Нулева комуникация, след детето

  • 2 939
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, прекрасни родители!

Бих искала да ви споделя част от семейните ни проблеми и да ви попитам за съвет, преди да се обърнем към професионалист, за помощ.
Проблемите ни с комуникацията започнаха, след раждането на детето ни преди 2 години (като при всички, които изчетох). Проблемите ни са основно в липсата на комуникация и това, че при всеки намек или забелжка които отправям към мъжът ми, той застава в отбраниелна позиция и започва да ми повтаря, че само му се карам... Което не е така (дори не повишавам тон), след още кратко време мрънкане и оплакване каква съм зла и как все му се карам и въртейки се в порочния кръг от стари шлагери (Защо не си вдигаш чорпаите, А ти защо не си прибираш парцала след чистене...) Аз млъквам, защото всеки път стигаме до едни и същи неща. Нямаме разминавания, в това как искаме да отгледаме детето, какво искаме да постигнем, къде искаме да живеем, по всички тези важни теми сме единодушни, но пустата му комуницакия... Имам чувството, че малко ревнува, защото с детето се разбираме прекрасно, в работата ми съм много ценен кадър и редовно получавам обратна връзка от колеги, че е удоволствие да се работи с мен. Това разбира се го споделям с него, защото ме кара да се чувствам добре, докато при него в работата обиквано, не стоят така нещата и обикновено все неговият отдел са виновни. Започнах да правя неща, които преди това не съм правила, като курсове (онлайн), шофиране, диети (защото ме карат да се чувствам по-добре) и той се опитва да се развива, но явно не му е достатъчно, за да повиши самочувствието му. Другото което ме притеснява, е че все повече започвам да си мисля, за други мъже и то не за с*кс, а просто за романтика, представям си как някой ме ухажва и флиртува с мен. Много пъти , когато сме се опитвали да си говорим, съм го ги казвала в прав тест тези неща и той казва : "Ами нали моя чиниите, помагам ти с чистенето..." или пък "Искаш повече подаръци, кажи какво да ти купя..." отношението му се променя за седмица две, в които ми казва, че съм хубава, но дотам..после пак всичко постарому. С*кса когато се случва, горе долу вече му хванахме цаката, но как да имам желание, за с*кс като не се чувствам желана и секси. Както този виц, "Намерете си мъж, който да ви гледа като последната останала бира в хладилника, след горещ ден, а не като броколи. (Е аз явно съм броколи, че и повехнало явно). Да добавя само, нямаме баби на които да разчитаме, сами сме си. Случвало му се е на някого подобно нещо? Според вас има ли решение? Има ли смисъл да се обърнем към професионалист?

Благодаря на всички отзовали се Simple Smile

# 1
  • Мнения: 39 376
От прочетеното разбрах колко готина си ти, а мъжът ти какъв неудачник. Ми на различни нива сте. Докато единия върви нагоре, другия остава на едно място или трябва да го приемеш или няма да стане работата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 640
Май той трябва да го приеме. Мъжете трудно виреят с такива жени. Не се чувстват мъже някак.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
От цялата работа разбирам, че нито се желаете, нито се обичате, нито се понасяте, ама пък сте цвъкали едно дете за разкош?! Май покрай детето не му обръщаш достатъчно внимание, освен това му се караш и мърмориш, както на 2 годишното. Ти си най-най-най, пък той нищо не става от него и му го натякваш постоянно - и с работата и курсовете и каквото там си запълваш времето - той иска ли да слуша? За теб разбрахме, че обичаш да му се хвалиш. Тъпо е да знаеш, че в неговия отдел "са все виновни", а ти да му навираш в лицето си колко си тачена и незаменима в работата си - това го кара да се чувства малоценен и некадърен. Същото правиш и останалите неща.

# 4
  • Мнения: 22 867
Като чета, не ви е нулева комуникацията. Просто при стоене вкъщи, гледане на малко дете, човек се поизнервя и всичко или повечето неща, които преди не е забелязвал, изведнъж започват да го дразнят. Няма как да се отърве човек от битовизмите, което не означава, че не трябва някак да ги остави по-встрани, а не да са център на вниманието му.
При нормални отношения между двама, не виждам какви ревности. Успехите при единия не би трябвало да предизвикват негативни емоции у другия. Но зависи как се държи конкретният успешен човек.
Може би прекалено нереалистични са очакванията за една непрекъсната романтика в отношенията, ухажване и т.н. Едно дете почти преобръща животът на двойката. Вече няма как само двамата да се гледат в очите и да са сами на тоя свят само с любовта си, там се намесва и един малък трети човек, но с много претенции. Simple Smile
Пък и любовта преминава през различни етапи, няма как да остане абсолютно същата, както в началото. Важното е да я има. В противен случай причини и оправдания много, но не помагат.

# 5
  • Мнения: 821
lina43,ти много избърза с новата тема, старата дори не е заключена. Трета да пуснеш, пак проблема ще е в тебе, не във форума или в мъжа ти.

# 6
  • Мнения: 1 995
Очевидно имаш по-голямо самочувствие и излъчване от него и той го усеща.  Може би трябва да намериш начин да вдигнеш неговото - може да почнеш да го хвалиш за нещо,  да се оплачеш от приятел на твоя позната колко ужасен бил пък мъжа ти голям късмет, да го похвалиш за гледането на детето, някаква работа вкъщи и т.н.Нещо подобно.

# 7
  • Мнения: 8 269
А колко време прекарвате през деня заедно само двамата?

Щото видях за детето, за работата, за курсовете.......ама семейството е от двама. И то не се получава даром а се гради. Ако хората имат желание. Всичко друго е бошлаФ работа.
Детето ще порасне, дали те харесват колегите или не - какво значение има, като най-близкият ти човек не е ОК с теб.

Това с бабите...ами аз лично почти не познавам семейство което да не си гледа децата само. Та не е извинение за какъвто и да било проблем у дома.

# 8
  • Мнения: 6
От цялата работа разбирам, че нито се желаете, нито се обичате, нито се понасяте, ама пък сте цвъкали едно дете за разкош?! Май покрай детето не му обръщаш достатъчно внимание, освен това му се караш и мърмориш, както на 2 годишното. Ти си най-най-най, пък той нищо не става от него и му го натякваш постоянно - и с работата и курсовете и каквото там си запълваш времето - той иска ли да слуша? За теб разбрахме, че обичаш да му се хвалиш. Тъпо е да знаеш, че в неговия отдел "са все виновни", а ти да му навираш в лицето си колко си тачена и незаменима в работата си - това го кара да се чувства малоценен и некадърен. Същото правиш и останалите неща.

Може би сте права.. не бях го поглеждала от тази страна, че вероятно го карам да се чувства непълноценен. Но детето беше планирано и двамата го искахме и се обичахме и бяхме щастливи заедно, говорихме много и дълго, просто нещо се счупи.. Явно трябва да поуспокоя топката малко. Не исках да се хваля просто исках да споделя възможните причини, заради които мисля, че са се счупили нещата. Благодаря Ви за различната гледна точка Simple Smile

handsOfTime Това е първото ми мнение в тази секция на форума (предполагам може да го видиш, от профила ми). Мисля че ме бъркаш с някой друг.

# 9
  • Мнения: 15 960
Ако постоянно ми се правят намеци и забележки, дори и с най- спокойния тон, и аз ще заставам в отбранителна позиция. Човек се прибира вечер след работа у дома да разпусне сред близките си, а не да е нащрек постоянно да не сгафи нещо. Помисли над това.

# 10
  • Мнения: 6
А колко време прекарвате през деня заедно само двамата?

Щото видях за детето, за работата, за курсовете.......ама семейството е от двама. И то не се получава даром а се гради. Ако хората имат желание. Всичко друго е бошлаФ работа.
Детето ще порасне, дали те харесват колегите или не - какво значение има, като най-близкият ти човек не е ОК с теб.

Това с бабите...ами аз лично почти не познавам семейство което да не си гледа децата само. Та не е извинение за какъвто и да било проблем у дома.

През деня имаме максимум един час заедно, но и аз и той се занимаваме с допълнителни неща в този един час...Събота и неделя, когато детето спи на обяд прекарваме една идея повече време заедно. А за бабите го споменах, за да няма коментари "Оставете детето на баба та и отивайте на екскурзия" Simple Smile

# 11
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 321
Доста егоцентрично звучиш, а мъжът си изкара неудачник. Явно е доста възпитан и затова не те е поставил на мястото ти. Ако бях аз, щях отдавна да ти обясня, че твоите постижения не омаловажават моите, пък нека отдела ми да е виновен за всички неуспехи на фирмата.

Нормално е 2 годишно да се разбира по-добре с майка си, не заради друго, просто защото тя го е гледала до тогава. Кога успя да го отгледаш, па да се върнеш на работа и да започнеш да къртиш мивки - евала!

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
Може би сте права.. не бях го поглеждала от тази страна, че вероятно го карам да се чувства непълноценен. Но детето беше планирано и двамата го искахме и се обичахме и бяхме щастливи заедно, говорихме много и дълго, просто нещо се счупи.. Явно трябва да поуспокоя топката малко. Не исках да се хваля просто исках да споделя възможните причини, заради които мисля, че са се счупили нещата. Благодаря Ви за различната гледна точка Simple Smile
Така изглежда отстрани. Може би несъзнателно го караш да се чувства, кака да кажа, непълноценен. Ти може да си наистина много добра в работата, но щом той не е ок в неговата - спести му фукането, т.к. очевидно го кара да се чувства зле. Не му прави и забележки постоянно, той е възрастен индивид - няма да го превъзпиташ, само ще се карате. Покрай всички курсове, бебето и другите ти занимания имаш ли време за вас двамата - пишеше, че не - опитай се да намериш.

# 13
  • Мнения: 39 376
Кога успя да го отгледаш, па да се върнеш на работа и да започнеш да къртиш мивки - евала!
Ох, бе Joy

# 14
  • Мнения: 6
Ако постоянно ми се правят намеци и забележки, дори и с най- спокойния тон, и аз ще заставам в отбранителна позиция. Човек се прибира вечер след работа у дома да разпусне сред близките си, а не да е нащрек постоянно да не сгафи нещо. Помисли над това.

Права сте, ще е добре да се замисля над поведението си и забележките, може би наситина прекалява и го натоварвам и напрягам. Благодаря Ви.


 
Доста егоцентрично звучиш, а мъжът си изкара неудачник. Явно е доста възпитан и затова не те е поставил на мястото ти. Ако бях аз, щях отдавна да ти обясня, че твоите постижения не омаловажават моите, пък нека отдела ми да е виновен за всички неуспехи на фирмата.

Нормално е 2 годишно да се разбира по-добре с майка си, не заради друго, просто защото тя го е гледала до тогава. Кога успя да го отгледаш, па да се върнеш на работа и да започнеш да къртиш мивки - евала!

Върнах се на работа преди 7 месеца. И никъде не съм казала, че неговите успехи са омаловажени.. Винаги съм се старала да ги правзнуваме подобаващо, да го хваля, да го хваля пред роднини и прители. Бих казала, че това е нещо, което ме е притеснявало винаги и се старая да се чувства оценен, но явно не успявам да го накарам да се чувства оценен поне вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт