii,
честито! Аз (поне) още една година ще се размотавам около "Патриарх Евтимий" заради бъдещата седмокласничка. Така че може да се засичаме без да сме наясно, че се засичаме с теб или с дъщеря ти....
JoyJoyJoy
Успех и дано да й е на късмет!

Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 15:16 от JiD

# 689
  • София
  • Мнения: 23 159
5 години съм пътувала от единия край на града до другия за езиковата гимназия и съм оцеляла, и човек съм станала мисля. Естествено, че ако е на по-удобно място е далеч по-приятно, но това не може да те спре да получиш необходимото образование.
В ЕГИВ бяха изкорубили подовете тази седмица, сменят ги. Може и освежаване да правят.
И аз така, от Южен до Руската. Хич не е приятно, особено като имахме по 8,9 часа на ден, ама се преживява.

Общи условия

Активация на акаунт