Боя за коса - Blond50 - Клуб на блондинките

  • 34 113
  • 753
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 593
2 процента

# 151
  • Мнения: 1 008
Оксидантът се поръчва отделно, изобщо не влияе на израснали корени ,боята е само тонираща , бързо се измива ,наистина има блясък след нея, не ми увреди изобщо ,а напротив по гладка и мекичка ми беше ,аз съм с балеаж, имам среден пласт рижав и матирах него с 6 ца, иначе и аз се чудя русите си краища кой цвят да избера ,ниво 9 ка ,ама сиво ли ,бежаво ли ...може ли някой да покаже снимка .
и аз съм с рижав среден пласт, след 2 обезцветявания през 2 дни, едното с безамонячен блондор, който се смесвал с вода, втория път с амонячен, но ефекта е руси, почти бели дължини, рижи корени 5 пръста от главата(балеаж). Имам вкъщи оцв балсам на Леганца, безамонячен блондор на Лакме и 2 бои- едната 8ца, другата 10ка. Идеи? Sad

# 152
  • Мнения: 5 203
Алиса, тези блондори по дължините ли ги мазахте? Корените мазахте с блондор и са рижи, така ли? С какъв оксидант?
Може ли снимка?

# 153
  • Мнения: 1 008
Корените не са мазани , правихме балеаж, не знам с какъв окси.  Краищата ми са почти бели.

# 154
  • София
  • Мнения: 769
Привет, може ли да ми дадете съвет, защото за първи път ще се боядисвам вкъщи с проф. боя (lakme амонячна 12/20) + плекс (colourplex) + сив тонер lakme и  не знам точно как да действам с всичко това. Чета упътванията, но малко се обърквам. На тях пише, че смесвам плекса с боята, боядисвам, мия с мек шампоан (lakme за боядисана коса) след това слагам тонера за 2 до 5 мин на подсушена с кърпа коса (?) И след него отмиване пак с шампоан (?) така пише в упътването. И най-накрая слагам балсама /стъпка 2/от плекс-а. Така ли да процедирам? Това, за което не съм сигурна е,че след боята се отмива  с шампоан (но да не падне цвета?) и след тонера отмивам пак с шампоан? Така ще остане ли нещо от него ?
Питам тук, за да не объркам нещо, понеже не съм ползвала досега тези продукти заедно.  
Благодаря. 🌸

# 155
  • София
  • Мнения: 10 291
Привет, може ли да ми дадете съвет, защото за първи път ще се боядисвам вкъщи с проф. боя (lakme амонячна 12/20) + плекс (colourplex) + сив тонер lakme и  не знам точно как да действам с всичко това. Чета упътванията, но малко се обърквам. На тях пише, че смесвам плекса с боята, боядисвам, мия с мек шампоан (lakme за боядисана коса) след това слагам тонера за 2 до 5 мин на подсушена с кърпа коса (?) И след него отмиване пак с шампоан (?) така пише в упътването. И най-накрая слагам балсама /стъпка 2/от плекс-а. Така ли да процедирам? Това, за което не съм сигурна е,че след боята се отмива  с шампоан (но да не падне цвета?) и след тонера отмивам пак с шампоан? Така ще остане ли нещо от него ?
Питам тук, за да не объркам нещо, понеже не съм ползвала досега тези продукти заедно. 
Благодаря. 🌸

От всички бои, които съм използвала, най-трудно се докарва цвят с Лакме, просто не изсветлява достатъчно.

Шампоана не отмива боята, не се притеснявай. Аз бих измила косата с шампоан след боядисването с амонячната боя, след това подсушаваш добре косата с кърпа, колкото по-суха, толкова по-силно ще хване тонера. Ако косата ти не е светло кестенява или тъмно руса, то 12/20 ще ти я изсветли максимум на на ниво 9, при това ниво, този тонер, бих го държала поне 20мин., ако е 10 и 5мин. са достатъчни. След това изплакваш добре само с вода, нанасяш втората стъпка на плекса и стоиш колкото време имаш, и изплакваш само с вода.

Тонера на Лакме е уникално добър за матиране, но държи 2-3 измивания, един от най-нетрайните които съм използвала.

# 156
  • София
  • Мнения: 769
Ох, супер, мноого ти благодаря за информацията!  В процес на боядисване съм вече, даже викнах втори човек да помага 😄 че мен хич ме няма  и за да не губя време..надявам се поне малко изсветляване да има. Като цяло корените са ми тъмни на мен (естествения цвят), но не мога да определя на кое ниво.. Казват ми, че се води русо, пък на мен ми се струва доста тъмно за русо. Дължините са ми изсветлявани с блондор преди (имам балеж) и общо взето са всякакви цветове и шарении при мен и сега гледам да ги уеднаквя малко. И може би трябваше да взема оксидант 12% (моя е 8, 4%) Дано се получи нещо. Ето това ми е корена, когато е израстнал.

# 157
  • София
  • Мнения: 10 291
Ох, супер, мноого ти благодаря за информацията!  В процес на боядисване съм вече, даже викнах втори човек да помага 😄 че мен хич ме няма  и за да не губя време..надявам се поне малко изсветляване да има. Като цяло корените са ми тъмни на мен (естествения цвят), но не мога да определя на кое ниво.. Казват ми, че се води русо, пък на мен ми се струва доста тъмно за русо. Дължините са ми изсветлявани с блондор преди (имам балеж) и общо взето са всякакви цветове и шарении при мен и сега гледам да ги уеднаквя малко. И може би трябваше да взема оксидант 12% (моя е 8, 4%) Дано се получи нещо. Ето това ми е корена, когато е израстнал.

Твоят случай е като моят Simple Smile)))

Най-важното е да не нанасяш на изсветленото с блондор! Нанеси само на корена и остави 40 мин. Изсветленото ще се уеднакви с тонера, но ще остане по-светло.

# 158
  • Мнения: 5 203
Взели сте боя 12 ка с оксидант 8.4%, така ли? Не вярвам да оеднаквите с русото по дължините. Естествената ви коса е като моята, тъмно руса. Около 7 мица ми се струва на мен. В корена предполагам ще стане около 9 ка на първо боядисване. При мен прясно боядисания корен винаги има златист подтон каквото и да слагам. Ако целите оеднаквяване, според мен ще ви трябва по-силен окдидант. Може би да смесите равни количества 9 и 12%. Това от моя опит.
Пуснете една снимка след боядисването, да видим все пак какво се е получило.



Ето при мен последното боядисване, боя 10 + 9, оксидант 9 +12%, ще продавате рошавия вид, но е преди къпане.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 11:52 от brumm

# 159
  • София
  • Мнения: 769
Благодаря ви много. Ами да, общо взето преди се боядисвах с по-обикновените масови бои тип syoss /loreal и си взимах възможно най-най-светлата която има налична и всеки път ми ставаше рижо и до там.. Но в моя косъм май има и червен пигмент. И Затова сега искам да пробвам стази боя на lakme. Иначе знам, че няма как да има уеднаквяване, защото все пак дължините са с блондор, но поне малко..  А след снимката по-горе имам и правени и кичури в корена 😀 изобщо пълна какафония. Но да видим какво ще излезе сега. Просто проблема е, че мен много ме дразни естествения ми цвят  в корена като избие и израсте в корена направо не мога да го гледам. Много тъмен ми се струва, а аз харесам само светлото русо. 😐 И пролетта исках фризьор да ме направи цялата руса с глобално обезцветяване с блондор,но отидох и ме спряха, защото косата щяла да ми стане на метла казаха и аз ги послушах и затова направихме балеаж за уж по-щадящо. Но тази шарания и контраст сега много ме дразни. Обичам си светлото русото и това е. Не харесвам контраста,нито дълбокия корен, н  все си ходя рижа и прошарена. Ще споделя после 🌸

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 12:22 от LoLo30

# 160
  • Мнения: 5 203
И аз съм като вас, с тази разлика, че не харесвам светло русото, но косата ми изсветлява от слънцето и каквото и да правя, все съм светло руса и в чудене какво да правя с дразнещия ме корен. Вариант е да изсветлявате корена с някоя 9 ка, тогава когато косата започне да израства, контрастът с корена не е толкова голям, плюс това боята от прясно боядисания корен се измива леко, та се получава нещо като дълбок корен. Аз съм на периоди, понякога боядисвам по този начин, друг път изсветлявам повече и така.

# 161
  • София
  • Мнения: 769
Ето ме и мен... с потресаващ резултат (главно от тонера) 😀 май приключвам с експериментите. Резултатът е отново рижав корен със супер интензивни сиво-сини кичури.. Просто разкош. Не знаех, че този тонер е толкова силен, стоях под 10 мин. и измих добре с шампоан. Буквално хвана само най-светло русите-бели кичури, а всичко останало, което рижавее си остана рижаво. И сега контрастът е уау. Ами.. ще чакам да падне тонирането и така.. Cold Sweat

Иначе с боята (силно изсветляваща lakme 12/20) резултат при мен е точно както и със стандартна боя loreal preference extreme platinum (10.21) - рижави корени.  Само дето lakme-то не изкушава толкова много (усещаше се още по време на измиване) , но не знам от боята или от плекса е. Ето снимка

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 14:36 от LoLo30

# 162
  • Мнения: 5 203
Лоло, боята не е виновна и по мое мнение е хубава. Оксиданът ви е слаб.
Синьото го очаквах. И при мен така става с тонерите, затова не ползвам.
Слагахте ли боя по дължините?

# 163
  • София
  • Мнения: 769
Не, боята беше само в корена, където реално е и най-тъмното, което ме дразни. Дължините са ми по-добре (и те жълтееха, но поне бяха светли) А тонера също го слагах главно в корена и отпред, защото количеството така и не стигна за целите дължините (слава богу) за оксиданта- да, и аз имах опасения, че ще е слаб, така се и оказа. Вече ще знам.

# 164
  • Мнения: 5 203
На следващото боядисване си вземете по силен окдидант и не си купувайте тонер, а една боя, ако искате да станете пепелива, може би натурална 9 ка. Ако вземете 9.1 рискувате да имате сходен резулат на днешния. Аз харесвам вече бежовите отенъци, защото корена ми така или иначе е в топъл отенък и на едни пепеливи дължини не ми изглежда добре и подчертава разликата. С бежово става приятен натурално рус цвят и се понасям. Боята смесвате може би с 3% оксидант за масирането, може и с 6% но не знам как ще се понесе от блондираните дължини, като добавите и маска, балсам или шампоан към сместа. Плекс също, ако решите. Моята фризьорка съветва с шампоан и стоене около 15 мин, за да може косъма да поеме. Прилагам снимка, горният ми пласт е леко за подстригване, ама фризьорката ми е далеч, а се въздържам за сега да действам сама с ножицата, защото прическата ми харесва.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 14:57 от brumm

Общи условия

Активация на акаунт