ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 5

  • 19 608
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 041
Мойта трябва наистина да е доста гладна та да пояде и понякога на трети път предлагане в рамките на 2 часа  почва да яде, но не насилвам.  Наддава с по ок.250-300 гр. на месец, изследв.на годинка бяха ок.

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Изобщо не му отразявам тръшканията, той не отразява шамарите и приказките ми. В яслата не се тръшка. На чуждо място също.

# 527
  • София
  • Мнения: 418
Освен тръшкането, девойката пищи и хапе. Има мноого зъби и е много неприятно. Като ѝ се скараме се хили..Ама период, после ще дойде друг и така Smiley

# 528
  • Мнения: 3 041
Оле, мойта като й се повиши тон - рев поне 5 мин., обидена... Не дай си Боже жест някакъв (като подръпване например, навън, когато се заинати). Следват писъци все едно сме я пердашили здраво. Хитро, не може да се отрече Wink Яки нерви и търпение с нея трябва, брат й изобщо не е бил и не е претенциозен...

# 529
  • Мнения: 371
Някои давал ли е коластра?

Аз мисля някога отдавна бях писала, че давам. Още след 7-8 месец някъде. Не съм от най-редовните, но гледам повече от ден-два да не пропускам. За щастие до сега не се е разболявал, нито сополи, нито кашлица, нищо... 1 път само температура покрай първите зъби. Не го пазя особено навън, дори понякога се чудя как държи това дете толкова и нищо не му става... Кой знае дали ген, дали нещо от добавките или комбинация. Ако не кърмиш, коластрата, поне според мен, е добра идея. Аз също се черпя.

# 530
  • Мнения: 270
За съня - моята още си е на две дневни дрямки, първата е около час и 30 мин, втората час и 10-15 мин. Гледам да не спи след 17 ч, че после вечерта откарва до 22-23. В най-добрия случай вечер заспива между 21-21:30 и спи по 10-10:30 часа. Сутрин се буди между 8-8:30ч.
Като гледам вашите бебоци колко отдавна ходят и се притеснявам вече. Само лази, иначе се изправя доста по мебелите и се придвижва по тях, но не ходи.
Някой беше питал дали се поти главичката - абсолютно след всеки сън е с мокра глава, но не ме притеснява, тъй като и аз като малка съм била абсолютно винаги така след сън.
Подаръците за нея от едните баба и дядо са детска дървена кухня, тя има и една пазарска количка с продукти и много се кефи, така че се надявам и на кухнята да готви и да се занимава. От другите баба и дядо шейна. Ние за близките ще направим кошници - купихме от Джъмбо и ще ги напълним с домашни сладки, вино, мезета, сирена, шоколад и някоя дребна коледна играчка от пепко. По-скромно ще е тази година откъм подаръци, защото ремонтът ни тече с пълна сила и всички пари отиват там, а вече нямаме търпение да си се пренесем, защото в момента се гърчим тримата в една гарсониера и не е много приятно.
Продължавам да я кърмя - за приспиване на дневните дрямки и вечер - за сега друг начин за бързо и лесно приспиване не съм открила. Цикълът ми дойде на 1ви - почти след 2 години без.

# 531
  • Мнения: 4 844
Villy, няма нищо притеснително, щом се изправя и ходи по мебелите. Остава само да се престраши да се пусне. Сигурно ще е скоро.
Мисля, че до 18 месеца беше нормата, може да бъркам, но имате още много време. Важното е, че може да стои на крачета, пък и си прави даже крачки.

Моят се е изпотявал, само когато е било по-топло е стаята. Държим около 20-21 градуса и спи по боди и есенен спален чувал.

# 532
  • Мнения: 278
Apricity, пу пу, все така да бъде. А на коя марка ползваш коластрата?
Villy, моя направи първите си няколко крачки, когато баща му клекна до него и протегна ръце, движейки се назад. Аз като клекнех не искаше да се пуска. Отне му горе долу месец, за да се престраши да се пусне за по-дълго разстояние, но направо обиколи целия апартамент. Друго което мога да ти предложа да направиш е да наредиш два три стола с малко разстояние между тях и постепенно да увеличаваш разстоянието.
Аз питах за потенето. Ох, може би трябва да проветрявам малко преди лягане.. той се поти само като заспива вечер, като лягам аз го преобличам и сменям чувала, защото около вратлето и гръбчето са мокри, сутрин като става е ок. Спи на 23 градуса по пижама с чувалче 1 тог.

# 533
  • Мнения: 376
И ние не ходим все още 😊 най и е добре на кошарата. Там се пробва, пуска и си стои няколко секунди и пада, пробва се там да прави крачки. Иначе я е страх 😊

# 534
  • Мнения: 534
За Коледа взехме интерактивното кученце на Фишър прайс, видя го при едно друго дете и много го хареса, надявам се да си играе. От едните баба и дядо ще получи монтесори кула и някакви играчки, а от другите пари.
Все още спи по два пъти на ден, вечер ляга към 20 ч до 7:30-8:00 с няколко мрънкания през ноща.
Тръшка се, сърди се, тропа с ръце и крака, удря си главата някъде, когато кажа не или откажа нещо. Понякога повишавам тон и се карам, но без голям резултат, не ми се мисли за напред...
Нашата педиатърка не пусна изследвания на последната консултация, но тогава сложи ваксината и може би за това. Ще се обадя да я питам, ако не аз ще пусна самостоятелно.
Много си играе с книжки и често купуваме, вече дори издава звучи като някои от животните по картинките.

# 535
  • Мнения: 196
Аз давам периодично имуностимулатор с коластра Самбумил.
Кая още не се е тръшкала, но забелязах, че като и се скарам и прави физиономия все едно ще заплаче….. Сушим косата със сешоар от преди 2месеца някъде, не я е страх от него, нито от прахосмукачката.
За Коледа взехме лего и един говорещ папагал. На бабите казахме парички да дават 😄
Ние за съжаление нямаме сняг, но тук в Стара Загора рядко има.
Сутрин се събужда около 7:30,8ч, после към 11ч заспива за час някъде. В 16ч заспива пак до към 17:30ч,18ч и вечер 21:30,22ч е заспала.
2 седмици не искаше да яде от кухнята, но като изби кътника и пак започна да си хапва от там.

# 536
  • Мнения: 871
Здравейте мами, Честита Коледа! Идвам да ви питам нещо във връзка с подаръците. Имате ли/мислите ли да купувате триколки (от тея дето се бутат от майката?). Нещо не съм сигурна, че им схващам смисъла. Ако е да се вози, не може ли количка, ако да кара - просто триколка или колело?

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 00:55 от sisi11

# 537
  • Мнения: 4 844
Ние взехме триколка за рождения ден. Само няколко пъти сме я ползвали засега, но той много се забавлява да се вози в нея.
И аз много се чудех дали да взимаме, но нямах идея какво друго да подаряват бабите и реших, че все ще влезе в употреба. Особено като стане по-голям и не иска да се вози в количката. Ще може и евентуално да я кара.
Много по-лека е от количката, много добре вози и лесно се управлява нашата. Доволна съм, но мисля, че не е задължителна покупка, поне засега.

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Количката от бая време не я ползваме.
За рождения ден приятели му подариха от този тип, не е удобна и т.н., но за кратки разстояния върши идеална работа.


Лятото мисля да купим такъв тип

# 539
  • Мнения: 4 844
Моят още си седи в количката, мисля напролет да ползваме повече триколката. А и сега е удобно, ако сме навън, когато трябва да спи, в триколката няма да стане.
И на нас ни подариха такава количка, не ми е удобна, трудно се управлява и не е подходяща за много неравни пътища и тротоари, според мен.

Междудругото това изглежда точно като нашата триколка, доволна съм от нея.

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 21:57 от Pistachio

Общи условия

Активация на акаунт